Sony televize 2016

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Chcete si vybrat televizi od SONY? A máte strach, aby jste si nekoupili příliš starý model? Proto tu máme kompletní seznam SONY modelů roku 2016. Tento článek je staršího data – zkuste raději nový přehled Sony televizí, nebo test a recenze všech televizí.

3D televize zatím nijak dramaticky neuspěly a SONY je má pouze ve svých TOP modelech. Zakřivené obrazovky zkouší spíše pozvolna a jsou dostupné v mnohem méně velikostech a variantách než klasické obrazovky. Co tu tedy máme? Zejména 4K rozlišení a HDR.

Vlajkové lodě

Extra výkonné, s dokonalým obrazem, ale taky pekelně drahé. Přesně takové hračky najdete v tomhle segmentu.

Sony Bravia ZD9

To nejlepší co má Sony ve své nabídce. Byl u veden na trh v létě 2016. Jeden z mála televizorů od Sony s aktivním 3D obrazem. 4K rozlišení je samozřejmostí, stejně jako tuna technologií, zlepšujících kvalitu obrazu. Např: Zadní podsvícení Backlight Master Drive4K HDR Processor X1™ Extreme a displej  Triluminos se širší paletou barev. Tenhle mazlík si dokáže vzít až 300W za hodinu. Ale s ohledem na jeho cenu se počítá, že vás účty za elektřinu příliš netrápí. Bohatá je i plejáda vstupů/výstupů. K dispozici máme 4x HDMI, 3x USB a dokonce i už moc nepouživáný SCART.

K dostání je ve třech velikostech:

Sony Bravia XD9405

Původně ta nejlépe vybavená televize, ale jen do doby než se ukázala ZD9. Je k dostání pouze v jedné úhlopříčce a to 75 palců. Váží skoro 40 kg a je také skvěle vybavena. Má Triluminos displej, který nabízí více barevných odstínů a tónů. Aktivní 3D, Wi-Fi, HDR10, 4x HDMI, 3x USB … Prostě žádné ořezávátko. Jeho cena je taky vysoko nad 100 000 Kč.

K dostání je pouze v jedná variantě:

Sony Bravia XD9305

Je menší bratříček XD9405 a kromě menší úhlopříčky mu chybí i Direct LED. Jinak má stejnou výbavu. A cena začíná být o něco přijatelnější, stále ale na české poměry docela vysoká.

K dostání je ve dvou velikostech:

„Střední třída“

Dle rozdělení SONY střední třída, kde již nenajdeme všechny nejnovější funkce a technologie, přesto cena u vyšších úhlopříček může atakovat hranici 100 000 Kč.

Sony Bravia XD8505

Má 4K rozlišení a podporu HDR, ta ale není na takové úrovni jako u vyšších modelů . Pořád v ní najdete displej Triluminos, Wi-Fi (ac), dostatek konektorů (4x HDMI + 3x USB) .. Pořád jde o televizi, za kterou se doma rozhodně stydět nemusíte.

K dostání je ve třech velikostech:

Sony Bravia SD8505

Výbavou je totožná jako XD8505, ale má prohnutou obrazovku.

K dostání je ve dvou velikostech:

Sony Bravia XD8305

Menší model určený speciálně pro evropksý trh. Díky zajímavé ceně, Triluminos displeji a 4K rozlišení je docela úspěšná.

K dostání je ve dvou velikostech:

Sony Bravia XD8005

Cenově příjemná řada, bohužel je to na úkor výbavy. Disponuje 4K displejem, má pouze klasický displej (ne Triluminos).

K dostání je ve třech velikostech:

Sony Bravia SD8005

Zakřivená verze řady XD8005. Má 4K rozlišení, ale nemá Triluminos displej – nedokáže zobrazit tak široké barevné spektrum.

K dostání je pouze v jedná variantě:

Sony Bravia XD7505

Nabízí velkou úhlopříčku displeje a 4K rozlišení.

K dostání je pouze v jedná variantě:

Sony Bravia XD7005

Cenově nejdostupnější řada s 4K rozlišením.

K dostání je ve dvou velikostech:

Základní řady(full HD)

Sony Bravia WD757

S výbavou a funkcemi začínáme výrazněji klesat. Má pouze fullHD rozlišení, jen 2 HDMI a 2 USB porty. Jako operační systém není použitý Android TV, který je přítomný ve všech vyšších řadách. Také Wi-Fi podporuje pouze starší „n“ standard a ne novější „ac“ jako vyšší řady.

K dostání je ve třech velikostech:

Sony Bravia WD650

Je v zásadě stejná jako WD757, ale používá jinou technologii podsvícení – Direct LED. Zatímco WD757 má Edge LED. Zbytek výbavy je totožný. Nejmenší, 32 palců velký model, nemá fulHD rozlišení, ale jen 1 366 x 768 pixelů.

K dostání je ve třech velikostech:

Sony Bravia RD450

Nejzákladnější řada, která má fullHD rozlišení (v 32 palcové variantě má rozlišení dokonce jen 1 366 x 768). Nemá žádné chytré funkce ani Wi-Fi připojení.

K dostání je ve dvou velikostech:

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo