Recenze robotického vysavače Xiaomi Roborock S6 Pure

Hledáte moderní způsob vysávání a vytírání, u kterého se nenadřete? Seznamte se blíže s vysavačem Xiaomi Roborockem S6 Pure, který nabízí víceúrovňové mapy, možnost vytírání a individuální nastavení úklidu pro každou místnost. Pokud však chcete elektronicky řízené dávkování vody, podívejte se po jiném modelu. Přečtěte si, co všechno vám S6 Pure nabídne.

Parametry

Doba nabíjení360 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost60 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie5200 mAh
Výdrž na jedno nabití180 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano aplikace
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,46 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí balenív aplikaci
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek2 cm
Výška9,65 cm
Průměr35 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek1

Co najdete v balení

Společně s vysavačem Xiaomi Roborock S6 Pure dostanete nádobku na prach o objemu 0,46 l, zásobník na vodu o objemu 180 ml, mopovací utěrku, dokovací stanici a plastovou podložku, která se připevňuje ke stanici. Tato kapacita je vhodná pro mopování do cca 100 m2. Oceníte ji v případě, když necháte k vysavači připojenou nádobu na vodu. Vzhledem k tomu, že mopování je řízeno na základě gravitace, což znamená, že voda teče samospádem, poslouží tato podložka pro zachycení vlhkosti. Nemusíte se však obávat, že by ze zásobníku vyteklo extrémní množství vody. Spíše se jedná o bezpečnostní prvek. Sama dlouhodobě používám Roborock Sweep One S50, který má mopovací funkci řešenou jako S6 Pure a u mopování se mi nikdy nestalo, že by ze zásobníku po mopování nějaká voda vytekla.

   

Vraťme se ale k balení. Součástí jsou také náhradní „špunty“ na propouštění vody a manuál. Je trochu škoda, že nedostanete například další mopovací utěrku nebo náhradní HEPA filtr. Toto vybavení jsem k Sweep One S50 dostala.

Seznámení s vysavačem

S6 Pure je k dostání v černé a bílé barvě. Já osobně preferuji bílou, jelikož na ní není prach vidět tolik, jako na černé. Potěšující je matné povrchové provedení. Díky matnému provedení se nemusíte starat o otisky prstů, které jsou na lesklém povrchu jako pěst na oko.

V přední části vysavače najdete dva ovládací prvky, které ovšem mají hned 3 funkce.

 1. Ikona domečku – návrat do dokovací stanice a při delším stisknutí aktivace režimu SPOT.
 2. Ikona zapnutí/vypnutí – pro zapnutí a vypnutí vysavače.

Přední a boční část vysavače je opatřena senzory. 4 senzory proti pádu ze schodů najdete na spodní straně. Na spodní straně je rovněž kombinovaný rotační kartáč se štětinami a silikonovými stěrkami, dále nabíjecí piny a všesměrové kolečko. Boční strana je opatřena inovovaným bočním kartáčkem s pěti rameny, což je vývojový posun oproti S50 nebo nebo Roborock Xiaowa Lite. Díky pětiramennému provedení dokáže kartáček sesbírat více nečistot z rohů a hůře dostupných míst, oproti modelům s tříramenným kartáčkem. Skutečně je to znát. Ovšem další rodinný příslušník S5 max takový typ bočního kartáčku má také.

Polovina horní strany je otevírací. Pod poklopem najdete prostor pro nádobu na prach, místo pro uložení čisticího nástroje, LED diodu Wi-Fi a resetující tlačítko. Horní části vysavače kraluje LIDAR (používá se pro dálkové měření vzdálenosti).  Zadní strana vysavače je opatřena průduchy.

Ovládání

Pokud je robot zcela vybitý, trvá jeho nabití zhruba 6 hodin. Vzhledem k automatickému dobíjení však tak dlouhou dobu nabíjení nikdy netrvá. Jakmile kapacita baterie poklesne na určitou úroveň, robot se jede automaticky dobít. Na jedno nabití dokáže robot vysávat až 2,5 hodiny, z hlediska rozlohy se jedná o 250 m2.

Robota je možné ovládat manuálně pomocí tlačítek, jejichž funkce je popsaná výše. Veškerého potenciálu však dosáhnete jen tehdy, pokud si do svého chytrého telefonu stáhnete vhodnou aplikaci.

Aplikace

S6 Pure můžete ovládat buď pomocí aplikace Xiaomi Home nebo Roborock. Obě aplikace nabízí téměř identické funkce. Připravte se, že aplikace jsou pouze v angličtině, což je trošku škoda, na druhou stranu na trhu není příliš vysavačů, které by nabízely navolení češtiny. Aplikace podporuje více zařízení, takže pokud ji již používáte, stačí jen ze seznamu vybrat další zařízení a přidat jej. Párováním vás aplikace provede krok za krokem. Důležité je, abyste doma měli Wi-Fi síť 2,4 GHZ. Pokud si nejste jisti, tuto informaci zjistíte na svém routeru.

Jakmile spárujete robota s telefonem, je vhodné provést aktualizaci softwaru. Vzhledem k tomu, že vývojáři na aplikaci stále pracují, je možné že se od sebe každá verze drobně liší.

Po rozkliknutí přístroje, v našem případě robotického vysavače, se vám na hlavní stránce ukáže velikost uklízené plochy, stav baterie a čas úklidu. Další podrobná nastavení najdete po kliknutí na tři tečky.

Doporučujeme v aplikaci zapnout možnost detekci koberců. To znamená, že vysavač sám rozpozná, kdy najedete na koberec, kterému přizpůsobí intenzitu sání. To je hodně promakná vychytávka, kterou určitě oceníte.

Aby se v aplikaci objevila mapa, je potřeba nechat robota projet celý dům. Robot si dokáže díky funkci Floor Plan zapamatovat až 3 mapy, což je rozhodně pokrok od předchozí Sweep one S5 a Xiaowi Lite. S5 Max víceúrovňovými mapami disponuje také.

Jakmile si vysavač naskenuje mapu, můžete ji rozčlenit na jednotlivé místnosti, ty si pojmenujete a můžete pro ně naplánovat individuální vysávání podle svých požadavků. Vysavač se pohybuje nejdříve kolem stěn a následně jezdí systematicky zprava doleva. Díky kombinaci dat získaných z laserového senzoru vzdálenosti LIDAR, gyroskopu, rychloměru a akcelerometru dokáže určit nejlepší trasu úklidu.

Úklid extrémně náročných míst nechává vysavač až na konec, ale nemusíte se bát, vždy se k nim vrátí. Do mapy můžete nejen přidat pojmenování pokojů, ale také virtuální stěny nebo zakázané zóny.

V aplikaci je možné nastavit 4 úrovně výkonu vysávání:

 • tichý,
 • vyvážený,
 • turbo,
 • max.

U Sweep One S5 bylo ještě možné zvolit režim mopování, kdy došlo ke snížení výkonu sání. U tohoto modelu možnost chybí. Stačí pouze připojit nádobku s vodou a mopovací utěrkou, nastavit propustnost vody pomocí pohyblivého jezdce, což je změna oproti zmíněné Sweep One S5, a začít vytírat.

Senzory a navigace

Robotický vysavač má celkem 14 senzorů. O bezproblémovou orientaci v prostoru se stará vylepšený algoritmus SLAM se schopností předvídat. Robot disponuje LIDARem, gyroskopem a akcelerometrem. Samozřejmě jsou na spodní straně senzory proti pádu ze schodů. Po domácnosti se zvládne pohybovat s jistotou, a přestože občas může do menší překážky narazit, nic většího co by mohlo ohrožovat zdraví vysavače nebo věcí ve vaší domácnosti se bát nemusíte.

Jak vysává

Předně je potřeba říci, že i na nejnižší výkon dokáže vysavač vysát i ovesné vločky, což není u nižších výkonů jiných vysavačů běžné. Při nejvyšším sacím výkonu je dosaženo tlaku až 2 000 Pa. Hodnota 2 000 Pa je běžnou hodnotou a můžeme ji považovat za slušnou. Na trhu existují i vysavače s nižším tlakem okolo 1 800 Pa. Při vysávání mouky, zůstávají nejdříve na podlaze stopy od skvrn, ale po dokončení vysávání neuvidíte stopu žádnou.

Spokojeni s ním budete i při vysávání koberců. Musíme však doporučit vysávání spíše na kobercích s kratším vlasem. Na kobercích s dlouhým vlasem nejsou výsledky vysávání tak ohromující. Jak jsem již napsala, perfektní je funkce detekce koberců, kdy robot automaticky zvýší výkon sání. Není tedy nutné jej nastavovat ručně v aplikaci.

Co se týče vysávání, objem nádobky na vodu činí 180 ml, což je o 80 ml více než u předchozího Sweep one S5. Zároveň je to však mnohem méně než u modelu Roborock S5 Max, kde objem činí 290 ml a propouštění vody je řízeno elektronicky. Roborock S6 Pure vodu propouští jen na základě gravitace. V podstatě jezdí a při dotyku utěrky o podlahu dochází k propouštění vody. Díky posuvnému jezdci si můžete nastavit intenzitu propouštění vyšší nebo nižší. Na nádobku však není vyvíjen žádný konzistentní tlak, takže nepočítejte, že by mopování odstranilo třeba zaschlé skvrny. Při vytírání robot nejdříve objede obvod místnosti a následně se pustí do čištění směrem do středu pokoje.

Na trhu je k dostání také verze S6 maxV, která se od námi recenzovaného liší v tom, že má kamerovou navigaci, což mu umožňuje lépe rozeznávat objekty. Dále má větší objem nádržky na vodu. S6 Pure sice kamery nemá, ale nemusíte se bát, že by snad přehnaně narážel do předmětů a nábytku. To se skutečně neděje. Přesto je lepší ze země odstranit menší předměty, jestliže nechce, aby je vysál do zásobníku. S6 maxV lze koupit za cca 13 000 Kč, zatímco S6 Pure se již blíží 9 000 Kč. To je výrazný rozdíl, který hraje do karet levnějšímu modelu.

Co se týče hlučnosti, ta se při nejtišším provozu pohybuje okolo 55 dB. Při nejvyšším může dosáhnout až na hodnoty lehce nad 60 dB. To jsou na poměry robotických vysavačů velmi slušné hodnoty. Přesto třeba sledování televizoru nemohu při práci (žádného) robotického vysavače doporučit.

Je trošku škoda, že vysavač sice dokáže při vysávání rozeznat koberec, ale při mopování nikoliv. Pokud tedy bude mít připevněný zásobník na vodu, vymopuje i koberec. Model Roborock S5 Max například v aplikaci umožňuje nastavení „no mop“ zón.

Porovnání

Jak si stojí Roborock S6 Pure v porovnání s Roborockem S5 Max, Roborock Xiaowa Lite, Roborockem Sweep one S5 nebo S6 MaxV?

Roborock S6 PureRoborock S5 MaxRoborock Sweep one S5Roborock Xiaowa LiteRoborock S6 MaxV
funkce vytíráníanoanoanoneano
kapacita baterie mAh52005200520026005200
objem zásobníku na odpad ml0,460,460,480,640,46
objem vodní nádržky ml180290100290
víceúrovňové mapyanoanoneneano
Max. hlučnost dB6060676564
Navigacelaseroválaseroválaserováinfračervené senzorylaserová
Boční kartáčekpětiramennýpětiramennýtříramennýtříramennýpětiramenný
Orientační cena v Kč8 9809 99010 9907 19013 000
Zjistit cenu

Chcete robotický vysavač s elektronicky řízenou regulací vody?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.9 Total Score
Xiaomi Roborock S6 Pure

Roborock S6 Pure určitě potěší i náročnější zákazníky. Nabízí víceúrovňové mapy i individuální nastavení pro každou místnost. Samozřejmostí je vyznačení virtuálních stěn a zakázaných zón. Při vytírání je trochu škoda, že nedokáže rozeznat koberec a přestat vytírat, přestože u vysávání koberec rozezná. Vytírání bohužel není řízeno elektronicky, nicméně jednodušší způsob regulace je možný přímo na zásobníku na vodu. Mopování zvládne odstranit jen prach, nikoliv zaschlé nečistoty. Drobnou nevýhodou může být aplikace v angličtině.

Provoz
8.7
Výdrž
6.8
PLUSY
 • vylepšená nádobka na vodu
 • větší objem nádobky na vodu
 • víceúrovňové mapy
 • pojmenování místností
 • rozezná koberce
MÍNUSY
 • dávkování vody není řízeno elektronicky
 • aplikace v angličtině
 • mopuje i koberce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo