Samsung WW80K6414QW a WW 90K6414QW recenze pračky s AddWash a BubbleSoak

Starou AEG jsem měl rád. Prala celkem dobře – na 15 let starou pračku. Ale při ždímání už začala skákat po koupelně (nepomáhalo vyrovnání vodováhou) a kvalita praní šla dolů, takže jsem buben čistil každé páté praní. To rozhodlo, potřebujeme novou pračku. Co od ní chceme je jasné – kvalitní praní, velmi dobré odstředění, delší záruka a vychytávky, které nám zpříjemní praní. Začal jsem vybírat podle návodu jak vybrat pračku. Nebylo to lehké a chtělo to hodně zkoumání prodávaných praček, čtení recenzí, manuálů a sledování, co je aktuálně u praček možné získat. Nakonec jsem chtěl AddWash a ovládání přes mobil, které uměl jenom Samsung. Navíc měli akci na Cashback, takže to nakonec bylo hlavně o tom vybrat správný model od Samsungu. A já i žena jsme spokojeni ode dne, kdy nám ji převezli. Je to skvělá pračka – pere na jedničku (a to není jenom fráze) – má diamantový buben šetrný k prádlu a zároveň efektivní v praní, technologii Bubble Soak pro praní odolných skvrn v aktivní pěně. AddWash je skvělý pomocník, používám ho skoro každé druhé praní pro přidání prádla do pračky. 15 programů umí šetrněji a efektivněji vyprat třeba i outdoor oblečení, tmavé prádlo, nebo věci od dětí. Programy jsou trochu delší. Prádlo z pračky vytahujeme hodně dobře odstředěné – to odpovídá známce A na energetickém štítku. Spotřebuje málo energií – na 8kg bavlny vypere s 41 litry vody a 0,54 kWh elektřiny, tj. cca 5,85 Kč. Spokojenost a skvělá volba. A je toho daleko víc:

Parametry

Energetická třídaA+++
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Spotřeba elektrické energie (roční)116 kWh
Spotřeba vody (roční)8 100 l
Kapacita bubnu8 kg
Hlučnost při praní53 dB
Hlučnost při ždímání74 dB
Výška85 cm
Šířka59,8 cm
Hloubka63 cm
Projde 60 cm dveřmi (pokud jsou opravdu 60 cm široké do výšky cca 90 cm).
Maximální počet otáček1 400
Délka trvání programu bavlna (plná náplň)284 minut
Počet programů 15

Programy

NázevMaximální náplň
Bavlna8 kg
e-Bavlna8 kg
Syntetika4 kg
Vlna2 kg
Extra rychlý program (Speed Spray)5 kg
Super ECO4 kg
Lůžkoviny2 kg
Jemné prádlo2 kg
Dětské prádlo4 kg
Outdoor2 kg
Tmavé oblečení4 kg
Quick wash – 15, nebo 30 minutové praní
Kromě „pracích“ programů má WW80K6414QW i 3 další programy:
 • Odstřeďování,
 • Máchání a odstřeďování a
 • Čištění bubnu – jednou za 40 pracích cyklů si pračka sama řekne, že se chce vyčistit. Není potřeba žádné chemie. Jen zapnete program Čištění bubnu a pračka se sama vyčistí. Vodou o teplotě 70 stupňů. Gumu okolo bubnu, AddWash dvířka, filtr a nádobku na prací prášek je ale potřeba také pravidelně čistit nad rámec tohoto programu.

Ovládání

Ovládání je velmi jednoduché. Model WW 80K 6414 QW má LED dotykový displej, na kterém si můžete navolit teplotu, počet máchání, atd. Ovládá se snadno, reaguje rychle na jakýkoliv dotek i s mokrými prsty. Super je, že při zmáčknutí pípne, takže víte, že se dotyk povedl. S ovládáním jsem velmi spokojen.

Teploty

V závislosti na programu je možné nastavit 20°C, 30°C, 40°C, 60°C, nebo 95°C.

Počet máchání

Opět v závislosti na vybraném pracím programu se dá nastavit počet máchání – 1, 2, 3, 4, nebo 5 cyklů. To sice prodlouží délku programu, ale prádlo je o něco sušší.

Otáčky

Jdou regulovat u různých programů různě, ale nejčastěji vám pračka dovolí 400, 800, 1200, nebo 1400 otáček.

Intenzivní praní

Když peru velmi špinavé prádlo – třeba po tom, co mi dítě proskočí pár kalužemi a vyválí se v bahně, tak je tohle docela záchrana. Pere to déle, ale zvládne to vyprat kdejakou skvrnou (nezkoušel jsem víno, krev a podobné odolné skvrny)

Předpírka

Klasika, kterou znáte i odjinud. Předpírka před hlavním programem. Níže jsou obrázky ovládání a popis displeje podle manuálu:

Funkce

Dvě nejlepší funkce téhle pračky jsou jednoznačně AddWash a Smart control v mobilu.

AddWash

Malá dvířka ve dveřích pračky, která můžete „kdykoliv“ otevřít a do bubnu přidat prádlo i když už je buben plný vody. AddWash dvířka (jmenují se Add Door, ale AddWash je „známější, zažitější název“) jsou totiž v horní polovině dveří nad hladinou plně napuštěného bubnu. Téhle vlastnosti jsem se při koupi trochu bál – nevěřil jsem moc, že by to fungovalo dobře a že by dvířka zároveň nebyla takové jakože „kurvítko“. Není. Má sice mouchy – po doprání se AddWash dvířka rosí, takže je potřeba otevřít po doprání oboje dvířka – pračkové i ty malé AddWash. To je jediná věc, která mě zlobila. Ale pozitiva naprosto převyšují. AddWash používáme prakticky při každém druhém praní. Vždycky se najdou ponožky, triko, nebo plena, která by se ještě měla přihodit k praní. Stačí pauznout praní, otevřít AddWash, vhodit prádlo dovnitřm, zavřít a „odpauznout“. Dvířka jsou malá, ale protáhl jsem jimi i džíny, takže bez obav. Skvělá vlastnost pračky.

Smart control (Samsung Smart Home)

Ovládání pračky přes mobil. V mobilu (Android i iPhone) si nainstalujete aplikaci Samsung Smart Home, propojíte ji s pračkou a vaším WiFi a od té chvíle můžete ovládat pračku třeba z chalupy, cesty z práce domů, nebo odkudkoliv, kde se připojíte s mobilem k internetu. V podstatě to umí připravený prací program zapnout, nebo odložit konec pracího programu. Pokud praní ještě nezačalo, tak i zrušit cyklus. Tohle také používáme hodně často – například, když se někde zdržíme, tak můžu přes mobil posunout konec praní na dobu, kdy už budeme doma. Takže prádlo nebude v bubnu po doprání čekat a nezačne smrdět.

Další důležité funkce

Bubble Soak je funkce, která pomáhá odstranit odolné skvrny bez speciálních přípravků. Jde zapnout u programů Bavlna, Syntetika, Extra rychlý program, Lůžkoviny a Dětské prádlo. Pračka udělá přes dírky v bubnu speciální pěnu, ve které se prádlo 30 minut pere. To by mělo pomoci vyprat zašlé a odolné skvrny. Vyzkoušel jsem to zatím dvakrát a v obou případech byly skvrny pryč – takže to funguje dobře. Ale používám to jen výjimečně, přece jenom 30 minut navíc u pracího programu je dost. Diamantový buben je něco jako voštinový buben u praček Miele (to je podstatně známější vlastnost). Měl by být šetrnější k prádlu a zároveň prát lépe, než běžné bubny. To se docela složitě posuzuje. V tomhle věřím Samsungu, že mají dobře změřeno, že diamantový buben je opravdu šetrnější. Prádlo je na konci programu vždy čisté, takže nejspíše i diamantový vzor bubnu je plus pro praní. Keramické topné těleso – voda se nedotýká přímo kovového ohřívače, takže topné těleso nezačne rezivět, ani se na něj neukládá vodní kámen. Takže pokud máte tvrdou vodu, tak není potřeba (kvůli topného tělesa) používat změkčovače vody a speciální prací prostředky. Keramické topné těleso vydrží podstatně déle, než běžné kovové topné tělesa. Invertorový motor s 10-ti letou zárukou – to je hodně silný argument pro koupi. Zaprvé – invertorový motor je tišší, méně třese s pračkou a z principu konstrukce déle vydrží. Proto i ta 10 letá záruka na motor. Ten motor je i efektivnější a „žere“ méně elektřiny. Tento model má i další standardní funkce, které znáte odjinud. Odložený konec – nastavíte si, kdy má pračka skončit prací cyklus. Je to lepší než odložený začátek, protože pračka si prádlo sama zváží a podle toho si nastaví délku programu. A kdybyste délku programu neznali, tak si těžko spočtete, jak nastavit odložený začátek, aby to sedělo na hodinu, kdy chcete přijít pro vyprané prádlo. Dětská pojistka – zapne se podržením dvou tlačítek na displeji – jsou dobře vidět na obrázku výše. Po dokončení programu zahraje pračka takovou melodii – dostatečně dlouhou a zároveň nezvyklou na to, abyste ji nepřeslechli. Samozřejmě jde i vypnout.

Jak pere?

Pere na jedničku. Opravdu. Zatím jsme se ženou byli vždy spokojeni. Prádlo máme obvykle špinavé málo – městský život, přes léto na výletech ani nepršelo, takže žádné bláto. Jedinou výjimkou jsou pleny a věci po naší malé. Ty vždycky vyndám z pračky naprosto čisté a voňavé. Peru jen v prášku Ariel Mountain Spring bez aviváže, ale někdy s dezinfekcí Sanytol. Prádlo je vždy velmi dobře odstředěné – tomu odpovídá i známka A v testu účinnosti odstřeďování. Zbytková vlhkost je při 1400 otáčkách cca 44%. Délka programů se určuje sama podle váhy prádla v bubnu. My se obvykle pohybujeme kolem 2 hodin. Pračku mívám „skoro plnou“. Když jsme museli vyprat na 15 minut pleny „po nehodě“, tak to dopadlo celkem podle očekávání. 15 minut s dezinfekcí Sanytol stačilo jen na takové to přečváchnutí, ale lepší, než tu „nehodu“ nechat zaschnout. Takhle bylo prádlo za 15 minut přeprané na věšáku a pak až jsme se vrátili domů, tak jsme pleny vyprali znovu pořádně. Takže, pokud spěcháte z domu a vrátíte se až za dlouho, tak i 15 minutový program může přijít vhod. Výhody AddWash a BubbleSoak už jsem zmiňoval. Keramické topné těleso, diamantový buben a invertorový motor jsou ty „lepší“ součástky v aktuálně vyráběných pračkách.

Spotřeba a náklady na praní

Cena za jedno vyprání 8 kg prádla (plné kapacity bubnu) při standardním programu Bavlna při 60°C. Údaje o spotřebě jsou přímo od výrobce. Cena pracích prostředků není zahrnuta.
 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom cyklu Bavlna při 60°C: 41 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom cyklu Bavlna při 60°C: 0,54 kWh
Cena za jedno vyprání je tedy cca 5,85 Kč:

(0,54 * 4) + (0,041 * 90) = 2,16 (elektřina) + 3,69 (voda) = 5,85 Kč

Roční spotřeba při 220 pracích cyklech standardního programu Bavlna při plném a částečně plném bubnu je 8100 litrů vody a 116 kWh. Tento údaj je orientační, závisí na množství prádla, zvoleném programu, počtu otáček, počtu kol odstřeďování, zapnutí/vypnutí BubbleSoak, atd. Zjistit cenu 9kg modelu – Samsung WW90K6414QW Chcete vidět více testovaných praček? Máme pro vás jejich recenze.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.7 Total Score
Samsung WW 80K6414 QW

Za rozumnou cenu dostanete jeden z nejlepších modelů od Samsungu. Skvěle vypere i odstředí. Má hodně programů i technologické vychytávky. Skvělá volba!

Praní
9
Ždímání
9
Programy
8
Hlučnost
7
Výbava
8
Spotřeba
10
PLUSY
 • Pere perfektně
 • 15 programů
 • Skvělé odstřeďování - známka A
 • Nízká spotřeba elektřiny i vody
 • Diamantový buben
 • Keramické topné těleso
 • Bubble Soak
 • Ovládání přes mobil
 • Invertorový motor s 10-ti letou zárukou
MÍNUSY
 • Delší prací cyklus, když je buben plný
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

1 komentář
 1. Nekupovat žádný Samsung!!! Po tříletém běžném používání čtyřčlennou rodinou přestala fungovat. První překvapení je, že Samsung žádný ze servisů ve městě neopravuje. Linka Samsungu funguje – druhý den mi volá servis z Liberce (do Kolína 110km). Po specifikaci problému mi opravář řekl, že odešla řídící jednotka, což je prý běžné (pračka stará tři roky, cena cca 15000,-Kč). Pak mi řekl ať si ale opravu dobře rozmyslíme a více méně mi jí nedoporučuje, protože bude stát nejméně 4000,-Kč a záruka na nový díl je pouze půl roku (odporuje Občanskému zákoníku). Napsal jsem do Samsungu stížnost (mají na to oddělení), vyžádali si fotku štítku, kopii dokladu a víc se neozvali. Koupil jsem si novou pračku s pětiletou zárukou ale určitě ne Samsung!!!

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo