Srovnání Huawei Y5 II Dual SIM a UleFone Paris X

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vybíráte telefon, do kterého můžete dát dvě SIM karty? Na trhu existují dvě velmi zajímavé volby v podobě levnějších telefonů založených na systému Android. Jeden od zavedené značky Huawei a druhý od relativně neznámého UleFone. Jak dopadne jejich souboj? Vyplatí se zariskovat a koupit dual SIM telefon  Ulefone Paris X nebo zůstat u ověřeného výrobce?

UleFone Paris X

Shrnutí

Skvělý vzhled, parádní cena, uspokojivá výdrž baterie, průměrný displej (poměrně tmavý), slabší fotoaparát (aplikace pro focení se dlouho otvírá.)

Zkušenosti s UleFone Paris X

Co vás zaujme na první pohled je design telefonu. Opravdu se povedl a může se rovnat s telefony, které stojí několikanásobně více. Rozměry telefonu jsou 145 x 72 x 8 mm, v ruce sedí jako ulitý. Váha je 128 gramů, když telefon držíte, máte pocit jako byste drželi např. Samsung Galaxy S6, kostra telefonu je totiž kovová. A zdá se docela odolná, telefon párkrát upadnul a žádné škrábance patrné nebyly. Výtku mám k tlačítku pro zapnutí telefonu. To je umístěno na pravé straně pod tlačítkem pro ovládání hlasitosti a trochu se „viklá“. Displej má 5 palců a rozlišení 720 x 1280 a dobré pozorovací úhly. Když ukazujete přátelům fotky, uvidí je bez problému i více lidí naráz, není nutné telefon natáčet každému z nich. V dnešních slunných dnech se ukazuje, že telefon má trochu problém s jasem. Venku na sluníčku i s jasem na maximu moc nevidíte a musíte si telefon přikrýt rukou, abyste viděli kdo volá. Zadní fotoaparát ma 13 Mpix, přední 5 Mpix. Fotky nejsou špatné, ale nemůžou se rovnat zdaleka drahým telefonům od Samsungu nebo Applu. Pro opravdu hezkou fotku potřebujete ideální světelné podmínky, když je příliš slunečno nebo naopak tma, tak fotky na chlubení nejsou. Přední kamera je na rychlé selfie fotky dostatečná a má funkci, při které vás vyfotí po 3 sekundách po stisknutí tlačítka. Milá drobnost, díky které můžete telefon nasměrovat do ideální pozice. Vnitřní paměť telefonu je 16 GB, ale k dispozici máte pouze 9 GB, zbytek zabírá systém a předinstalované aplikace. Naštěstí lze přikoupit microSD kartu o kapacitě až 128 GB. Výkon telefonu je dostatečný, reaguje rychle a bez větších prodlev. Jedinou výjimkou je spouštění fotoaparátu, to trvá pokaždé několik sekund, je to poměrně nepříjemné když chcete něco rychle vyfotit. Výdrž baterie je na dnešní dobu klasická, když máte ráno plně nabitý telefon, tak večer musíte nabíjet znova. V hlučnějším prostředí jsem měl tendence si zakrývat rukou druhé ucho, aby bylo druhou stranu pořádně slyšet. Ale kromě tohoto drobného nedostatku není telefonu co výraznějšího vytknout a tento relativně neznámý model má šanci najít si spousty příznivců.
Najít nejlevnější cenu UleFone Paris X

Huawei Y5 II Dual SIM

Shrnutí

Větší a lepší displej než předchozí generace, skvěle optimalizovaný systém a dlouhá výdrž baterie.

Zkušenosti s Huawei Y5 II Dual SIM

Huawei je známý tím, že jeho telefony jsou kvalitní po stránce hardwaru i softwaru. Ani tento model není výjimkou. Kompaktní vzhled, hezky padne do ruky a díky jemně vroubkované textuře na jeho povrchu se nebojíte, že by vám mohl vypadnout z ruky. Navíc vypadá, že něco vydrží a bez újmy přežil neúmyslné vypadnutí z kapsy na ulici. Displej se oproti první generaci Y5 dočkal zlepšení. Nyní má velikost 5 palců a rozlišení 1280 x 720. Barvy jsou na displej této cenové kategorie docela kvalitní a jas je dostatečný i pro slunečné dny. Nestávalo se mi, že bych kvůli slunci neviděl na displej telefonu. Kde bohužel k žádnému velkému pokroku nedošlo, je fotoaparát. Zadní kamera má stále 8 Mpix a přední 2 Mpix. Na rozdíl od Ulefone Paris se aplikace s fotoaparátem spustí skoro okamžitě, ale kvalita fotek byla naopak o něco horší. Pro běžné denní momentky je ale dostatečný, při focení večer jsou šance na dobrou fotku výrazně menší. Žádná tragédie se nekoná, takové problémy má většina levnějších telefonů. Když se podíváte na výkon na papíře, není žádná sláva, procesor 1.2 GHZ, 1 GB RAM a 8 GB vestavěné paměti, která se dá rozšířit za pomoci microSD karty. Telefon ale reaguje překvapivě svižně, aplikace nabíhají rychle a při jejich přepínání nedocházelo k žádným lagům. Baterie je už delší dobu silnou stránkou telefonů Huawei a ani tento model není jiný. Den vydrží i za velmi silného používání, a pokud netrávíte den hraním her nebo prohlížením internetu, můžete nabíjet i jedenkrát za dva dny. Z uživatelského hlediska se mi moc líbilo provedení klávesnice. Klávesy jsou tak akorát velké a rychle a přesně se na nich píše. Menší problémy byly s chytáním GPS signálu, kdy po startu běhací aplikace (Endomondo), následovalo pár minut čekání na správnou polohu. Většina telefonů přitom našla polohu do max. 15 sekund, ale mohlo se jednat o chybu daného kusu. I přes tuto drobnou výhradu se jedná o telefon se skvělým poměrem cena/výkon.
Najít nejlevnější cenu Huawei Y5 II Dual SIM

Vítěz testu

Vybrat vítěze je v tomto případě velmi těžké. V obou případech se za danou cenu jedná o skvělé telefony. Finální výběr bude záležet na tom, které vlastnosti jsou pro vás důležitější. Pro Paris X mluví skvělý vzhled, na první pohled vypadá jako telefon co stojí mnohem více peněz. Parádní pozorovací úhly a dvojnásobná uživatelská paměť oproti konkurenčnímu modelu. Škodí mu horší viditelnost na slunci a pomalejší start fotoaparátu. Huawei Y5 II potěší větší výdrží baterie a displejem, na který vidíte i za extrémně slunečných dní. Nevypadá ale tak dobře a může mít trable s chytáním GPS. Mojí osobní preferencí by byl Huawei, protože vzhled pro mě není primární u výběru telefonu, ale každý to má jinak.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo