Recenze Sencor EcoPower SVC 9300BK

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Komu by se líbil uřvaný vysavač, který vám při každém úklidu rve uši? Asi nikomu. Naštěstí je tu  sáčkový vysavač Sencor EcoPower SVC 9300BK. Ten se chlubí zejména celkově nízkou hlučností, ale také příkonem 600 W, přičemž si ale zachovává nízkou spotřebu energie, a širokým výběrem příslušenství v balení. Jak se osvědčil?

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4 l
Délka kabelu9 m
Akční rádius12 m
Hlučnost59 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba21,8 kWh
Příkon600 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuelektronická
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtru13

Představení

Sencor EcoPower SVC 9300 je klasický sáčkový vysavač, který nabídne příkon 600 W. V některých situacích (např. při vysávání silně znečištěných koberců apod.) je to bohužel stále málo, legislativa Evropské unie je ale v tomto ohledu neoblomná. Pozitivním zjištěním je rozhodně fakt, že při tomto příkonu dosahuje vysavač za velice přijatelné roční spotřeby – 21,8 kWh skutečně není mnoho. Ale spotřeba není zrovna věc, co hraje při výběru vysavače zásadní roli. Sencor navíc svému výkonnému motoru věří a nabízí prodlouženou šestiletou záruku, což kvitujeme s povděkem.

 

Vysavač na první pohled zaujme svým nadčasovým designem, kombinace matné černé barvy se zlatými doplňky působí luxusně a zároveň je velmi praktická: Případná špína nebo otisky prstů nejsou na povrchu vysavače téměř vidět. Ačkoliv je povrch vysavače plastový, působí velice robustním a odolným dojmem. Kolečka jsou měkčená, nemusíte tak mít obavy, že by vám vysavač snad poškodil např. plovoucí podlahu. Hadice vysavače je dostatečně pružná a opatřená praktickou rukojetí s ergonomickým dálkovým ovládáním. To umožňuje pohodlné a hlavně jednoduché ovládání, bez kterého už si vysávání nedovedete představit. Sací výkon totiž nastavíte beztoho, aniž byste se museli ohýbat. A nebude to nějak od oka. Na vysavači je totiž velký a světelný LED displej, takže hned vidíte, na čem jste. Považujeme to za velmi výrazné ulehčení práce a jedno z es, kterými se může vysavač Sencor chlubit.

K této rukojeti se pak připojuje celá řada nástavců. Tím nejdůležitějším prvkem je zřejmě teleskopická XXL hubice. Ta je hliníková a tudíž velmi lehká. Je skutečně velmi dlouhá a to až tak moc, že může být pro někoho, zejména osoby menšího vzrůstu, až nepraktická. V balení pak najdete sadu nástavců Complet Clean. K dispozici je, vč. již zmíněné XXL hubice, celkem sedm hubic, jež jsou určeny pro různé typy povrchů: turbo kartáč, mini turbo kartáč, hubice na tvrdé podlahy, kartáčová hubice, štěrbinová hubice a dlouhá ohebná štěrbinová hubice.

Vysavač Sencor EcoPower SVC 9300 disponuje syntetickým sáčkem na prach. To mu výrazně prodlužuje životnost. S objemem 4 litrů je zajištěno, že jeho výměna nebude zbytečně častá. Výhodou použitého materiálu je, že se při výměně netrhá – jak to s „oblibou“ dělaly papírové sáčky – a nehrozí tak oblaka prachu. Naplnění sáčku indikuje LED kontrolka. Vysavač je ideální do domácnosti s alergiky. Díky účinnému HEPA filtru Clean Air H13 totiž zachytí i ty nejmenší prachové částice.

Jak vysává

Vysavač se chlubí nízkou úrovní hlučnosti, kterou zajišťuje technologie Superior Silence. A je to tak. Výrobcem udávaných 59 dB je oproti ostatním vysavačům opravdu málo. Pochopitelně záleží na jaký výkon vysavač používáte. Pořád platí, že čím větší výkon tím větší hlasitost. Stále to nebude na poslech křehkého jazzového alba při práci, ale i tak – dobrý výkon. Škoda jen, že celkovou nízkou hmotnost motoru kazí jakési neznámé konstrukční vady nástavců, které při vysávání pískají. Dá se to překousnout, ale při delším úklidu už to bohužel dokáže být pěkně otravné.

Samotný vysavač je poměrně těžký. S hmotností přesahující sedm kilogramů (7,2 kg, abychom byli přesní) se s ním docela nadřete. Ještě že má ta hladce se točící kolečka, ale při přenášení vysavače např. po schodech v domě se docela zapotíte. A jakkoliv je dlouhá hadice a XXL teleskopická rukojeť v mnoha ohledech praktickou věcí, která ušetří spoustu práce, jsou chvíle, kdy je budete proklínat. Vysavač má naštěstí velice solidní akční rádius 12 metrů – včetně devíti metrů elektrického kabelu, to znamená, že si v bytě běžných rozměrů vystačíte jen s minimem přenášení a přepojování ze zásuvky do zásuvky.

Výkon vysavače Sencor je slušný a díky bohaté sadě příslušenství se v zásadě osvědčí na široké škále povrchů, vč. tvrdých, jako je linoleum, dlaždice nebo plovoucí podlaha. Nutno však přiznat, že mezi naprostou špičku z pohledu vysávání nepatří. Samozřejmostí je i velice kvalitní vysávání koberců. Tedy aspoň těch s krátkým vlasem, u těch vyšších by byl vyšší výkon vítaný. S patřičným nástavcem je vysavač výrazným pomocníkem i při údržbě čalounění. Kladně tak hodnotíme i univerzálnost použití. Prostě univerzální vysavač do domácnosti, jen málokterá situace jej nepříjemně zaskočí.

Zjistit cenu

Podívejte se na další sáčkové vysavače.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
Sencor EcoPower SVC 9300BK

Vysavač Sencor EcoPower SVC 9300 je mocný stroj, který má díky legislativě omezený příkon – a ve srovnání se staršími modely bez tohoto legislativního limitu je to znát. Jeho služby oceníte na celé škále povrchů, od tvrdých podlah až po koberce a čalounění. Potěší čtyřlitrový sáček, účinný HEPA filtr, ale i široký akční rádius 12 metrů. Obejdete se tak bez častého přepojování přívodního kabelu. Vysavač si zakládá na své nízké hlučnosti a ta s hodnotou 59 dB skutečně překonává konkurenci. Asi největší nevýhodou tohoto vysavače je poměrně vysoká hmotnost, která příliš neulehčuje manipulaci.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
7.5
Spotřeba
7
Výbava
9
Hlučnost
10
PLUSY
 • nízká hlučnost
 • nadčasový design
 • široký akční rádius
 • měkčená kolečka
 • dálkové ovládání
 • přehledný displej
MÍNUSY
 • vysoká hmotnost
 • hadice a nástavce mají tendenci pískat
 • pro někoho až příliš dlouhý XXL nástavec
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo