Recenze ZANUSSI ZWQ 61226CI

Pračka Zanussi ZWQ 61226CI je oblíbená zejména pro svoji nízkou pořizovací cenu. Díky slim provedení se hodí i do menších koupelen. Musíte však počítat s menší kapacitou bubnu, takže bychom ji doporučili spíše menším rodinám. Jak dopadla v našem testování?

Parametry

Energetická třídaA++
Způsob plněníhorní
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnost praní78 dB
Hlučnost ždímání57 dB
Spotřeba energie za rok167 kWh
Spotřeba vody za rok9490 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopne
Výška89 cm
Šířka40 cm
Hloubka60 cm
Počet programů8
Délka základního programu246 minuty
zpět nahoru ↑

Představení

Pračka s horním plněním od Zanussi je ideální pro menší rodiny žijící v malých bytech. Jedná se o tzv. slim pračku, která se vejde i do menší koupelny. Obestavět ji můžete různými věcmi, ale je potřeba pamatovat na dostatečný prostor nad víkem, které se otevírá nahoru.

Pračka nezklame ani nepřekvapí. Najdete u ní všechny základní programy: bavlna, syntetika, smíšené, a navíc ruční praní nebo rychlý program pro praní méně špinavých věcí i program osvěžení trvající jen 20 minut. Kapacita bubnu je 6 kg. Z nabídky funkcí je nejzásadnější zmínit odložený start nebo možnost nastavení teploty a zkrácení délky praní.

zpět nahoru ↑

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CMaximální počet otáček ot./min
30´@30°230800
Bavlna60-901 200
Bavlna úsporný640-601 200
Syntetika2,50-601 200
Jemné2,50-401 200
Vlna/ruční praní10-401 200
Osvěžení 20 min130-401 200
Smíšené 20°2,5201 200
zpět nahoru ↑

Doplňkové funkce

Práci s prádlem vám ulehčí tyto funkce:

 • Teplota – můžete si navolit teplotu vody na praní a zvolit i praní ve studené vodě.
 • Odstředění – nastavení počtu otáček za minutu, volba možnosti bez odstředění nebo možnost zastavení máchání.
 • Snadné žehlení – prádlo je vypráno takovým způsobem, aby se co nejméně pomačkalo. Odstředění se provádí v menších otáčkách, ale spotřebuje se více vody.
 • Máchání – zvolit můžete extra máchání, kdy budou k programu přidány dvě máchání navíc.
 • Vypouštění a odstředění – nastavíte cyklus odstředění a máchání, v bubnu může zůstat voda, buben se bude pravidelně otáčet, aby se zabránilo zmačkání prádla. Před vytáhnutím prádla je nutné vodu vypustit.
 • Krátký – umožní prací program zkrátit až o 50 %. Je vhodný zejména pro méně špinavé oblečení.
 • Předpírka – využijete především při praní silně znečištěného oblečení.
 • Dokončit za – můžete nastavit počet hodin, za něž má být prací program dokončen. Nastavení je možné provést v rozsahu od 3 hodin po 20 hodin.
 • Dětská bezpečnostní pojistka – zablokují se veškerá tlačítka kromě zapnout/vypnout.
zpět nahoru ↑

Jak pere

Pračka Zanussí ZWQ 61226CI je dobrou volbou pro nenáročné uživatele. Neurazí, ale ani nenadchne. V programové výbavě najdete jen 8 spíše tradičních programů. Patří sem klasicky bavlny, syntetika, ECO program, jemné praní a podobně. Překvapivé jsou krátké programy trvající 20 a 30 minut, které se hodí především pro praní menšího množství prádla, které není tak špinavé. Programy pro praní sportovních věcí nebo pro praní dětského oblečení zde nenajdete.

Z hlediska funkcí pračka nabízí odložený start, respektive nastavení dokončení programu v rozsahu od 3 do 20 hodin. Dále se nám líbí možnost zkrácení programu. Tato funkce umožňuje program zkrátit až o polovinu. Možné je také zvolit funkci pro snadné žehlení, kdy prádlo po vyprání není tolik zmačkané.

Z hlediska spotřeby spadá pračka do energetické skupiny A++, což sice není skupina nejlepší, ale i tak ji můžete považovat za energeticky úsporný spotřebič. Jako nevýhodu vidíme délku referenčního programu, která je skutečně dlouhá, 246 minut. Odstřeďování dosahuje jen úrovně B, ale je možné jej nastavit v rozsahu 800-1 200 ot./min nebo se rozhodnout pro variantu bez odstředění. Oceňujeme také vybavení technologií Fuzzy logic, díky které si elektrospotřebič dokáže zvážit prádlo a nastavit optimální spotřebu vody.

Ovládání pračky je snadné, k programům obdržíte i přelep s českými popisky. Po dokončení praní zazní zvukový signál a pračka se při nečinnosti delší jak 5 minut sama vypne. Veškerá nastavení můžete kontrolovat na displeji i na LED ukazatelích. Na displeji uvidíte čas odložení startu, délku pracího programu nebo chybové hlášky.

Pokud chcete pračku s lepším vybavením, přečtěte si našeho rádce, ve kterém najde recenze na desítky produktů.

Zjistit cenu
6.6 Total Score
ZANUSSI ZWQ 61226CI

Pračka neurazí nenáročné uživatele, kteří hledají dobrý poměr mezi cenou a výkonem. Programová výbava sice není bohatá, ale na druhou stranu zahrnuje dva krátké programy a funkci pro zkrácení pracího programu. Rovněž teplotu vody na praní si můžete nastavit z předvolených možností. Fuzzi logic dokáže zvolit optimální množství vody pro praní a na displeji se zobrazují nejdůležitější informace. Nevýhodou je malá kapacita bubnu, takže je pračka vhodná spíše pro menší rodiny, chybějící program pro sport, alergiky nebo děti a účinnost odstřeďování B. I referenční program je velmi zdlouhavý.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
5
Hlučnost
5
Výbava
6
Spotřeba
6
PLUSY
 • fuzzi logic
 • prostorově nenáročná
 • buben se zastaví s otevíráním nahoře
 • soft open dvířek bubnu
 • krátké programy
 • možnost zkrácení programu
MÍNUSY
 • délka referenčního programu
 • odstřeďování skupiny B
 • nabídka programů
Přidejte svou recenzi
Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení