Recenze ZANUSSI ZWQ 61226CI

Pračka Zanussi ZWQ 61226CI je oblíbená zejména pro svoji nízkou pořizovací cenu. Díky slim provedení se hodí i do menších koupelen. Musíte však počítat s menší kapacitou bubnu, takže bychom ji doporučili spíše menším rodinám. Jak dopadla v našem testování?

Parametry

Energetická třídaF
Způsob plněníhorní
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnost praní78 dB
Hlučnost ždímání57 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů76 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4310 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopne
Výška89 cm
Šířka40 cm
Hloubka60 cm
Počet programů8
Délka základního programu246 minuty

Představení

Pračka s horním plněním od Zanussi je ideální pro menší rodiny žijící v malých bytech. Jedná se o tzv. slim pračku, která se vejde i do menší koupelny. Obestavět ji můžete různými věcmi, ale je potřeba pamatovat na dostatečný prostor nad víkem, které se otevírá nahoru. Pračka nezklame ani nepřekvapí. Najdete u ní všechny základní programy: bavlna, syntetika, smíšené, a navíc ruční praní nebo rychlý program pro praní méně špinavých věcí i program osvěžení trvající jen 20 minut. Kapacita bubnu je 6 kg. Z nabídky funkcí je nejzásadnější zmínit odložený start nebo možnost nastavení teploty a zkrácení délky praní.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CMaximální počet otáček ot./min
30´@30°230800
Bavlna60-901 200
Bavlna úsporný640-601 200
Syntetika2,50-601 200
Jemné2,50-401 200
Vlna/ruční praní10-401 200
Osvěžení 20 min130-401 200
Smíšené 20°2,5201 200

Doplňkové funkce

Práci s prádlem vám ulehčí tyto funkce:

 • Teplota – můžete si navolit teplotu vody na praní a zvolit i praní ve studené vodě.
 • Odstředění – nastavení počtu otáček za minutu, volba možnosti bez odstředění nebo možnost zastavení máchání.
 • Snadné žehlení – prádlo je vypráno takovým způsobem, aby se co nejméně pomačkalo. Odstředění se provádí v menších otáčkách, ale spotřebuje se více vody.
 • Máchání – zvolit můžete extra máchání, kdy budou k programu přidány dvě máchání navíc.
 • Vypouštění a odstředění – nastavíte cyklus odstředění a máchání, v bubnu může zůstat voda, buben se bude pravidelně otáčet, aby se zabránilo zmačkání prádla. Před vytáhnutím prádla je nutné vodu vypustit.
 • Krátký – umožní prací program zkrátit až o 50 %. Je vhodný zejména pro méně špinavé oblečení.
 • Předpírka – využijete především při praní silně znečištěného oblečení.
 • Dokončit za – můžete nastavit počet hodin, za něž má být prací program dokončen. Nastavení je možné provést v rozsahu od 3 hodin po 20 hodin.
 • Dětská bezpečnostní pojistka – zablokují se veškerá tlačítka kromě zapnout/vypnout.

Jak pere

Pračka Zanussí ZWQ 61226CI je dobrou volbou pro nenáročné uživatele. Neurazí, ale ani nenadchne. V programové výbavě najdete jen 8 spíše tradičních programů. Patří sem klasicky bavlny, syntetika, ECO program, jemné praní a podobně. Překvapivé jsou krátké programy trvající 20 a 30 minut, které se hodí především pro praní menšího množství prádla, které není tak špinavé. Programy pro praní sportovních věcí nebo pro praní dětského oblečení zde nenajdete. Z hlediska funkcí pračka nabízí odložený start, respektive nastavení dokončení programu v rozsahu od 3 do 20 hodin.

Dále se nám líbí možnost zkrácení programu. Tato funkce umožňuje program zkrátit až o polovinu. Možné je také zvolit funkci pro snadné žehlení, kdy prádlo po vyprání není tolik zmačkané. Z hlediska spotřeby spadá pračka do energetické skupiny A++, což sice není skupina nejlepší, ale i tak ji můžete považovat za energeticky úsporný spotřebič. Jako nevýhodu vidíme délku referenčního programu, která je skutečně dlouhá, 246 minut. Odstřeďování dosahuje jen úrovně B, ale je možné jej nastavit v rozsahu 800-1 200 ot./min nebo se rozhodnout pro variantu bez odstředění. Oceňujeme také vybavení technologií Fuzzy logic, díky které si elektrospotřebič dokáže zvážit prádlo a nastavit optimální spotřebu vody. Ovládání pračky je snadné, k programům obdržíte i přelep s českými popisky.

Po dokončení praní zazní zvukový signál a pračka se při nečinnosti delší jak 5 minut sama vypne. Veškerá nastavení můžete kontrolovat na displeji i na LED ukazatelích. Na displeji uvidíte čas odložení startu, délku pracího programu nebo chybové hlášky.

Pokud chcete pračku s lepším vybavením, přečtěte si našeho rádce, ve kterém najde recenze na desítky produktů.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.6 Total Score
ZANUSSI ZWQ 61226CI

Pračka neurazí nenáročné uživatele, kteří hledají dobrý poměr mezi cenou a výkonem. Programová výbava sice není bohatá, ale na druhou stranu zahrnuje dva krátké programy a funkci pro zkrácení pracího programu. Rovněž teplotu vody na praní si můžete nastavit z předvolených možností. Fuzzi logic dokáže zvolit optimální množství vody pro praní a na displeji se zobrazují nejdůležitější informace. Nevýhodou je malá kapacita bubnu, takže je pračka vhodná spíše pro menší rodiny, chybějící program pro sport, alergiky nebo děti a účinnost odstřeďování B. I referenční program je velmi zdlouhavý.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
5
Hlučnost
5
Výbava
6
Spotřeba
6
PLUSY
 • fuzzi logic
 • prostorově nenáročná
 • buben se zastaví s otevíráním nahoře
 • soft open dvířek bubnu
 • krátké programy
 • možnost zkrácení programu
MÍNUSY
 • délka referenčního programu
 • odstřeďování skupiny B
 • nabídka programů
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo