Recenze Yamaha YAS-408 MusicCast BAR 400

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Yamaha YAS-408 MusicCast BAR 400 je soundbar pro fajnšmekry. Jedná se o skutečně luxusní zařízení s řadou pokročilých funkcí. Samozřejmostí je Multiroom, Hi-Res Audio, jedinečná služba MusicCast, Clear Voice pro jasné a srozumitelné dialogy nebo DTS Virtual: X pro vynikající 3D prostorový zvuk. Pokud jste zatoužili po této zvukové liště, rozhodně si přečtěte naši recenzi.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)200 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)100 W
Systém reproduktorů2.1
Bluetoothano
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosne
Multiroomano
Noční režimano
HDMIano
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm98 x 6 x 11
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm18 x 41,7 x 40,5
Celková hmotnost5,24 kg

Design a zpracování

Model BAR 400 nevybočuje z typického minimalistického designu Yamahy. V podstatě se jedná o klasickou černou zvukovou lištu a vzhledově odpovídající subwoofer. Jejich provedení je však na špičkové úrovni. Svojí velikosti přitom nepatří mezi největší. Lišta měří na délku necelý metr, na výšku 6 cm, díky čemuž nebude bránit výhledu ani u níže položených televizorů. Na přední straně soundbaru bohužel chybí indikátor napájení.


Co umí

Tento model se může pochlubit širokou škálou užitečných funkcí, které jsou zahrnuty převážně ve službě MusicCast (pro iOS a Android). Jedná se o vysoce efektivní multiroomový systém, které umožňuje propojit všechna zařízení s podporou MusicCast v domácnosti v jedinou inteligentní síť.

Podobně jako u systému Sonos (např. soundbar Sonos Beam), i tento Multiroom funguje pomocí aplikace, díky níž lze všechna zařízení ovládat a streamovat z nich hudbu. MusicCast navíc umožňuje přidání bezdrátových reproduktorů MusicCast 20 nebo 50, díky čemuž lze z tohoto zařízení (2.1) vytvořit 4.1 kanálový systém.

K dispozici jsou uživatelům také nejrůznější hudební streamingové služby, které umožňují přístup ke Spotify, Deezer, Tidal nebo Qobuz.

Jistě potěší také funkce Clear Voice, která se stará o vylepšení kvality dialogů v popředí, zatímco kvalita okolního zvuku zůstává beze změn. Díky tomu jsou rozhovory maximálně čisté a srozumitelné. Clear Voice navíc umožňuje – pokud vlastníte hlasový asistent Amazon Alexa – soundbar (nebo celý Multiroom) ovládat pomocí hlasových příkazů (obvykle pouze v anglickém nebo německém jazyce). Praktická je také funkce automatické synchronizace obrazu a zvuku (Lip-Sync).

Není překvapením, že BAR 400 podporuje ztrátové formáty Dolby Digital a DTS Digital Surround. Bohužel oblíbený bezztrátový Dolby Atmos a DTS: X u něj nenajdeme (podporou těchto formátů ale disponuje např. HW-N850). Náhradou však Yamaha přidala podporu DTS Virtual: X a podporu Hi-Res Audia (které nabízí vyšší kvalitu nahrávek, než jakou známe z CD disků).

Montáž a připojení

BAR 400 můžete umístit jak přímo před nebo nad televizor, tak i na stěnu (montážní sada ale není součástí balení). Subwoofer je bezdrátový, díky čemuž jej můžete postavit kamkoli. Spárování hlavní lišty a subwooferu proběhne automaticky po zapnutí. Pokud by k tomu přeci jen nedošlo, je možné oba přístroje propojit ručně.

Na spodní straně přístroje najdete HDMI vstup, HDMI výstup (s podporou ARC a 4K), 3,5 mm Jack (vstup pro sluchátka), optický digitální audio vstup a ethernetový port. Samozřejmostí je také možnost bezdrátového připojení: Wi-Fi (2,4 GHz / 5 GHz), Bluetooth (Verze 4.2 + EDR / A2DP, AVRCP) a Apple AirPlay.

Nastavení zařízení je snadné, součástí balení je totiž také přehledná uživatelská příručka.

Ovládání

Na těle zvukové lišty se nachází jednoduchý ovládací dotykový panel, který umožňuje výběr zdroje, ztlumení nebo zesílení hlasitosti, zapnutí/vypnutí, napájení nebo připojení.

Součástí balení je také dálkový ovladač. Bohužel dodávané dálkové ovládání Yamaha je malé a nepřehledné. Pokud ale jednou systém nastavíte, dálkové ovládání budete nejspíš používat pouze k ovládání hlasitosti a jiným nenáročným úkonům. Kromě nastavení hlasitosti, umožňuje také výběr úrovně subwooferu, výběr vstupů nebo výběr režimu (Surround, 3D Surround, Bass Extension nebo Clear Voice).

 

Velmi pohodlné a snadné je však ovládání pomocí služby MusicCast. Chválíme především skvěle navržené uživatelské rozhraní.

Kvalita zvuku

Hned na začátek považujeme za důležité zdůraznit, že BAR 400 je vysoce kvalitní zařízení, od něhož jsme očekávali velmi dobrý výkon. Očekávání se přitom naplnilo, zprostředkovaný zvuk je totiž ve všech ohledech skvělý.

Přestože tato zvuková lišta nedisponuje středovým reproduktorem, dialogy zůstaly jasné a srozumitelné. U náročnějšího prostorového zvuku byla zachována hloubka i šířka. U jednotlivých režimů prostorového zvuku (film, sportovní utkání, hru, televizní diskuzi nebo poslech hudby) jsme však nezaznamenali výraznější rozdíl. Pochvalu ale zaslouží funkce 3D Surround, která dovede navodit jedinečný pocit trojrozměrného prostoru.

Velmi praktické se ukázalo být tlačítko na dálkovém ovladači Bass Extension, díky němuž lze rychle zapnout nebo vypnout basovou složku. Naše sympatie si získala také funkce Clear Voice, kterou oceníte například v noci, kdy můžete snížit celkovou hlasitost, přičemž dialogy zůstanou i nadále dostatečně srozumitelné.

Počítat můžete s podporou souborů MP3, WAV, AAC, AIFF, WMA, Apple Lossless a FLAC.

V podstatě proto nemáme zvuku z tohoto zařízení co vytknout. Pro zcela jedinečný zážitek ale doporučujeme zkombinovat soundbar BAR 400 s bezdrátovým reproduktorem MusicCast 50.

Zjistit cenu

Přehled všech hodnocených soundbarů je zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Hodnocení Yamaha YAS-408 MusicCast BAR 400

Yamaha rozhodně ví, jak vyrobit vynikající soundbar, MusicCast BAR 400 je toho totiž zářným příkladem. Tento model nabízí působivý zvuk, ať už jde o filmy, hry nebo hudbu. Výhodou je také možnost vytvořit víceroomový systém nebo jedinečnou domácí zvukovou sestavu přidáním bezdrátových reproduktorů. Potěší také podpora Hi-Res Audia, DTS Virtual: X, funkce Clear Voice nebo aplikace Amazon Alexa (s hlasovým ovládáním). Zamrzel však pouze jeden HDMI vstup, chybějící podpora Dolby Atmos a hůře přehledný dálkový ovladač. V podstatě se ale jedná o drobné nedostatky. Pokud si proto chcete užít jedinečný audio zážitek u vás doma, rozhodně můžeme tento soundbar doporučit.

Zvuk - hudba
8.4
Zvuk - filmy
8.9
Výbava
6.8
Ovládání
5.9
PLUSY
 • vynikající kvalita zvuku
 • podpora DTS Virtual: X
 • Multiroom
 • praktické funkce
 • zdařilý design
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • nepodporuje Dolby Atmos
 • pouze jeden HDMI vstup
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo