Recenze Xiaomi Redmi 4A Global

Xiaomi Redmi už patří mezi osvědčené matadory na mobilním trhu. Svědčí o tom fakt, že v roce 2017 se modelu Note 4 prodalo za měsíc a půl od vydání více než milion kusů. Bude podobně úspěšný i model Redmi 4A, který směřuje spíše do segmentu levných telefonů?

Parametry

V prodeji jsou dvě varianty, které se liší kapacitou paměti.

Hmotnost131 g
RAM2 GB
Rozlišení displeje1 280 x 720
Velikost displeje5 palců
Výška141,3 mm
Šířka70,4 mm
Hloubka8,9 mm
Hlavní fotoaparát13 Mpx
Velikost paměti16 (32) GB
Kapacita baterie3 120 mAh

Recenze na gadgets.ndtv.com

(gadgets.ndtv.com)

 • Velikost
 • Baterie
 • Fotoaparát
 • Rozlišení nic moc

Když chytnete přístroj do ruky, tak navzdory tomu, že vypadá jako by byl z kovu, tak poznáte plastové polykarbonátové tělo. Vzhledově vypadá podobně jako ostatní telefony od Xiaomi. Díky své velikosti hezky padne do ruky a bez problémů dosáhnete na tlačítka pro zapnutí/vypnutí a ovládání hlasitosti, které jsou na pravé straně. Na levé straně naleznete hybdridní SIM slot, kam můžete dát druhou SIM kartu nebo microSD paměťovou kartu. Ta může mít kapacitu až 128 GB. Výstup pro sluchátka je v horní části těla telefonu. Kdo by hledal čtečku otisku prstu, bude ji hledat marně. Kvůli nízké ceně se prostě nevešla do rozpočtu. K dispozici jsou tři barevné varianty – šedá, zlatá a růžová.

Displej nemá fullHD, ale jen HD rozlišení – 1 280 x 720 pixelů. Barvy jsou živé a věrné, text a obrázky jasné a ostré. Jas je dostatečný, takže je displej čitelný i za jasného slunce. Pro ty, kteří by telefon chtěli využívat místo čtečky knih je tu čtecí mód. Te upraví barvy tak, aby delší sledování obrazovky bylo méně zatěžující pro vaše oči. Uživatelské prostředí je tvořeno MIUI 8, které je založeno na Androidu 6.0. Je dobré,že umožňuje v telefonu oddělit osobní i pracovní data. Můžete tak mít například dva Facebook nebo WhatsApp účty.

Hardwarově to podle očekávání a cenovky žádná hitparáda není. Čtyřjádrový procesor Snapdragon 425 s frekvencí 1,4 Ghz, 2 GB RAM a 16 GB interní paměti. Z 16 GB máte k dispozici 10,2 GB, zbytek zabere systém. Baterie má 3 120 mAh a nemůžete ji sami vyměnit. Potěší podpora LTE a VoLTE (Voice over LTE). Díky tomu můžete volat skrze LTE všude kde jste na jeho signálu. Pokud i druhá strana používá VoLTE, budete spojeni téměř okamžitě a i kvalita hovoru je vyšší než u standardního hovoru. Dále tu máme Bluetooth 4.1, Wi-Fi (pouze na frekvenci 2,4 Ghz) a samozřejmě GPS. Primární SIM slot pojme micro SIM kartu a druhý hybridní buď nano SIM nebo microSD. Když budete využívat dvě SIM karty současně, tak LTE bude mít pouze ta primární, u druhé se budete muset spokojit s pomalým Edgem.

Přes svoji na první pohled slabší hardwarovou výbavu, je systém svižný a i více spuštěných aplikací zvládá bez lagů a zaseknutí. Na hry je to horší a když chcete spustit něco náročnějšího, jako je třeba Dead Effect 2, tak musíte vypnout ostatní nepoužívané aplikace. 2 GB RAM je prostě málo a v tomhle případě je to znát.

Fotoaparát má 13 Mpix, LED blesk, podporuje HDR, umí panaromatické fotografie. Video můžete natáčet ve fullHD ve 30 snímcích za vteřinu. V této cenové hladině je jasné, že výsledkem nebudou dech beroucí snímky. Fotoaparát ale špatný určitě není. Zostřuje rychle. Snímky focené ve dne jsou detailní, za tmy padá kvalita rapidně dolů. Co Redmi 4A moc neumí jsou snímky zblízka. Jsou rozostřené a je na nich dost šumu a to i v případě, že jsou ideální světelné podmínky. Přední fotoaparát je spíše nouzovka a za horšího světla ho ani nezkoušejte. Zvuk je dostatečně hlasitý a někoho možná může překvapit, že sluchátka nejsou součástí balení. S baterií vydržíte ve většině případů dva dny, ale během náročného dne ji dokážete vybít i za den.

Najít nejlepší nabídku

Recenze na gizchina.com

(gizchina.com)

 • Cena
 • Baterie
 • Plastové tělo
 • Není ochranné sklo

Xiaomi dlouhodobě patří mezi výrobce, kteří se snaží o špičkově vybavené telefony za nízkou cenu oproti konkurenci. Nyní chce Xiaomi podobným způsobem uspět na trhu extra levných telefonů. Přístroj, který to má dokázat má označení Redmi 4A. V těhle cenových relacích jsme se doposud nesetkávali s telefony od známých výrobců, takže bude zajímavé zjistit zda se setkáme s nadstandardní výbavou nebo zda kvůli ceně musela být osekaná na minimum.

Tělo telefonu je samozřejmě z cenových důvodů z plastu, ale dobře klame na první pohled působí kovově. Jinak vypadá podobně jako jeho dražší bratříčci z Xiaomi rodiny. Jen je trochu menší a širší. Rámeček okolo displeje telefonu je také širší než jsme zvyklí. Konstrukce vypadá solidně a hned tak nějaký pád telefon nerozhodí.

720p IPS displej má rozlišení 1 280 x 720 a slovo, které ho vystihuje asi nejlépe je „OK“. Nic špatného o něm říci nejde, barvy jsou věrné a živé. Na druhou stranu je jen 5 palců velký, rozlišení je na dnešní dobu nízké a kvalitou se AMOLED displejům nemůže rovnat. Jas je vysoký a tím pádem je dobrá čitelnost displeje. Na obrazovce není žádné ochranné tvrzené sklo. Důvod je opět zřejmý, došlo by k navýšení ceny.

Základní čtyřjádrový procesor a 2 GB RAM se nezdají jako mnoho, ale oproti standardní výbavě konkurentů od Bluboo, Doogee nebo Homtom nabízí ucházející výkon. Telefon ve většině případů reaguje svižně, ale když spustíte náročnější aplikace typu Facebook nebo Instagram, tak si všimnete že spuštění trvá déle než u dražších telefonů. Příležitostné hraní zvládne, hlavně když nepůjde o nijak graficky náročné hry. Pro hardcore mobilní hráče to ale není.

K poklesu došlo i u kapacity baterie.Klasicky má Xiaomi u svých modelů 4 100 mAh, ale v tomto případě je to jen 3 030 mAh. Ale díky slabšímu hardwaru to i tak ve většině případů zaručí slušné dva dny provozu. Zvuk je dostatečně hlasitý, s kvalitou je to už horší. Na něco jako basy můžete zapomenout.

Fotoparát fotí skoro stejně jako Redmi 3. Pro ty, kteří nejsou s předchozí generací seznámeni: V ideálních světelných podmínkách jsou snímky detailní, ale ne tak detailní jako u Redmi 3. Za horšího světla trpí stejnými neduhy. Těmi je šum, který je patrný hlavně u kraje fotografie. Přední fotoaparát má pouhých 5 Mpix a ani za dobrého světla není příliš schopný zachytit detailní foto. Video lze natáčet ve fullHD, barvy jsou přirozené a obraz detailní.

Recenze na gadgetsnow.com

(gadgetsnow.com)

 • Ucházející výkon
 • Vzhled
 • Neumí 5 Ghz Wi-Fi

Plastové tělo telefonu skrývá čočku fotoaparátu a LED blesk na levé horní straně zadní části telefonu. Vlastně vypadá skoro stejně jako Redmi 3S, jen nemá čtečku otisku prstu. Rohy jsou zakulacené a opticky vypadá 5 palcový displej drobně. Lépe řečeno tak akorát do ruky nebo kapsy. Když už mluvíme o displeji, tak má rozlišení 1 280 x 720 pixelů, což znamená 296 PPI, tedy počet pixelů na jeden palec. Když vezmete v potaz cenovku přístroje, tak se nejedná o špatný displej. Barvy jsou slušné, jas je dostatečný a pozorovací úhly jsou dokonce velmi dobré.

Výkonově je to podobné. Na první shlédnutí hardwarových parametrů si řeknete, že nic moc, ale když se vezme v úvahu cena, tak to opět není špatné. Čtyřjádrový procesor, 2 GB RAM a 16 GB paměti. Zde je volba mezi DUAL SIM a rozšířením paměti, pomocí microSD karty. Jeden ze slotů je totiž hybridní. V telefonu je již předinstalováno několik aplikací typu Kindle, MakeMyTrip (výlety) nebo Facebook. Naštěstí jdou odinstalovat, takže vám nebudou brát drahocenné místo, pokud je nechcete používat. Výkonově je telefon dostatečný, ale když budete mít spuštěných více aplikací současně, tak začne zpomalovat. Řešení je prosté, prostě některé z nich zavřete.

Fotoaparát a jeho prostředí je spíše základní. Nicméně podporuje HDR, sérii rychlých snímků nebo panoramatické fotky. K dispozici je také množství „zkrášlovacích“ filtrů, kterými můžete svoje upravit bez potřeby další samostatné aplikace. Vlastní fotografie jsou slušné, zachycují dostatečné množství detailů a i věrné barvy. Na přední fotoaparát můžete rovnou zapomenout, jeho 5 Mpx je na dnešní dobu vážně tragických.

Shrnutí

Přes hodně výtek, kterých se mu dostalo se jedná o jeden ze slušně vybavených přístrojů v tom nejlevnějším segmentu telefonů. Navíc od známého a zavedeného výrobce. Doporučujeme zejména pokud do telefonu nechcete investovat příliš peněz, nebo pokud sháníte první telefon pro vaše děti. Vaši peněženku opravdu nevysaje a přitom nabídne plnohodnotný smartphone. Krásných 95%.

Najít nejlepší nabídku

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.