Srovnání Acer Liquid JADE Primo LTE a Huawei P9 Prestige

Víte, že na trhu těch nejlepších telefonů není jen Apple s iPhonem a Samsung  s Galaxy? Existují i top modely od dalších značek, které mají skvělou výbavu i design. Dnes jsme pro vás srovnali dva z nich a to Huawei P9 Prestige a Acer Liquid JADE Primo LTE.

Huawei P9 Prestige

Shrnutí

Jeden z nejlépe vypadajících telefonů, který je k dostání za rozumnou cenu. Disponuje nadprůměrným fotoaparátem a spíše průměrnou výdrží baterie. Výkon je dostatečný pro jakoukoliv hru nebo aplikaci, kterou můžete na telefonu mít.

Zkušenosti s Huawei P9 Prestige

Tímhle telefonem se Huawei chce dostat do první ligy a soupeřit se špičkovými modely Samsungu a Applu. Proto vytvořil tento telefon, který má na papíře velmi zajímavé specifikace. Ale jak je to s ním doopravdy? Vzhledově je povedený, tenký a dobře drží v ruce. Velikostně odpovídá Iphonu 6S, Huawei je jen o pár milimetrů širší a vyšší, ale přesto má větší displej. Konkrétně 5,2 palce oproti 4,7 palcovému displeji iPhonu. Vzhled se Huawei rozhodně povedl, zaoblené hrany opticky telefon zmenšují a kovové tělo dodává telefonu punc exkluzivity. O výkon se stará 8mi jádrový procesor o frekvenci 1,8 Ghz a 3 GB paměti RAM. Výkon mu to dává značný, je na podobné úrovni jako Samsung Galaxy S7 nebo LG G5. Jako úložnou kapacitu máte k dispozici vestavěných 32 GB, které je možné rozšířit o dalších 128 GB v podobě paměťové karty. Systém telefonu je založený na verzi Androidu 6.0, mírně upravenou od výrobce. Nás příliš svoji podobou nezaujal, ale po chvíli si na něj lze zvyknout. Nevýhodou je, jak je u Huawei tradicí, spousta balastního, předem předinstalovaného software. Fotoaparát je papírově jednou z nejsilnějších zbraní tohoto telefonu. Uzavřel pro to partnerství se známým německým výrobce Leica, který pomohl vyvinout 12ti Mpx fotoaparát na zadní straně telefonu. Dělá jedny z nejlepších fotek, které jsme na telefonu viděli. A co je hlavní, většina fotografií vypadá skvěle i pokud je vyfocena jen v „auto“ módu telefonu. Focení v noci je možné, ale rozdíl v kvalitě oproti fotkám foceným ve dne je značný. Přední fotoaparát má 8 Mpx a je dostatečný pro rychlé selfie fotky. Baterie má kapacitu 3000mAh a podle výrobce má vydržet více než den. To se nám ale nikdy nepodařilo, telefon bylo pokaždé večer potřeba nabít. Nutno dodat, že byl používán po celý den poměrně často. Displej telefonu má FullHD rozlišení 1920 x 1080. Je jasně čitelný a dostatečně velký pro většinu činností.
Najít nejlevnější cenu Huawei P9 Prestige

Acer Liquid JADE Primo LTE

Shrnutí

Krásný telefon, postavený na ne zcela odladěném systému Windows Mobile 10. Na tuto cenovou kategorii spíše průměrný fotoaparát a mírně nadstandardní výdrž baterie. Potěšila by také přítomnost čtečky prstu, na kterou jsme u nejlepších telefonů zvyklí.

Zkušenosti s Acer Liquid JADE Primo LTE

To Acer postavil svůj top telefon na systému Windows 10 Mobile. Jak se mu to povedlo? Co se vzhledu týče, tak skvěle. Tento Acer vypadá mnohem lépe než Lumia 950. Krásně zaoblený povrch a vrchní hliníková vrstva na první pohled ukazuje, že tento telefon patří mezi elitu. Velikostně je ještě větší než Huawei a také má větší displej. Ten má velikost 5,5 palce a díky tomu můžeme telefon zařadit mezi „phablety“. Pokud máte menší ruce, můžete mít problém s držením telefonu. Rozlišení je krásné a čisté FullHD, s perfektními pozorovacími úhly. Výrobce se ohání tvrzením, že telefon s tímto systémem může nahradit pracovní počítač. Je tomu opravdu tak? Za nás spíše ne. Výkon je sice opravdu velký, ale při větším množství puštěných náročných aplikací mu přeci jen dochází dech. Navíc pro plnohodnotnou práci budete potřebovat klávesnici, myš a ideální větší obrazovku. V takovém případě je snazší mít sebou notebook. Větší nevýhodou je pak absence Adobe Flash. To znamená, že na telefonu si nepustíte stránky napsané ve Flashi. Namátkou se jedná třeba o webový přehrávač pro Spotify. K dispozici je cca 26 GB z 32 GB paměti telefonu a další kapacitu lze získat skrze microSD kartu. Osmijádrový procesor má frekvenci 1,8 Ghz a tomu pomáhá 3 GB paměti. Přední fotoaparát má 8 Mpx a zadní dokonce 21 Mpx. Výrobce obou je japonská firma Sony. Kvalita fotek je velmi dobrá, jen okraje fotky ztrácí na detailu. Více zamrzí fakt, že spuštění aplikace foťáku, zaměření objektu a sejmutí fotky nějakou dobu trvá. Ve srovnání s Galaxy S7 nebo iPhone 6S je ten rozdíl značně rozpoznatelný. Kvalita hovoru byla ve všech případech dostatečná, nezaznamenali jsme žádné problémy. I když by to asi každý čekal, tak telefon neobsahuje scanner prstu ani rohovky. Odemyká se klasicky postaru zadáním hesla. Systém Windows Mobile je snadný k užívání, člověk si na něj musí jen chvíli zvyknout. Bohužel občas trpí nečekaným zaseknutím. Baterie má kapacitu 2 870 mAh a při střídmém užívání může vydržet i dva dny. V našem případě to byl spíše den a malý kousek, což vedlo k tomu, že telefon končil večer na nabíječce. Nabití telefonu z 0 na 100 trvalo něco přes hodinu a půl. Najít nejlevnější cenu Acer Liquid JADE Primo LTE

Vítěz testu

V tomto srovnání je za nás vítězem Huawei. Lépe vypadá (ano je to subjektivní), ale hlavně má stabilnější systém s jistou budoucností. Ani jedna z těchto věcí se bohužel nedá říci o Windows Mobile. Ostatní atributy jako výkon telefonu, kvalita fotoaparátu nebo výdrž baterie jsou na velmi podobné úrovni.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo