Srovnání iGet Blackview A5 a Alcatel One Touch Pop 2

Srovnání nejlevnějších telefonů. Tedy existují ještě levnější telefony, ale tyhle telefony do 2 000 Kč, dozajista patří do segmentu telefonů, které si může dovolit opravdu každý. Co telefon v této cenové kategorii dokáže? A dají se vůbec nějak rozumně používat?  Dozvíte se v našem článku.

iGet Blackview A5

Shrnutí

Nejnovější verze Androidu v jednom z nejlevnějších telefonů na trhu. Příjemná velikost, možnost dvou SIM karet a paměťové karty jsou jeho plusy. Na druhé straně máme podprůměrný displej, fotoaparát i výkon. I výdrž baterie byste pravděpodobně očekávali větší.

Zkušenosti se iGet Blackview A5

Telefon je celý z plastu, přesto působí poměrně pevně. Velikost je kompaktní, 13 x 6,6 x 1 cm a váha 139 gramů. Rámeček okolo displeje je poměrně masivní, ale telefon za takovou cenu na první cenu za design neaspiruje. Tlačítka pro nastavení hlasitosti a zapnutí telefonu jsou na jeho pravé straně a naštěstí jsou solidně zpracovaná. Při stisknutí nevydávají žádné nepříjemné zvuky a snadno se dají zmáčknout. Nabíjecí konektor i konektor pro připojení sluchátek je netradičně umístěný v horní části telefonu. Zamrzí nepřítomnost notifikační diody. Pozitivní zprávou je naopak DUAL SIM, tedy možnost dvou telefonních čísel současně. Displej má velikost čtyři a půl palce a rozlišení 854 x 480 pixelů. První výtka plyne ke schopnosti displeje reagovat na dotyk. Není tak přesná, jako jsme zvyklí u dražších telefonů a než při čtení webových stránek trefíte to správné tlačítko, tak to chvíli trvá. Druhá výtka směruje k jasu telefonu. Ten je na jasném slunečním světle nedostatečný a mnoho tak na displeji neuvidíte. Na automatickou regulaci jasu s ohledem na okolní prostředí můžete také zapomenout. Zvuk je docela tragický, ale to člověk u této cenové kategorie tak nějak čeká. Srdcem telefonu je čtyř jádrový procesor o frekvenci 1.3 Ghz, pouhý 1 GB RAM a 8 GB uživatelské paměti. Tu můžete rozšířit za pomoci microSD karty, ale ta může mít maximální velikost pouze 32 GB. Dostupná není podpora nejrychlejšího internetu LTE, můžete využívat jen 3G. Jelikož většina uživatelů tohoto telefonu asi nebude mít zaplacena mobilní data, potěší vestavěný FM rádio tuner. Baterie má kapacitu 2000 mAh a to dává telefonu životnost den, maximálně den a půl. Zajímavostí je přítomnost nejnovější verze Androidu 6.0, která je díky méně výkonným komponentám tak akorát na hraně použitelnosti. Čas od času se spustí optimalizační aplikace, která celý telefon na pět minut „zaseká“. Žádný zásadní pozitivní dopad na rychlost jsme u ní nezaznamenali. Ani od fotoaparátu nejde čekat žádné zázraky a skutečně tomu tak je. Přední senzor má 2 Mpix a zadní kamera má 5 Mpix. Hlavní problém je se zaostřením fotografie, to telefonu trvá. A ani výsledná fotografie není dokonalá a to i za ideálních světelných podmínek. Výsledný dojem je trochu rozmazaný a bez detailu. Přední kamera je v zásadě nepoužitelná. Navzdory těmto kritickým komentářům jsou fotky použitelné, a pokud vezmeme v úvahu cenu telefonu, tak je výsledek až překvapivý.
Najít nejlevnější cenu iGet Blackview A5

Alcatel One Touch Pop 2

Shrnutí

Telefon pro základní použití, se slušnou výdrží baterie a ucházejícím displejem. Výkon telefonu je dostatečný pouze, pokud si vystačíte se základními funkcemi, jinak mu začne docházet dech.

Zkušenosti se Alcatel One Touch Pop 2

Navzdory rozměrům 13,3 x 6,5 x 1 cm váží celých 147 gramů. Ne že by to byl zásadní problém, ale telefon je těžší než byste čekali. Design je minimalistický a zpracování dobré. Materiál,  ze kterého je tělo telefonu vyrobeno, je podle očekávání plast. Zadní kryt telefonu jde poměrně snadno sejmout a máte tak přístup k baterii telefonu a slotům pro microSD a SIM kartu. Tlačítka pro změnu hlasitosti a zapnutí telefonu jsou i v tomto případě na pravé straně, nabíjecí konektor klasicky dole a výstup na sluchátka v horní straně telefonu. Telefon dokáže pracovat se dvěma SIM kartami současně. Čtyři a půl palce velký TFT displej s rozlišením 854 x 480 pixelů, má ucházející podání barev a podprůměrné pozorovací úhly. Stačí telefonem trochu pohnout a displej ztmavne a mnoho na něm neuvidíte. Pokud se na telefon díváte přímo, je čitelnost displeje bez jakýchkoliv komplikací. Míra jasu je ucházející pro většinu případů, na jasném denním slunci se ale může stát, že mnoho neuvidíte. Hlasitost telefonu je dobrá, ale o kvalitě zvuku to již říct nejde, zejména se vzrůstající hlasitostí dochází k jeho zkreslení. Běh telefonu je zabezpečen čtyř jádrovým procesorem, kdy každé jádro běží na frekvenci 1,2 Ghz a 1 GB RAM. Vestavěná kapacita pro uživatelská data je 8 GB, z toho je 4,9 GB volné po zapnutí telefonu. Zbytek zabírá systém a aplikace výrobce. Další rozšíření je možné za pomoci microSD karty a to do maximální kapacity 32 GB. Z moderních technologií tu máme například LTE a NFC. Baterie má kapacitu 2000 mAh a při rozumném používání vydrží skoro dva dny. V případě, že nevyužíváte mobilní data tak ještě déle. Android, který je mírně upravený od Alcatelu, má trošku kreslený nádech a je celý takový vláčný. Jak se zvětšuje počet spuštěných aplikací, tak se zvyšují i prodlevy při přepínání mezi aplikacemi. Přední fotoaparát má 2 Mpx a naše doporučení je, pokud je to možné ho nepoužívat. Zadní kamera má 5 Mpx a běžné denní fotografie za dobrých světelných podmínek nevypadají špatně, ačkoliv míra detailů je poměrně nízká. Jako rychlá momentka pro Facebook je dostatečná, ale na snímání fotografií, které by jste si chtěli pouštět na velké obrazovce to není. Nafotit fotku blízkého objektu je docela oříšek. Telefonu trvá dlouho zaostření a výsledná fotografie je často rozmazaná. To stejné platí i pro noční snímky, které jsou hodně zrnité. Najít nejlevnější cenu Alcatel One Touch Pop 2

Vítěz testu

Předpokládám, že většina uživatelů, kteří přemýšlí nad koupí telefonu z této cenové kategorie, nebudou zrovna nároční uživatelé, kteří budou používat hromady aplikací. Většina z nich nejspíš ani nebude využívat mobilní data.  Popravdě pokud s oběma telefony budete dělat cokoliv kromě telefonování, sms a občasného surfování na netu, tak budete omezeni slabým výkonem a vše bude pomalé. Vybrat vítěze testu je těžké, oba telefony jsou si velmi podobné a sdílí i své slabé stránky. Alcatel má sice podporu LTE a NFC, ale to v tomto případě není rozhodující faktor pro koupi. Přesto se k Alcatelu nakonec přikloníme jako k lepšímu z této dvojice, ale jedná se o velmi těsný výsledek. Pokud se vám podaří sehnat jeden z nich za výrazně lepší cenu než druhý, je to jasná volba. Najít nejlevnější cenu iGet Blackview A5 Najít nejlevnější cenu Alcatel One Touch Pop 2
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo