Recenze ZANUSSI ZWY61025WI

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud hledáte pračku do studentského bytu nebo bytu, který budete pronajímat, je pračka Zanussi ZWY61025 správnou volbou. Pro klidné rodinné praní ji ale nedoporučujeme. Pračka má nízký počet otáček, špatnou účinnost ždímání, chudý výběr programů. Něco pozitivního na ní ale přeci jen najdeme. Má nízkou pořizovací cenu a vejde se i do malých koupelen. Bude vám tohle však stačit? Čtěte dál! Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Způsob plněníhorní
Energetická třídaA++
Kapacita6 kg
Otáčky1000 ot./min.
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů76 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4310 l
Počet programů8
Délka základního programu246 minuty
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
AquastopAno
Výška89 cm
Šířka40 cm
Hloubka60 cm

Programy

U teploty číslem 0 vyjadřujeme možnost tzv. studeného praní. Nejedná se o skutečnou teplotu vody.
ProgramTeplotní rozsahKapacitaMaximální otáčky
30°@30´30 °C2 kg800
Bavlna0 – 90 °C6 kg1 000
Bavlna – úsporný40 – 60 °C6 kg1 000
Syntetika0 – 60 °C2,5 kg1 000
Jemné0 – 40 °C2,5 kg1 000
Vlna / ruční praní0 – 40 °C1 kg1 000
Osvěžení30 – 40 °C1 kg1 000
Smíšené 20 min20 °C2,5 kg1 000
Program Smíšené 20 °C je určen jen po mírně zašpiněnou bavlnu, syntetiku a oblečení ze směsové tkaniny. Pokud zvolíte tento program, snížíte spotřebu energie. Prací prostředek, který použijete, by měl být určený pro nízké teploty. U tohoto programu je zcela běžné, že nesvítí žádná kontrolka teploty. Během programu Jemný, se buben otáčí velmi pomalu, a proto je toto praní k prádlu šetrnější. Možná se vám bude zdát, že se buben neotáčí nebo se neotáčí správně, ale to je v tomto případě zcela běžný jev.

Ovládání

ProgramZastavení mácháníKrátkýIntenzivníSnadné žehleníExtra máchání
30°@30´
Bavlnaanoanoanoanoano
Bavlna – úspornýanoanoano
Syntetikaanoanoanoanoano
Jemnéanoanoanoano
Vlnaano
Osvěženíano
Smíšenéanoano
Funkce, které nejsou uvedeny v tabulce a jsou níže v textu platí pro všechny programy. Pračka se ovládá velmi jednoduše, kompletně dotykově. Výběr konkrétní funkce, programu, obecně nastavení poznáte podle rozsvícené kontrolky. Dotyková tlačítka jsou ergonomicky tvarovaná pro vložený polštářku prstu. Z displeje vyčtete délku programu, za jak dlouho program končí a technické hlášky. Pračka nedisponuje otočným voličem programů. Pomocí funkce Teplota můžete změnit výchozí teplotní nastavení programu. Pokud se rozsvítí kontrolka, která vypadá jako vanička se sněhovou vločkou, znamená to, že perete se studenou vodou. Funkce Odstředění vám umožní změnit nastavení otáček při ždímání. Dále můžete odstředění úplně zrušit. Zrušíte tedy všechny odstřeďovácí fáze a ponecháte pouze vypuštění. Zrušení odstředění se hodí především, pokud perete velmi jemné tkaniny. Funkci Krátký využijete především u praní ne příliš znečištěného prádla, protože pomocí tohoto nastavení můžete zkrátit délku pracího programu. Intenzivní funkce je vhodná pro praní velmi znečištěného prádla. Počítejte s tím, že pokud k vybranému programu přidáte tuto funkci, bude prací cyklus trvat déle. Snadné žehlení se postará o to, abyste prádlo z pračky vytáhli co nejméně zmačkané. Prádlo bude opatrně vyprané a odstředěné. Pračka si s níží rychlost odstřeďování, délku programu přizpůsobí druhu prádla, ale spotřebuje více vody. Funkce Dokončit za je jen jinak nazvaný odložený start. Můžete si nastavit, za jak dlouho chcete, aby se prací program dokončil. Dokončení může probíhat v časovém rozmezí od 3 do 20 hodin. Lidé s citlivou pokožkou a alergici na prací prostředky ocení funkci Extra máchání, díky které se k vybranému programu přidá několik máchání navíc. Tato funkce je vhodná také pro oblasti s velmi měkkou vodou. Nastavit si můžete také Trvalé extra máchání při volbě nového programu. Trvalé extra máchání zapnete či vypnete současným stisknutím tlačítek volba funkcí+odstřeďování. Počkejte, dokud se nerozsvítí nebo nezhasne příslušná kontrolka. Dětskou bezpečnostní pojistku nastavíte současným stisknutím tlačítek teplota+odstředění. Počkejte, dokud se nerozsvítí nebo nezhasne příslušná kontrolka. Info: Funkce dětské pojistky zůstane zapnutá, i když pračku vypnete. Zvuková signalizace zazní vždy po skončení programu, zapnutí nebo poruše přístroje. Pokud ji budete chtít zapnout nebo vypnout, stiskněte současně tlačítka na výběr programů P+tlačítko teploty označené teploměrem. Pokud signalizaci vypnete, ozve se pouze v případě, že se na spotřebiči vyskytne porucha. Zrušení programu provedete tak, že elektrospotřebič vypnete tlačítkem Vyp./Zap. Před tím, než se spustí nový program, může pračka vypustit vodu. Proto zkontrolujte, zda máte v přihrádce na prací prostředky prací prostředek. Pokud ne, tak jej doplňte. Funkce Automatické vypnutí spotřebič vypne, pokud jej nepoužíváte déle jak 5 minut, nebo 5 minut po dokončení programu. Spotřebič zapnete klasicky tlačítkem Vyp./Zap.

Jak pere

Tahle pračka má sice dostatečnou kapacitu bubnu pro 4člennou rodinu, ale to je tak všechno. Pokud chcete ušetřit, potěší vás možná tak pořizovací cena, která je sice nízká, ale je tato investice správná? Pračka patří do ekologické třídy pouze A++, je otřesně hlučná jak při normálním provozu, tak při ždímání a ještě nedostatečně odstřeďuje. Účinnost odstřeďování C je opravdu tragédie stejně jako nízký počet otáček. Pokud nechcete prádlo sušit dlouhou dobu, podívejte se jinde. Výhodou pračky je to, že je úzká a má horní plnění, takže se s přehledem vejde i do menší koupelny, ovšem o jejím provozu v panelovém domě bude vědět každý soused. Ovládání je jednoduché a přehledné, ale potěšilo by, kdyby byl ovládací panel v češtině, což není. Pračka má kratší elektrický přívod, takže pokud to máte k zásuvce dále, tak si budete muset s prodloužením vypomoct sami. Tento elektrospotřebič bychom rozhodně nedoporučili rodinám, ale spíše do studentských bytů nebo do bytů do pronájmu. V tomto případě by se mohlo jednat o docela výhodnou koupi. Nízká cena, základní výběr programů, kompaktní rozměry. Ale umístění rozhodně někde za dveřmi, kvůli hluku. Pračka je vyvážená, takže při ždímání neposkakuje (tomu pomáhají nastavitelné nožky).

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (6 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 0,8 kWh Spotřeba vody: 48 l Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,8 * 4) + (0,048 * 90) = 3,2 + 4,32 = 7,52 Kč Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Zkušenosti

 • Pračka disponuje množstevní automatikou, která si sama nastaví spotřebu vody, ovšem automatické dávkování tekutých (pracích) prostředků chybí.
 • Součástí balení je přívodní hadice.
 • Díky vysokotlakým vodním tryskám je dávkovač pracího prádla vždy čistý, takže se nemusíte obávat tvorby plísní.
 • Pračka má ochranu proti přetečení, což je ovšem nejnižší stupeň ochrany proti vytečení vody.
Zjistit cenu Kompletní průvodce výběrem pračky je zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
ZANUSSI ZWY61025WI

Pračka ZANUSSI ZWY61025WI není zrovna nejchytřejší investicí do rodinného rozpočtu. Není přehnaně úsporná, ochrana proti vytečení pračky také není valná a elektrospotřebič je navíc při chodu hlučný. Její nespornou výhodou je cena, které odpovídá také chudší nabídka programů a kompaktní rozměry s horním plněním, díky kterým se vejde i do menšího bytu.

Praní
9
Ždímání
5
Programy
3
Hlučnost
5
Výbava
6
Spotřeba
5
PLUSY
 • Nízká cena
 • Kompaktní rozměry
MÍNUSY
 • Hlučná
 • Slabá výbava i počet programů
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo