Recenze Miele C3 Cat & Dog

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vysavač Miele C3 Cat & Dog je vysoce výkonný model vhodný pro vysávání vlasů a zvířecích chlupů, který pořídíte zhruba za 8 000 Kč. Při testování britským magazínem Which? byl označen jako nejlepší vysavač všech dob. Až tak vysoko nám nepřijde, nebo možná jen doba pokročila. Každopádně se pořád jedná o výborný produkt.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4,5 l
Délka kabelu7,5 m
Akční rádius11 m
Hlučnost73 dB
Energetická třídaC
Třída filtraceB
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba34,3 kWh
Příkon890 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Třída účinnosti HEPA filtrulze dokoupit (H13)
Signalizace plné nádobynemá

Představení

I přes vysoký výkon se jedná o poměrně malý spotřebič o rozměrech 496 x 280 x 227 mm. Nemusíte se proto obávat, že se vám při uskladnění nikam nevejde. Počítat ale musíte s vyšší hmotností, a to 7,26 kg.

Kvalita zpracování je na vysoké úrovni. Použité plasty jsou pevné a veškeré díly k sobě pevně přiléhají. Potěšila také lehce pohyblivá měkčená kolečka na ocelových osách. Můžete tak mít jistotu, že nedojde k poškrábání podlahy.

 

Přívodní šňůra je poměrně dlouhá (7,5 m) a dostačující i pro větší místnosti. Vysávat je navíc možné všechny povrchy. V příslušenství je proto obsažena jak klasická hubice na tvrdé podlahy a koberce, tak i hubice na čalouněný nábytek, hubice na vysávání spár, turbokartáč na vlasy a zvířecí chlupy a sací štětec (vhodný zejména na vysávání palubní desky v autě a jiných nepravidelných ploch náchylných na poškrábání). Příslušenství je uloženo uvnitř vysavače.

C3 Cat & Dog má příkon 890 W, což není mnoho. Reálný sací výkon bohužel výrobce neuvádí. Co se týče úspory energie, nemůže se tento model příliš chlubit, jelikož patří do energetické třídy C (u této cenové kategorie bychom očekávali vyšší hodnotu). Na tvrdé podlahy je vysoce účinný, jelikož v této kategorii disponuje nejvyšší třídou A, účinnost sání koberců je pak oznámkována třídou C.

Třída, která označuje schopnost bránit návratu emisí prachu do ovzduší, je u tohoto modelu B. To je proto, že v základu nenabízí HEPA filtr. Což je s ohledem na cenu poněkud zarážející. Pokud však patříte mezi alergiky, doporučujeme k tomuto spotřebiči dokoupit HEPA filtr H13, s nímž dosáhnete vysoce účinné filtrace.

Jak vysává

I přes uvedenou třídu účinnosti vysávání koberců (třída C) se v tomto ohledu vysavač C3 Cat & Dog osvědčil velmi dobře. Při použití turbokartáče je při odstraňování vlasů a zvířecích chlupů vysoce účinný, a to i v případě koberců s vysokým vlasem (což bývá problematické u všech typů vysavačů). Na tvrdých podlahách (linoleum, parkety, plovoucí podlahy apod.) funguje naprosto skvěle bez nejmenšího problému. Díky regulaci výkonu s ním navíc můžete pohodlně vysávat i záclony a další podobné povrchy. Sací výkon je ve všech případech dostatečný.

Klasická hubice je ale bohužel vyšší, a nelze se s ní proto dostat pod výrazně nízké skříně, stolky apod. Pokud se proto ve vašem bytě takový nábytek vyskytuje, budete se muset smířit s tím, že se pod něj jednoduše nedostanete nebo jej budete muset pokaždé odsunovat.

Manipulace s vysavačem je však na vynikající úrovni. Malá kolečka jsou dostatečně pohyblivá, díky čemuž se se strojem snadno manévruje a lehce se posouvá po podlaze. Překvapivě snadno překonává také menší překážky (elektrickou šňůru, prahy apod.). Chválíme také dostatečně dlouhou nerezovou teleskopickou trubici, díky níž se při práci s tímto vysavačem nemusíte shýbat, a je tedy vhodný i pro vyšší osoby.

Potěšil také tichý chod a dlouhá přívodní šňůra. Bohužel dodávaný filtr (Active AirClean) není 100% a do vzduchu vrací část emisí prachu. Naštěstí je možné k tomuto modelu dokoupit také vysoce účinný HEPA filtr H13.

Sáčky do tohoto vysavače mají objem 4,5 l. Méně ale potěší jejich pořizovací cena. Mezi samozřejmé funkce tohoto modelu patří indikace plného sáčku a automatické navíjení šňůry. Chybí ale indikace zanesení filtru, doporučujeme jej proto pravidelně kontrolovat.

Zjistit cenu

Moc drahý? Můžete si vybrat i levnější vysavač.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Hodnocení Miele C3 Cat & Dog

Přestože Miele C3 Cat & Dog patří mezi dražší vysavače, odvádí vynikající práci a můžete se na něj spolehnout. Překvapivě dobře si poradí i s koberci s vyšším vlasem. Díky dlouhému elektrickému kabelu jej můžete využít i ve větších místnostech (cca 70 m²). Zamrzel jen použitý filtr, který vrací určité množství emisí prachu zpět do ovzduší a nižší energetická třída C. Pokud ale chováte psa nebo kočku a sháníte kvalitní vysavač, který si poradí se zvířecími chlupy, můžeme vám tento model vřele doporučit. Ideálně pokud bude v akci či slevě, aby jeho cena byla přijatelnější.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7.5
Hlučnost
5
Spotřeba
5
Výbava
7
PLUSY
 • kvalita zpracování
 • vysoký výkon
 • tichý chod
 • dlouhá teleskopická tyč
 • turbokartáč
 • příslušenství
 • úložný prostor uvnitř vysavače
MÍNUSY
 • energetická třída C
 • bez HEPA filtru nevhodný pro alergiky
 • nevhodný pro vysávání špatně přístupných míst pod skříněmi apod.
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo