Recenze zubního kartáčku Curaprox

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kvalitní zubní kartáček je pro zdraví vašich zubů to nejdůležitější. Lidé se z pohledu čištění zubů dělí na dvě skupiny. Ty co používají klasické zubní kartáčky a ty co mají rádi elektrické zubní kartáčky, například kolegou recenzovaný Philips Sonicare DiamondClean. Příznivci klasických kartáčků se velmi pravděpodobně již setkali se značkou Curaprox, nebo o ní minimálně slyšeli. Sám jej používám již asi 10 let a nemám důvod přejít k jiné značce. Chci tím říct, že Curaprox má nejlepší zubní kartáčky? To netvrdím, volbu zubního kartáčku doporučuji konzultovat s dentistou. Ten vám s ohledem na stav a typ vašeho chrupu doporučí čím si zuby čistit.

Typy zubních kartáčků Curaprox

Číslo v názvu kartáčku udává z kolik vláken je tvořen. Čím více vláken tím je čištění jemnější a méně nepříjemné. Na druhé straně extra jemné kartáčky mohou čistit o něco hůře. Pokud nemáte vyzkoušeno, jaký typ vám vyhovuje nejvíce, proberte to se svým zubním lékařem. Mimochodem, takový počet vláken je možný, protože jsou vyrobeny z materiálu, který neabsorbuje vodu (a tím pádem se nezvětšuje). V tomto případě se materiál nazývá Curen.
NázevPočet vlákenTloušťka vlákna (mm)TvrdostVelikost hlavičky
CS 820 Medium8200,18StředníMalá
CS 1560 Soft1 5600,15MěkkáMalá
CS 3960 SuperSoft3 9600,12Velmi měkkáMalá
CS 5460 UltraSoft5 4600,1Extra měkkáMalá
CS 5460 Ortho5 4600,1Extra měkkáMalá
CS 7600 Smart7 6000,08Ultra měkkáVelmi malá
Sensitive Young2 6400,1Extra měkkáVelmi malá
CuraKid 4260 UltraSoft4 2600,1Extra měkkáVelmi malá
CS 5460 Ortho je určený pro lidi, co nosí pevná rovnátka. Curaprox má i svůj elektrický kartáček – Curaprox CHS 100. Nemám s ním žádné zkušenosti, používám manuální kartáčky. Pokud ho někdo z našich čtenářů má, budeme rádi za popsání zkušenosti do komentářů pod článek. Podle popisku vypadá zajímavě, vysoký výkon s kmitočtem 32.000 až 42.000/min., tři odlišné čistící režimy (intenzivní, měkký a střední). Máte možnost zakoupit dva různé typy náhradních hlavic. CHS 200 Sensitive je vhodnější pro lidi s citlivějšími dásněmi. CHD 300 Power má naopak tužší štětiny.

Osobní zkušenosti

Používám už spoustu let CS 5460 UltraSoft. Nedráždí dásně. Máme v rodině citlivější dásně, pamatuji si, že při dřívějším experimentováním s výběru zubního kartáčku jsem občas míval s krvácením dásní problém. Často jsem ho totiž vybíral podle toho jak vypadal a příliš pozornosti nevěnoval důležitým faktorům, jako je počet vláken nebo jejich tvrdost. Měkkost kartáčku má i svoji trochu nepříjemnou stránku a tou je doba čištění zubů. Ta z podstaty věci musí být delší než u tvrdšího kartáčku. Trochu nepříjemná je i vyšší cena, ale když vezmu v potaz výdrž kartáčku tak cena patří spíše mezi průměr. Pro představu přikládám fotku nového, ještě nerozbaleného kartáčku a pak dalšího, používaného skoro dva měsíce. Nový, ještě nepoužitý kartáček Starší, již dva měsíce používaný kartáček Srovnání Jak vidíte, tak je míra opotřebení poměrně nízká. Osobně měním kartáček každého čtvrt roku a to spíše z hygienických důvodů, než z přílišného opotřebení.

Mezizubní kartáčky Curaprox

Mezizubní kartáček nebo zubní nit? V této otázce se ve většině případů odpověď zubních specialistů shoduje. Preferují mezizubní kartáčky. Jako argumenty jsou nejčastěji použity tyto důvody. Prvním z nich je, že užívání niti vede často ke zraněním v mezizubním prostoru. Ve snaze o důkladné vyčištění tlačíte silně na nit a ta pořeže dásně. To je samo o sobě nepříjemné, ale hlavně hrozí proniknutí infekce skrze poraněné místo. Druhým a snad ještě závažnějším důvodem je komplikované čištění zadních zubů. Ty mají takový tvar, že je čištění za pomoci niti komplikované a málo efektivní. Jejich boční plochy jsou vypouklé a takový tvar se nití nečistí snadno. Mezizubní kartáčky jsou vhodné na čištění celého chrupu a v podstatě jediným úkolem je vybrat si správnou šířku kartáčku. Neměla by být příliš malá, aby prošel mezizubní prostorem tak snadno, že neodstraní veškerý plak a nečistoty. Druhým extrémem je volba nejširšího zubního kartáčku, který musíte do prostoru natlačit velkou silou. Výrazně tak zkracujete jeho životnost, protože dochází k ohýbání „drátku“ na kterém jsou umístěny vlákna. Také hrozí poranění v mezizubním prostoru. Když budete mít štěstí, stačí na všechny mezizubní prostory jedna velikost. Já takové štěstí nemám a musím používat dvě. Mezery mezi zadními zuby jsou výrazně menší a ten stejný kartáček jako mezi přední tam dostat nedokážu. Jestli s mezizubními kartáčky nemáte dosud zkušenost, váš zubní lékař vám s volbou velikostí poradí. Pokud nechcete čekat na příští návštěvu u něj, doporučuji zvolit nějakou průměrnou šířku. Ta by většině lidí měla stačit minimálně na čištění předních zubů a pak budete vědět zda náhodou nepotřebujete jinou velikost. Na mezizubních kartáčcích od Curaproxu se mi líbí jejich životnost. Vydrží totiž výrazně déle než nějaké „no name“ kartáčky z drogerie. Zkuste sami a uvidíte.

Zubní pasta Curaprox

Víte, jak si čistili zuby staří Egypťané? Míchali si vlastní směs z vinného octa a pemzy. V Evropě zase lidé v minulosti používali směs z popela a rozdrceného hřebíčku. V dnešní době je složení zubní pasty mnohem komplikovanější a často v ní najdete chemická změkčovadla, syntetické konzervanty, umělá dochucovadla, čisticí prostředky, velké množství esenciálních olejů nebo mentol, který má v ústech navodit pocit svěžesti. Velké množství těchto látek může mít negativní vliv na zubní sliznici. Hlavním úkolem zubní pasty je pomoci mechanickému čištění kartáček a také osvěžit váš dech. Pro zvýšení účinku mechanického čištění jsou do pasty často přidávány pěnící činidla typu SLS (Sodium Lauryl Sulfát). Má vysoký čistící účinek, ale také může mít negativní dopad na lidské zdraví. Dráždí totiž kůži i sliznici v dutině ústní a to může mít za následek krvácení úst. Pokud je to i váš případ a přitom si zuby pravidelně čistíte, zkuste se podívat na složení vaší zubní pasty. Stejně jako výběr kartáčku, tak i výběr pasty je nejlepší konzultovat s vaším zubařem. Je možné, že vám stejně jako mě doporučí pastu Cupraprox Enzycal. Ta v sobě SLS nemá.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Curaprox

S jejich výrobky mám velmi dobrou zkušenost, jediný který jsem neměl možnost vyzkoušet je elektrický zubní kartáček. Vše ostatní je mým věrným pomocníkem v boji proti zubnímu kazu. Na první pohled se zdá být nevýhoda vyšší cena, ale protože výrobky vydrží déle než většina konkurence, je ve výsledku cena rozumnější než by se zdálo.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. chtěl bych číst hodnocení švýcarských čistokrevných občanů. znělo by asi takto: curaprox je kvalita pro primitivní čechy.

  • Dobrý den,

   myslím, že jste zbytečně jízlivý. Curaprox má slušné prodeje (za mě právem) v mnoha evropských zemích.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo