LG televize – podrobné srovnání pro rok 2021

LG patří společně se Samsungem k největším gigantům na poli televizorů. Letošní nabídka od LG je poměrně široká a může být lehké se v ní ztratit. Proto jsem připravil popis a srovnání všech nových modelů. Podíváme se, co umí a zda mají co nového nabídnout v porovnání s předchozími roky.

Co přináší LG v modelové řadě 2020

V následujícím článku najdete přehled všech Sony televizorů a v dalším Samsung televizorů.

Jednou z nejzajímavějších novinek je uvedení 48 palcového OLED panelu – LG OLED48CX. Možná si říkáte, že v době kdy se úhlopříčky neustále jen zvyšují, je to krok zpátky a nikoho nezajímá. Ale to není tak úplně pravda. Řada diváků je omezena fyzickým místem ve své obývací steně a než přistoupit k nákladné a náročné výměně nábytku, tak se raději spokojí s menší úhlopříčkou. A pokud při tom chtějí zároveň kvalitní televizi (třeba náhradu svojí starší plazmy), tak upřímně až do letoška nebylo extra z čeho vybírat. A díky novému malému OLEDu zase bude. Za mě palec nahoru.

Většina výrobců pro letošní rok uvádí jako novinku podporu HDMI 2.1. Tu nám LG nabídlo již loni a samozřejmě v ní pokračuje. Oproti loňskému roku se navýšila nabídka 8K televizorů, je vidět že výrobci by nás rádi donutili k jejich koupi. Z dostupných specifikací to vypadá, že se valná většina zlepšení týká softwaru. Zlepšení dynamické mapování tónů u HDR nebo HGiG mód pro lepší zobrazování konzolových her. Počítat můžeme i s podporou Apple TV (podpora videí z této služby ve 4K s Dolby Digital) a AirPlay 2 – umožní sdílet obsah obrazovky vašeho Apple telefonu nebo noteboku na obrazovku tv.

U HDR formátů je podporováno Dolby Vision, HDR10 a HLG. Zejména podpora Dolby Vision je důležitá, protože se stává nejrozšířenějším formátem. Televizní tunery jsou u většiny modelů jen jednoduché, dvojité tunery jsou až výsadou OLEDů. Jako obvykle je tu opět vylepšení softwaru řídícího zobrazení obrazu – obrazového procesoru. V propagaci se můžete dočíst, že u 4K modelů využívá čtyř krokového vylepšení obrazu založeného na umělé inteligenci (u 8K dokonce šesti krokového). V praxi se pravděpodobně dočkáme lehkého zlepšení oproti předchozímu roku.

Drobné evoluce se pochopitelně dočkal i operační systém, kterým je známý WebOS. Pro letošek tu máme verzi 5.0 (loni byla 4.5). Změny se týkají primárně jeho vzhledu, plus určitě i lazení výkonu. WebOS je už dlouhodobě svižný a vydařený operační systém. Jediná škoda je, že nová verze je určena výhradně pro modely z roku 2020. Starší není možné updatovat. Ale to platí pro většinu operačních systému kromě Android TV, který má zase jiné mouchy.

Zajímavostí rovněž je, že letos se v nabídce neobjevuje žádný model s FullHD nebo HD Ready rozlišením (v roce 2019 tu by FullHD řada LM). 4K se u LG stává standardem a zároveň i low costem. Podporován je i zvukový Dolby Atmos. Ten sice dokáží přehrát i reproduktory televizoru ale k reálnému Atmosu to má daleko. Smysl dává, pokud ho dokážete přes HDMI ARC poslat do soundbaru nebo své domácí audio soustavy.

Zdá se, že některé velikostní varianty by mohli mít panel typu VA. To by za mě bylo velmi vítané zpestření a hodně zajímavou konkurencí pro Samsung. Doufám, že tomu tak doopravdy bude. Ale to ukáže až čas a až je bude možné vidět naživo. Jen věřím, že to nedopadne jako u některých Sony modelů pár let zpátky kdy v různých výrobních várkách u stejného modelu ve stejné velikosti, mohli být oba typy panelů. V takovém případě se nedá poradit nic jiného, než se jít na tv podívat osobně, případně počítat s tím, že při nákupu přes internet budete možná vracet.

Zajímavé funkce (vlastnosti)

 • Alfa 9 generace 3 – takto je nazvaný obrazový procesor, který je vyhrazen všem OLED (klasicky kromě řady B), 8K a menší časti 4K modelů. Zrychlení oproti předcházející generaci se udává v rozmezí 15 – 50 % (dle typu výpočtů).
 • Auto Genre Selection – přístroj sám rozpozná, na jaký typ žánru se díváte (sport, koncert, film atd..) a na základě toho přizpůsobí nastavení zpracování obrazu. Uvidíme, jaké to bude v praxi, dovedu si představit že nemalá část uživatelů si tuto funkci raději vypne.
 • Dolby Vision IQ – přizpůsobení HDR obrazu při Dolby Vision prostředí ve kterém sledujete (de facto klasický senzor okolního jasu) a zároveň i na základě obsahu sledované scény. Zní to zajímavě, osobně myslím, že se bude jednat o kategorii „drobné vylepšení“
 • Filmmaker Mode – režim obrazu, který má být co nejvěrnějším zobrazením záměru tvůrce. Ve zkratce, omezení úprav obrazu (ostrost, vyhlazování, atd..). Letos se dostane do nabídky více výrobcům
 • Bohužel na straně výbavy a funkcí máme i ztráty. Tou hlavní je odstranění interního dekoderu pro zvukový formát DTS. LG tímto krokem následovalo Samsung, který DTS nepodporuje již několik let.
 • Dále je za mě škoda, že jsme se u síťového konektoru pořád ještě nedočkali podpory 1 Gbps, stále se jedná o 10 / 100 Mbps.

Stejně jako v předchozích letech je zde vidět rozdělení na několik hlavních segmentů nabídky. První rozdělení se týká použité zobrazovací technologie. Tou je:

 • OLED
 • NanoLCD
 • LCD

Další možností rozdělení je použité rozlišení. Tedy 4K a 8K.

Ve výsledku tedy můžeme vybírat z:

 • 8K OLED
 • 4K OLED
 • 8K NanoLCD
 • 4K NanoLCD
 • 4K klasické LCD

Co je to OLED

Co si budeme namlouvat, OLEDy od LG jsou v současné době ty nejprodávanější. Může za to především velmi příznivá cena (oproti Sony), a vyladěný operační systém (ve srovnání s Philipsem nebo Panasonicem). Tím nechci říct, že tito výrobci jsou špatní. Mají svoje výhody, ale pro většinu běžných uživatelů LG nabídne příjemnější poměr ceny a užitné hodnoty. Minimálně tak tomu bylo do roku 2019. Uvidíme, zda ten letošní něco změní. Podrobněji fungování OLED popisuji ve velkém průvodci výběrem televizoru, OLED sekci.

Rozdíl mezi NanoLCD a LCD

V případě Nano technologie se jedná o rozšíření klasického LCD, které přináší lepší pokrytí barevného spektra, vyšší jas a lepší pozorovací úhly. Principiálně se jedná o to stejné, co se u Samsungu označuje jako QLED. Touto technologií jsou vybaveny vyšší řady LCD nabídky. Pokud plánujete sledovat obsah ve vysokém rozlišení s podporou HDR (Netflix, Blu-ray či vysoce kvalitní filmy stažené z internetu) tak byste při nákupu měli rozhodně zvažovat alespoň NanoLCD či s vyšším rozpočtem OLED.

zpět nahoru ↑

4K LG OLED televize 2020

OLED je u LG nejdůležitějším segmentem, díky každoročnímu poklesu ceny můžeme i letos čekat další růst prodejů a zvyšování tržního podílu. A není se čemu divit. V podání černé nemá OLED mezi současnými technologiemi konkurenci a tyto typy scén na něm vypadají naprosto úžasně. Jelikož už jsou tu s námi hezkých pár let, tak se naštěstí nepotvrdili obavy z vypalování obrazu. Ano nějaké případy zaznamenány byly, ale jednalo se spíše o první generace OLEDů. Rozhodně však platí, že na některé využití (delší zobrazení statického obrazu) nejsou příliš vhodné a pokud ho máte takto v plánu využívat, tak bych to ještě jednou zvážil.

LG BX

Jako každý rok, tak i letos je řada B tou nejdostupnější z OLED nabídky. Kromě designu (a případného nadstandardního zvuku) je zásadnějším ústupkem slabší použitý obrazový procesor – Alpha 7 ve své třetí generaci. Loni byl při srovnání B9 a C9 nižší jas u „B“ řady, tak uvidíme zda tomu bude letos stejně. Zbytek technologií je dle očekávání – 4K rozlišení, podpora HDR10, Dolby Vision i HLG, 40W zvukového výkonu a HDMI ve verzi 2.1. Samozřejmostí je i 100 Hz obnovovací frekvence.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED55BX
 • LG OLED65BX

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Zatím ještě nebyla uvedena na náš trh. Osobně bych u 55 palcové varianty nečekal menší částku než 35 000 Kč. S ohledem na to, že loňská B9 se prodává za 25 000 Kč, tak je porovnání celkem jasné. Dokud se bude prodávat B9, nebo dokud BX nebude jen o pár tisíc dražší  než B9, tak bych nad její koupí nepřemýšlel.

LG CX

(recenze zde)

Druhá z nejprodávanějších OLED řad. Pokud nepotřebujete punc exkluzivity, který dávají výše postavené řady, tak se jedná o to nejlepší (z pohledu kvality obrazu) co má LG v nabídce. Zásadním rozdílem oproti předcházejícímu modelu je obrazový procesor – Alpha 9 ve své třetí generaci. Další změnou je (vůbec poprvé) představení OLED obrazovky s menší úhlopříčkou než 55 palců. Tento krok rozhodně kvituji. V dotazech se často setkávám s lidmi, kteří mají fyzicky omezený prostor, ale zároveň by chtěli kvalitní televizor. LG OLED48CX by mohla být pro mnoho z nich odpověď.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED48CX
 • LG OLED55CX
 • LG OLED65CX
 • LG OLED77CX

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

LG 55CX se uvádí na trh s cenou 45 000 Kč. LG C9 lze aktuálně pořídit za 33 000 Kč. Nicméně počet obchodů co ji mají v nabídce se pomalu zmenšuje. Pro většinu kupujících nenabízí CX nic zásadního navíc. Dokud se bude prodávat C9, nebo dokud nebude cena CX okolo 35 – 36 000 Kč, tak bych stále bral loňský model.

LG RX

V současnosti asi nejzajímavější a taky nejdražší tv se 4K rozlišením na světě. V případě, že není zapnutá tak se „schová“ do podstavce. Těžko se to popisuje slovy, takže jak to vypadá v praxi, se můžete podívat na následujícím videu:

Jedná se o extrémně drahou tv, s exkluzivní výbavou. Což znamená především 4.2 100W audio systém. Dostupná je pouze v jediné velikosti a to LG OLED65RX.

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

Pro případné zájemce o tuto televizi asi nebude hrát cena žádnou roli. Pro nás ostatní bude stačit, že úvodní cena je 1 500 000 Kč. Mnoho kusů se tedy v ČR rozhodně neprodá.

LG WX

Další stylovka, tentokráte jde o opravdu „ultra-tenkou“ verzi i z pohledu OLEDů. Z pohledu kvality obrazu se jedná o standardní OLED na úrovni modelu CX. Dostupná je pouze jedna velikost a to LG OLED65WX.

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

Dosud v ČR není v nabídce, ale úvodní cena by měla být 130 000 Kč. Většina kupujících proto raději vezme levnější a „obyčejnou“ CX.

LG GX

Na závěr další designovka, která doslova visí na zdi jako obraz v galerii. K tomu směřuje i písmeno G v názvu. Kromě vysoké ceny je nevýhodou nutnost profesionální instalace a u nás se rozhodně o extra prodávaný model jednat nebude. Jedná se de facto o nástupce modelu E9 (tedy řady E), který už letos v nabídce nenajdete.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED55GX
 • LG OLED65GX
 • LG OLED77GX

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Opět model, kde cena není tím rozhodujícím faktorem při výběru. Startovací cena je 54 000 Kč. V poměru cena vs výkon vždy lépe vyjde CX, ale časem rozhodně i GX klesne níže.

Srovnání parametrů LG OLED 2020

BXCXRXWXGXZX
Dostupné velikosti55, 65, 7748, 55, 65, 77656555, 65, 7777, 88
Rozlišení4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)8K (7 680 × 4 320)
Barevná hloubka10 bitů10 bitů10 bitů10 bitů10 bitů10 bitů
Typ paneluOLEDOLEDOLEDOLEDOLEDOLED
Typ podsvícení
Local DimmingNeNeNeNeNeNe
Obnovovací frekvence100 Hz100 Hz100 Hz100 Hz100 Hz100 Hz
Obrazový procesorAlpha 7 Generation 3Alpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3
HFR (High Frame Rate)AnoAnoAnoAnoAnoAno
VRR (Variable Refresh Rate)AnoAnoNeNeAnoAno
FreeSyncAnoAnoNeNeAnoAno
G-SyncAnoAnoNeNeAnoAno
ALLM (Auto Low Latency Mode)AnoAnoAnoAnoAnoAno
Sluchátkový výstupAnoAnoAnoAnoAnoAno
HDMI4 (2 x verze 2.1+ 2 x verze 2.0)4 (verze 2.1)4 (verze 2.1)4 (verze 2.1)4 (verze 2.1)4 (verze 2.1)
USB333333
Nahrávání TV vysíláníAnoAnoAnoAnoAnoAno
BluetoothAno (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)
Apple AirPlay 2AnoAnoAnoAnoAnoAno
Dolby AtmosAnoAnoAnoAnoAnoAno
eARCAnoAnoAnoAnoAnoAno
ARCAnoAnoAnoAnoAnoAno
Podpora bezdrátových reproduktorů WiSAAnoAnoAnoAnoAnoAno
Výkon40W40W60W60W60W80W
Systém reproduktorů2.22.24.24.24.24.2
HbbTVAnoAnoAnoAnoAnoAno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
zpět nahoru ↑

8K LG OLED 2020

LG ZX

Komu by se zachtělo OLED s 8K rozlišením, tak může sáhnout po tomto modelu. Pokud nejste opravdu velmi bohatí, tak budete muset pro jeho koupit nejspíš prodat malý dům, nebo alespoň auto. Protože ceny jsou extrémní a pro běžné smrtelníky nedosažitelné. Zajímavostí je 80W audio u většího modelu a 60W u menšího.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED77ZX
 • LG OLED88ZX

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

Nejlevnější 8K OLED startuje za rovného půl milionu. Cena určitě spadne níže, ale pro běžné kupující bude stále extrémně vysoká.

zpět nahoru ↑

4K LG LCD televize 2020

Pro letošek si LG přidala nové označení v typu NANO. Ve své podstatě se pořád jedná o rozdělení na „vyšší řady“ a „nižší řady“. Zatímco loni to bylo SM a UM. Letos máme NANO a UN. NANO je další generací loňské SM řady, žádné speciality za tím nehledejte. Nejspíš se bude zase jednat o snahu marketingového oddělení co nejvíce zaujmout případné kupce.

LG NANO90

Nástupce poměrně úspěšného loňského SM90. Tedy to nejlepší co ve 4K (kromě OLED) LG má. Nicméně zde už nenajdeme nejlepší verzi obrazového procesoru, ale slabší Alpha 7 ve třetí generaci. Jinak 100 Hz, IPS, 10 bitů, přímé podsvícení a HDMI 2.1. Zvukový výkon 20 W, Dolby Atmos a Dolby Vision. Při dobré ceně (hlavně v tak cca půl roku od uvedení na trh) to může být hezky prodávaná tv.

Můžete se setkat i s LG NANO91. Z pohledu výbavy i schopností se jedná o stejný televizor, rozdíl je v HDMI portech NANO90 má 4x HDMI 2.1 a NANO91 má 2x HDMI 2.1 a 2x HDMI 2.0.

Dostupné velikosti:

 • LG 55NANO90
 • LG 65NANO90
 • LG 75NANO90
 • LG 86NANO90

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Prodává se za 33 000 Kč. Její předchůdce LG 55SM9010 je aktuálně k mání za 22 000 Kč, ale už je k dostání jen v pár obchodech. Osobně bych počkal na cenu minimálně 25 000 Kč, až bude ke konci svého životního cyklu (jaro 2021) pod 20 000 Kč, tak to bude velmi zajímavá koupě.

LG NANO86

Hlavní rozdíl oproti předchozí je jen boční podsvícení. Alespoň 100 Hz zůstalo. Taky v nabídce najdeme HDMI 2.1, ale je už jen u 2 portů, zbývající jsou předchozí generace. Což za mě zdaleka nevadí tolik jako EDGE (boční) podsvícení. Škoda že LG nabízí letos jen jeden model mezi 4K LCD, který má přímé podsvícení. Pořád však máme podporu Dolby Vision a Dolby Atmos.

Teoreticky se u nás můžete setkat i s modelem NANO 85. Zase jedná o de facto stejný televizor. Drobné odlišnosti mohou být u vzhledu.

Dostupné velikosti:

 • LG 49NANO86
 • LG 55NANO86
 • LG 65NANO86

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

NANO85 či NANO86 startuje za 30 000 Kč. Předchůdci jsou SM8500 a SM8600. Ty lze momentálně pořídit kolem 17 000 Kč. K dostání však budou maximálně do podzimu 2020. Nákup bych zvažoval při ceně okolo 22 – 23 000 Kč. Při 18 000 Kč na jaře dalšího roku půjde o super koupi pro zájemce o IPS panel.

LG NANO81

Další krok dolů. Má boční podsvícení a jen 50 Hz. Barevná hloubka je 8bitů + FRC. Není podporován Dolby Atmos, pravděpodobně bude o něco chudší i softwarová výbava. Obrazový procesor již není typu Alfa a v nabídce nenajdeme HMDI ve verzi 2.1.

Teoreticky se u nás můžete setkat i s modelem NANO 80. Zase jedná o de facto stejný televizor. Drobné odlišnosti mohou být u vzhledu.

Dostupné velikosti:

 • LG 49NANO81
 • LG 55NANO81
 • LG 65NANO81

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Start na 25 000 Kč. Loňská SM8200 je momentálně za 13 000 Kč. Dokud nebude za 18 000 Kč, nekupoval bych. Časem může spadnou ještě o kousek níže než 13 000 Kč.

LG UN8500

Dostáváme se k obrazovkám bez NANO technologie. Přesto dostala jinak do vínku poměrně hezkou výbavu. To znamená 100 Hz, základní podsvícení (uváděno jako přímé, ale přitom pod úrovní bočního, které je u nižších NANO modelů), podporu Dolby Vision. K tomu obrazový procesor Alfa 7. Barevná hloubka 8 bitů + FRC a HDMI jen ve verzi 2.0. Celkově by mohlo jít o zajímavou tv pro diváky klasického televizního vysílání. Uvidíme na, jakou cenu se dostane.

Dostupné velikosti:

 • LG 65UN8500
 • LG 75UN8500
 • LG 82UN8500
 • LG 86UN8500

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Dvě zajímavosti. V loňském roce není přímý předchůdce a tudíž nelze srovnat cenu. Za druhé je nejmenší velikost 65 palců. Každopádně začíná na 28 000 Kč. Za 20 000 Kč může jít o zajímavou volbu pro diváky tv vysílání.

LG UN8100

Jdeme o něco níže. To znamená 50 Hz, stejný typ podsvícení jako předchozí model. Rovněž z obrazového procesoru bychom marně hledali Alfa verzi. Ani Dolby Vision není podporováno. To stejné platí i pro HDMI 2.1.

Můžete se setkat i s LG UN8000. Opět stejná televize jako UN8100, drobné odlišnosti mohou být u vzhledu.

Dostupné velikosti:

 • LG 43UN8100
 • LG 49UN8100
 • LG 55UN8100
 • LG 65UN8100

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Opět bez přímého předchůdce v loňské nabídce. Asi nejblíže je jí 55UM7660. UN8100 startuje za velice příjemných 17 000 Kč. UM7660 se prodává za 15 000 Kč. Okolo 12 000 Kč bude UN8100 vhodná ke koupi, věřím že příští rok může klesnout i na 10 000 Kč.

LG UN7400

Slabší výbava oproti předchozímu, např. jen 3 HMDI 2.0 porty. 50 Hz, 8 bitů + FRC, vše dle očekávání. Opět základní verze podsvícení jako u všech letošních UN modelů.

Dostupné velikosti:

 • LG 43UN7400
 • LG 49UN7400
 • LG 55UN7400
 • LG 65UN7400

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Startovací cena 15 000 Kč. Předchůdce 55UM7450 je momentálně za 12 000 Kč. Okolo vánoc budu UN7400 očekávat za 10 000 Kč, později spadne ještě níže.

LG UN7300

To stejné jako UN7400, ale bez podpory Bluetooth. Takže lze očekávat o něco nižší cenu.

Dostupné velikosti:

 • LG 43UN7300
 • LG 49UN7300
 • LG 55UN7300
 • LG 65UN7300

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Začíná za 14 000 Kč. Cena bude klesat podobně jako u UN7400 (ta stejná tv, jen s podporou Bluetooth).

LG UN7100

Stejná jako UN7300, ale bez možnosti hlasového ovládání a dálkového ovladače typu Magic Remote. Zajímavostí je, že u velikosti 70 palců by se mělo jednat o VA panel.

Dostupné velikosti:

 • LG 43UN7100
 • LG 49UN7100
 • LG 55UN7100
 • LG 65UN7100
 • LG 70UN7100
 • LG 75UN7100

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Uváděcí cena za 13 000 Kč, loňskou UM7100 lze koupit za 10 000 Kč. UN7100 časem spadne rozhodně níže, očekávám úroveň okolo 8 000 Kč. Dle parametrů jde o velmi podobné televizory. Při nákupu bych se rozhodoval podle ceny.

Srovnání parametrů LG 4K LCD TV 2020

NANO90NANO86NANO81UN8500UN8100UN7400UN7300UN7100
Dostupné velikosti55, 65, 75, 8649, 55, 6549, 55, 6565, 75, 82, 8643, 49, 55, 6543, 49, 55, 6543, 49, 55, 6543, 49, 55, 65, 70, 75
Rozlišení4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)
Barevná hloubka10 bitů10 bitů8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC
Typ paneluIPSIPSIPSIPSIPSIPSIPSIPS
Typ podsvíceníDirectEdgeEdgeBasicBasicBasicBasicBasic
Local DimmingAnoAnoAnoNeNeNeNeNe
Obnovovací frekvence100 Hz100 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz
Obrazový procesorAlpha 7 Generation 3Alpha 7 Generation 3Základní čtyřjádrovýAlpha 7 Generation 3Základní čtyřjádrovýZákladní čtyřjádrovýZákladní čtyřjádrovýZákladní čtyřjádrový
HFR (High Frame Rate)AnoAnoNeNeNeNeNeNe
VRR (Variable Refresh Rate)AnoAnoNeNeNeNeNeNe
FreeSyncAnoAnoNeNeNeNeNeNe
G-SyncNeNeNeNeNeNeNeNe
ALLM (Auto Low Latency Mode)AnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Sluchátkový výstupAnoAnoNeNeNeNeNeNe
HDMI4 (verze 2.1)4 (2x verze 2.1 + 2x 2.0)4 (verze 2.0)4 (2x verze 2.1 + 2x 2.0)4 (verze 2.0)3 (verze 2.0)3 (verze 2.0)3 (verze 2.0)
USB33222222
Nahrávání TV vysíláníAnoAnoAnoAnoAnoAnoNeNe
BluetoothAno (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)
Apple AirPlay 2AnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Dolby AtmosAnoAnoNeAnoNeNeNeNe
eARCAnoAnoNeAnoNeNeNeNe
ARCAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Podpora bezdrátových reproduktorů WiSAAnoAnoAnoNeNeNeNeNe
Výkon20 W20 W20 W20 W20 W20 W20 W20 W
Systém reproduktorů2.02.02.02.02.02.02.02.0
HbbTVAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
zpět nahoru ↑

8K LG televize 2020

LG potvrdila, že všechny 8K televize z letošní nabídky jsou schopny přehrát 8K video skrze HDMI či USB a budou podporovat kodek AV1, který pro přenášení 8K videa využívají třeba Youtube nebo Netflix.

LG NANO99

8K televizory letos dle mého ještě moc prodávané nebudou, ale v nabídce už najdeme celé tři řady. Je vidět, že LG stejně jako Samsung toto rozlišení tlačí a každý rok se bude nabídka zvyšovat. Dle očekávání v té nejvyšší najdeme přímé podsvícení, 100 Hz frekvenci, 10 bitové barevná hloubka, nejsilnější obrazový procesor Alpha 9 v jeho třetí generaci, HDMI 2.1, podporu HDR10, Dolby Vision a HLG. Zvukový výkon je 60W. Jak je už u LG poslední roky zvykem, i v nabídce 8K tv najdete IPS panely. Zvuk je 4.2 o výkonu 60W.

Dostupné velikosti:

 • LG 65NANO99
 • LG 75NANO99

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Start za 100 000 Kč (65 palců). Věřím, že se dostane pod 65 000 Kč, ale nejsíš to bude až na jaře 2021. Loni byla v nabídce LG jen jedna 8K LCD televize a to SM9900. V kontextu letošní nabídky spadá mezi NANO99 a NANO97.

LG NANO97

Lehce nižší řada. Dle specifikace vypadá na hlavní rozdíl nižší počet stmívacích zón. Přesné číslo zatím není známo, ale této hypotéze nasvědčuje i označení ve specifikaci. U NANO99 je to FALD Pro, zatímco u NANO97 je to jen FALD. Další rozdíl bude u zvuku, kdy zde je 2.2 a o výkonu 40W.

Dostupné velikosti:

 • LG 65NANO97
 • LG 75NANO97

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Začíná (65 palců) na 90 000 Kč. Do vánoc bude pod 75 000 Kč. Na jaře dalšího roku očekávám cenu v rozmezí 55 – 60 000 Kč.

LG NANO95

Mělo by se jednat o „lidovou“ 8K modelu. I ten však nabídne ten nejlepší obrazový procesor z nabídky LG, podporu všech LG podporovaných HDR formátů a zvukový výkon 40W. Bohužel to však vypadá, že obnovovací frekvence bude jen 50 Hz. Alespoň barevná hloubka by měla zůstat na „čistých“ 10 bitech.

Dostupné velikosti:

 • LG 65NANO95
 • LG 75NANO95

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

65 palců začíná na 80 000 Kč. Rozhodně začátkem dalšího roku bude maximálně za 50 000 Kč. Osobně bych ji však nekupoval. Za takové peníze 50 Hz nedává smysl, 8K rozlišení rovněž není v tuto chvíli žádnou výhodou. Pokud 8K tv z nějakého důvodu nutně chcete, vyberte jednou z dvou výše uvedených.

Srovnání parametrů LG 8K LCD TV 2020

NANO99NANO97NANO95
Dostupné velikosti65, 7565, 7565, 75
Rozlišení8K (7 680 × 4 320)8K (7 680 × 4 320)8K (7 680 × 4 320)
Barevná hloubka10 bitů10 bitů10 bitů
Typ paneluIPSIPSIPS
Typ podsvíceníDirectDirectDirect
Local DimmingAnoAnoAno
Obnovovací frekvence100 Hz100 Hz50 Hz
Obrazový procesorAlpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3
HFR (High Frame Rate)AnoAnoAno
VRR (Variable Refresh Rate)NeNeNe
FreeSyncNeNeNe
G-SyncNeNeNe
ALLM (Auto Low Latency Mode)AnoAnoAno
Sluchátkový výstupAnoAnoAno
HDMI4 (verze 2.1)4 (verze 2.1)4 (verze 2.1)
USB333
Nahrávání TV vysíláníAnoAnoAno
BluetoothAno (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)
Apple AirPlay 2AnoAnoAno
Dolby AtmosAnoAnoAno
eARCAnoAnoAno
ARCAnoAnoAno
Podpora bezdrátových reproduktorů WiSAAnoAnoAno
Výkon60 W40 W40 W
Systém reproduktorů4.22.22.2
HbbTVAnoAnoAno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
zpět nahoru ↑

Co bych z LG tv nabídky pro rok 2020/2021 kupoval já

Bavím se o hypotetické situaci, že už nejsou k sehnání LG modely z roku 2019 (ale vždy uvedu i doporučený typ z aktuální situace) a zároveň (psáno začátkem července 2020) neznám ještě plnou nabídku konkurence. LG bude opět dle mého velmi úspěšné mezi dražšími televizory (díky OLED) a mezi levnějšími modely bude hrát druhé housle za Samsungem. Určitě je dobré vědět, že obě značky nabízí rozdílný typ panelu a proto se každá hodí pro jiné využití.

Chci špičkovou televizi v ceně okolo 40 000 Kč

V tuto chvíli je LG 55CX s cenou lehce přes 40 000 Kč, ale nebude dlouho trvat a do rozpočtu se vejde. Na jaře roku 2021 se pod 40 bude dát koupit i LG 65BX. A to už bude opravdu zajímavá koupě. Aktuálně za hluboko pod tento limit koupíte výbornou LG 55C9.

Chci kvalitní televizi do 30 000 Kč

Za současných podmínek je jasnou volbou LG 55B9, kdy vám ještě pár tisíc zbude. Kdyby se doprodala, tak máte můžete mít LG 55NANO90, případně nižší model s vyšší úhlopříčkou. Ta už tak zajímavá jako OLED není. Dobrou volbou může být pro denní provoz v prosvětlené místnosti, ale pro většinu uživatelů bude v tomto limitu vhodnější Samsung či Sony (XH9005 nebo XH9505). Časem pod tuto úroveň opět spadne LG 55BX a volba bude jasná.

Chci tv do 20 000 Kč

Na jaře 2021 se této ceně bude blížit výše uvedená LG 55NANO90. Velmi rozumná cena s ohledem na to co za ni dostanete. To je taky jediné co dává od LG smysl kupovat (pochopitelně kromě OLED) pokud nemáte opravdu velmi omezený rozpočet a nepotřebujete IPS panel. LG 55NANO81 k této hranici spadne už během podzimu. Osobně bych v této cenové hladině volil jinou značku.

Do 15 000 Kč

Dostáváme se do sfér dominance Samsungu. LG nabízí 55UN8100, za tuto cenu moc zajímavá není. Na jaře 2021 budou hranici 15 000 Kč rozhodně atakovat nižší NANO řady (80/81 a 85/86). Věřím, že i tak budou na trhu existovat vhodnější alternativy.

Do 10 000 Kč

Časem sem spadne výše uvedená LG 55UN8100. Pro denní použití v domácnosti nebo do zasedačky v kanceláři – proč ne.

zpět nahoru ↑

Historie TV LG

Firma LG má za sebou zajímavou historii. Je relativně známé, že vznikla roku 1947, kdy byla založena Ku Ying Hoi. Ten ji původně pojmenoval Lak Hui Chemical. V roce 1966 došlo k přejmenování na Lucky Chemical. Tou dobou vyráběli například zubní pasty nebo obličejové krémy. V roce 1959 vznikla značka GoldStar, která produkovala elektroniku. Psací stroje, mikrovlnné trouby, domácí klimatizace ale v průběhu času právě i televizory nebo kazetové přehrávače. V roce 1995 došlo ke spojení obou značek a vzniku nám dnes známé zkratky – LG. Tedy Lucky Goldstar. Televizory jsou vyráběny v několika zemích, mezi ně patří kromě České Republiky, Polsko, Rusko a Korea. (zdroj)

Co znamená kódové označení u LG TV

LG má aktuálně tři typy kódu v modelové řadě. Jeden se týká OLED, druhý LCD (a do roku 2019 i pro NANO) a třetí pro NANO (od roku 2020). Představíme si všechny tři.

OLED

Modelové označení může vypadat třeba takto: OLED65CXPLA

První čtyři znaky jsou samovysvětlující a ukazují na použitou technologii

Čtvrtý a pátý znak (v našem případě „65“), určuje velikost úhlopříčky

Šestý znak (v našem případě „C“) určuje modelovou řadu televizoru:

Sedmý znak (v našem případě „X“) určuje rok uvedení na trh:

 • X – 2020
 • 9 – 2019
 • 8 – 2018
 • 7 -2017

Osmý znak (v našem případě „P“) určuje trh určení televizoru:

 • P – valná většina evropských zemí
 • W – Korea
 • S – Spojené Království, Singapur
 • A – USA

Devátý znak (v našem případě „L“) určuje typ tuneru:

 • L – je hodnota pro DVB-T2 tunery použivané v Evropě

Desátý znak (v našem případě „A“) je vyhrazený pro určení designu.

LCD

Mějme označení LG 55UN7100.

První dva znaky (v našem případě „55“) určují velikost úhlopříčky

Třetí znak označuje typ obrazovky (v našem případě „U“):

 • U – „obyčejné“ 4K rozlišení
 • S – označení pro nano cell displeje do roku 2019, od roku 2020 už je to jinak

Čtvrtý znak vyjadřuje (v našem případě „N“) rok výroby:

 • N– 2020
 • M– 2019
 • K – 2018
 • J – 2017
 • H – 2016

Pátý znak (v našem případě „7“) znamená určení modelové řady. Čím vyšší číslo bude, tím by se mělo jednat o lepší televizor.

Šestý znak (v našem případě „1“) znamená typ přístroje v rámci modelové řady. Nemusí nutně platit, že vyšší číslo znamená lepší televizor. Může jít o jinou výbavu, či zásadně odlišný vzhled.

Sedmý a osmý znak (v našem případě „00“) určují drobné odlišnosti v rámci modelové řady. Typicky se může jednat o odlišnou barvu rámečku, nebo jiný typ stojanu.

LCD NANO – od roku 2021

Např. LG 55NANO913NA.

První dva znaky (v našem případě „55“) určují velikost úhlopříčky

Třetí až šestý znak určuje typ technologie, v našem případě „NANO“.

Sedmý znak (v našem případě „7“) znamená určení modelové řady. Čím vyšší číslo bude, tím by se mělo jednat o lepší televizor.

Osmý znak (v našem případě „1“) znamená typ přístroje v rámci modelové řady. Nemusí nutně platit, že vyšší číslo znamená lepší televizor. Může jít o jinou výbavu, či zásadně odlišný vzhled.

Devátý znak (v našem případě „3“) určuje drobné odlišnosti v rámci modelové řady. Typicky se může jednat o odlišnou barvu rámečku, nebo jiný typ stojanu.

Desátý znak vyjadřuje (v našem případě „N“) rok výroby:

 • N– 2020
 • M– 2019
 • K – 2018
 • J – 2017
 • H – 2016

Jedenáčtý znak (v našem případě „A“) je vyhrazený pro určení designu.

zpět nahoru ↑

LG televize pro rok 2019

LG má opravdu širokou nabídku, která se rozděluje do tří (čtyř) hlavních směrů. Řada SM, což je taková střední třída a bude nejspíše nejvíce prodávána. Řada UM, což je to základní a nejlevnější co mezi 4K tv LG má a k tomu navíc LM řada, jediný zástupce fullHD televizorů v letošní nabídce. Vrchol pak představují OLED modely.

Řada SM (4K LCD s Nano Cell)

SM série je vyšší LCD řada od LG. Společným jmenovatelem je pro ni IPS panel, který zaručuje dobré pozorovací úhly a slušný maximální jas, ale na druhou stranu přináší i horší podání černé barvy. Možná jste si všimli označení „Nano cell“, kterými LG svoje produkty doprovází. Nanocell technologie poskytuje širší pokrytí barevného spektra. Jedná se o jeden z přístupů k řešení zvětšení jeho pokrytí. Sony má obdobnou technologii nazvanou Triluminos a Samsung zase svoje Quantum Dots. Využití Nano Cell je to, čím se liší SM řada od řady UM.

U nižších modelů je boční (EDGE) podsvícení, u těch vyšších je už samozřejmě přímé (Direct). Příjemným faktem je obecně nižší startovací cena, než tomu bylo předešlý rok. Stále ale platí, že doba krátce po uvedení na trh, není pro nákup nové tv nejvhodnější a je lepší počkat na podzim, kdy ceny začínají klesat. LG má v nabídce i 8K televizor. Jedná se o řadu SM9900, nicméně jeho cena je opravdu vysoká. Hlavní výhodou LG televizí stále zůstává vlastní operační systém WebOS, který je rychlý a přehledný. Dalším výrazným plusem je podpora všech současných důležitých HDR formátů (nicméně Dolby Vision je výsadou až dražších modelů).

Novinky u LG televizí 2019

Nová generace Alpha7 obrazového procesoru. Ten je „slabší“ odnoží Alpha9, který se používá u vrcholných modelů. Některé základní modely nemají ani Alpha7. Oba přinášejí lepší softwarovou optimalizaci obrazu.

WebOS ve verzi 4.5. I jen drobná změna verze (loni byla 4.0) ukazuje, že se žádné dramatické změny na úrovni operačního systému nestaly. Týkají se převážně uspořádání menu, čin podoby ikon.

Nově by měly být podporováni chytří asistenti do domácnosti. Konkrétně Google Asistant a Alexa od Amazonu. Ti v našich krajích příliš rozšíření nejsou, ale to se časem může změnit. Mnohem zajímavější je podpora Apple Airplay2, která umožní majitelů, zařízení od Apple snadno streamovat obsah na obrazovku televizoru. A to bez nutnosti Apple TV.

U vyšších modelů (SM9000 a výše) najdete HDMI porty ve verzi 2.1. Jaké jsou jejich výhody a co přesně nám mohou přinést, jsme řešili v tomto článku. Pro většinu uživatelů se v tuto chvíli o zásadní benefit ještě nejedná.

LG SM8200

Vstupenka do LG Nano cell tv světa pro rok 2019. Základní model, 50 Hz frekvence a Edge podsvícení. Zajímavé je, že i do svého nejlevnějšího modelu přidali funkci local dimming (i když k jejímu přínosu bych byl při této cenovce opatrný).

Barevná hloubka je 8 bitů + FRC. Nemá zmiňovaný nový Alpha7 obrazový procesor. Reproduktory jsou klasika, 2.0 a výkon 20 W. Dolby Vision není podporováno, takže u HDR se musíte spokojit jen s HDR10 a HLG. Dostupná je ve třech velikostech a to:

 • 49SM8200
 • 55SM8200
 • 65SM8200

LG SM8500

Vyšší řada nám přináší navíc 100 Hz panel. Stejná zůstává technologie podsvícení, tedy Edge LED a k tomu opět local dimming (místní tlumení). I barevná hloubka je zase 8 bitů + FRC. Do výbavy už se vešel onen nový Alpha7 Gen2 obrazový procesor.

Nově tu máme podporu pro zvuk ve formátu Dolby Atmos (když ho máte na čem přehrát) a Dolby Vision pro HDR.

Dostupné velikosti jsou:

 • 49SM8500
 • 55SM8500
 • 65SM8500

LG SM8600 (recenze zde)

To stejné jako SM8500, liší se tvarem stojanu. A větší úhlopříčkou – 75 palců. U té se lehce liší i typové označení, to je z důvodu odlišného řešení audia. To má celkový výkon 40 W a je v sestavení 2.2.

 • 49SM8600
 • 55SM8600
 • 65SM8600
 • 75SM8610

LG SM9000

Pokračuje 100 Hz panel, který má nyní Direct podsvícení. Rovněž i plně 10 bitový panel, podporu standardu HDMI ve standardu 2.1. Zvuk je 2.2 při výkonu 40 W. Dolby Atmos je podporován, u HDR je podpora Dolby Vision, HDR10 i HLG.

Lepší výbavu u této série dokazuje DVB-T2 / C / S2 tuner. U 49, 55 a 65 palcové varianty je označení technologie pro podání barev Nano Cell Color, zatímco u těch vyšších už je Nano Cell Color Pro. Ta by měla zajišťovat ještě o něco lepší podání barev.

Dostupné varianty:

 • 49SM9000
 • 55SM9000
 • 65SM9000
 • 75SM9000
 • 86SM9000

LG SM9800 (recenze zde)

Vrcholný model letošní 4K LCD série. Dostupný pouze ve dvou variantách 55 a 65 palců, u kterých přináší to stejné co u série 9000 a k tomu navíc Nano Cell Color Pro, které v předchozí řadě u těchto velikostí chybělo.

LG SM9900

8K rozlišení, jinak podobné jako jako 4K řady 9xxx. To znamená 100 Hz, HDMI 2.1, Direct podsvícení. K tomu obrazový procesor Alpha9 Gen2.

OLED řada

Špička v LG nabídce. Všechny podporují Dolby Vision (kromě něj i HDR10 a HLG). To stejné platí i pro Dolby Atmos. U všech modelů je i podpora HDMI 2.1. Prostě všechny podstatné technické vymoženosti z poslední doby jsou k dostupné.

OLED B9

Základní OLED model pro rok 2019. Použitý panel je shodný i se všemi dalšími modely, z tohoto pohledu tedy rozdíly v obrazu moc nečekejte. Co kvalitu obrazu u B9 ovlivňuje je použitý obrazový procesor. Jedná se o Alpha 7 druhé generace. Všechny další OLEDy už mají Alpha 9 Gen2. Novinkou oproti loňské verzi B8 je existence úhlopříčky 77 palců.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED55B9
 • LG OLED65B9
 • LG OLED77B9

OLED C9 (recenze zde)

Pokud nemáte zájem o ten nejexkluzivnější vzhled, tak ideální volba z LG Oled nabídky. Má už nejlepší obrazový procesor Aplha 9 Gen2, takže z pohledu kvality obrazu je na maximu co lze u LG mít a přitom je levnější, než vyšší řady.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED55C9
 • LG OLED65C9
 • LG OLED77C9

OLED E9

Kromě designu je hlavní rozdíl v řešení zvuku. E9 má totiž integrovaný soundbar o výkonu 60W (4.2).

Dostupné velikosti:

 • LG OLED55E9
 • LG OLED65E9

OLED W9

Exkluzivní vzhled, součást tzv. LG Signature série.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED55W9
 • LG OLED65W9
 • LG OLED77W9

OLED Z9

OLED s 8K rozlišením. Integrovaný soundbar s výkonem 80 W a možnost úhlopříčky až 88 palců. V ČR zatím neuvedena, otázkou zda se vůbec objeví, protože cena bude rozhodně přes milion a moc potenciálních kupců zde nebude.

OLED R9

Opět zatím nedostupná v ČR, vysoce experimentální model, který celý displej vysunuje ze své základny. Zajímavý směr do budoucna, ale aktuálně bude cena nesmyslná.

Řada LM (fullHD)

LG LM6300

V segmentu fullHD rozlišení má v roce 2019 LG jediného zástupce a tím je řada LM6300. Jedná se o low costový model, ale nabízí HDMI 1.4, Wi-Fi nebo Bluetooth. Na moderní technologie jako je HDR nebo local dimming můžete zapomenout.

Dostupný ve dvou verzích:

 • 32LM6300
 • 43LM6300

Řada UM (4K LCD)

Žádné dramatické rozdíly v kvalitě obrazu mezi jednotlivými řadami nečekejte, jedná se většinou spíše o kosmetiku. Při nákupu nového televizoru bych šel do SM řady s Nano Cell, která přináší obraz na znatelně lepší úrovni.

LG UM7100

Základní letošní klasická 4K LCD televize u LG. 50 Hz, IPS panel k tomu HDMI 2.0. Direct podsvícení + podpora HDR je u HDR10 a HLG, v reálu ale HDR u takto vybaveného displeje žádné velké zlepšení obrazu nemůže přinést.

Dostupná ve velikostech:

 • 43UM7100
 • 49UM7100
 • 55UM7100
 • 60UM7100
 • 70UM7100
 • 75UM7110

LG UM7300

De facto to stejné jako UM7100, jen má místo černého rámu bílý.

Dostupná ve velikostech:

 • 43UM7390
 • 49UM7390

LG UM7400

Opět IPS panel, 50 Hz, direct podsvícení, podpora HDR10 a HLG. Wi-Fi a Bluetooth. Stojan do tvaru písmene Y.

Dostupná ve velikostech:

 • 43UM7450
 • 50UM7450
 • 55UM7450
 • 65UM7450
 • 70UM7450

LG UM7500

Výbava stejná, zase jiný tvar nožek stojanu.

Dostupná ve velikostech:

 • 43UM7500
 • 50UM7500
 • 55UM7510
 • 65UM7510

LG UM7600

Co se týče kvality obrazu, tak obdobné jako předchozí model. Rozdíl je v počtu HDMI portů, zde najdeme čtyři u předchozí to byly pouze tři.

Dostupná ve velikostech:

 • 43UM7600
 • 50UM7600
 • 55UM7660
 • 65UM7660
 • 75UM7600
 • 82UM7600
 • 86UM7600

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

63 Comments
 1. Dobry den, chcem sa opytat, v com je presne rozdiel medzi
  55UN8000 a 55UN8100. tieto dva modely totizto na SK nikdy niesu spolu v jednom obchode. Akokeby ich spolocnost LG zamerne nedavala spolu. Teda zrovnanat ich je nemozne na weboch predajcu. Zistil som, ze 8000 ma dve nozicky na kraji a 8100 ma jednu velku nohu v strede. Je tam aj iny rozdiel? lebo v cene je aktualne rozdiel 150 EUR. /4000 kc. Dalsia otazka k tej 8000, planujem si ju postavit na nabytok vo vyske – spodok telky 150 cm od zeme. Budem moct ostro sledovat obraz aj z gauca, ked budem pozerat na telku kvazi zo spodu? vsade sa totiz pise o uhloch zo stran, ale o uhloch zo spodu neviem nic najst, a vdaka covid opatreniam si ju ani nemozem ist pozriet do obchodaku. Posledna otazka, je tato telka vhodna na hranie xbox hier? ako alternativu od samsungu nechcem nic, to skor NANO model.

  • Dekuji, tak kdyz muzete, este mi prosim srovnejte. Lg55un8000 a phillips 55pus7805/12 podminky jsem popsal. 3 metry daleko, a vyska 150 cm. Dekuji a preju hezky zbytek vikendu.

   • Dobrý den,

    Philips by v této řadě měl mít VA panel, zatímco LG má IPS. ISP je lepší ve dne, VA naopak pro večerní sledování. Za zmínku u Philipsu stojí základní operační systém Saphi, který je poměrně chudý. Naopak příjemné je podsvícení s Ambilightem. Osobně bych šel buď do vyšší řady Philipsu, která má Android TV nebo zůstal u LG.

  • Dobrý den,

   jsou to principiálně stejné tv. Rozdíl je jak píšete ve stojanu, hloubce tv (se stojanem) a hmotnosti. Pokud jde o umístění 150 cm vysoko, záleží jak jste daleko od obrazovky. Když sedíte blízko, tak můžete mít hlavu trochu nepřirozeně zvednutou, při větší vzdálenosti (okolo 3 metrů) bych v tom neviděl problém. Pokud jde o vhodnost pro Xbox, tak je rozhodně použitelná – samozřejmě existují i lepší volby, ale ty jsou cenově vysoko. Ale to platí i pro obraz. 

 2. Dobrý den, prosím mohu požádat o názor odborníka? Nevím zda koupit 65nano95 nebo oled65bx… Chtěl bych aby podporovala HDMI 2.1,, 4k/60hz i(120Hz) využití PS5, Netflix a většinou dětské TV kanály
  Původně jsem chtěl nějakou 75″ jenže cenově dostupnou jsem nenašel. Doposud jsem měl Sony 65XF8505. Moc děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   LG 65nano95 je 8K LCD, osobně bych raději za ty peníze bral 65BX, která nabídne lepší obraz který využijete u PS5 I Netflixu. Pro 8K rozlišení zatím není obsah a mainstreamem se nestane dříve než za nějakých pět let. 

 3. Dobrý den, pomůžete mi rozseknout rozhodování mezi dvěma LG TV?

  Máme doma tmavší místnost, koukáme primárně na filmy z externích pevných disků, Netflix a HBO, televizní vysílání minimálně, hry nehrajeme vůbec, televize u nás je zapnutá většinu dne.

  Rozhodl jsem se vyzkoušet OLED (mám doma přes čtyři roky Samsung UE55K5572 a hlavní důvod je pomalejší reakce a stále častější zaseknutí TV), takže se rozhodují mezi LG OLED55B9 a LG OLED55CX.

  Důležitý je i poměr ceny/výkonu, aktuálně je CX dražší o 4 tisíce, ale bohužel je pro mně velké mínus i chybějící přehrání formátu DTS oproti loňské B9.
  Samozřejmě se to dá řešit multimediálním centrem (další výdaj) nebo soundbarem (plánují kvalitnější zhruba do roku koupit).

  Tak co mi poradíte?

  Díky předem, s pozdravem

  Pavel L.

  • Dobrý den,

   rozdíl mezi B a C OLED řadou u LG je hlavně v maximálním jasu, kterého je panel schopen. B ho má pochopitelně nižší. Píšete že máte tmavší místnost, to znamená že by to s B mohlo jít. Ono multimediální centrum (či přehrávání z PC/notebooku) toho dost řeší, ale přeci jen je pohodlnější když můžete pouštět přímo skrze tv. Aspoň taková je moje osobní zkušenost. Takže za mě bych na CX přemýšlel zejména pokud máte doma více světla. Pokud ne, B9 by mohla vyhovovat. Myslím, že při posunu ze Samsungu K55xx a s tím co sledujete bude koukat co OLED dokáže. PS soundbar si časem kupte určitě taky. Celkový dojem ze sledování filmů to posune o pěkný kousek dopředu.

 4. Dobrý den
  Mám ještě jeden dotaz. 75″ LG 75UN8500 vs Samsung qe75q60t.
  Sledování TV přes den (manželka programy přes anténu), večer programy přes IPTV V HD, filmy z YouTube, z HDD, máme docela prosvětlený obývák. Na TV se většinou díváme přímo, takže pozorovací úhly nejsou až tak rozhodující. Zajímá má mě váš názor,kterou vybrat. Také mě zajímá,rozdíl mezi výše zmiňovaným modelem a nano modely v 75″. Zkrátka jestli je výsledek mezi TV markantní a sóji za to si připlatit. Děkuji.

  • Dobrý den,

   pokud jde o srovnání Samsung qe75q60t a LG 75NANO796F, tak jsou to principiálně skoro stejné televize. Zásadní rozdíly jsou dva operační systém a použitý typ panelu. I Cena je skoro shodná. Když do srovnání přidáme ještě LG 75UN8500, tak je hlavní rozdíl v tom, že nemá rozšířené pokrytí barevného spektra (QLED u Samsungu či NANO u LG). Kromě toho faktu, tam dramatické rozdíly nejsou. Zda za to platit cca 5 000 Kč navíc? Musíte zvážit sám. U tv vysílání není přínos zdaleka tak výrazný jako u 4K HDR filmů z disku. Zase jde o to, kolik sledujete obsahu ve vysoké kvalitě, aby stálo za to si připlatit. Pokud ho není moc, tak si myslím že bude stačit i verze bez NANO/QLED.

   Důvod proč by možná stálo za to pouvažovat nad Samsungem, je vyšší jas. Letošní LG jsou v tomto ohledu spíše lehce pod průměrem. Zvažte jak moc světla v obýváku máte, jak často tv sledujete přes den a zda vám vyšší komfort při sledování za dne, stojí za opuštění oblíbeného magic remote a webOS. Určitě to není tak, že je LG špatná volba. Jen ve vašem případě, mi čistě z pohledu obrazu přijde Samsung jako o něco vhodnější. Stejně jako u LG se nabízí varianta bez QLED, která má zase slabší pokrytí barevného spektra – Samsung UE75TU7172. Jen pozor, že ta má jas na úrovni LG. Takže za mě buď berte LG (ať už první nebo druhou), nebo Q60T.

 5. Dobrý den p. Pokorný, bude prosím nějaký výrazný kvalitativní rozdíl mezi modely LG 50UN7400 a 50nano79 při sledování převážně běžného TV vysílání? Stojí ta nanocell technologie opravdu za ten příplatek, první model je se dá nyní sehnat již za 10000 druhý za 12000. Děkuji.

  • Dobrý den,

   zrovna v tomto případě  je rozdíl poměrně zásadní. NANO79 má totiž VA panel, zatímco celý zbytek LED nabídky LG má IPS panel. Má tedy lepší kontrast a horší pozorovací úhly (VA panel). NANO technologie pak přináší lepší barvy. Osobně bych 50NANO70 bral. V poměru ceny a výkonu je to jeden z nejlepších modelů od LG. Samozřejmě za předpokladu, že vyloženě nepreferujete IPS panel.

 6. Dobrý den pane Pokorný.

  Můžu poprosit o radu při výběru televize?
  Jde mi hlavně, abych využil co nejlépe vlastností televize, při hraní na Playstationu 5.
  Cenovou relaci jsem si zvolil okolo 30tis, rozměr 55″. Dalším významným parametrem je, že mám televizor v pokoji, který je situován na jižní straně.
  Momentálně uvažuji o televizi LG OLED55CX, a nebo o televizi Sony KD-55A8 – ta ovšem nemá HDMI 2.1 – poznám to při hraní PS5? Nebo doporučil by jste mi nějakou jinou i třeba dražší televizi vhodnou právě ke hraní PS5?

  Moc Vám děkuji za případnou odpověd a přeji vše nejlepší v novém roce.

  • Dobrý den,

   HDMI 2.1 umožňuje mimojiné vyšší datový tok a vyšší snímkovou frekvenci (až 120 fps). Naprostá většina her, toho na PS5 nedosáhne. Na druhou stranu za 3-4 roky tu můžeme mít PS5 Pro a situace může být odlišná. Tím chci říct, že HDMI 2.1 za mě není nutnost, ale na druhou stranu pokud kupujete tv na 7-8 let a současně často hrajete, tak bych o HDMI 2.1 silně přemýšlel. Pokud jde o jižní stranu, tak pokud máte možnost stínění (závěs/žaluzie) pro letní dny, tak si myslím že s těmito OLEDy obávat nemusíte. Jen bych se vyhnul LG BX, která má jas znatelně menší.

   Z dotazu zmiňujete samé OLEDy, předpokládám že to je směr kterým se chcete vydat. Kdyby tomu tak nebylo a uvažujete i o LED, tak se zkuste podívat na Samsung Q80T. Velmi slušná LED tv s HDMI 2.1.  Přeji Vám dobrou cenu při nákupu a vše nejlepší do nového roku.

 7. Dobrý den pane Pokorný.
  Prosím o radu, kterou TV by jste upřednostnil Vy.
  Láká mě hlavně obraz, takže OLED, velikost 65′, sledování filmů ( Netflix, O2 TV, You Tube ) převážně večer, sportu, přehrávání videí z GO PRO (4 K), hry vůbec nebo minimálně a samozřejmě klasické TV vysílání.
  Zvuk moc neřeším, mám receiver + bedny, proto umístění na stěnu.
  Pokoj z jižní strany-velké okno = hodně světla.
  Nemohu se rozhodnout mezi LG CX (BX) a Sony A8 (AG8, AF8). Panasonic HZ netuším a ke značce Philips nemám důvěru (i když mi nic neudělala…).
  A samozřejmě cena – předpokládáte ještě výraznější slevnění do konce prodejního cyklu?

  Vaše SUPER recenze velmi rád čtu a děkuji za ně.

  Přeji Vám pohodu a štěstí v roce 2021 a děkuji za jakoukoliv radu, s pozdravem Pitris

  • Dobrý den,

   LG CX (případně BX, ale té bych se vyhnul kvůli zmiňovanému oknu a světlu) jsou nejlákavější kvůli ceně. Ale mě osobně je bližší a příjemnější podání obrazu od Sony a Panasonicu. Bohužel jsou obě dražší. U Sony mě vyhovuje AndroidTV (a aplikace KODI, pro správu domácí videotéky) a je i o něco levnější než Panasonic. Proto bych já osobně nejspíš skončil u Sony.  A možná bych zvažoval i Philips. Jejich obrazový procesor je rovněž výborný, i když ambilight mě moc neláká. Jestli je to pro Vás finančně akceptovatelné, zvažte pár tisíc navíc za jednu z nich, Sony A8 nevychází vůbec špatně. Pokud je to finančně natěsno, CX není vůbec špatná a v poměru cena a výkon vede. Jen ostatní alternativy jsou ještě o trochu lepší. Co se zlevnění týče, tak je to letos vážně loterie. Pár tisíc dolů podle mého bude určitě, ale na částku okolo 10 000 bych s jistotou nespoléhal. Přeji Vám štěstí na dobrou cenu při výběru tv a vše nejlepší v roce 2021.

   • Zdravím a děkuji za odpověď.
    Co se týká Sony, také mi je za bližší.
    Našel jsem výprodej Sony AF8 za 40000.
    Co Vy na to? jít do toho nebo upřednostnit mladší.

    děkuji Pitris

    • Covybrat.cz 08/01/2021 at 09:27

     Dobrý den,

     40 000 Kč za 65 palcový OLED od Sony je fantastická cena. I když je dva roky starý, tak není o mnoho horší než současné modely. Jen bych si ověřil, že nebyl rok nebo dva vystavený na prodejně. To bych nad jeho koupí silně přemýšlel. Pokud nebyl, není za mě co řešit.

 8. Dobrý den,
  Poradíte jaký model TV zvolit? Velikost 65′ Využití na sledování převážně sportu a filmů a přehrávání videí na youtube.V ceně cca 18 000.V této ceně jsem našel modely Lg
  LG 65UN8100 ,LG 65NANO80 ,LG 65NANO79 který zvolit? Nebo by byla lepší varianta
  Samsung UE65TU8072 případně trošku přihodit na 8572.Co by jste doporučil na lepší pokoukání.
  Moc děkuji za jakékoli info.
  Díky moc

  • Dobrý den,

   obecně je v těchto velikostech rozdíl v typech použitého panelu. U LG je IPS (lepší pozorovací úhly a trochu lepší jas – u NANO verze), Samsung má VA panel – lepší podání černé. Když pominu tento rozdíl, tak má NANO řada od LG lepší pokrytí barevného spektra („lepší“ barvy). Vybíral bych podle toho kdy tv nejvíce sledujete. Čím víc přes den LG, čím víc to bude večer, tak Samsung.

 9. Dobrý den rozhoduji se mezi tv Samsung QE55Q80T a LG OLED55BX8. Tv budu využívat na hraní her, sledování filmů a sledování o2 tv.
  Obývací pokoj se nachází na severozápadě u LG se bojím malého jasu. Co by jste mně spíše doporučil? Děkuji, Kysilko.

  • Dobrý den,

   obě jsou to podařené tv. A plně použitelné pro využití, které popisujete. BX vám dá lepší černou, Q80T vyšší jas. Rozhodoval bych se podle toho, kdy častěji tv sledujete a zda je v obývacím pokoji odpoledne díky západní orientaci hodně světla nebo ne. Jednoznačná volba to není, u OLEDu (a u BX s nižším jasem zvláště) záleží na sledovacích návycích. Často může být klasické LCD celkově lepší volbou.

   • Dobrý den chtěl bych se zeptat jak se starat o OLED panel??
    Jsou na to nake přípravky nebo tak něco děkuji za info

    • Covybrat.cz 30/12/2020 at 21:14

     Dobrý den,

     co se týče čištění, není to nic náročného. Sami výrobci doporučují suchý hadřík, jen si dejte pozor ať je čistý a nečistoty na něm nepoškrábou displej. Nepoužívejte silné čistící prostředky na bázi alkoholu nebo benzenu. Osobně doporučuji při čištění druhou rukou přidržovat „zezadu“. Oled je opravdu tenký a citlivý na nevhodné zacházení.

   • Dobrý den
    Ještě bych měl jednu otázku, jak to je s životností OLED vyplatí se kupovat OLED za 35 tis. Na deset let ? Nebo jakou mají vůbec životnost děkuji za info

    • Dobrá děkuji moc za info a pěkné svátky přeji

    • Covybrat.cz 29/12/2020 at 13:17

     Dobrý den,

     u OLED panelů je udávaná životnost 100 000 hodin. Když vezmeme v potaz provoz 8 hodin denně, tak jsme 12 500 dnech, tedy nějakých 34 let. I kdyby byla v reálu třetinová, tak je to více než deset let. Osobně deseti letům životnosti věřím. 

   • A samsung má docela velkou odezvu oproti LG skrz to hraní

    • Covybrat.cz 23/12/2020 at 17:58

     Dobrý den,

     zrovna LG i Samsung jsou na tom obecně z pohledu input lagu asi nejlépe, ale obecně bych se toho nebál u žádného televizoru. Musel by jste mít skvěle vycvičené oko, aby poznalo rozdíl mezi 15 nebo 25 ms.

   • Nebo lepší něco připlatit a vzít LG OLED55CX ta je na tom s jasem jak ?? Oproti BX lépe ? A myslíte, že půjde ještě s cenou dolů po novém roce?? Která z těchto 3 tv je nejlepší. U OLED mě táhne ten krásný obraz, nemůžu si pomoc. děkuji za odpovědi

    • Covybrat.cz 24/12/2020 at 15:14

     Dobrý den,

     nemáte za co, přeji ať vám tv udělá radost.

    • Erik Kysilko 24/12/2020 at 12:27

     Děkuji za info….Asi si připlatim

    • Covybrat.cz 23/12/2020 at 17:55

     Dobrý den,

     vyloženě srovnávat můžete BX a CX. Tam je lepší CX. Má vyšší jas i lepší obrazový procesor. V druhém případě už srovnáváte OLED a LCD a každá z nich má z principu své technologie nějaké omezení. Když nebudu řešit peníze a nebude naprostou většinu času sledovat tv ve dne v extra slunné místnosti, tak nejvíc parády udělá z této trojice LG CX. Cena dolů určitě půjde, ale spíše v řádu malých jednotek tisíc (do jara 2021).

 10. Dobrý deň, nejaké nastavenia obrazu/televízie LG UN8500? Ďakujem

  • Dobrý den,

   doporučil bych vypnout všemožné „režimy úspory energie“ a jako režim obrazu zvolit „kino“, případně „isf Expert“ pokud tv sledujete ve světlé místnosti. Obecně u IPS dává smysl zkusit vyšší hodnoty nastavení kontrastu (cca 80 – 90) a u UN řady od LG dát ostrost na 5-10. 

 11. Ještě by mě zajímal názor na srovnání kvality obrazu mezi 65″ Samsung QE65Q800T a LG 65NANO99, Díky 🙂

 12. Ty předpovědi cen LG NANO97 a LG NANO99 zatím moc nevycházejí…. Chtěl bych 8K televizi, s uhlopříčkou 65 a panel 100Hz. Je ještě nějaká jiná alternativa? Chtěl bych kupovat na jaře/v létě příštího roku s cenou mezi 50-60 tisíc…

  • Dobrý den,

   mě naopak přijde, že odhady docela sedí. LG 65NANO99 jde aktuálně koupit za 70 000 Kč a do konce svého prodejního cyklu na přelomu jara léta by se pod 60 000 Kč mohla pohybovat. Alternativa od Samsungu je QE65Q800T a ta je podle mého i povedenější volba. Vyšší jas, vyšší kontrast, srovnatelné pozorovací úhly. Jedna z mála věcí co hraje do karet LG je podpora Dolby Vision.

 13. Dobry den pane Pokorny, kdyz se divam na zminene modely LG OLED BX/CX vs. Sony KD-55XH9505, tak vy osobne byste si jako televizi domu poridil kterou? Myslim za predpokladu, ze byste za 5 nebo 10 let nekupoval jinou, zkratka jednu nejlepsi povazujete komplexne kterou z nich?

  • Dobrý den,

   já osobně XH9505. Blooming mi nevadí, líbí se mi podání obrazu od Sony a jeho detaily. Navíc má obývací pokoj s velkými okny na jih, takže potřebuji vysoký jas. A ten BX nemá.

   • Dekuji. A mezi CX a Sony 9505 take Sony? Je to zajimave. Nakoukal jsem spustu videi o jejich vzajemnych testech a prestoze papirove jsou ty OLEDy od LG lepsi tak ve skutecnosti mi ten obraz spis lehce drazdi jak je az moc dokonalej a rekl bych i za hranou reality. Ve smyslu jak jsem na ta videa zvykly je upravovat nebo si je pamatovat. Tezko se mi to hodnoti. Mnoho lidi opevuje cernou, a nekde v tom exceluje ale jinde mi prijde ze ztmavuje scenu vic nez jak tmava mela byt. A ta odrazivost napr proti oknu je taky obrovska. Celkove se mi ta technologie libi ale prijde mi to proste cele posunute uz do extremu a lip se divam na trochu nedokonalejsi (hloupe receno) Sony 9505. Ale zajima me prave vas nazor kdyz jich mate tolik nakoukano a kdyz ted stoji stejne. Tak jestli take stale inklinujete k Sony nez k mozna az prilis dokobalemu oledu od LG 🙂

    • Covybrat.cz 28/11/2020 at 07:59

     Dobrý den,

     děkuji za info a přeji ať jste s novým přístrojem spokojen.

    • Dobrý večer pane Pokorný. Děkuji za všechny reakce. Pomohlo mi to. OLEDy jsou opravdu úžasné v tom co umí, ale přesně jak píšete – hledám komplexní balíček vč. schopností ve světlé místnosti. Myslím, že u Sony Bravia KD-55XH9505 máte foto loňského modelu. Neberte to prosím jako rýpání, ale teď jsem si teprve všimnul. Ještě jednou moc díky a přeji vám hodně štěstí! T

    • Covybrat.cz 27/11/2020 at 18:09

     Dobrý den,

     vnímání obrazu a jeho preference je do jisté míry subjektivní. Mluvím o situaci, kdy srovnáváte dva cenově odpovídající přístroje, které se liší značkou, potažmo technologií. Nelze jednozačně říct, že pro každého je lepší volba X nebo Y. Je vidět, že při výběru tv hodně zvažuje a přemýšlíte. Zkuste se podívat na srovnání LG CX a Sony A8, oba jsou to OLEDy. Uvidíte jestli vaše preference tíhne skutečně primárně k LCD, nebo vám jen není úplně sympatické podání obrazu od LG. Za mě je OLED nepřekonatelný pro večerní sledování filmů, ale během dne (minimálně v mých podmínkách kde je hodně světla i slunce) je mu během dne špičková LCD více než vyrovnaným soupeřem.

 14. Děkuju, článek mi hodně pomohl ve výběru.
  V současné době jsme se rozhodoval mezi 55NANO91 a 65NANO91
  Momentálně se mi podařilo najít:
  55NANO91 – 16000 s daní
  65NANO91 – 25000 s daní
  Což mi za tu cenu přijde skvělé!
  Nakonec jsem šel pro 65NANO91 a paráda a za tu cenu snad ani lepší deal sehnat nejde!
  Rád poradím, když někdo bude potřebovat info k téhle TV 🙂

  • Zdravím.
   Právě zvažuji nákup této TV, ale nejlevněji jsem ji našel za 27tis.
   Můžete mi prosím napsat, jestli jde na ní spustit YouTube?
   Děkuji mnohokrát.

   • Dobrý den,

    nevím kterou máte na mysli, ale aplikaci pro Youtube mají v této cenové hladině (i výrazně nižší) od LG všechny.

    • Covybrat.cz 27/12/2020 at 17:55

     Dobrý den,

     s NANO91 a podporou Youtube aplikace není problém.

    • Děkuji za odpověď.
     Mám na mysli LG 65NANO91.
     Ptám se proto,že na mé starší TV LG jež YouTube nejde.
     Prý skončila podpora 🙁
     Děkuji

  • Dobrý den,

   gratuluji k novému televizoru a přeji ať jste spokojený. Pokud by se vám po čase chtělo sepsat vaše osobní zkušenosti z dlouhodobějšího užívání, budu vám moc vděčný já i naši čtenáři.

 15. Dobrý den,

  NANO90 a NANO91 se liší dle mého názoru podstatnějšími parametry. NANO91 má lokální stmívání, HLG a Dolby Vision. Kdežto NANO90 tyto věci nemá.
  Opravte mne jestli se pletu.

  • Dobrý den,

   NANO90 všechny uvedené vlastnosti má, můžete si to snadno ověřit ve specifikaci či u webové podpory LG.

   • Dobrý den
    Děkuji za vaše články o TV. Čtu si zde každý den a vždy se dozvím něco nového,zajimaveho a i prekvapiveho.
    Mám na vás prosbu. Chci si koupit TV 75″.Jelikož už mám TV LG a jsem s ní spokojen i když je to IPS panel,vyhovuje mě magicky ovladač a i další funkce,ale nebráním se i modelu s VA.
    Narazil jsem na LG 75NANO796F.AEU za celkem rozumnou cenu, ale popis TV je dost strohý tak bych potřeboval rozklíčovat jaká ta TV vlastně je. Trochu mám obavy,že není určena pro český trh. Děkuji za odpověď.

    • Covybrat.cz 16/01/2021 at 10:28

     Dobrý den,

     LG takto dříve označovala model určený pro EU trh. V posledních letech používala spíše označení typu PUA / AUA / AUB. Za sebe si na 99 % myslím, že tv je v pořádku a určena pro náš trh. Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, je třeba to ověřit přímo u výrobce. 

 16. Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit s výběrem TV LG oled65? Cenu bych volil kolem 50tis. Měl jsem vybraný typ oled65c9, ale teď váhám, jestli nezvolit některý z letošních modelů.
  Děkuji za radu.
  Srdečně zdraví Honza

  • Dobrý den,

   v uvedené cenové kategorii to vychází právě na loňskou C9 či letošní CX. Finančně je to skoro na stejno, a upřímně z pohledu obrazu je to také skoro to stejné. Osobně bych volil podle konkrétní nabídky a její výhodnosti. Teoreticky se nabízí možnost vzít loňskou 65B9, která je pod 40 000 Kč. Pozor však na nižší jas a horší obrazový procesor. Záleží co na ní plánujete sledovat. U takto kvalitní televize se nabízí stejně kvalitní 4K obsah a tam dává příplatek za „C“ řadu smysl. V případě, že budete většinu času sledovat běžné tv vysílání, dává smysl zauvažovat i nad B9.

 17. Dobrý den,

  Kam do tohohle zapadá nová LG65NANO79?
  Zajímá mě hlavně rozdíl mezi LG65NANO90 a LG65NANO79, parametry vypadají podobně až na Hz, ale cenový rozdíl je propastný…
  Zajímá mně hlavně jaký používá typ podsvícení, jestli opravdový Direct Led nebo Basic/Edge?

  Děkuji za jakékoliv info!

  S pozdravem

  Ondřej Veselý

  • Dobrý den,
   LG NANO79 se v nabídce od LG objevila v průběhu roku. S NANO90 ji dle mého nemá cenu srovnávat, tam je přeci jen velký rozdíl:

   50 vs 100 Hz, výrazně horší obrazový procesor a chybějící lokální tlumení u NANO79, nepodpora Dolby Vision u nižšího modelu, stejně jako chybějící podpora FreeSync/Gsync. NAN079 nemá pochopitelně ani HDMI 2.1 a celkově je nabídka portů o něco chudší (3x HMDI + 2x USB).

   Reálně ji dává smysl srovnávat s NANO80 a zde je dle mého NANO79 kupodivu lepší volbou za o něco menší cenu. Má přímé podsvícení, bez lokálního tlumení. Takže jednotnost displeje je na lepší úrovni než u NANO80 a jeho šesti sloupcích lokálního tlumení. Kontrastní poměr je kvůli tomu nepatrně horší, ale nic dramatického. Oproti NANO80 pořád chybí pár portů (zase 1x USB a 1x HDMI). Plus pozor na rozměry, kvůli přímému podsvícení a nízké je trochu hlubší, než je dnes standard.

 18. Dobrý den,

  Kam do tohohle zapadá nová LG65NANO79?
  Zajímá mě hlavně rozdíl mezi LG65NANO90 a LG65NANO79, parametry vypadají podobně ale cenový rozdíl je propastný…

  Děkuji za jakékoliv info!

  S pozdravem

  Ondřej Veselý

 19. Dobrý den,chtěl bych potvrdit informaci,že model LG NANO91 se liší jen počtem HDMI 2.1 proti LG 55NANO90.Jinak mají všechny parametry stejné.Je zde rozdíl 3000Kč tak jestli je to jen v počtu HDMI 2.1 tak je to jasná volba.Předem děkuji za radu a doporučení zdraví Vás Petr Gemov.

  • Dobrý den,

   ano skutečně se liší (kromě vzhledu) jen počtem HDMI 2.1 (91 má 2x 2.1 a 2x 2.0b, zatímco 90 má 4x 2.1). Rozhodně platí, že se vyplatí koupit tu s lepší cenou.

   • Další rozdíl je ještě ve stojanu myslím, mám za to že 90 má dvě nožičky, kdežto 91 má jednu Y nohu… Pro někoho s menším stolkem na TV s nemožností instalace na zeď to může bejt zajímavé info 🙂

  Napište svou recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

  Covybrat.cz
  Logo