Recenze Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera

Bezpečnostní kamery chrání váš majetek, ať už jsou umístěny v interiéru či exteriéru. Nejinak je tomu i u venkovní bezdrátové kamery Xiaomi Mi. Její senzor umí detekovat člověka a nahrávat záznamy ve vysokém rozlišení. Na druhé straně nedovede nahrávat 24/7. Produkty od značky Xiaomi jsou stále na vzestupu, a to díky dobrému poměru ceny a výkonu produktů. Bude to platit i u této kamery? To se dočtete níže v naší recenzi.

Parametry

Typvenkovní
Rotacene
Zorný úhel130 °
Noční viděníano
Max. dosvit nočního vidění7 m
PřipojeníWifi, Ethernet
Podporované OSAndroid 6.0 a iOS 1O a vyšší
Jazyk aplikaceangličtina, němčina
KompatibilitaXiaomi Home aplikace
Rozhraní pro vstupy/výstupyMicroSD/SDHC slot, WiFi
Slot pro paměťové kartyANO (MicroSD, MicroSDHC)
Maximální rozlišení videa1920 × 1080 px
Komprese videaH.265
Detektor pohybuano
PIR senzorano
Vestavěný mikrofonano
Vestavěný reproduktorne
Detekce zvukune
Digitální zoomne
Cloud platformaano
NapájeníBaterie 5 700 mAh
Operační teplota v °C-20 až +50 stupňů
Hmotnost v g273
Rozměry Š x V x H (mm)52,7 x 122 x 102,6

Představení

Bezpečnostní kamera Xiaomi Mi Wireless je určena pro venkovní použití. Disponuje certifikátem odolnosti proti prachu a vlhkosti IP65. Je vhodná pro celoroční použití. Nevadí jí parné léto ani nízké zimní teploty. Dokáže fungovat v širokém rozsahu provozních teplot, a to při teplotách od -20 °C do 50 °C.

Výdrž baterie kamery je až 90 dní a její kapacita je 5 700 mAh. Bezdrátová Xiaomi kamera není rotační. Její pozorovací úhel je 130°, což je standard. U těchto druhů kamer se zorné úhly většinou pohybují mezi 120° až 140°. IP kamera má funkci nočního vidění s maximálním dosvitem 7 m, tím dosáhnete jasného zobrazení venkovního prostředí i v noci. Největší podíl však přikládáme technologii WDR a velké cloně F 2,1, díky které dokáže kamera zaznamenávat detailní snímky i ve tmě a protisvětle. Technologie WDR (Wide Dynamic Range) neboli kompenzace světelnosti je důležitá při identifikaci osob. U kamer, které tuto technologii nemají je zachycení obličeje problematické.

IP kamera Xiaomi Mi má řadu chytrých funkcí. Mezi ty nejdůležitější patří inteligentní detekce pohybu, která dokáže rozeznat člověka a například spadlé listí ji nezajímá. Automaticky zaznamenává podezřelé aktivity a v reálném čase vám posílá notifikace skrz aplikaci Mi Home v telefonu. Videozáznam je ukládán v maximálním rozlišení 1920 × 1080 px.

Ovládání a způsob připojení

Xiaomi venkovní kamera je bezdrátová a výrobce uvádí výdrž baterie až 90 dní. Může se tak stát plnohodnotnou součástí vašeho bezpečnostního systému s domovním alarmem. Aby kamera fungovala, musíte mít také vnitřní přijímač. Pokud není v rámci balení, budete si ho muset přikoupit. Kameru a přijímač připojíte skrz Wi-Fi a ethernet. Videozáznam ukládá vnitřní přijímač na paměťovou kartu, USB flashdisk či cloudové uložiště. Pracuje s technologií kompresí videa H.265, a díky tomu šetří kapacitu úložného prostoru.

Instalace kamery je velice snadná a není lehké ji odcizit. Je vybavena šroubovým upevněním proti krádeži a vestavěným gyroskopem, který napomáhá ke stabilizaci obrazu. V případě manipulace by kamera detekovala abnormální aktivitu a do telefonu vám zaslala upozornění. Abyste dostávali tyto oznámení musíte propojit vnitřní přijímač (inner reciever) s vašim mobilním telefonem, kde si nainstalujete aplikaci Mi Home. Aplikace je pouze v angličtině a němčině. Prozatím bezpečnostní kamera není kompatibilní s jinými druhy aplikací jako je například Google Assistant.

Recenze

Výrobce uvádí výdrž baterie až 90 dní, což samozřejmě záleží na vytíženosti. IP Kamera je bezdrátová, tudíž nedokáže videozáznam zaznamenávat a ukládat nepřetržitě 24/7. I proto se nedoporučuje kameru umisťovat na silně frekventovaná místa. Při takovémto použití by velice rychle došlo k vybití baterie. Přijímač umožnuje připojit až 4 kamery, takže si můžete pokrýt celý prostor kolem domu. Na chytrém telefonu si pak odkudkoliv zkontrolujete, co se děje okolo domu. Senzor pohybu v kameře nepřetržitě detekuje pohyb, a když ho zachytí, tak natočí a uloží krátký videozáznam. Zároveň vám pošle upozornění do mobilu v reálném čase detekování hrozby. Vzhledem k rozlišení jsou videozáznamy v dobré kvalitě a s technologií WDR by měl být vidět i obličej případného vetřelce. Kromě oznámení o detekci hrozby vás také upozorní na vybití baterie u kamery. Jako vždy výrobce nezklamal ani co se týká designu venkovní kamery. Je malá se zaoblenými tvary, tudíž nenarušuje prostor umístění.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera

Tato kamera bude skvělou volbou pro chatu či chalupu, kde se nezdržujete každý den a ani frekvence pohybu tam není vysoká. Je spolehlivá i při různých teplotách a má skvělý obraz. Možná vám bude chybět digitální zoom a pro někoho může být nevýhoda absence rotace nebo to, že není možnost nahrávání záznamu po celý den. Pokud tedy potřebujete ukládat videozáznam 24/7, pak si musíte vybírat z kamer, které lze napájet kabelem přímo ze zásuvky. Každopádně kamera svůj účel splní a poměr cena/výkon je v této kategorii bezpečnostních kamer dobrá.Než si kameru koupíte, vždy si rozmyslete, za jakým účelem si ji pořizujete a podle toho se soustřeďte jaké funkce pro vás budou důležité.

PLUSY
 • fungování při vysokých i nízkých teplotách
 • detekce člověka
 • záznamy ve vysoké kvalitě
MÍNUSY
 • aplikace není v češtině
 • kompatibilní pouze s aplikací Xiaomi Home
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. U mna zatial nepouzitelna. Asi budem reklamovat. Vydrz baterie len 10-15 dni (minimalisticke nastavenie, bez detekcie pohybu) co je zalostne malo. S napr. EZVIZ C3A (s aktivnym nocnym rezimom) sa to neda porovnat!

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo