Recenze Zelmer ZVC 425 HT

Zelmer propaguje tento vysavač jako silného a odolného společníka, který s vámi vydrží spoustu let. Jak je to s jeho trvanlivostí potvrdit neumíme, ale z ostatních úhlů pohledu se na něj společně podíváme. Solidní příkon 1 000 W, sací výkon opět výrobce neuvádí. Co se spotřeby týče tak spadá do energetické třídy B. Vzhledem k jeho příkonu je to slušné. Spotřebu tak není potřeba řešit. Ano existují vysavače s energetickou třídou A, ale roční úspora je u nich někde mezi 20 – 30 Kč. Skutečně zanedbatelná částka. I zde najdete HEPA filtr, s výbornou úrovní H13. To znamená, že zadrží až 99,97 % částic o velikosti 0,003 mikrometrů. Proto bývá doporučován i alergikům. Sáček na prach má kapacitu čtyř litrů. Přesto je dobré nenechávat ho naplnit úplně, protože obecně platí, že čím je sáček plnější tím jsou sací schopnosti přístroje slabší. Doteď bylo samé chválení, ale jak už to bývá i zda nalezneme pár horších míst. Tím první je délka přívodní kabelu, která činí šest metrů. Ačkoliv se to na první pohled zdá jako dost, věřte, že průměr je okolo devíti metrů. Když vezme v potaz i rozměry vysavače a délku hubice, máme akční rádius devíti metrů. A to není až tak mnoho. Zvláště ve starších a velkých bytech to může znamenat častější přepojování kabelu z jedná zásuvky do druhé. Majitele menších pokojů tento fakt trápit nemusí. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4 l
Délka kabelu6 m
Akční rádius9 m
Hlučnost78 dB
Energetická třídaB
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba33,6 kWh
Příkon1000 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Třída účinnosti HEPA filtruH13
Signalizace plné nádobyano
zpět nahoru ↑

Jak vysává

Začnu tím, že je docela hlučný. Míra hluku samozřejmě závisí na nastavené síle sání, ale i tak patří spíše k nadprůměrným. V internetových recenzích a diskuzích se často setkáte naopak s pozitivním hodnocením jím produkovaného hluku. Můj názor je takový, že za prvé je hlučnost subjektivní. A za druhé záleží, s čím srovnáváte. Jestli jste před tímto měli deset starý vysavač, tak samozřejmě že je tenhle tišší (už jen z toho důvodu jak EU průběžně omezuje maximální příkon, který mohou nově vyráběné vysavače mít). Ale když ho srovnáte s jinými současnými vysavači, tak skutečně patří k těm, co jsou trochu hlasitější. Příjemnou zprávou je, že výborně vysává, zejména tvrdé podlahy. Tam mu není co vytknout. Vysávání koberců je na tom o trochu hůře, ale naštěstí v příslušenství naleznete turbokartáč, který výrazně zvyšuje účinnost v boji s vlasy či zvířecími chlupy zamotanými do vláken od koberce. Díky tomu zvládne i ty s vysokým vlasem, nicméně k naprosté špičce v této disciplíně nepatří. Ovládání je příjemné. Váha je tak akorát, s manipulací nebudou mít nejmenší komplikace ani příslušnice něžného pohlaví. Hadice se díky madlu dobře drží. Trochu nepříjemná je její vyšší tuhost, která občas komplikuje manipulaci a již zmiňovaný kratší přívodní kabel. Při jeho navíjení je bohužel nutné patřičné tlačítko celou dobu držet. Když ho pustíte, kabel se přestane navíjet. Filtry i sáčky se snadno mění. Velmi příjemná je i nízká cena. Jeden sáček jde pořídit okolo třiceti korun. Filtry jsou neomyvatelné. Zjistit cenu Nejste si jistí? Podívejte se na sáčkové vysavače ve srovnávacím testu.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Zelmer ZVC 425 HT

Velký výkon, trochu větší hlučnost, ale také poměrně bohatá výbava a příjemné ovládání. Rozhodně nepropadl.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7
Hlučnost
4
Spotřeba
5
Vybavení
8
PLUSY
 • Dobře vysává
MÍNUSY
 • Kratší kabel
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo