Recenze Xiaomi Roborock S5 Max

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Hledáte spolehlivého pomocníka, který za vás vysaje a vytře? Zkuste to s Xiaomi Roborock S5 Max. Ten má inovovanou nádobku na vodu, která je elektronicky řízená. Můžete si tak nastavit intenzitu propouštění vody. Pozadu nezůstává ani nastavení úrovně vysávání. Zajímá vás, zda má robot nějaká úskalí? Ano našli jsme je, ale prozradíme je až v recenzi.

Parametry

Doba nabíjení240 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost60 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie5200 mAh
Výdrž na jedno nabití180 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,46 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí balenív aplikaci
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek2 cm
Výška9,65 cm
Průměr35 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický

Co je nového

Roborock S5 Max je nástupcem oblíbeného Roborocka S5. Od svých předchůdců S4 a S6 se, co se týče vzhledu tolik neliší, ale z hlediska výbavy tu značný posun je, a to především v oblasti vytírání.

Další změnou je boční kartáček. Štětinový totiž vystřídal silikonový. Nesmíme zapomenout ani na elektronicky řízenou nádobku na vodu, která je větší než u S5 a také možnost nastavení intenzity vytírání a vyznačení „no mop“ zón. Kromě toho si můžete v aplikaci nastavit snížení sání vakuového motoru a upřednostnit vytírání.

Z hlediska designu nejde o nic zcela revolučního. Klasický vzhled, kterému v prostřední části dominuje LIDAR (metoda dálkového měření vzdálenosti). V přední části najdete dvě tlačítka: domů a start/konec. Chybí tlačítko SPOT, což je škoda. Jedná se totiž o často používané tlačítko, jehož hledání v aplikaci je zbytečně zdlouhavé.

 

Horní otevírací část ukrývá nádobku na prach, náčiní pro odstranění nečistot z filtru a kartáče, diodu Wi-Fi připojení a tlačítko reset.

Na spodní straně najdete několik senzorů proti pádu ze schodů, nabíjecí piny, všesměrové kolečko, kombinovaný rotační kartáč a boční kartáček, který má u tohoto modelu pět ramen. Ta nekončí štětinami, ale jedná se o celopryžovou konstrukci. Nicméně ani ta nezajistí 100% odstranění nečistot z rohu místnosti.

Velkou inovací prošla nádoba na vodu. Zatímco u S5 je držák mopu zároveň nádobou na vodu a propouštění vody se řídí gravitací, S5 Max má samostatný držák mopu a samostatnou nádobu na vodu. Propouštění vody je řízeno elektronicky, takže se nemusíte bát, že by se v klidovém režimu pod nádobkou tvořila kaluž vody. Díky novému zpracování má nádobka větší objem vody, a to 290 ml. Díky pružinovému systému je na mop vyvíjen konstantní tlak 300 g po celou dobu mopování.

Ovládání

Robota lze ovládat pomocí tlačítek na těle, ale maximální potenciál využijete v případě, že si stáhnete aplikaci. Na rozdíl od aplikace pro S5 umožňuje S5 Max víceúrovňové mapy, což využijete například v případě, že máte vícepodlažní dům. U každé mapy si pak můžete vytyčit zakázané zóny vytírání a vysávání nebo virtuální stěny.

Víceúrovňové mapy je možné aktivovat v možnosti nastavení pod označením Upravit mapu. Robot se vydá prostor prozkoumat, následně si uloží jeho mapu a vy ji pak můžete přejmenovat.

Standardně je možné v aplikaci nastavit výkon vysávání a vytírání, dále plánování úklidu. Rovněž zde najdete informace spojené s údržbou vysavače a historii úklidu.

V aplikaci je možné nastavit selektivní úklid pokojů. Můžete si tedy vybrat konkrétní oblast, která se má vyčistit ve stanovenou dobu. Kromě toho si můžete i přesně nastavit vysávání a vytírání pro každou zónu jinak. Tato možnost je k dispozici jen tehdy, pokud si robot nakreslí celou mapu domu, ve které vytvoříte zóny.

Nastavení mopu

Vzhledem k tomu, že je u tohoto modelu pozornost směřována právě na vytírání, nepřekvapí, že aplikace Mi Home nebo Roborock umožňuje čtyři nastavení mopu: nejnižší, nízký, střední a vysoký průtok. Pro čištění mokrého nepořádku si vystačíte s nižším nastavením. Zaschlé skvrny vyžadují vyšší průtok.

Nastavení vysávání

Také výkon vysávání je možné regulovat, a to v pěti úrovních: nejnižší sání, tichý chod, vyvážený výkon, turbo a max. Nejnižší sání je ideální pro případ, kdy chcete pouze mopovat. Maximální výkon je potřeba pro vysávání koberce.

Senzory a navigace

Roborock S5 Max se pyšní nejnovější navigační technologií Roborock, která se jmenuje Adaptivní dynamické plánování trasy. To znamená, že si robot vybere optimální čisticí trasu v závislosti na tvaru místnosti. Vysavač tedy prostor vysává co nejefektivněji ve vztahu k obrysu místnosti. Pro orientaci v prostoru využívá laserovou navigaci. V praxi to pak funguje velice dobře.

Jak vysává

Robot si skvěle poradí s jakýmkoliv typem podlahy. Skvělých výsledků dosáhne jak na tvrdé podlaze, tak tam, kde máte koberce. Je pravda, že koberce je lepší vysávat na vyšší výkon, ale díky tomu jsou výsledky skvělé. Z koberce na 98 % vysaje drobné nečistoty, které můžeme přirovnat k mleté kávě, ale poradí si i s většími nečistotami, mezi které patří například podestýlka pro domácí mazlíčky. Ani větší nepořádek, například cereální kroužky nebudou na koberci problémem.

Také na tvrdé podlaze si bez problémů poradí s rozsypanou kávou, podestýlkou pro zvířata nebo cereáliemi. Jestliže bydlíte se psem či kočkou, oceníte, že robot posbírá i chlupy z jejich kožichu. A to se mnohdy nepovede ani klasickému vysavači. Je trochu škoda malého zásobníku na prach, jehož objem činí jen 0,46 l, což není úplně málo. Ale zpravidla se můžete setkat s objemem alespoň 0,5 l.

Jak jsme již napsali, pozornost je u tohoto modelu věnována především vytírání. A jaké jsou výsledky? Díky elektronicky řízenému vytírání perfektní! To samozřejmě neznamená, že byste měli klasický mop vyhodit do popelnice, nicméně ve srovnání s předchůdcem Roborock S5 je vytírání určitě někde jinde. Možnost nastavení propouštění vody usnadňuje jak vytírání čerstvých, tak zaschlých skvrn. Vytírání zaschnutých skvrn není 100%, ale rozhodně jsou výsledky lepší než u klasické S5.

Společně s robotem toho moc navíc nedostanete, což je trošku škoda. Nedostanete HEPA filtr navíc, ani mopovací utěrku navíc, natož například boční kartáček. To je trošku škoda. Také zamrzí, že aplikace není v češtině.

Zjistit cenu

Raději jiný robotický vysavač?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Xiaomi Roborock S5 Max

Robotický vysavač nejen skvěle vysává, ale také vytírá. To je zásluhou elektronicky řízené nádoby na vodu, u které si můžete nastavit intenzitu propouštění vody. Propracovaná aplikace nabízí víceúrovňové mapy, plánování úklidu, zakázané zóny pro vytírání i vysávání a také virtuální stěny. Hledáte maximálně výkonný vysavač, jehož pořizovací cena vás nepřivede na buben? Právě jste ho našli!

8.5Hodnocení Covybrat.cz:
Výdrž
7.4
Provoz
9.2
10Hodnocení od lidí:
Výdrž
10
Provoz
10
PLUSY
 • pokročilé vytírání
 • propracovaná aplikace
 • nastavení intenzity propouštění vody
 • víceúrovňové mapy
 • no go a no mop zóny
MÍNUSY
 • chabé příslušenství
 • komunikace v angličtině
 • chybí tlačítko SPOT
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

6 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,
  Chtěl jsem se zeptat, rozhoduji se mezi tímto vysavačem (S5 Max) nebo Mop 2 Pro+, který je trochu nižší. Raději bych si koupil S5, nicméně nejsem si jistý, jestli se dostane pod postel a pohovku (obě mají výšku na nožkách 10 cm). Vzhledem k tomu, že S5 má výšku 9,65 cm, myslíte, že se pod ně dostane ? Rozdíl je totiž jenom asi 3mm.

  Moc děkuji za radu

  • Dobrý den,

   obávám se, že je to hodně natěsno a raději (pokud nemáte možnost zkusit/půjčit si S5 max) bych si koupila Mop 2 Pro – pokud chcete ať vysavač zajíždí i pod tento nábytek. Změřila jsem nábytek doma, a S5 max u mě vysával pod nábytkem kde bylo cca 13 cm. Tam bylo vysávání úspěšné.

 2. Dobrý deň,
  prosím poradiť, rozhodujem sa medzi S5 max a viomi S9. Páči sa mi, že Viomi S9 má Hepa filter nakoľko mám syna alergika a vyprázdňovaciu stanicu. S5 Max má veľmi dobré recenzie.
  Mám v chodbe úzky koberec s vysokým vlasom a dosť členité miestnosti. Viete mi prosím poradiť, pre ktorý by som sa mala rozhodnúť? ďakujem

  • Dobrý den,

   S5 Max není o mnoho horší a je výrazně levnější. Hepa filtr mají oba, Viomi má o něco vyšší sací výkon. Pro ten koberec by to bylo něco lepší. Z pohledu navigace na tom budou podobně. Za mě – pokud si můžete dovolit, tak Viomi S9. Pokud ne, tak S5 Max vás také nezklame. A poměr ceny a užitné hodnoty má dokonce lepší.

 3. 5
  Výdrž
  100
  Provoz
  100

  Jak mám z S5 Max sundat filtry na vodu, abych je mohla vyměnit? Děkuji.

  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
  • Dobrý den,

   podívejte se na stranu 10 manuálu, je tam názorný obrázek i popis:

   Doporučujeme je měnit jednou za 1 – 3 měsíce
   1) Pomocí prstu vyjměte filtrové komponenty.
   2) Vložte nové filtrové komponenty a ujistěte se, že jsou vloženy správně

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo