Sonický kartáček Philips Sonicare DiamondClean

Dlouho jsem chodil kolem horké kaše, zkoumal zkušenosti lidí, koukal na různé modely a po týdnech padlo rozhodnutí. Jdu do sonického kartáčku. Chci ho vyzkoušet a kdyby mi nevyhovoval, tak ho do 90 dní vrátím. Nejvíce jsem se těšil, že nebudu muset používat zubní nit, protože se sonickým kartáčkem se proudem dostanu i do mezizubních prostor. A jak to po 3 měsících používání (od prosince 2016) dopadlo?

Sonický vs. rotační kartáček

Výběr typu kartáčku byl pro mě jednoduchý. Rotační hlavice jako mají Oral-B mi vadí, protože nemám úplně rovné zuby. V některých místech jsou u sebe tak blízko, že se mezi ně špatně dostává zubní nit. Rotační kartáčky jsem zavrhl už před několika lety a trpělivě jsem čekal na novou technologii. Základní rozdíl mezi oběma typy kartáčků (nejčastěji je to boj mezi rotačními Oral B+ a sonickými Philips Sonicare) je v tom, jak se pohybuje čistící hlavice. Rotační Oral-B má kulatou hlavu a rotuje kolem zubu a sonický jemně vibruje a směrem vibrací vstřikuje vodu a pěnu z pasty mezi zuby. Tím se čistí i mezizubní prostory – a to podle mě lépe, než pomocí rotační hlavice. Vybíral jsem prakticky jen z řady Sonicare od Philips – jiné sonické kartáčky se na trhu moc nevidí (např. AEG, Panasonic, Remington a Waterpik jsou víceméně okrajové). Navíc mám od Philips laserový zastřihovač a žehličku a jsem s nimi spokojený, takže jim docela věřím.

Porovnání řady Sonicare

Philips dělá 5 základních verzí kartáčků:
 1. EasyClean – základní kartáček, který dobře odstraňuje plak.
 2. HealthyWhite – navíc umí bělení zubů až o 2 odstíny.
 3. FlexCare – více programů včetně programu pro citlivé zuby.
 4. FlexCare+ – navíc s UV boxem na čištění hlavic kartáčků.
 5. DiamondClean – nejvyšší řada – nejlepší čištění a navíc je to designovka se skleněným kelímkem, bezdrátovým nabíjením a cestovním pouzdrem s nabíječkou.
Srovnání sonických kartáčků Sonicare Váhal jsem mezi FlexCare+ a DiamondClean. FlexCare+ má navíc UV box a DiamondClean zase fůru funkcí, lepší stojánek a taky se mi moc líbil. Proto jsem skočil do Alzy a všechny modely Sonicare si v showroomu důkladně prohlédl, vyzkoušel (nasucho na prstu) a rozhodl se jednoznačně pro Diamond, protože:
 1. Na sucho měl nejtišší vibrace a tělo kartáčku vibrovalo v ruce nejméně ze všech.
 2. Vypadá naprosto perfektně – podobně jako produkty od Apple – prostě perfektně fungující designovka.
 3. Zpracování je výrazně lepší, než nižší řady, které mají třeba gumové tlačítka. DiamondClean je potažený příjemným materiálem, takže nevypadá vůbec plastově.
 4. Nabíjí se přímo ze skleničky, do které kartáček odkládáte po použití – vypadá to nesrovnatelně lépe, než hnusné plastové dokovací nabíjecí stanice u nižších řad.
 5. 5 režimů čištění– Clean, White, Polish, Gum Care, Sensitive.
 6. Je možné jej použít s nejlepšími hlavicemi „Diamond brush head“, to u jiných verzí nejde
 7. Můžete si vybrat ze 4 barev – černý, bílý, fialový, růžový. Takže si pak doma snadno poznáte čí je čí.
 8. Cestovní pouzdro vypadá perfektně, ale mi osobně přijde nadbytečné. Baterie vydrží nabitá asi 3 týdny, takže vydrží i přes dvoutýdenní dovolenou (když má každý svůj vlastní kartáček). Stačí na hlavici dát plastovou krytku a šup do kufru.
Tohle všechno jsou výhody, které vyhrály nad UV boxem na dezinfekci kartáčkových hlavic u FlexCare+. Vybral jsem tedy DiamondCare. Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

Vrácení peněz

Ale, 5500 korun za kartáček už je dost na to, abych si ho koupil naslepo bez vyzkoušení v puse. Před nákupem jsem stále nevěděl, jak se mi bude kartáček reálně používat. Jestli mi nebude dráždit dásně. Jestli čistí opravdu dobře. Jestli mi nebude vadit to vibrování v ústech. Atd. Proto jsem hodně ocenil „záruku 90 dní na vrácení peněz„. Stačí kartáček koupit u jednoho z vybraných prodejců a pokud do 90 dnů (akce končí 31.8.2017) zjistím, že mi kartáček vadí, tak ho jednoduše nepoškozený vrátím a dostanu zpět peníze. To je fér! Nákupu už tedy nic nebránilo a objednal jsem ho.

První čistění

Když dorazil, tak jsem ho vybaloval s velkou radostí. Nečekalo mě žádné překvapení, protože jsem si ho osahal už v Alze, ale i tak jsem byl nadšený, když jsem ho měl poprvé v ruce a cítil ten příjemný pogumovaný materiál. V balení byl kartáček DiamondClean, nabíječka a sklenička pro bezdrátové nabíjení, cestovní nabíječka a pouzdro v jednom, 2 hlavice s plastovou krytkou a návod. Bomba. Prolítl jsem návod a rychle se přesunul do koupelny. Prvních 14 dní DiamondClean upraví čistící program a čistí velmi jemně a postupně zintenzivňuje vibrace, abych si pomalu navykl na to jemné šimrání na jazyku a dásních. To bylo napoprvé opravdu trochu nezvyklé. Ale třetí den jsem byl už navyklý a kartáček už nešimral. Sonickým kartáčkem se správně čistí tak, že kartáček nahnete o 45°, aby zkosená část zubní hlavice přesně seděla na zuby a dásně a pak pomalu přejíždíte zleva doprava. Prvně horní patro zuby, poté spodní. A zepředu i zezadu. Chce to trochu cviku, ale třetí den už čistíte naprosto automaticky. Po prvním čištění jsem měl v puse nejlepší pocit za posledních několik let. Opravdu! Zuby byly po přejetí jazykem úplně jiné – výrazně jemnější. Mám jednoznačně pocit, že mám zuby opravdu vyčištěné a že se kartáček dostane i mezi zuby a dásně a vyčistí výrazně více, než obyčejný ručně poháněný plastový kartáček. Nikde jazykem nenajdu plak ani žádný povlak. Zubní nit používám jen velmi málo – většinu mezizubního prostoru kartáček s přehledem vyčistí. Ten pocit extra čistých zubů mám i teď po 3 měsících používání (stále s tou první hlavicí). A když sem tam vyměním Diamond za plastový Curaprox, tak vidím, jak je ten rozdíl propastný. Už nechci jinak. Najdi DiamondCare za nejlepší cenu?  

Nabíjení

Po prvním spuštění je potřeba dát kartáček do nabíječky, aby se cca 24 hodin nabíjel. Je to kvůli nabití a životnosti baterie. Od prvního zapnutí začne kartáček zeleně blikat – to je v pořádku. Prostě ho dejte na 24 hodin nabít a zítra už blikat nebude. Žluté blikání říká, že kartáček už vydrží maximálně 3 mytí zubů. Pak je třeba ho zase nabít. Vydržet by měl na jedno nabití asi 3 týdny.  

Doporučení zubařů

Se svou zubařkou a hygienistkou jsem o DiamondCleanu mluvil až 2 měsíce po koupi. Zubařka mi vzhledem k mým nerovným zubům doporučila používat jemný a pomalý program a při problémech s citlivými zuby používání mírně omezit a čistit obden obyčejným plastovým zubním kartáčkem. Hygienistka mi poradila stejně. Ale navíc mi raději doporučila používat zubní nit. Pro jistotu, jak říkala.   Kde koupit tento kartáček?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

   Covybrat.cz