Recenze Zanussi ZRT 18100 WA

Zanussi ZRT 18100 WA není žádným technologicky nejvyspělejším spotřebičem, se kterým se můžete na trhu setkat. Z funkcí vám nabídne jen možnost přeměny dvířek z pravého na levé otevírání a automatické odmrazování chladničky. Jinak nenabízí vůbec nic. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené lednice najdete zde.

Parametry

Typkombinovaná
Provedeníbílé
Mrazící výkon3 kg/24 hodin
Akumulační doba17 hod.
Výkon mrazení4*
Klimatická třídaSN-ST
Celkový objem171 l
Umístění mrazákunahoře
Hlučnost40 dB
Výška120,9 cm
Šířka49,6 cm
Hloubka60,6 cm
Oddělené regulacene
Displejne
Energetická třídaA+
Spotřeba energie za rok205 kWh
Speciální funkceautomatické odmrazování chladničky
Svým celkovým objemem 171 l je vhodná až pro 3členné domácnosti. Problém by mohl nastat pouze v malé kapacitě mrazáku, která činí jen 41 l. Pro člověka, který žije sám je tato lednice zbytečně velká. Vzhledem k velikosti mrazáku, dokáže mraznička zamrazit jen 3 kg potravin za 24 hodin, což je hodně málo, ale jak jsme zmínili, mrazák je malý, takže se do něj stejně velké množství potravin nevejde. Naopak nás mile překvapila akumulační doba, která činí 17 hodin. To znamená, že pokud dojde k výpadku proudu, zůstanou potraviny zmražené po dobu 17 hodin. Dobrý je také výkon mražení, díky kterému můžete potraviny uchovávat v mrazničce po několik měsíců. Z hlediska klimatické třídy bude lednice dobře fungovat v prostředí s teplotním rozptylem 10-38 °C. Není proto žádný problém ji mít třeba přes léto v zahradním domku. Dobře však snese i umístění na chalupě. Mrazák je umístěný nahoře, což může být praktické zejména pro starší osoby, jinak to vnímáme spíše jako negativum. Do mrazáku se totiž chodí podstatně méně než do lednice, takže se budete muset častěji zohýbat. Třeba box na zeleninu je až úplně u země. Vnitřní uspořádání se skládá z jednoho boxu na zeleninu, a ze tří skleněných poliček. Dvě z nich jsou výškově nastavitelné. Na dveřích jsou 3 přihrádky. Horní je osazena držákem vajec. Celkově se jedná o rozměrově malou lednici, ale nese označení Space+, což znamená, že na svoje rozměry si zachovává pořád dostatečný objem. Je proto vhodná i do menších bytů nebo třeba bytů se sníženým nebo atypicky řešeným stropem. Její výška je necelých 121 cm a šířka necelých 50 cm. Z hlediska spotřeby se řadí do energetické třídy A+ a její spotřeba se pohybuje kolem 205 kWh. V přepočtu na koruny je to 820 Kč při ceně 4 Kč za 1 kWh. Nejedná se o žádnou závratnou částku, ale vzhledem k jejímu malému objemu by spotřeba mohla být ještě o něco nižší. Potěší vás však poměrné nízké pořizovací náklady, které nedosahují 5 000 Kč.
 • nízká pořizovací cena
 • praktické rozčlenění vnitřního prostoru
 • držák na vejce
 • vhodná do menších bytů
 • žádné funkce navíc
 • nemá automatické odmrazování mrazničky
 • vyšší spotřeba
 • malý objem mrazáku
 • hlučnější provoz
Zjistit cenu Máte v oblibě lednice Liebherr?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

4.5 Total Score
Zanussi ZRT 18100 WA

Při pohledu na výsledné hodnocení se může zdát jako zklamání, ale je nutné vzít v úvahu její pořizovací cenu. Patří mezi ty nejlevnější lednice a v menších bytech může sloužit dobře. Samozřejmě je určena pro ty, kteří neočekávají špičkovou techniku ani provedení.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo