Recenze robotického vysavače Xiaomi Roidmi EVE Plus

Hledáte robotický vysavač, který vám poskytne nejmodernější způsob úklidu domácnosti, ale zároveň při jeho pořízení neprovětráte bankovní konto? V tom případě vás Xiaomi Roidmi Eve Plus příjemně překvapí. Dostanete k němu dokovací základnu s velkým zásobníkem na odpad, takže vám odpadne nutnost vysypávání malé sběrné nádoby ve vysavači. Vytírání je pak řízeno elektronicky a navíc na principu tzv. rybí kosti. Chcete vědět víc? Čtěte dál.

Parametry

Doba nabíjení240 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost65 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie5200 mAh
Výdrž na jedno nabití180 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano aplikace
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,3 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí balenív aplikaci
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů4
Maximální výška překážek2 cm
Výška35 cm
Průměr9,8 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek1 plus další v balení
Přibližná cena9300 Kč

Co najdete v balení

Chcete si pořídit Xiaomi Roidmi EVE Pus robotický vysavač? Pak nebuďte překvapeni, že vám z obchodu doručí ne jednu, ale hned dvě krabice. Jedna ukrývá samotný vysavač, druhá dobíjecí stanici se sáčkem na odpad.

Na to, že vysavač pořídíte skoro za stejnou cenu jako Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro (cena se pohybuje okolo 9 500 Kč), dostanete v balení kromě vyprazdňovací nádoby také několik utěrek na suchý úklid a několik sáčků na výměnu do odpadní stanice. A to se zdá jako fér cena. Dále je součástí odpadní nádoba na prach a vodu, podložka pro mopovací textilii, utěrka pro mokrý úklid, čisticí nástroj a manuál.

Seznámení s vysavačem

Ještě než se pustíme do samotného hodnocení, určitě vás bude zajímat, co přesně znamená ROIDMI uvedené v názvu. Jedná se o společnost, která je součástí ekosystému společnosti Xiaomi. Samotné ROIDMI bylo založeno v roce 2015, kdy se zaměřovalo na výrobu produktů pro automobilový průmysl. O rok později se výroba začala soustředit také na bezdrátové vysavače. Díky patronátu Xiaomi se výrobky značky stávají populární po celém světě. Najdete je celkem v 65 zemích (USA, Velká Británie, Evropa, Japonsko atd.).

Vysavač na první pohled upoutá svým kontrastním provedením. Bílé horní části, která je vyvedená v lesku, kraluje LIDAR, který je součástí laserové navigace. Uprostřed bílého pole se „roztahuje“ černý ostrůvek s ovládacími tlačítky. Najde zde tlačítko pro zapnutí a vypnutí, poslání do dokovací stanice a tlačítko pro spuštění uklízecího režimu SPOT, který nahrazuje smetáček a lopatku. Další černý prvek lemuje celé kulaté tělo robotického pomocníka.

Jakmile vysavač otočíte, zjistíte, že disponuje dvěma přimetacími kartáčky. Tento počet není u robotických vysavačů zrovna obvyklý, ale setkat se s ním můžete například u iRobota Roomby i7+. Dva přimetací kartáčky jsou určitě výhodou, jelikož si lépe poradí s prachem držícím se u podlahových lišt či kolem noh stolů apod. K dokonalosti jim chybí snad jen inovativní pětiramenné provedení, které nabízejí například modely Roborock S6 Pure a Roborock S5 Max. Pět ramen totiž nasbírá svíce prachu než ramena tři. Nicméně toto je skutečně jen drobný detail.

Na spodní části dále najdete jeden velký kombinovaný kartáč, dvě odpružená kola, všesměrové kolečko, nabíjecí piny a sadu 4 senzorů. Další senzory se nachází v odpruženém nárazníku. Na rozdíl od Xiaomi Roborocků je kombinovaný zásobník na vodu a odpad zasunutý v zadní části vysavače a nenachází se pod odklápěcím víkem horní strany vysavače.

Nabíjecí a samovyprazdňovací stanice

Bližší popis si zaslouží také nabíjecí stanice, která je doplněná o zásobník se sběrným sáčkem na odpad z vysavače. Stanice designově ladí s vysavačem. Převládající barva je bílá. V kontrastní černé je vyvedený displej, který informuje o poruchách, kapacitě baterie či stavu odpadního sáčku.

Sběrný sáček má ohromnou kapacitu až 3 l a je opatřen antibakteriální úpravou a úpravou, díky které neuniká do vzduchu zápach. Odpadních sáčků dostanete společně s vysavačem celkem pět. Také je potřeba říci, že uvnitř nabíjecí stanice, v blízkosti sáčku na odpad je část vyčleněná pro uložení čisticího nástroje, kterým z hlavního kartáče odstraníte namotané vlasy, ale také další nečistoty. Oproti jiným nabíjecím stanicím se tato liší umístěním nabíjecích pinů, které se nachází v boční přední části, nikoliv naspod, jak jsme u většiny robotických vysavačů zvyklí.

Ovládání

Ovládání je samozřejmě možné provádět jak na vysavači, tak v aplikaci. Na vysavači najdete celkem 3 tlačítka, kterými můžete zahájit a přerušit úklid, poslat robota do dokovací stanice a zahájit bodový režim úklidu. Mnohem více toho však nabídne aplikace.

Aplikace

V aplikaci Mi Home/Xiaomi home je možné pojmenovat místnosti a nastavit si zákazné zóny, ale také zóny, ve kterých má robot mopovat. Samozřejmostí je vytyčení prostoru, který chcete, aby vysavač uklidil. Rovněž jej pomocí aplikaci můžete vyslat do konkrétního místa. V aplikace je možné si vybrat ze 4 úrovní výkonu sání, ale také ze 4 úrovní mopování, přičemž jedna z nich je mopování bez použití vody. Dávkování vody je elektronicky řízeno, což je u současných robotických vysavačů nejpokročilejší možnost v mopování.

Pokročilá aplikace nabízí také možnost nastavení časového harmonogramu úklidu, ale také možnost si nastavit, jak velký prostor uklízí. Na výběr máte jednopokojový byt, středně velký prostor a velký prostor. Podle toho se vyprazdňuje zásobník na prach. Rovněž je možné si v aplikaci aktivovat automatické rozeznání koberce, na jehož základě robot automaticky zvýší úroveň sání, jakmile vjede na kobercovanou plochu.

Senzory a navigace

Xiaomi Roidmi EVE Plus má radar LDS Slam čtvrté generace s Lidarem. Samozřejmostí je celá řada senzorů (18), díky kterým dokáže odhadnout vzdálenost od objektů a naplánovat co nejefektivnější trasu úklidu. Vekou předností je, že díky laserové navigace dokáže robot bez problémů uklízet i v naprosté tmě.

Jak vysává

Vysavač Xiaomi Roidmi EVE Plus je kombinovaným pomocníkem, který dokáže vysávat i vytírat. Díky elektronické pumpě, kterou je osazena kombinovaná nádoba na vodu a prach si můžete v aplikaci nastavit jeden ze 4 módů vytírání. Jeden z nich je přitom bez vody. Slouží spíše k leštění podlah a používá se pro něj utěrka pro suché mopování. Dále si můžete nastavit 3 úrovně propouštění vody. Od ostatních robotických vysavačů Xiaomi, které dokážou vytírat, se tento odlišuje především tím, že vytírá v tzv. rybí kosti. To znamená, že kopíruje pohyb klasického ručního mopu. Jede rovně, následně vytře vpravo a vlevo a tímto způsobem vytře celou místnost. Tento způsob mopování není nejběžnější. Setkala jsem se s ním například o robotického vysavače Puron PR 10 a hodnotím ho kladně. Díky několikerému přejetí místa je totiž větší pravděpodobnost, že vysavač vytře lépe, než když za sebou mop jen „tahá“.

Co se týče provedení zásobníku na odpad, ten je v kombinované verzi. To znamená, že z části je tvořen zásobníkem na prach a nečistoty a částí na vodu. Zásobník na prach je bohužel velice malý. Jeho objem činí jen 0,3 l což je jedna z nejnižších hodnot, se kterou se můžete na trhu setkat. Obvykle mají zásobníky na prach objem 0,4–0,5 l. Na obranu však musím napsat, že nepořádek ze zásobníku se pravidelně vyprazdňuje do stanice, takže není potřeba jej manuálně čistit. V aplikaci je navíc možné si nastavit, po kolika úklidech se má zásobník vyprázdnit. U menších prostor je to obvykle po dvou vsáváních, u větších po jednom. Zásobník na vodu má objem 250 ml, což je slušný průměr. Největší zásobníky (290 ml)mají Roborock S6 Pure a Roborock S6 MaxV, nejmenší pak Roborock Sweep one S5 (100 ml). Jeho prodej byl však již ukončen.

Kapacita baterie je velice slušných 5 200 mAh a na jedno nabití by měl robot zvládnout vysát prostor o rozloze až 250 m². Takové hodny dosáhnete v praxi jen v ideálním prostoru, kde by nebyly žádné překážky a jednoduchá navigace. Reálně počítejte s nižší výdrží, přesto by měla s přehledem stačit pro většinu bytů a větší část menších domů. Sací tlak činí 2 700 Pa, což není největší hodnota, Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro má sací tlak 3 000 Pa, ale jeho hlučnost je uši rvoucích 72 dB. Rodimi EVE Plus se svými 65 dB tedy vrní jako kocourek. Ovšem opravdu tiché vysavače mají hlučnost třeba jen 58 dB. Touto hodnotou se pyšní třeba zmiňovaná iRobot Roomba i7+. Pokud se vrátíme k uklizené ploše, hodí se vědět, že při vytírání na maximální propustnost voda vystačí jen na nějakých 48 m², a to není mnoho, že?

Mezi výhody vysavače určitě patří automatická detekce koberců, automatické dobíjení a pokračování v úklidu i pokročilá aplikace, která umožňuje nastavit zakázané zóny, pojmenovat si pokoje nebo si vytyčit prostory pro vytírání. Bez pochyby je nespornou výhodou velký sběrný sáček na nečistoty, který má ohromnou kapacitu 3 l, což je v porovnání s Roombou i7+ jednou tak více. Roomba má pouze 1,5 l. Plusové body přidáváme také za sterilizaci a rozložení pachů nečistot ve sběrném pytlíku. V souvislosti se sáčky vás jistě potěší nízká pořizovací cena, kdy 5 nových sáčků pořídíte za nějakých 350 Kč, zatímco u Roomby i7+ vás 3 sáčky vyjdou zhruba na 700 Kč.

Porovnání

Xiaomi Roidmi EVE PlusiRobot Romba i7+
Kapacita baterie mAh5 2001 800
Možnost vytíráníanone
Výdrž na jedno nabití v min180120
Typ navigacelaserovákamerová
Kapacita zásobníku na prach v l0,30,55
Kapacita zásobníku ve vyprazdňovací stanici v l31,5
Carpet boostanone
Hlučnost v dB6558
Výška, průměr vysavače v cm9,8; 359,2; 33,9
Výška základy v cm35,848
Možnost vysávání po tměanone
Možnost pořízení bez vyprazdňovací základnyneano
Cena v Kč včetně základny9 30018 000

Hledáte robotický vysavač bez vytírání?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
Xiaomi Roidmi Eve Plus

Xiaomi Roidmi Eve Plus je skutečně pokrokovým vysavačem, který nabízí neskutečně mnoho, a přitom nestojí majlant. Jako dražší modely od iRobota má Xiaomi vyprazdňovací stanici, a navíc dokáže mopovat, přičemž dávkování vody je řízeno elektronicky. Aplikace umožňuje vytyčit zóny pro mopování i zakázané zóny. Vše podtrhuje krásný a elegantní design.

Provoz
9
Výdrž
6.8
PLUSY
 • laserová navigace
 • možnost úklidu ve tmě
 • příjemná pořizovací cena
 • elektronické řízené dávkování vody
 • vytírání tzv. rybí kostí
 • propracovaná aplikace
MÍNUSY
 • malý zásobník na odpad
 • kvůli LIDARu vysoká výška
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Pokud bych měla hodnotit objektivně tento vysavač, tak po prvním vytření, jsem byla dost zklamaná, protože zanechával za sebou šmouhy a místy i mokré pruhy. Pak jsem se rozhodla, že místnost napřed vysaji a poté ji nechám dvakrát za sebou vytřít. A můj pohled na vysavač se změnil. Najednou už byla podlaha kterou mám z (lesklé dlažby ), najednou čistá , lesklá a tak od té doby nedám na něj dopustit, hodně mi usnadní úklid, už jsem přestala používat klasický vysavač i mopy na vytírání, protože vše za mne udělá Roidmi. Přiznám se, že ho ráda zapnu , vždy, když jdu nakoupit a , když se vrátím je vše čisté a voňavé, přidávám do násobky na vytírání pár kapek aviváže. Jediný mínus bych dala, že komunikuje v angličtině.Ale celkově naprostá spokojenost, máme rodinný patrový dům a pořadí si i s patrem.

 2. Xiaomi Roidmi Eve Plus je pro mě velké zklamání. Člověk by očekával, že díky laserové navigaci bude úklid probíhat trochu jiným způsobem než narážením do všeho a odíráním věcí. Okolo všech dveří máme od vysavače šmouhy, jak do nich naráží a jezdí těsně vedle nich, nové nohy na gauči i stole odřené. Chvíli jsem vysavač pozorovala a nestačila jsem se divit, jak se snažil několikrát najet do pevně umístěné věci, jako by tam nebyla. To samé, když je člověk v místnosti, tak vysavač do něj najede. často se také stává, že ho zapnu a zahlásí, že ztratil mapu. Nevím, jestli mám přehnaná očekávání, s jiným vysavačem zkušenost nemám, ale tento rozhodně nedoporučuji.
  Máte někdo podobnou zkušenost?

  • Dobrý den,

   jakou barvu nábytku prosím máte doma? To, že vysavač narazí do objektu který dosud v místnosti nebyl (člověk, taška atd..) je relativně běžné. Ale poté co je prostor zmapovaný, tak už by to mělo být vyjimečné. A rozhodně by neměl nikde nechávat šmouhy, to nevypadá na standardní chování.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo