Recenze chytrých hodinek Xiaomi Mi Watch Lite

Chytré hodinky Xiaomi Mi Watch Lite potěší spíše méně náročné uživatele, kteří mají rádi sport, procházky nebo výšlapy do hor. Nízká pořizovací cena se samozřejmě lehce odráží v některých parametrech a funkcích těchto hodinek, které se svým obdelníkovým displejem nápadně podobají konkurenčním Apple Watch. Ke cti jim však kromě líbivého designu slouží výdrž baterie až 9 dní nebo zabudovaná GPS. Na trhu se tento model prodává v celkem pěti barevných variantách.

Parametry

Hmotnost35 g
Šířka35 mm
Výška41 mm
Tloušťka10,9 mm
Voděodolnost5 ATM
RAM0,5 MB
Interní paměťne
Reproduktorne
Mikrofonne
Materiál páskusilikon
Formát displejeobdélník
Úhlopříčka1,4 palce
Typ displejeTFT LCD
Rozlišení320 × 320 pixelů
Hustota bodů323 ppi
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fine
Bluetoothano
NFCne
Životnost baterie9 dny
Délka nabíjení2 hodiny
Kapacita baterie230 mAh

 

Obsah balení

Po rozbalení papírové krabičky uvnitř najdete hodinky s již upevněnými silikonovými pásky, návody k obsluze a poměrně velký nabíjecí dock s USB kabelem. Vzhledem k ceně hodinek je celoplastový, nikoli magnetický a elegantní jako bývá zvykem. Silikonový náramek lze vyměnit, ale je zapotřebí dost síly, pomocí které ho oddělíte od samotného těla hodinek. Nevýhodou je, že kompatibilita s jinými pásky je u tohoto modelu značně omezená – upevňovací „packy“ jsou dost specifické a nahradit je můžete jen dalšími Xiaomi náramky.

Nastavení

Než se rozhodnete hodinky zapnout a nastavit, vložte je alespoň na chvíli do nabíječky. Následně je zapněte stisknutím a podržením kovového tlačítka na boku hodinek. Pomocí mobilního telefonu naskenujete QR kód, který se na displeji hodinek zobrazí a můžete přejít k instalaci aplikace Xiaomi Wear. Po otevření aplikace je třeba kliknout na záložku Profil, kde přidáte zařízení. Nalezený model (Mi Watch Lite) potvrdíte jak v mobilu, tak přímo na hodinkách a spárování s telefonem by mělo fungovat. Aplikace je samozřejmě dostupná pro Android i iOS.

Můžete si také nastavit libovolný vzhled ciferníku, vybírat lze z téměř stovky různých vzhledů z Xiaomi aplikace. Samotné hodinky jich nabízejí pět, ostatní však můžete nainstalovat právě přes aplikaci.

Ovládání

Hodinky můžete po nabití a základním spárování s aplikací v telefonu začít používat – displej rozsvítíte stiskem bočního tlačítka nebo pohybem ruky, ovládání displeje je dotykové.

Výhodou pro mnoho lidí může být také český rozcestník (nechybí diakritika), který vás přehledně provede nastavením a systémem.

Pomocí kovového tlačítka na boku hodinek se dostáváme do jednotlivých aplikací – najdete tady třeba všech 11 sportovních aktivit, které hodinky nabízejí k monitoringu. Posunem dolů se dostanete do centra notifikací, ve kterém najdete zprávy, hovory a notifikace z dalších aplikací. Při posunu nahoru se objeví nastavení samotných hodinek – můžete si zde navolit třeba režim Nerušit, nebo uzamčení hodinek během některé ze sportovních aktivit. Posouváním do strany z hlavní stránky displeje se dostanete k informacím o vašem spánku, tepové frekvenci, počtu nachozených kroků nebo spálených kalorií. Tady je třeba říct, že dotykové posouvání je pomalejší, zkrátka kliknete a vteřinu až dvě čekáte na zobrazení (nic pro netrpělivé povahy).

Obecně se o ikonkách těchto hodinek dá říct, že je nelze používat intuitivně. Výrobce použil úplně stejné ikony jako u dražšího modelu hodinek Xiaomi Mi Watch. Což, stejně jako u jejich nadupanější varianty znamená, že je potřeba si je na začátku všechny projít a „naučit se je“, je jich celkem 18. Navíc pohyb na dotykovém displeji nedoprovází žádné animace, což je při počátečním seznamování se s hodinkami lehce matoucí.

Systém

Proprietární systém hodinek Mi Watch Lite je velmi jednoduchý, dalo by se říct, že odpovídá pořizovací ceně. Je navázán na aplikaci Xiaomi Wear, nikoliv na jejich předchozí a dobře známou aplikaci Mi Fit. Stejně jako samotné hodinky, i aplikace funguje v českém jazyce a je graficky přehledně vytvořená.

Desing

Jak již bylo zmíněno, design hodinek nápadně připomíná dobře známé Apple Watch. Tělo hodinek je z plastu, boční tlačítko je kovové. Zapínací spona na silikonovém řemínku je také plastová. Právě díky použití těchto materiálů je hmotnost hodinek pouhých 35 gramů, což přes den zajišťuje pohodlné nošení a v noci na ruce nezavazí ani během spánku (pokud si ho chcete prostřednictvím hodinek měřit).

Zaoblené hrany displeje jsou z designového hlediska velmi vydařené, z praktického hlediska už je to horší – těžko na tento displej nalepíte ochranné sklíčko. Sklo displeje je lesklé, ostatní části hodinek jsou matné. Tento model je možné pořídit celkem v pěti barvách, typově se hodí na ženské i mužské předloktí.

Displej

Dotykový TFT LCD displej s úhlopříčkou 1,4 palce, rozlišením 320 x 320 pixelů a panelem jemnosti (hustotou bodů) 323 ppi nabízí uživateli dobře čitelný obsah a jasné barvy. Například jeho silnější a dvakrát tak drahý předchůdce Xiaomi Mi Watch má na téměř stejně velkém, ale AMOLED kruhovém displeji, rozlišení 454 x 454 pixelů a 326 ppi. S tímto displejem je na hodinky dobře vidět i na jasném slunci, navíc disponují automatickým nastavením jasu, takže se zvládnou rychle přizpůsobit změnám světla.

Obdélníkový displej chrání Gorilla Glass – sklo, které je na konci vždy zaoblené a zapuštěné do plastového pouzdra hodinek. Tento typ skla se používá zejména u chytrých hodinek. Vyznačuje se odolností proti poškrábání, skvělými optickými vlastnostmi a dokonale hladkým povrchem. Sklo je totiž během výroby chemicky zpevňováno iontovým výměnným procesem, který na něm vytvoří ochrannou vrstvu.

Displej je relativně velký, ale rámečky, do kterých se reálně zobrazují ikonky a menu hodinek jsou o dost menší a ubírají tak ze zdánlivě velké plochy. Úhlopříčka již zmíněných konkurenčních Apple Watch, které mají stejný tvar ciferníku je 1,5 palce. Displej je nastavený tak, že sám zhasíná. Nejdelší doba zapnutého displeje je 5 minut od jeho aktivace (stisknutí bočního tlačítka nebo zvednutí ruky k obličeji). Pokud ho chcete zhasnout dřív, stačí na displej přiložit dlaň.

Baterie

Dle výrobce slibuje baterie s kapacitou 230 mAh výdrž až 9 dní. Při běžném používání to ale v praxi znamená spíše 7 dní (hlavně pokud používáte GPS), vzhledem k pořizovací ceně hodinek je to však velmi slušná výdrž baterie. Hodinky nabijete prostřednictvím přiloženého USB kabelu a plastového docku, do kterého hodinky vložíte. Baterie je nabitá za dvě hodiny.

Co umí

Chytré hodinky Xiaomi Mi Watch Lite potěší svoji cenou a třeba taky zabudovanou GPS, která je u tak levného modelu pozitivním překvapením. GPS je kromě navigace také schopna zaznamenat vaši ušlou trasu do mapy. Dále hodinky umí měřit tlak vzduchu a nadmořské výšky pomocí barometru, obsahují i gyroskop a měřič tepové frekvence. Disponují monitoringem celkem 11 sportovních aktivit – venkovní běh, běžecký pás, jízda na kole / v hale, volný styl, chůze, pěší turistika, terénní běh, plavání v bazénu / na otevřené vodě a dokonce i kriket. Sport, který české uživatele možná spíš pobaví, než že by jeho monitoring využili, ale kdo ví… Nabídka sprotovních aktivit není příliš bohatá, existují i modely s desítkami sportů, které se však pohybují cenově jinde. Námi recenzovaný model nabízí všechny klasické a asi nejprovozovanější sporty (kromě kriketu, že?).

Xiaomi Mi Watch Lite vám umí spočítat množství spálených kalorií nebo počet ušlých kroků. Lze s nimi také na dálku ovládat hudební přehrávač v mobilním telefonu nebo nastavit budík, časovač a stopky. Můžete se s nimi osprchovat, zmoknout i plavat. Jen na potápění vhodné nejsou. Garantují výdrž do 5 ATM a plavání vám navíc budou hezky monitorovat. Tyto hodinky sice nemají reproduktor a mikrofon, ale spolehlivě vám zobrazí doručené SMS, zprávy z aplikací nebo emaily a hovory z mobilního telefonu.

Prohlédněte si jiné recenzované chytré hodinky.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Xiaomi Mi Watch Lite

Hodinky Xiaomi Mi Watch Lite potěší příjemnou pořizovací cenou, která se pohybuje okolo 1 200 Kč. Za tuto cenu obdržíte výrobek, který podporuje češtinu včetně diakritiky, má zabudovanou GPS, a navíc atraktivní displej, který připomíná mnohonásobně dražší Apple Watch. Je ovšem trošku škoda, že nabídka sporů je omezená na pouhých 11 a reakce hodinek na dotykové ovládání trošku zpomalené. Rovněž výbava je spíše základní, žádné NFC nebo mikrofon.

Ovládání
8
Výbava
5
Výdrž
8
PLUSY
 • výdrž baterie až 9 dní
 • zabudovaná GPS a měřič tepové frekvence
 • nízká pořizovací cena
MÍNUSY
 • ikonky nejsou intuitivní
 • časová prodleva při ovládání
 • základní výbava
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo