Srovnání Acer Iconia Tab 10 a Lenovo TAB 2 A8-50

Přemýšlíte o koupi levného tabletu se systémem Android? Podívali jsme se za vás na dva, sice už trochu starší kousky, ale stále stačí na většinu běžného použití a jsou k dostání za velmi rozumnou cenu. Spíše než rozebírání technických parametrů jsme vyzkoušeli jak snadné je používat a jaké jsou jejich slabé stránky.

Acer Iconia Tab 10

Acer Iconia Tab 10

Shrnutí

Levný tablet pro nenáročné uživatele, který snese i trošku hrubší zacházení a nemusíte mít strach, že ho děti během chvilky rozbijí.

Zkušenosti s Acer Iconia Tab 10

Na první pohled vypadá hezky. Zaoblené rohy, hezky padne do ruky a dobře se drží. Konstrukce je robustní a nemusíte se bát nechat tablet dětem na hraní, občasný drobný pád mu neublíží. Rozměry tabletu jsou 26 x 17 cm a tloušťka 9 mm. Váha je pak těsně nad půl kila, přesně 520 g.
 
Fotoaparát jemně vystupuje ze zadní strany přístroje a má 5 megapixelů, přední fotoaparát má 2 megapixely a je skutečně na hranici použitelnosti, při videohovoru jsou detaily obličeje rozmazané a kostičkované. I zadní fotoaparát je takový slabší, na fotografování za zhoršených světelných podmínek můžete rovnou zapomenout.
 
Displej o velikosti 10,1 palců má v této cenové kategorii věrné barevné podání a rozlišení je 1280 x 800. To že se nejedná o fullHD displej si všimnete jen u některých her, kdy některé detaily jsou poměrně kostrbaté.
 
Srdcem systému je Android 5.1, procesor má výkon 1,3 Ghz a k dispozici jsou 1 GB paměti RAM. Pro aplikace a fotografie máte k dipozici 16 GB interní paměti, rozšiřitelných o microSD kartu. Dost ale suchých faktů, jak si tablet vede v běžném provozu? Pokud ho používáte pouze na práci (psaní dokumentů, maily) a serfování na netu, vydrží zhruba 8 hodin. Pokud ho ale půjčíte dětem na hry, výdrž se sníží až na polovinu, s ohledem jak náročná je hra na výkon tabletu.
 
Pokud máte puštěných více aplikací zároveň, projeví se to cca sekundovým zpožděním při přepínání mezi nimi. Když ale máte více než 6 aplikací současně, přechody mezi nimi se stávají pomalejší a je lepší pro větší plynulost pár z nich zavřít.
Najít nejlevnější cenu Acer Iconia Tab 10

Lenovo TAB 2 A8-50

Lenovo TAB 2 A8-50

Shrnutí

Levný tablet, na kterém si zahrajete většinu her a s přehledem zvládne i základní práci jako je prohlížení webu nebo psaní e-mailů.

Zkušenosti s Lenovo TAB 2 A8-50

Rozměry tabletu jsou 21 x 12 cm, tloušťka je zhruba centimetr. Váha je 360 g, držet v ruce ho můžete v jedné ruce i delší dobu bez pocitu únavy, a druhou tablet ovládat.
 
8mi palcový displej nemá fullHD rozlišení, ale pouze 1280 na 800. Na čtení textu a prohlížení webu to stačí, ale na prohlížení fotek nebo videí je to už horší. I přesto, že má parametry stejné jako jeho soupeř v tomto testu. Také podání barev je horší než u jeho soupeře od Aceru. Co nás ale potěšilo, jsou dva přední reproduktory, které znějí fakt dobře a tablet tak dobře poslouží jako zvuková kulisa při práci.
 
Trochu netradiční je umístění spouštěcího tlačítka na pravé straně tabletu pod tlačítky na změnu hlasitosti. Obvykle bývá zapínání nad těmito tlačítky. Nabíjení je za pomoci standardního microUSB konektoru a trvá cca hodinu a půl. Fotoaparát je i v tomto případě 2 megapixely vpředu a 5 megapixelů vzadu. Opět platí, že kvalita fotek i videohovorů je mizerná.
 
O výkon se stará 1,2 Ghz procesor a 1 GB paměti RAM a jako úložný prostor máte 16 GB. Ten je rozšiřitelný za pomoci microSD slotu, do kterého můžete dát kartu o kapacitě až 32 GB. Pracovní provoz (emaily/prohlížeč) vydržela baterie 9 hodin, při soustavném hraní her to bylo něco málo přes 4 hodiny. Jako systém zde naleznete Android verze 5.0. Když běží více aplikací zároveň, začíná se tablet zpomalovat a přepínání mezi nimi je o trochu pomalejší, než u u konkurence od Aceru.
Najít nejlevnější cenu Lenovo TAB 2 A8-50<

Vítěz testu

Acer Iconia Tab 10 nebo Lenovo TAB 2 A8-50? Pokud přemýšlíte nad levným tabletem pro menší děti, tak spíše Lenovo. Acer je sice výkonnější, ale tablet od Lenova je menší a váží 360 g, to je oproti 520 g od Aceru slušný rozdíl. Pokud mátě děti odrostlejší nebo chcete levný tablet pro sebe, tak se přikloňte spíše k Aceru. Jeho konstrukce je robustnější a systém je celkově o trošku svižnější, hlavně s větším počtem aplikací spuštěných současně.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo