Srovnání Samsung Galaxy Xcover 3 a Caterpillar CAT S30

Přemýšlíte nad odolným telefonem a zajímá vás, kolik toho skutečně vydrží a jestli jsou vhodné i na běžné použití? Podívali jsme se na dva kousky, co prý zvládnou hodně. Caterpillar CAT S30 od známého výrobce robustních telefonů a Samsung Galaxy Xcover 3. Vyrovná se Samsung v odolnosti? Zjistíte v našem mini testu odolných telefonů

Samsung Galaxy Xcover 3

Shrnutí

Pokud hledáte odolný telefon, asi nečekáte ten nejlepší výkon a dokonalý foťák. Ani jedno zde nenajdete. Je ale hlasitý, takže uslyšíte volajícího i v silném hluku, dobře padne do ruky, něco vydrží a snese hrubší zacházení.

Zkušenosti se Samsung Galaxy Xcover 3

Odolný tank o velikosti 13,3 x 7 x 1 cm, který váží sympatických 154 gramů. Při pohledu na horní část telefonu si můžete myslet, že se díváte na běžný telefon, ale při podrobnějším prozkoumání je jasné, že je slušně vybavený do náročného prostředí. Typická cílovka pro odolné telefony jsou všichni, kteří pracují v náročném prostředí, jako jsou stavby, manuální práce nebo při sportovním výkonu. Ve spodní části telefonu jsou tři fyzická tlačítka, která se snadno používají i pokud je telefon mokrý od deště, nebo špinavý od bláta. Obvykle nejzranitelnější části telefonu jsou rohy. V tomto případě jsou speciálně vyztužené tvrdým plastem, který má zaručit větší pevnost. Telefon splňuje normu IP67, to znamená, že by měl bez újmy přežít 30 minut v hloubce jeden metr a je odolný vůči prachu. V rámci testování přežil telefonování v silném dešti, ponoření na několik minut v umyvadle plném vody a několik pádů na tvrdé povrchy jakou jsou beton nebo vozovka. Vše bez jakéhokoliv poškození. Displej má velikost 4,5 palce na rozlišení 480 x 800 pixelů. To znamená, že obraz není nejpřesnější a nejčistší, ale zase to má pozitivní dopad na životnost baterie telefonu. Pro běžné použití telefonu jako je navigace nebo zobrazení mapy, je displej dostatečný a vše je čitelné. Jas obrazovky můžete nastavit pouze manuálně s tím, že je možné zapnout „outdoor“ mód, který výrazně naboostuje jas. S čitelností telefonu díky tomu, není problém. Také můžete nastavit citlivost obrazovky. Díky tomu může být telefon snadno ovladatelný v zimě, i pokud máte rukavice. Zvuk je dostatečně hlasitý, což beru za důležitý faktor u telefonu do terénu. Hardware není z nejvýkonnějších, ale to u telefonu tohoto typu ani není zvykem. Čtyř jádrový procesor o frekvenci 1,3 Ghz, 1,5 GB paměti RAM a 8 GB uživatelské paměti (4,6 GB je dostupné), rozšiřitelné microSD kartou. Na moderní funkce jako snímač otisku prstů můžete pochopitelně zapomenout, ale telefon alespoň podporuje LTE. Telefon funguje poměrně hladce, ale na hraní graficky náročnějších her můžete zapomenout. Baterie má 2200 mAh a celý den vydrží i při náročnějším použití. Máte možnost přepnout na „ultra saving power mode“, díky kterému výdrž telefonu zněkolikanásobíte za cenu omezení možnosti spouštěných aplikací, snížení jasu a zjednodušení interface telefonu. To oceníte zejména při několika denních túrách. Jako systém je tu Android 6.0. Fotoaparát má rozlišení 5 Mpix, přední má pouze 2 Mpix. Máte k dispozici velké množství přepínačů jako panorama, sportovní mód nebo portrét. Za dobrých podmínek vypadají fotografie na odolný telefon docela slušně. Barvy jsou mírně přesycené a bílá vypadá trochu přepáleně. Mínusem je delší čas, který trvá, než dojde k zachycení fotografie. Za horších světelných podmínek je to ještě horší, za tmy to může být i 5-7 sekund.
Najít nejlevnější cenu Samsung Galaxy Xcover 3

Caterpillar CAT S30

Shrnutí

CAT S30 si na nic nehraje. Není krásný, není výkonný, ale je odolný. A to jak ve výdrži baterie, tak i proti vnějším vlivům. Pohybujete se v náročném prostředí? Nebo často rozbíjíte telefony? Tak to zkuste tento.

Zkušenosti s Caterpillar CAT S30

Robustní telefony, které snesou hrubé zacházení. Takovou pověst má značka Caterpillar, která přišla s tímto telefonem o rozměrech 14,2 x 7,3 x 1,4 cm a váze 181 gramů. Jak vidíte, je větší a těžší než jeho soupeř od Samsungu. Obrazovka je stejně velká (4,5 palce), takže je jasné, že CAT S30 má větší prostor pro ochranný „pancíř“. Rohy nejsou zaoblené, jak jsme zvyklí u většiny telefonů, ale mají vlastní plošku, která má dle výrobce zaručit větší šanci přežít pád z větší výšky. Hlavní výhodou telefonu je možnost dvou SIM karet současně. A jak je na tom telefon s odolností? CAT S30 splňuje armádní standard Mil SPEC 810G a krytí IP68. Podle výrobce by měl přežít bez újmy pád ze dvou metrů na tvrdý povrch a vydržet hodinu v hloubce jednoho metru. Odolnost proti prachu je samozřejmostí. Také by měl bez problémů fungovat v teplotách od -25°C do 55°C. Vyzkoušeli jsme telefon dát namrazit do mrazničky a skutečně fungoval tak, jak měl. Robustní a precizní pogumovaná konstrukce dává tušit, že výše uvedené není jen reklamní chvástání výrobce a že tento telefon skutečně snese hodně. A z naší zkušenosti to můžeme potvrdit. Jak jsme psali, obrazovka má 4,5 palce a rozlišení 480 x 854 pixelů. I zde je jasně vidět, že displej není nejsilnější zbraní tohoto telefonu. Na rozdíl od Samsungu má i horší pozorovací úhly. Stačí ho trošku natočit a hned vidíte úplně jiné barvy. Pochvalu displej zaslouží za schopnost reagovat i na mokré prsty nebo ruce v rukavicích. Zadní čočka má 5,1 Mpix a přední 2 Mpix. Umí nečekané velké množství režimů jako: noc, sport, portrét, panorama atd. A také několik filtrů, které můžete na fotky aplikovat. Podle nás fotí o trošku hůře než Samsung a také trpí podobnými neduhy. Tj. nevyrovnané a přesycené barvy. Pro běžné použití stačí. Maximální kvalita nahrávaného videa je 720P a kvalita je odpovídající. Telefon je vybaven slabším procesorem 1,1 Ghz, který disponuje čtyřmi jádry. RAM je k dispozici 1,5 GB a 8 GB uživatelské paměti. Telefon oživuje Android ve verzi 5.1, a pokud na něm neplánujete používat žádné náročné aplikace, je výkon dostatečný. Jestliže toužíte po Faceboooku, Messengeru a Snapchatu zároveň, tak tento telefon pro vás nebude ten pravý. Možná tedy bude, ale bude velmi pomalý. Příjemnou zprávou je podpora LTE. Baterie má kapacitu 3000 mAh (nepříjemenou zprávou je, že ji nemůžete sami vyměnit) a ve většině případů nám vydržela dva dny. Najít nejlevnější cenu Caterpillar CAT S30

Vítěz testu

Telefony jsou nabízeny za podobnou cenu a každý se profiluje trochu jinak. CAT S30 je opravdový tvrďák do extrémních podmínek a bude vám věrně sloužit, i když se k němu nebudete chovat hezky. Na druhou stranu s ním kromě telefonování, zpráv a internetu moc dalších věcí neuděláte. Galaxy XCover 3 je lehčí a menší, při stejně velkém displeji. Také má k dispozici vyšší výkon a trochu více naplňuje definici moderního smartphonu. Není ani z cukru, takže si ho můžete vzít bez obav na vodu a nemusíte se bát, že po namočení do vody přestane fungovat. Jde o srovnání odolných telefonů a proto je pro nás vítězem testu CAT S30, který vydrží více a jako příjemný bonus má podporu DUAL SIM.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo