Srovnání Lenovo Vibe C a Alcatel Pop 3 OT-5025D

V dalším souboji telefonů jsou tu dva opravdu levné modely s cenou do 3 000 Kč. Má smysl kupovat takto levný telefon s podporou DUAL SIM? Než si ho koupíte, měli byste vědět, jaké jsou jeho slabé stránky, abyste poté nelitovali. Otestovali jsme Lenovo Vibe C a Alcatel Pop 3 OT-5025D, abyste si mohli koupit ten lepší z nich.

Alcatel Pop 3 OT-5025D

Shrnutí

Telefon pro ty, kteří mají rádi velké obrazovky, ale nepotřebují drahý a dokonalý přístroj se spoustou funkcí. Pokud s telefonem nebudete často fotit, nebo nevyužíváte mobilní data (chybí LTE), bude vám sloužit dobře. Zvláště pokud chcete mít dvě telefonní čísla zároveň, protože to umí rovněž.

Zkušenosti s Alcatel Pop 3 OT-5025D

15,1 cm vysoký, 7,8 cm široký a 0,9 cm hluboký, tak takové rozměry má tento levný telefon od Alcatelu, kdysi slavného výrobce mobilů, který se snaží získat svoje postavení zpět. Telefon má plastové tělo, displej má velikost 5,5 palce a běží na systému Android. Kvalita zpracování odpovídá ceně přístroje, pokud jsem ho prudce zvedl k uchu, občas v něm něco zaštěrkalo. Nedělo se to ale pokaždé a telefon fungoval v pořádku. Velkou výhodou je možnost dvou sim karet, které telefon současně umožňuje, nevýhodou pak absence podpory rychlé sítě LTE. Rozlišení displeje je 1280 x 720 pixelů a barvy jsou trochu vybledlé. Černá barva je kupodivu povedená, stejně jako světlost telefonu, kdy obraz je celkem viditelný i na slunci. Pochopitelně na telefon dané cenové kategorie. Displej se nemůže rovnat dražším a kvalitnějším modelům. Kvalita zvuku je dobrá, když máte připojené sluchátka. Ale pokud  jde zvuk přímo z telefonu, tak se musíte rozhodnout mezi hlasitostí a kvalitou. Bohužel oboje není možné. Na nízkou hlasitost je kvalita jakž takž dobrá, ale na vyšší už slyšíte spoustu nedostatků. Telefon pohání procesor o frekvenci 1,3 Ghz a čtyřmi jádry a 1 GB RAM. Uživatelská paměť je v základu 8 GB (cca 3,5 GB k dispozici, zbytek zabírá systém a předinstalovaný software), kterou můžete za pomoci microSD karty rozšířit až o dalších 32 GB. Z technické specifikace tušíte, že to nebude žádný rychlík a skutečně tomu tak je. Telefon reaguje pomaleji a s více zapnutými aplikacemi začne ještě více zpomalovat. Budete je tedy muset čas od času vypínat. Výdrž baterie je mírně nadprůměrná, den vydrží i při velmi vysokém používání, při méně častém použití přežije i dva dny. Navzdory slabšímu hardwaru zvládá telefon většinu starších her, například Need For Speed fungovala plynule, ale GTA San Andreas se na nejnižší detaily sekala. Pro fotografie je k dispozici zadní kamera s 8mi Mpx a přední kamera s 5ti Mpx. Úroveň fotografií je stejná, na jakou jsme byli zvyklí u telefonů vyšší a střední třídy před několika lety. Jedná se asi o největší slabinu tohoto telefonu. Když si je prohlížíte na displeji telefonu, tak vypadají slušně. Na větším displeji počítače nebo televize, je vidět, že detaily nedokáže zachytit příliš dobře.  A taky barvy vypadají uměle. Trochu nepříjemné je, že video se začne nahrávat hned, jakmile přepnete z foťáku na režim kamery.
Najít nejlevnější cenu Alcatel Pop 3 OT-5025D

Lenovo Vibe C

Shrnutí

Slabý displej a fotoaparát, naproti tomu docela hezký vzhled telefonu a relativně svižný systém. Levný, docela velký telefon, s možností dvou sim karet a podporou LTE.

Zkušenosti s Lenovo Vibe C

Lenovo je o něco málo menší, 14,3 x 7,2 x 0,9 cm. Díky tomu má menší displej o velikosti 5ti palců. I v tomto případě je tělo telefonu z plastu. Vzhledově se podle nás jedná o povedenější kousek než ten od Alcatelu. Jemné zaoblené hrany telefonu dodávají vzhled moderního a elegantního kousku. Dílenské zpracování bylo také na lepší úrovni, plasty k sobě doléhají důkladněji. Škoda, že chybí notifikační dioda. Telefon by díky ní nebyl o mnoho dražší. Baterie je spíše průměrná. Ve většině případů vydrží celý den, ale při častém užívání to bylo velmi těsné. Co naopak potěší, je schopnost přijímat LTE. Můžete si tak užít velmi rychlý mobilní internet. Rozlišení displeje je 854 x 480 pixelů a jeho kvalita je velmi slabá. Podání barev je velmi nevěrohodné, bíla je spíše jako šedá. Druhým mínusem je nízký maximální jas telefonu, kdy na čitelnost na slunci byla horší než u konkurence od Alcatelu. Pozorovací úhly jsou také spíše špatné, na sledování videa s více lidmi zároveň můžete skoro zapomenout. Zvuk je pro změnu lepší u Lenova než u Alcatelu, při vysoké hlasitosti zkresluje totiž méně. Stejně ale platí, že se jedná o lowcostový model a třeba basy z něj skoro neuslyšíte. Hardware vypadá podobně jako u Alcatelu. 1,1 Ghz procesor se čtyřmi jádry, 1 GB paměti RAM a 8 GB uživatelské paměti. Z té máte bohužel k dispozici pouze 2,3 GB, zbytek si vezme operační systém a předinstalovaný software. Další rozšíření je možné skrze microSD kartu. Díky tomu, že je to v zásadě skoro čistý Android jen mírně upravený od Lenova, tak je relativně dostatečně rychlý. Rychlost se hodně ztrácí, pokud je více zapnutých aplikací zároveň a okolo 10ti je už telefon extra pomalý. I v tomto případě tedy platí, že nepoužívané aplikace je potřeba zavírat. Fotoaparát má k dipozici 5 Mpx a hodně se na něm šetřilo. Neumí třeba autofocus, takže na detailní záběry zblízka můžete zapomenout. I u běžných fotek je výsledný dojem neostrý a barvy přepálené. Video sice předstírá, že je v rozlišení 1280 x 720 pixelů, ale vypadá, jako by bylo nahráno v polovičním rozlišení a pak zvětšeno. Podobné hodnocení ale najdete skoro u všech telefonů, jejichž cenovka se pohybuje okolo 3 000 Kč. Kvalitní fotky prostě něco stojí.
Najít nejlevnější cenu Lenovo Vibe C

Vítěz testu

Vítězem testu je pro nás Lenovo Vibe C. Hlavním důvodem je podpora LTE. Jinak jsou si mobily velmi podobné, oba mají mizerný fotoaparát, nic moc zvuk a slabší výkon. Alcatel má lepší displej a výdrž baterie. Lenovo zase lepší vzhled a o něco málo rychlejší systém. V obou případech však musíte počítat s tím, že se jedná o jedny z nejlevnějších telefonů na trhu a tomu odpovídá jejich výbava. Pouze pokud nemáte v plánu používat mobilní internet a je pro vás důležitá o něco větší výdrž telefonu, pak bychom volili Alcatel.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo