Recenze Xiaomi Roborock S7

Roborock S7 byla novinka roku 2021, která milovníky co nejjednoduššího úklidu okouzlila především inovací v oblasti vytírání. S7 představil vibrační vytírací podložku, kterou navíc při přejezdu koberce dokáže zvednout až o 5 mm, takže se nemusíte obávat vymopovaného koberce. Navíc je opatřen celopryžovým kartáčem, který se lépe udržuje. Jaké další přednosti tento robot má a existují také nedostatky? Prozradíme, že je jich jen skutečně málo.

Parametry

Doba nabíjení360 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost67 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie5200 mAh
Výdrž na jedno nabití180 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano aplikace
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,47 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí balenív aplikaci
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek2 cm
Výška9,65 cm
Průměr35 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek1
Přibližná cena14000 Kč

Představení

Robotický vysavač s funkcí mokrého vytírání Xiaomi S7 je k dostání také ve verzi Xiaomi Roborock 7+. Znaménko plus označuje, že společně s vysavačem dostanete ještě inteligentní dokovací stanici, díky které se robot sám vyprázdní. Prodej Roborocku S7 odstartoval v dubnu v roce 2021.

Video jak vyprázdnění funguje:

Tyto dva modely se od sebe liší pouze příslušenstvím v podobě dokovací stanice. Ta má však významný vliv na pořizovací cenu. U klasického Roborocku S7 bez dokovací stanice se zásobníkem na odpad se cena pohybuje okolo 14 000 Kč. V případě, že chcete druhou variantu, tedy S7+, výrazně si připlatíte. Jeho pořizovací cena se totiž šplhá až ke 23 000 Kč. 7+ by měl být na českém trhu dostupný od ledna 2022.


 

Dokovací stanice je vybavená sáčkem s objemem 3 l, což by vám mělo vystačit na vysypávání vysavače až po dobu 8 týdnů. Sáčky v dokovací stanici jsou uzavíratelné, takže se nemusíte obávat, že by se při jejich vytahování prach vířil do okolí. Podobnou dokovací stanici nabízí třeba robotický vysavač od iRobot Roomba i7+ (či Xiaomi Roidmi EVE plus), jehož pořizovací cena se aktuálně pohybuje okolo 19 000 Kč za iRobot Roomba i7+, jelikož se jedná o starší model. Také Xiaomi Roidmi EVE plus se pyšní dokovací stanicí se sáčkem s velkým objemem 3 l. Pořizovací cena tohoto modelu je 10 000 Kč.

Pro společnost Xiaomi Roborock je typické, že své základní modely během času upgraduje na varianty s označením MAX. Již v letošním roce by se měl objevit, pravděpodobně na zahraničním trhu revoluční Xiaomi Roborock S7 MaxV Ultra, který se bude pyšnit nejen sací silou 5 100 Pa, ale také inovovanou dokovací stanicí, do které se bude nejen automaticky vysypávat nepořádek, ale také bude mít zásobník na vodu, ze kterého se bude doplňovat zásobník ve vysavači. Rovněž bude opatřena speciálním čisticím systémem pro mopovací utěrku. Už ji nebudete muset po každém vytírání prát v ruce či v pračce.

Xiaomi Roborock S7 je možné pořídit ve variantě white a black, tedy v bílé nebo černé. Z mého pohledu je bílá barva praktičtější, jelikož na ní nejde vidět prach tak jako u varianty černé. Plusové body přidávám za to, že jak Xiaomi Roborock S7 bílý, tak černý mají matnou povrchovou úpravu, takže na ní nebudou ulpívat otravné otisky prstů.

Co najdete v balení

Zajímá vás unboxing robotického vysavače Roborock S7? Pokud si vysavač objednáte, měli byste vědět, že vám přijde krabice o hmotnosti 7 kg. Díky plastovému uchu se však snadno přenáší.

Po rozbalení obalu najdete krabici, v niž se nachází několik pater obsahujících vysavač a příslušenství. Najdete zde:

  • napájecí kabel s délkou 1 m,
  • příručku pro připojení k síti,
  • uživatelský manuál k vysavači Roborock S7,
  • nástavec pro mokrý úklid s nainstalovaným hadříkem,
  • samotný Roborock S7 jehož rozměry jsou: 9,65 cm na výšku a průměr 35 cm,
  • dokovací stanici.

Drobné příslušenství, jako je hlavní rotační kartáč, boční přimetací kartáček, nádobka na prach a na vodu jsou instalované ve vysavači.

Seznámení s vysavačem

Při prvním pohledu na vysavač shora vás zaujme jeho lehce inovovaný design. Z prostřední části ční malá věžička s LIDAREM, která je nepostradatelná pro dokonalou navigaci a orientaci v prostoru. U předního nárazníku jsou do oblého tvaru umístěna tři ovládací tlačítka:

  1. návrat do dokovací stanice,
  2. zahájení/ukončení úklidu či vypnutí a zapnutí vysavače,
  3. aktivace režimu SPOT = bodového úklidu, zároveň je také dětskou pojistkou, kterou aktivujete podržením tlačítka po dobu 3 vteřin.

Před tlačítky je elegantní obloukový indikátor stavu vysavače. Ten problikává zelenou barvou při nabíjení, při plně nabité baterii svítí zeleně, mopování a zároveň vysávání indikuje modrou barvou, při vysávání svítí bíle a v případě poruchy bliká oranžově. Také samotný indikátor napájení bliká barevně. Bílá barva znamená, že je baterie nabitá na více než 20 %, červená je označení pro kapacitu baterie pod 20 %, pomalé blikání označuje nabíjení a rychlé červené blikání chybu.

Zejména indikátor a decentní zdobení kolem LIDARU jsou nejzajímavějšími designovými prvky vysavače. Stejně jako u dřívějších modelů Roborocka i u S7 je omyvatelná nádobka na prach přístupná po otevření horní poloviny vysavače. Rovněž se zde nachází indikátor připojení na Wi-Fi.

V přední i boční části nárazníku najdete senzory, další jsou na spodní straně vysavače. Zadní strana vysavače s nádobkou na vodu o kapacitě 300 ml je opatřena průduchy, přes které se do místnosti dostává přefiltrovaný vzduch. Nádoba na vodu se odnímá pomocí červeného tlačítka.

Na spodní straně vysavače najdete dalších 6 senzorů, nabíjecí piny a všesměrové kolečko. Musím také upozornit na inovovaný boční kartáček s 5 rameny a gumovými štětinami. Tímto kartáčkem by vybaven také Xiaomi Roborock S6 Pure a Xiaomi Roborock S5 Max. Doposud žádný z nich však neměl hlavní rotační kartáč, který by byl tvořen pouze gumovými stěrkami. Standardem byl kartáč kombinovaný, měl tedy gumové stěrky a štětinovou část. Od gumového kartáče si výrobce slibuje menší práci při jeho údržbě, jelikož by se na něj neměli ve velké míře namotávat vlasy. Podle některých uživatelů ovšem kartáč nebere chlupy tak dobře, jako kartáč kombinovaný.

Ke spodní části se připevňuje mopovací část s elektronicky řízeným dávkováním vody a mopovací utěrkou. Tu stačí čas od času vyprat. Díky elektronickému dávkování vody je možné mopovací násadu na vysavači ponechat bez obav, že by voda protékala na zem.

Ovládání

Samozřejmostí je ovládání vysavače bez aplikace. Jenže proč utrácet tolik peněz za vysavač, který vám práci usnadní právě díky spoustě nastavení v aplikaci? Proto si do svého telefonu rozhodně stáhněte aplikaci Xiaomi Mi Home, která ostatně slouží také k ovládání další elektroniky od Xiaomi. Třeba elektrokoloběžky, žárovky, čističky vzduchu a podobně. Rovněž je možné ovládání přes aplikaci Roborock. Obě jsou dostupné jako pro OS Android tak Apple.

Jakmile nainstalujete Roborock S7 app, pravděpodobně vám sama nahlásí, že v okolí našla nové zařízení a nabídne vám jeho přidání. Následně stačí vybrat Wi-Fi síť. Přestože vysavač podporuje Wi-Fi v pásmu 2,4 GHz, měli byste jej připojit i k síti SSID pro pásmo 2,4 i 5,0 GHz.

Jakmile dojde ke spárování, můžete vysavač nasdílet i dalším členům rodiny. Nakonec vás Roborock S7 vyzve k update firmware, takže budete pracovat v nejnovějším prostředí aplikace. Díky upgradům si do vysavače můžete nainstalovat nejnovější vylepšení, kterými jsou například seznamy objektů, jež dokáže vysavač rozeznat a vyhnout se jim (především modely s kamerovou navigací S6 MAX V).

Senzory a navigace

Roborock S7 nemá kameru, protože se pyšní laserovou navigací s LIDAREM, což je pro zatím nejpokročilejší a nejpřesnější navigace, jakou můžete od robotických vysavačů požadovat. Díky spojení senzorů a LIDARU se vysavač po místnostech pohybuje sebevědomě a s jistotou. Dokáže perfektně odhadnout vzdálenost a aktualizovat mapu třeba když přesunete sedačku.

Jak vysává

Vysavač je kombinovaným pomocníkem, což znamená, že vysaje, ale také vytře. V aplikaci je možné si nastavit 4 úrovně sání, které se od sebe liší sacím výkonem i hlučností.

  • Quiet – tiché vysávání, které je ale nejméně účinné,
  • Balanced – vyvážené a nepatrně hlučnější,
  • Turbo – zvýšený výkon a vyšší hlasitost,
  • Max – nejvyšší sací výkon 2 500 Pa, což je takový střed. Narazíte i na vysavače se sacím výkonem 3 000 Pa, ale není jich mnoho. Počítejte také s vysokou hlučností, která může překonat sílu 67 dB. Počítejte spíše 70 dB.

Vysavač by si měl poradit s drobným prachem, ale i většími nečistotami a vlasy nejen na tvrdých podlahách, ale také kobercích. Nepořádek se sbírá do nádoby s objemem 470 ml, což je dobrý průměr. Nicméně například Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C má objem nádoby 600 ml. Součástí sběrné nádoby je omyvatelný HEPA filtr.

Čištění a údržba Roborock S7

Informace o údržbě robotického vysavače Roborock S7 nenajdete v aplikaci pod označením Cleaning History – tato záložka se pojí s historií úklidů, které vysavač provedl. Stav, tedy údržbu samotného robota najdete po rozkliknutí tlačítka Maintenance. Zde uvidíte stav filtru, bočního kartáčku, hlavního kartáče a senzorů.

Jinak stačí vysavač od prachu a dalších nečistot utírat suchým a měkkým hadříkem. Zaměřte se především na otření prachu ze senzorů po obvodu vysavače, ale také z nabíjecích pinů na vysavači a z nabíjecí stanice. Nádobku na prach i filtr můžete omývat pod čistou tekoucí vodou. Nepoužívejte pro čištění žádné čisticí prostředky. Před usazením zpět do vysavače nechte obě části řádně vyschnout alespoň po dobu 24 hodin. Nádobku na vodu stačí proplachovat čistou vodou. Utěrkou pro mopování po každém vytírání vyperte. Více o údržbě a nastavení robota se dozvíte v manuálu pro Roborock S7.

Víceúrovňové mapy

Vysavač si dokáže zapamatovat až 4 mapy, ale je potřeba v aplikaci povolit ukládání map, jinak bude mapu vysavač generovat vždy znovu a znovu. Díky pokročilé navigaci si můžete mapu rozdělit na jednotlivé zóny/pokoje a ty pojmenovat. Dále můžete v mapě vytyčit zakázané zóny a zóny, ve kterých nemá vysavač mopovat. Pomocí podrobného nastavení si můžete pro každý pokoj nastavit čas úklidu, intenzitu vysávání nebo to, zda se má v místnosti i mopovat. Rovněž je možné si nastavit, v jakém pořadí má robot místnosti uklidit. Pro rozdělení místností stiskněte tlačítko Divide, pro spojení Merge.

Mopování

Roborock S7 můžete využít také jako mop. Disponuje totiž nádobkou na vodu s elektronicky řízeným dávkováním. To znamená, že si můžete v aplikaci nastavit, kolik vody má nádobka propouštět. Tento způsob mopování se v dnešní době stává pomalu standardem. Roborock však mopování posunul ještě o level výše. Ptáte se, v čem tkví inovace? Ve schopnosti vysavače spouštět a vytahovat mopovací jednotku o 5 mm. V praxi to znamená, že když robot vjede na koberec, automaticky mop zvedne, takže se nemusíte obávat, že by koberec vytíral vodou. Díky ultrazvukovému snímači robot koberec rozpozná a bude jej pouze vysávat.

Kromě zvedání však Roborock vyvinul i nový způsob vytírání. Vysavač mopovací utěrku netáhne za sebou, jako tomu bylo dříve ani nevytírání ve tvaru rybí kosti, což byl doposud snad nejnovější způsob vytírání (způsobem rybí kosti vytíral třeba Realme Techlife Robot Vacuum, Xiaomi Roidmi EVE Plus nebo PURON PR10). Při mopování využívá robotický vysavač s mokrým vytíráním Xiaomi S7 sonickou technologii.

Díky sonické technologii mopovací jednotka vibruje podobně jako elektrický zubní kartáček. Za minutu zavibruje až 3 000 krát, přičemž vytírá ve tvaru písmene Z. V podstatě se jedná o jakési „drhnutí“ podlahy, díky čemuž si poradí i s mírně zaschlými skvrnami. Přestože se jedná v oblasti robotického vytírání o skvělý posun, stále nenahradí staré, poctivé, ruční vytírání mopem. Ale pokrok to bezesporu je. Aplikace umožňuje nastavit také režim vysoce intenzivního mopování, kdy robot nevysává, ale pouze mopuje. V tomto režimu vymopuje každou část podlahy 2x.

Zásobník na vodu se plní pouze čistou vodou. Čisticí prostředky nebo dezinfekční prostředky by mohly způsobit korozi. Výrobce rovněž nedoporučuje používat horkou vodu, která by mohla způsobit deformaci plastové nádoby. Jakmile dojde voda v zásobníku, vysavač vám to sice zvukově ohlásí, ale obvykle není hlášení přes „hrčení“ motoru slyšet. Vysavač pouze zvýší sací výkon a pokračuje dále v úklidu.

Aplikace Mi Home

Jak jsme nastínili výše, v aplikaci si můžete nastavit několik intenzit vysávání a vytírání. Je ovšem také vstupní branou pro připojení vysavače Roborock S7 do chytré domácnosti. Roborock S7 dokáže spolupracovat s Google Assistant, Alexou od Amazonu i Apple Siri. Díky tomu můžete robota ovládat hlasem. Jestliže používáte Asistenta od Googlu, je potřeba aplikaci Mi Home připojit k aplikaci Google Home. Pomocí hlasových povelů můžete robota vyslat uklízet konkrétní místnost, pozastavit nebo třeba odeslat na nabíjecí stanici. Pamatujte ovšem, že příkazy i aplikace jsou v angličtině. Roborock S7 ve svém language pack neboli jazykovém balíčku češtinu bohužel nenabízí. Manuál k Roborocku S7 je naštěstí v češtině.

Porovnání Roborock S7 a dalších modelů

Pro lepší porovnání všech vychytávek Roborocka S7 jsme sepsali důležité parametry také u dalších oblíbených Roborocků posledních let.

Roborock S7S7 MAXV UltraRoborock S7+Roborock S6 MAX VRoborock S6Roborock S5 MaxRoborock S5Xiaomi MOP Pro
Sací výkon v Pa2 5005 1002 5002 5002 0002 0002 0002 000
Objem nádoby na vodu v ml300200300300100290140200
Objem nádoby na prach v ml470400470460480460480550
Kapacita baterie mAh5 2005 2005 2005 2005 2005 200

5

200

3 200
Způsob navigacelaserová, lidarlaserová, lidar, kameralaserová, lidarlaserová, lidar, kameralaserová, lidarlaserová, lidarlaserová, lidarlaserová, lidar
Vibrační vytíráníanoanoanonenenenene
Elektronicky řízené dávkování vodyanoanoanoanoneanonene
3D mapyneanonenenenenene
Víceúrovňové mapyanoanoanoanoanoanonene
Dokovací stanice se samovyprazdňováním nečistotneanoanonenenenene
Dokovací stanice se zásobníkem na voduneanonenenenenene
Zvedání mopovacího nástavceanoanoanonenenenene
Gumový kartáčanoanoanokombinovaný se štětinamikombinovaný se štětinamikombinovaný se štětinamikombinovaný se štětinamikombinovaný se štětinami
Zabudovaný mikrofonneanoneanonenenene
Pořizovací cena v Kč14 000zatím neuvedeno na český trh23 00012 00011 0009 500již se neprodává7 000

V nové aplikaci Roborocka S7 MAXV Ultra si budete moci mapu dokonce vybavit nábytkem a zobrazit ji také ve 3D, také se po ní budete pomocí mapy Matrix digitálně pohybovat. Nebude chybět ani nabídka zobrazení mapy ve 2D tak, jak to znáte z klasických map. Díky určení nábytku v místnosti budete moci vysavač nechat vysávat třeba jen kolem stolu či postele.

Díky nábytku Roborock S7 MAXV Ultra rozezná, v jaké místnosti se nachází (obývací pokoj, koupelna) a sám určí sílu sacího výkonu a intenzitu čištění pro každý pokoj. Další vychytávkou je integrovaný mikrofon, díky kterému můžete přes vysavač mluvit třeba na svého psa, který vám doma právě cupuje dekorační polštář. Stačí jen do aplikace v telefonu říct: Nesmíš!. V praxi jsem trochu skeptická, ale uvidíme, třeba Xiaomi překvapí. Kromě S7 a S7 MAXV bude na trhu k dostání S7 PLUS, přičemž označení plus znamená, že dostanete dokovací stanici se zásobníkem na odpad. Vylepšený S7 MAXV Ultra je kromě LIDARU vybavený také kamerou. Dokáže tedy dokonale rozeznat veškeré objekty na zemi. Pokud zaznamená psí exkrement, vyhne se mu, ale například místo okolo pohozených papučí vysaje v jejich maximální blízkosti. Opět uvidíme jak to funguje až se k nám vysavač dostane, ale věřím že zlepšení proti současnému stavu to bude.

Oproti základnímu Roborocku S7 se S7 MAXV Ultra liší v kapacitách zásobníku na vodu i odpad, přičemž jsou jeho hodnoty menší. To ovšem nevadí, jelikož si vodu doplňuje ze zásobníku sám a nádobku na odpad také vyprázdní bez vašeho přičinění. Má totiž kombinovanou dokovací stanici se vyprazdňováním a zásobníkem na vodu. Dále se pyšní větší sací silou a kapacitou baterie.

Roborock S6 MAX V má nižší výkon sání než výrobky ze série 7. V jeho aplikaci uvidíte mapy ve 2D, disponuje víceúrovňovými mapami. Pro každou místnost si můžete nastavit úroveň vytírání i vysávání. Stejně jako S7 MAXV Ultra je vybaven dvěma kamerami a laserovou navigací, takže může vytírat i po tmě. Disponuje integrovaným mikrofonem. Přes aplikaci tak můžete mluvit na osoby či zvířata v místnosti přestože jste třeba v práci. Přestože tento model nedisponuje vibračním vytíráním ani nezvedá mopovací nástavec, dokáže rozeznat koberce, takže zastaví dávkování vody. S7 MAXV Ultra hravě strčí do kapsy v oblasti objemu zásobníku na vodu, který činí 300 ml a na prach 460 ml. To jsou podobné hodnoty jako u Roborocka S7, který stejně jako S6 MAXV nemá dokovací stanici s vysypáváním odpadu či doplňováním vody. Sací výkon je stejný jako u S7. S6 MAX V se dokáže vyhnout malým objektům lépe než S7 a S5 MAX.

Roborock S6 má nižší sací výkon, jen 2 000 Pa, ale zato všechny Roborocky strčí do kapsy objemem zásobníku na odpad, který činí 480 ml. Ovšem nádobka na vodu má jen žalostných 100 ml. Tento starší model dokáže vytírat i vysávat, nicméně o pokročilém vytírání alespoň ve tvaru rybí kosti či nejmodernějším vibračním nemůže být řeč. Nemá ani elektronicky řízené dávkování vody. Předností S6 je rozhodně nízká hlučnost, která při maximálním výkonu dosahuje zhruba 50 dB, což je téměř o 20 dB méně než u novějších robotických pomocníků. Roborock S6 se dá ovládat pomocí aplikace, ve které můžete definovat úklidové zóny (je možné je pojmenovat) a robota vyslat uklízet do té, která to právě potřebuje. Vysavač rovněž dokáže detekovat koberce a automaticky zvýšit sací výkon. Ovšem nedokáže zastavit mopování jako novější členové rodiny Roborock.

Přestože je Roborock S5 MAX předchůdcem Roborocka S6, může se pochlubit pokrokovým vytíráním, které je obohaceno o elektronicky řízené dávkování vody. Je prvním Roborockem, který představil toto pokrokové vytírání. Můžete si tedy nastavit, kolik vody má nádobka propouštět. Stejně jako S6 má S5 sací sílu jen 2 000 Pa a hlučnost přitom okolo 60 dB. Je ovšem lepší v objemu nádobky na vodu, který činí celých 290 ml, což je o 190 ml více než u S6 a o 90 ml více než u super moderního S7 MAX Ultra. S nečistotami si poradí lépe než S6 MAX V a S7, a to díky vyššímu průtoku vzduchu, který v režimu balanced dosahuje 12,49 CFM (kubické stopy za 1 minutu – 1 CFM = 28,3 l), kdežto u S7 jen 9,68 a u S6 MAX V 9,8 MFC. S5 MAX je vybavený pětiramenným celopryžovým přimatecím kartáčkem a kombinovaným hlavním kartáčem. Na ovládacím panelu mu chybí ikona s funkcí aktivace SPOT režimu. S5 MAX má aplikaci s podporou víceúrovňových map a možností mapu rozdělit na jednotlivé pokoje, ve kterých si jednoduše nastavíte intenzitu vytírání a vysávání. Tomuto modelu chybí automatická detekce koberce.

Robotický vysavač Roborock Sweep One S50 je rovněž kombinovaným pomocníkem, který vysaje a vytře. Pomocí aplikace můžete nastavit několik úrovní síly vysávání, ovšem u mopování nic. Voda protiká samospádem, což znamená, že není elektronicky řízená. Není tedy možné si nastavit intenzitu propustnosti vody. Roborock S5 ovšem dokáže rozeznat koberce, přičemž automaticky zvýší výkon vysávání. Při plném zásobníku oznámí, že je potřeba jej vyprázdnit, případně vyčistit filtr. Aplikace nepodporuje víceúrovňové mapy, ale je možné v ní vytyčit zakázané zóny nebo virtuální zdi. No mop zóny nejsou k dispozici. Z hlediska sací síly je maximum 2 000 Pa. Nádobka na vodu je malá, jen 140 ml, což je ovšem více než u Roborock S6.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je nejlevnějším vysavačem z námi porovnávaných modelů. Je vhodnou volbou pro méně náročné zájemce, kterým nevadí propouštění vody samospádem a absence tlačítka režimu SPOT, který je tak možné aktivovat pouze v aplikaci. Z hlediska sací síly 2 100 Pa si ale nevede nejhůř. Horší je to s kapacitou baterie, která má pouze 3 200 mAh, a tak vystačí na vysávání spíše menších ploch. Na 34 m2 spotřebuje zhruba 40 % kapacity baterie. Obdivuhodný je objem nádoby na prach, který činí 550 ml. V případě, že se rozhodnete mopovat, musíte do vysavače instalovat kombinovaný zásobník, jehož objem na prach činí jen 300 ml a na vodu 200 ml, což opět nejsou malá čísla. Nevýhodou vysavače je, že nedokáže detekovat koberce a automaticky zvýšit výkon. V aplikaci je možné označit zakázané zóny. Pokud označíte jako zakázanou zónu koberec, nemusíte se obávat, že by vám ji robot mokře vymopoval. Robot si pamatuje jen jednu mapu, ale umožňuje pojmenování místností.

Zjistit cenu

Testovali jsme i levné robotické vysavače.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.7 Total Score
Xiaomi Roborock S7

Robotický vysavač Xiaomi Roborock S7 vynikání především v oblasti vytírání, ve které přišel s obrovskou inovací vibračního vytírání. Plusem je také přizvednutí mopovací utěrky při úklidu koberce. Celopryžový kartáč se snadno udržuje, ale podle majitelů chlupatých mazlíčků nesbírá chlupy tak dobře, jako jeho předchůdci.

Provoz
9.5
Výdrž
7.4
PLUSY
  • inovace v mopování
  • design
  • kapacita baterie
  • víceúrovňové mapy
MÍNUSY
  • pořizovací cena
  • chlupy domácích mazlíčků
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
  1. Zaujímal by ma Váš názor, ktorý z týchto dvoch je lepší na mopovanie a prečo? Ide o zariadenia s podobnou cenovkou a neviem sa rozhodnúť.

    Roborock S7

    Xiaomi Mi Mop 2 Ultra

    Je spôsob navigácie rovnaký na Xiaomi Mi Mop 2 Ultra a Xiaomi Mi Mop 2 Pro+? Ak áno, tak potom nejako nechápem ako môže byť model Pro+ nižší skoro o 2 cm. Veď ide len o mierne slabšiu verziu Ultra, nie?

    Vopred ďakujem za odpoveď

    • Dobrý den,

      když mezi sebou srovnám Xiaomi, tak Mop 2 Ultra má vyšší sací výkon, navzdory stejné kapacitě baterie se déle nabíjí. Typ navigace je stejný. Ultra má navíc nádobku na prach. Roborock má větší kapacitu nádobky na vodu, pokud chcete mopovat větší prostor může to být výhoda. S7 má za mě lepší navigaci – nicméně pokud máte „jednoduchý“ prostor tento rozdíl se stírá. Nicméně ani jeden z nich není špatný, brala bych v potaz cenu a typ prostor jaký máte.

    Přidejte váš dotaz nebo recenzi

    Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

    Covybrat.cz
    Logo