Suché šampony

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Suchý šampon na vlasy se vám bude hodit v situacích, kdy hodně spěcháte nebo si nemůžete dovolit luxus dlouhého sprchování a mydlení hlavy (např. dobrodružná dovolená na horách). Suchý šampon můžete koupit buď ve spreji, nebo jako sypký prášek.

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.Klorane Ortie suchý šampon pro mastné vlasy 150 mlZjistit cenu
86 %
2.Girlz OnlyZjistit cenu
81 %
3.Alpa AmicaZjistit cenu
79 %

Na trhu se setkáte s nejrůznějšími značkami a nejrůznějšími cenami. I zde platí, že ne vždy vyšší cena zaručuje kvalitu.  Jako u každého šamponu, tak i u toho suchého, si musíte ten svůj vybrat sami tím, že vyzkoušíte více značek. Kvalitní suchý šampon by měl být v harmonii s pokožkou na hlavě. Této harmonie dosahuje 99% obsahem přírodních látek, které vlasy dokážou ihned osvěžit. Takže vlasy vypadají krásně, jako byste je právě umyli klasickým šamponem.

Na jaké bázi suchý šampon funguje

Suchý šampon vstřebává přebytečný maz, pozůstatky vlasové kosmetiky a nečistoty jak z pokožky hlavy, tak z vlasů. Po použití šamponu budou vaše vlasy opět lesklé a budou mít objem. Je také skvělým rychlým pomocníkem, ale nezapomeňte, že vlasy neumyje, nevyfouká ani neupraví.  Suchý šampon je také možné použít pro navození dokonalého objemu u vlasů, které mají tendenci plihnout.

Jak používat suchý šampon

 • před použitím sprej důkladně protřepejte
 • na vlasy aplikujte ze vzdálenosti 15 cm
 • aplikujte ho po vrstvách, aby se dostal na všechny vlasy
 • po aplikaci spreje vlasy vysušte ručníkem nebo je pročešte, abyste se zbavili bílých zbytků šamponu

Výhody a nevýhody suchého šamponu

 • rychlá pomoc od mastných vlasů
 • použití za jakýchkoliv podmínek
 • větší objem vlasů
 • řádné pročesání nebo vysušení vlasů kvůli odstranění zbytků spreje
 • u některých podivná vůně
 • odmaštění vlasů je jen krátkodobé

Oblíbené suché šampony

Klorane Ortie suchý šampon pro mastné vlasy

 • Výtažek z kopřivy klorane (získává se z jejího kořene, obsahuje sloučeniny, které působí na enzym podporující vznik mazu).
 • Sprej před aplikací dobře protřepejte, aplikujte ke kořínkům (asi ze 30cm vzdálenosti), nechte působit 2 min a vlasy vykartáčujte.

Nadbytek kožního mazu je redukován díky polysacharidům a cyklodextrinům.

Hodnocení uživatelů

Po aplikaci si uživatelé nejvíce chválí nadýchaný objem a působení i na velmi mastné vlasy. Velkým plusem je také složení, které vlasy vyživuje. Šampon mohou používat i lidé s citlivou pokožkou nebo ti, kdo nesnáší chemii v kosmetice. Šampon nezanechává stopy. Jako negativum uživatelé uvádí horší rozčesání a nejednoduché protřepání lahvičky pro rovnoměrné rozprášení. Mínusem je také vyšší cena.
Zjistit cenu

Girlz Only

 • Šampon vhodný pro všechny typy vlasů.
 • Vyrábí se i ve variantách pro hnědé a blond vlasy.
 • Aplikace probíhá stejně jako u jiných suchých šamponů: nástřik asi 20 cm od hlavy, pár minut působení, důkladné pročesání.

Suchý šampon je určen především pro jemné vlasy, kterým dodává objem a je možné jej používat každý den. Má květinovou vůni a absorbuje maz. Šampon mohou používat i muži. Je vhodný i pro barvené vlasy, zamezuje blednutí barvy.

Hodnocení uživatelů

Uživatelé si chválí, že vlasy dostanou objem a jsou oživené. Se sprejem se dobře manipuluje. Jako nevýhodu uživatelé spatřují špatnou dostupnost šamponu, nejčastěji se dá pořídit na internetu, ale ne v drogeriích. Někteří uživatelé uvádějí, že efekt vydrží jen jeden den a pak je nutné hlavu umýt vodou a šamponem.
Zjistit cenu

Alpa Amica

 • Jedná se o sypký prášek, který se sype do rukou.
 • Přípravek obsahuje rýžový škrob, který na sebe váže nadbytek mastnoty z vlasů.
 • Před aplikací je nutné z vlasů odstranit lak, do vlasů vmasírujte asi 3 g přípravku, nechte chvíli působit a následně důkladně vytřete ručníkem.

Alpa Amica je suchý šampon vhodný především pro ženy. Pokud by šampon chtěli používat i muži, doporučujeme verzi Alpa Amica UNI, která je díky své mentolové vůni vhodná i pro ně.

Hodnocení uživatelů

Uživatelé si na výrobku chválí balení a nízkou pořizovací cenu. Šampon se jednoduše a rychle používá. Vlasy dobře odmastí a dodá jim objem, na blond vlasech nezůstává šedý práškový povlak, na tmavších však ano. Někteří uživatelé uvádí, že vlasy jsou bez lesku. Z praktického hlediska by bylo lepší, pokud by šampon byl ve formě spreje. Zákazníci se k Alpa Amica pravidelně vrací.

Zjistit cenu

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.4/5 29 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo