Srovnání Alcatel IDOL 4+ a Lenovo Vibe P1 Pro

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Alcatel IDOL 4 sbírá kladné body na všech frontách za dokonalý poměr ceny a výkonu. My jsme se podívali na verzi IDOL 4+ a pro srovnání s ním jsme použili silnější verzi Lenovo P1, známou jako Lenovo Vibe P1 Pro. Oba telefony se ukázaly jako extra povedené kousky, tak který si z nich vybrat? Dozvíte se v našem článku.

Alcatel IDOL 4+

Shrnutí

Displej a zvuk se rovná telefonům, které stojí dvojnásobek až trojnásobek. Výkon má menší, ale i tak stačí na naprostou většinu aplikací i her. Fotoaparát spíše průměr a slabá výdrž baterie, jako asi jediné závažnější mínus.

Zkušenosti s Alcatel IDOL 4+

Líbí se vám telefony se špičkovou výbavou, ale nechcete utrácet 15 000 + za Samsung nebo Apple? Tak to zbystřete u recenze Alcatelu IDOL 4+. Alcatel se dlouhodobě snaží vyrábět modely se zajímavým poměrem ceny a výkonu, do kterých se snaží dostat všechny moderní technologie. Rozměry tohoto modelu jsou 15,4 x 7,6 x 0,7 cm a váha 149 gramů. Vzhledem telefon hodně připomíná Samsung Galaxy Note 5, jak tvarem, tak i sklem na zadní straně. Telefon má dva reproduktory, jeden ve spodní a druhý v horní části telefonu. Snadno se na ně chytá prach a je důležité je čas od času očistit, aby nedocházelo k deformaci zvuku. Jestliže používáte dvě telefonní čísla, tak telefon podporuje možnost dvou sim karet současně. 5,2 palce velký IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 (fullHD) je na v této cenové hladině extrémně vydařený. Věrné barvy, dostatečný jas a vydařené pozorovací úhly. Kvalitou displeje se blíží telefonům, které stojí 2x více. Co je však ještě vydařenější, je zvuk. V úvodu zmiňované dva reproduktory, produkují zvuk ve kvalitě, která se u telefonů slyší jen málokdy. Hlasitost je také více než dostatečná a ani při vyšší hlasitosti neztrácí zvuk svoji úroveň. Třešničkou na závěr jsou přibalené sluchátka, která zvukové schopnosti telefonu ještě umocňují. Hardwarová specifikace je docela nálož. Osmijádro na 1,7 Ghz, 3 GB RAM a 16 GB uživatelské paměti (10 GB volných pro vaše data po prvním spuštění telefonu). Navíc můžete použít paměťovou kartu až o kapacitě 512 GB. Přestože se výkonem nemůže rovnat špičkovým modelům od Samsungu, HTC nebo Applu, tak nabízí dostatečný výkon při poloviční ceně. O nedostatek výkonu pro hladký běh telefonu, nebo místa pro videa a fotografie se opravdu bát nemusíte. Výdrž baterie je nejslabší vlastností tohoto telefonu. Baterie má kapacitu 2610 mAh a nabíjení každý den je pravidlem. Při častějším používání, a pokud jdete večer po práci ještě někam sednout, tak doporučuji během odpoledne nabít, jinak skončíte s vybitým telefonem. Ke zlepšení výdrže pomohlo nastavit jas telefonu na 40%, vydržel pak rozhodně déle. Na druhou stranu byl problém s jeho čitelností na slunci. Jak přední, tak i zadní kamera je vybavena bleskem. Zadní má 13 Mpx a autofocus, přední má 8 Mpx. Na soupeření s „foto mobily“ to není, ale fotografie ani nijak neuráží. Ocenili bychom propracovanější detaily a méně šumu na okrajích. O videu platí to stejné a na pokročilé funkce jako 4K video nebo fullHD zpomalené video můžeme zapomenout. Najít nejlevnější cenu Alcatel IDOL 4+

Lenovo Vibe P1 Pro

Shrnutí

Slušný výkon, čtečka otisku prstů, ucházející displej, mírně nadprůměrný fotoaparát. Tenhle telefon nemá žádnou zásadní slabinu a navíc má fantastickou výdrž baterie. Prostě univerzál, který nezklame.

Zkušenosti s Lenovo Vibe P1 Pro

Oproti standardní P1 má tahle o 1 GB RAM více. Vizuálně působí větší než ve skutečnosti je a to kvůli poměrně velkému rámečku displeje (především spodní a horní). Rozměry telefonu jsou 15,3 x 7,6 x 1 cm. Zejména tloušťka telefonu je výrazně větší, než jsme zvyklí. Naštěstí to má dobrý důvod a tím je obří výdrž baterie, ke které se ještě dostaneme. V horní části telefonu je notifikační dioda, senzor okolního světla pro automatickou regulaci jasu a přední fotoaparát. Ve spodní části telefonu dominuje velké „home“ tlačítko, které je zároveň i čtečkou otisku prstu. Navzdory větším rozměrům se telefon příjemně drží a to kvůli prohnuté zadní straně. Displej má velikost 5,5 palce a fullHD rozlišení – 1920×1080 pixelů. Proti rozbití je chráněno Corning Gorilla Glass 3, které je standardem. Díky tomu je poměrně odolný proti škrábancům. Jas i podání barev je na dobré úrovni. Displej docela odráží světlo, a proto můžete mít občas přečíst ho na jasném slunci. Řešením je zapnout „super bright mode„, který zajistí takový jas telefonu, že bude čitelný za každých podmínek. Na druhou stranu je, ale poměrně náročný na spotřebu baterie, doporučujeme tedy zapínat pouze manuálně v případě krize. Jas je možné nastavit automaticky dle okolních podmínek a telefon to zvládá dobře. Zvuk je dobrý při nižší hlasitosti, ale když je hlasitost vyšší, dochází k rapidní ztrátě kvality. Osm jader procesoru pracuje na frekvenci 1,5 Ghz, nadstandardní 3 GB RAM a 32 GB uživatelské paměti (po prvním spuštění telefonu je k dispozici cca 24 GB). Další rozšíření kapacity je možné za pomoci microSD karty o kapacitě až 128 GB. Telefon dokáže fungovat s dvěma sim kartami současně. Výkon je dostatečný, během používání telefonu jsme nezaznamenali žádné výraznější lagy nebo záseky. Pouze z některých náročných her bude možná nutné snížit detaily. Telefon funguje i jako FM rádio, ale musíte připojit sluchátka, které fungují jako anténa. Zda půjde zvuk ze sluchátek nebo z reproduktoru telefonu je na vašem výběru. Nyní se dostáváme k baterii. Ta má kapacitu neuvěřitelných 5000 mAh a i pro náročnějšího uživatele nejsou dva dny bez nabití nic neobvyklého. Pochopitelně pokud si budete celý den v kuse pouštět video, tak telefon vybijete, ale při běžném použití vydrží opravdu dlouho. Hlavní fotoaparát má 13 Mpx a velmi dobrý autofocus, který se zaměří rychle a na pořízení fotografie tak nemusíte čekat. Detaily na fotkách jsou ucházející, barvy také. HDR mód většinou produkuje lepší fotky, hlavně se stíny dokáže dobrou práci. Za horších světelných podmínek je patrný šum, ale to není nic neobvyklého. Pochvalu navíc si telefon zaslouží za extra věrné podání tělové barvy. Fotky osob za denního světla, vypadají velmi dobře. Přední kamera má 5 Mpx a není na ní nic zvláštního. Pro rychlé selfie je dobrá, ale tisknout by podle ní určitě nešlo. Video lze nahrávat ve fullHD a jako u většiny přístrojů této třídy, detaily jsou jeho nejslabší místo. Najít nejlevnější cenu Lenovo Vibe P1 Pro

Vítěz testu

Určit vítěze srovnání je v tomto případě těžké. Kde má jeden telefon silnou stránku, tam má ten druhý slabou a naopak. Výkonově jsou na tom podobně, a proto je důležité určit si, pro co budete telefon používat. Pokud budete na mobilu hodně sjíždět hudbu a sledovat video je Alcatel jasnou volbou. Nezapomínejte mít v práci nebo ve škole k dispozici nabíječku. Pokud od telefonu očekáváte hlavně výdrž a spolehlivost, s tím že s telefonem primárně voláte, je naopak jasnou volbou Lenovo. Nelze jednoznačně doporučit jeden telefon oproti druhému, ale vybírejte podle toho, kterému z těchto uživatelských profilů se více blížíte.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo