LG televize – podrobné srovnání pro rok 2021

LG patří společně se Samsungem k největším gigantům na poli televizorů. Letošní nabídka od LG je poměrně široká a může být lehké se v ní ztratit. Proto jsem připravil popis a srovnání všech nových modelů. Podíváme se, co umí a zda mají co nového nabídnout v porovnání s předchozími roky.

Nejlepší televize

NázevKde koupitKontrastÚhlyBarvyKonstrukceDynamikaSystémHodnocení
celkem
1.Sony XR-55A80JZjistit cenu100 %85 %90 %90 %90 %80 %
90 %
Recenze
2.LG OLED55C1Zjistit cenu100 %80 %90 %90 %90 %80 %
89 %
Recenze
3.LG B1Zjistit cenu100 %80 %90 %85 %80 %80 %
87 %
Recenze
4.LG OLED55A1Zjistit cenu100 %80 %90 %85 %75 %80 %
86 %
Recenze
5.Samsung QE55QN90AZjistit cenu90 %65 %90 %90 %90 %80 %
85 %
Recenze
6.Sony XR-75X95JZjistit cenu80 %70 %85 %85 %90 %80 %
82 %
Recenze
7.Samsung QE55QN85AZjistit cenu65 %80 %80 %90 %85 %80 %
79 %
Recenze
8.Sony XR-55X93JZjistit cenu75 %55 %80 %80 %85 %80 %
76 %
Recenze
9.Samsung QE55Q70TZjistit cenu70 %50 %80 %75 %80 %80 %
73 %
Recenze
10.Hisense 55U8QFZjistit cenu75 %50 %80 %80 %75 %75 %
73 %
Recenze
11.Samsung QE55Q70AZjistit cenu70 %50 %80 %75 %80 %80 %
73 %
Recenze
12.Samsung QE55Q80AZjistit cenu45 %80 %75 %80 %85 %80 %
73 %
Recenze
13.Samsung QE55Q60AZjistit cenu60 %55 %80 %70 %70 %80 %
69 %
Recenze
14.Samsung UE55AU7172Zjistit cenu60 %50 %70 %70 %60 %70 %
63 %
Recenze
15.LG 55UP7500Zjistit cenu40 %75 %70 %70 %60 %70 %
61 %
Recenze

Co přináší LG v modelové řadě 2021

V následujícím článku najdete přehled všech Sony televizorů a v dalším Samsung televizorů.

Jednou z nejzajímavějších novinek je uvedení 83 palcového OLED panelu – LG OLED83C1. Bohužel cenovka je tak vysoká, že ještě pár let nebude takto velký OLED panel dostupný pro běžné kupující. Prima zprávou je, že díky tomu postupně klesnu ostatní velikosti OLEDu. Už loni LG uvedlo 48 palcový OLED panel a s jeho nabídkou pokračuje i letos. Možná si říkáte, že v době kdy se úhlopříčky neustále jen zvyšují, je to krok zpátky a nikoho nezajímá. Ale to není tak úplně pravda. Řada diváků je omezena fyzickým místem ve své obývací stěně a než přistoupit k nákladné a náročné výměně nábytku, tak se raději spokojí s menší úhlopříčkou. A pokud při tom chtějí zároveň kvalitní televizi (třeba náhradu svojí starší plazmy), tak upřímně až do letoška nebylo extra z čeho vybírat. A díky novému malému OLEDu zase bude. Za mě palec nahoru.

LG dále pokračuje v nabídce s podporou HDMI 2.1. Tu nám LG nabídlo již pár let dozadu a samozřejmě v ní pokračuje. Oproti loňskému roku se navýšila nabídka 8K televizorů, je vidět že výrobci by nás rádi donutili k jejich koupi. Nejvyšší verze obrazového procesoru jsou kromě OLEDů vyhrazeny právě jen 8K LCD. Ani 4K miniLED nedostalo nejvyšší verzi obrazového procesoru. U ostatních změn to vypadá, že se valná většina zlepšení týká softwaru. Zlepšení dynamické mapování tónů u HDR nebo HGiG mód pro lepší zobrazování konzolových her. Počítat můžeme i s podporou Apple TV (podpora videí z této služby ve 4K s Dolby Digital) a AirPlay 2 – umožní sdílet obsah obrazovky vašeho Apple telefonu nebo noteboku na obrazovku tv. Meziročně je u LCD (kromě uvedení miniLED) jen minimální změna oproti předchozí generaci.

U HDR formátů je podporováno Dolby Vision, HDR10 a HLG. Zejména podpora Dolby Vision je důležitá, protože se stává nejrozšířenějším formátem. Jako obvykle je tu opět vylepšení softwaru řídícího zobrazení obrazu – obrazového procesoru. V propagaci se můžete dočíst, že u 4K modelů využívá čtyř krokového vylepšení obrazu založeného na umělé inteligenci (u 8K dokonce šesti krokového). V praxi se pravděpodobně dočkáme lehkého zlepšení oproti předchozímu roku.

Evoluce se pochopitelně dočkal i operační systém, kterým je známý WebOS. Pro letošek tu máme verzi 6.0 (loni byla 5.0) Změna je to na první pohled jasně patrná, bohužel (za mě) ne ve všem k lepšímu. Změny se týkají primárně jeho vzhledu, plus určitě i lazení výkonu. WebOS je už dlouhodobě svižný a vydařený operační systém. I když letos s novou verzí došlo k drobnému zpomalení.

Zajímavostí rovněž je, že letos se v nabídce neobjevuje žádný model s FullHD nebo HD Ready rozlišením (v roce 2019 tu by FullHD řada LM). 4K se u LG stává standardem a zároveň i low costem. Podporován je i zvukový Dolby Atmos. To neznamená, že ho repro tv dokáže přehrát. Využít ho můžete, pokud ho dokážete přes HDMI ARC poslat do soundbaru nebo své domácí audio soustavy. Poměrně nečekaný je i fakt, že žádný z nových modelů nemá dvojitý (twin) tuner. Tedy není možné jeden pořad sledovat a jiný nahrávat.

Zdá se, že některé velikostní varianty by mohli mít panel typu VA. To by za mě bylo velmi vítané zpestření a hodně zajímavou konkurencí pro Samsung (ten naopak letos do pár modelů uvedl IPS panel, čímž je celá situace ještě komplikovanější). Doufám, že tomu tak doopravdy bude. Ale to ukáže až čas a až je bude možné vidět naživo. Jen věřím, že to nedopadne jako u některých Sony modelů pár let zpátky kdy v různých výrobních várkách u stejného modelu ve stejné velikosti, mohli být oba typy panelů. V takovém případě se nedá poradit nic jiného, než se jít na tv podívat osobně, případně počítat s tím, že při nákupu přes internet budete možná vracet.

Zajímavé funkce (vlastnosti)

 • Alfa 9 generace 4 – takto je nazvaný obrazový procesor, který je vyhrazen všem OLED (klasicky kromě řady B a nově i A), 8K a žádnému z LCD 4K modelů. Zlepšení oproti předchozí generaci je drobné (stejně jako každý rok).
 • Auto Genre Selection – přístroj sám rozpozná, na jaký typ žánru se díváte (sport, koncert, film atd..) a na základě toho přizpůsobí nastavení zpracování obrazu. Uvidíme, jaké to bude v praxi, dovedu si představit že nemalá část uživatelů si tuto funkci raději vypne.
 • Dolby Vision IQ – přizpůsobení HDR obrazu při Dolby Vision prostředí ve kterém sledujete (de facto klasický senzor okolního jasu) a zároveň i na základě obsahu sledované scény. Zní to zajímavě, osobně myslím, že se bude jednat o kategorii „drobné vylepšení“
 • Filmmaker Mode – režim obrazu, který má být co nejvěrnějším zobrazením záměru tvůrce. Ve zkratce, omezení úprav obrazu (ostrost, vyhlazování, atd..). Je s námi od roku 2020. Alternativou může být režim Cinema (Kino), který nabízí rovněž věrné zobrazení,ale k tomu i trochu softwarových úprav obrazu.
 • Bohužel na straně výbavy a funkcí máme i ztráty. Tou hlavní je odstranění interního dekoderu pro zvukový formát DTS (platí od roku 2020). LG tímto krokem následovalo Samsung, který DTS nepodporuje již několik let.
 • Dále je za mě škoda, že jsme se u síťového konektoru pořád ještě nedočkali podpory 1 Gbps, stále se jedná o 10 / 100 Mbps.

Stejně jako v předchozích letech je zde vidět rozdělení na několik hlavních segmentů nabídky. První rozdělení se týká použité zobrazovací technologie. Tou je:

 • OLED
 • QNED (miniLED)
 • NanoLCD
 • LCD

Další možností rozdělení je použité rozlišení. Tedy 4K a 8K.

Ve výsledku tedy můžeme vybírat z:

 • 8K OLED
 • 4K OLED
 • 8K QNED
 • 4K QNED
 • 8K NanoLCD
 • 4K NanoLCD
 • 4K klasické LCD

Co je to OLED

Co si budeme namlouvat, OLEDy od LG jsou v současné době ty nejprodávanější. Může za to především velmi příznivá cena (oproti Sony), a vyladěný operační systém (ve srovnání s Panasonicem). Tím nechci říct, že tito výrobci jsou špatní. Mají svoje výhody, ale pro většinu běžných uživatelů LG nabídne příjemnější poměr ceny a užitné hodnoty. Tento stav zatím stále platí již od roku 2017. Uvidíme, zda ten letošní něco změní. Podrobněji fungování OLED popisuji ve velkém průvodci výběrem televizoru, OLED sekci.

Rozdíl mezi NanoLCD, LCD a QNED (miniLED)

V případě Nano technologie se jedná o rozšíření klasického LCD, které přináší lepší pokrytí barevného spektra, vyšší jas a lepší pozorovací úhly. Principiálně se jedná o to stejné, co se u Samsungu označuje jako QLED. Touto technologií jsou vybaveny vyšší řady LCD nabídky. Pokud plánujete sledovat obsah ve vysokém rozlišení s podporou HDR (Netflix, Blu-ray či vysoce kvalitní filmy stažené z internetu) tak byste při nákupu měli rozhodně zvažovat alespoň NanoLCD či s vyšším rozpočtem OLED.

QNED je pak zjednodušeně řečeno NanoLCD, které má více stmívacích zón a díky tomu i lepší kontrast a menší blooming efekt. Prostě další drobná evoluce směrem vpřed.

4K LG OLED televize 2021

OLED je u LG nejdůležitějším segmentem, díky každoročnímu poklesu ceny můžeme i letos čekat další růst prodejů a zvyšování tržního podílu. A není se čemu divit. V podání černé nemá OLED mezi současnými technologiemi konkurenci a tyto typy scén na něm vypadají naprosto úžasně. Jelikož už jsou tu s námi hezkých pár let, tak se naštěstí nepotvrdili obavy z vypalování obrazu. Ano nějaké případy zaznamenány byly, ale jednalo se spíše o první generace OLEDů. Rozhodně však platí, že na některé využití (delší zobrazení statického obrazu) nejsou příliš vhodné a pokud ho máte takto v plánu využívat, tak bych to ještě jednou zvážil.

LG A1

Letošní novinka ze strany LG a současně nejlevnější OLED letošní nabídky. A1 má oproti vyšším řadám výrazně omezenější výbavu, včetně faktu že má jen 50 Hz. Rovněž má nižší verzi obrazového procesoru (stejnou jako B1), nemá vůbec BFI a horší pokrytí barevného spektra. I zvuk je jen klasický 2.0 20 W. Pro hráče může být fatální absence HDMI 2.1 a chybějící FreeSync a G-Sync. Upřímně nákup této tv nedává moc smysl. Pokud chcete „super“ tv, začněte se dívat od LG B1 výše. A naopak, pokud nejste náročný divák, kterému stačí 50 Hz a nepotřebujete žádné speciální technologie pro vylepšení obrazu, stačí vám nejspíše základní řada od LG nebo třeba od Samsungu. A bude stát polovinu toho co A1.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED48A1
 • LG OLED55A1
 • LG OLED65A1
 • LG OLED77A1

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Za mě její nákup opravdu nedává moc smysl. Zvlášť s ohledem na cenu. 55 palcová varianta stojí aktuálně 28 000 Kč. To je jen o pár tisíc méně než výrazně lepší LG B1, a o pět tisíc více než stojí loňská (a také výrazně lepší) LG BX. Dovedu si představit, že s cenou pod 20 000 Kč si ji koupí divák, který je citlivý na blooming efekt u LCD, ale má opravdu velmi omezený rozpočet. Nad tuto cenovou úroveň se rozhodně nákupu LG A1 vyhněte.

LG B1

Letos už není řada B tou nejdostupnější z OLED nabídky. Nově je tu model A1. Ale zpět k řadě B, respektive modelu B1. Oproti „standardu“ a C1 je zásadnějším ústupkem slabší použitý obrazový procesor – Alpha 7 ve své čtvrté generaci. Také nižší jas. Zbytek technologií je dle očekávání – 4K rozlišení, podpora HDR10, Dolby Vision i HLG, 40W zvukového výkonu a HDMI ve verzi 2.1. Samozřejmostí je i 100 Hz obnovovací frekvence. Oproti loňskému roku je novinkou uvedení větší úhlopříčky 77 palců. Pokud chcete OLED a na C1 vám pár tisíc chybí, zkuste se podívat zde.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED55B1
 • LG OLED65B1
 • LG OLED77B1

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Cena B1 se pohybuje okolo 30 000 Kč, to není (zvláště v kontextu ceny C1) vůbec špatné nabídka. Nicméně loňská BX jde koupit za 22 000 Kč. Což z ní pořád činí zajímavější nabídku. Zásadní rozdíl mezi nimi totiž budete hledat jen těžko.  

LG C1

Světově asi nejprodávanější OLED už několik let po sobě. Není nejlepší, ale mnoho mu k tomu nechybí. A každý rok je k dostání (to neplatí hned po uvedení) za rozumnou cenu. Donedávna platilo, že pokud nepotřebujete punc exkluzivity, který dávají výše postavené řady, tak se jedná o to nejlepší (z pohledu kvality obrazu) co má LG v nabídce. Ale to od roku 2021 není pravda. Řada G, která dosud měla jen „lepší design“, má letos i lepší panel a tudíž lepší vlastnosti. Ale k tomu se ještě dostaneme. Zásadním rozdílem oproti řadě B je obrazový procesor – Alpha 9 ve své čtvrté generaci. Také je pravidlem, že řada B má nižší jas. Tím je méně vhodná pro sledování ve dne a má trochu horší obraz v HDR.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED48C1
 • LG OLED55C1
 • LG OLED65C1
 • LG OLED77C1
 • LG OLED83C1

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

LG 55C1 má aktuálně cenu 42 000 Kč. LG CX lze aktuálně pořídit za 25 000 Kč. Za takové situace není vůbec co řešit. Nákup C1 je nesmyslný. Ve chvíli kdy se cena C1 dostane na rozdíl 3-4 tisíc od CX, začal bych preferovat novou verzi. Zlepšení je pouze drobné.

LG G1

„Vylepšená“ verze C1. Má hezčí vzhled, ale na druhou stranu si k ní musíte dokoupit stojan. V balení není, počítá se s montáží na zeď. Díky novému typu „evo“ panelu má vyšší jas než LG C1.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED55G1
 • LG OLED65G1
 • LG OLED77G1

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Současná cena je 52 000 Kč. Za ni dostanete exkluzivní vzhled a oproti řadě „C“ asi 15 % jasu navíc. To není špatné. Ale … C1 stojí 42 000 Kč a to je docela velký rozdíl. A hlavně CX stojí 25 000 Kč a to už je opravdu obří rozdíl. Pokud nemáte vyloženě štědrý rozpočet, tak bych G1 nekupoval dokud nebude maximálně o 5 000 Kč dražší než CX nebo C1.

Srovnání parametrů LG OLED 2021

A1B1C1G1Z1
Dostupné velikosti48, 55, 65, 7755, 65, 7748, 55, 65, 77, 8355, 65, 7777, 88
Rozlišení4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)8K (7 680 × 4 320)
Barevná hloubka10 bitů10 bitů10 bitů10 bitů10 bitů
Typ paneluOLEDOLEDOLEDOLEDOLED
Typ podsvícení
Local DimmingNeNeNeNeNe
Obnovovací frekvence50 Hz100 Hz100 Hz100 Hz100 Hz
Obrazový procesorAlpha 7 Generation 4Alpha 7 Generation 4Alpha 9 Generation 4Alpha 9 Generation 4Alpha 9 Generation 4
HFR (High Frame Rate)NeAnoAnoAnoAno
VRR (Variable Refresh Rate)NeAnoAnoAnoAno
FreeSyncNeAnoAnoAnoAno
G-SyncNeAnoAnoAnoAno
ALLM (Auto Low Latency Mode)AnoAnoAnoAnoAno
Sluchátkový výstupAnoAnoAnoAnoAno
HDMI3 (2.0)4 (2x HDMI 2.1 a 2x  HDMI 2.0)4 (4x HDMI 2.1)4 (4x HDMI 2.1)4 (4x HDMI 2.1)
USB23333
Nahrávání TV vysíláníAnoAnoAnoAnoAno
BluetoothAno (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)
Apple AirPlay 2AnoAnoAnoAnoAno
Dolby AtmosAnoAnoAnoAnoAno
eARCAnoAnoAnoAnoAno
ARCAnoAnoAnoAnoAno
Podpora bezdrátových reproduktorů WiSANeNeAnoAnoAno
Výkon20 W40 W40 W60 W80 W
Systém reproduktorů2.02.22.2 4.24.2
HbbTVAnoAnoAnoAnoAno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2

8K LG OLED 2021

LG Z1

Komu by se zachtělo OLED s 8K rozlišením, tak může sáhnout po tomto modelu. Pokud nejste opravdu velmi bohatí, tak budete muset pro jeho koupit nejspíš prodat malý dům, nebo alespoň auto. Protože ceny jsou extrémní a pro běžné smrtelníky nedosažitelné. Zajímavostí je 80W audio u většího modelu a 60W u menšího.

Dostupné velikosti:

 • LG OLED77Z1
 • LG OLED88Z1

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

Nejlevnější 8K OLED startuje za rovného půl milionu. Cena určitě spadne níže, ale pro běžné kupující bude stále extrémně vysoká.

LG 4K miniLED LCD 2021 (QNED)

LG QNED90

Můžete se setkat i s řadu QNED91, která je technicky totožná, liší se jen vzhledem.

Vrchol 4K LCD nabídky od LG pro rok 2021. Zajímavé je, že ani nenabízí velikost 55 palců a začíná rovnou od 65. Díky miniLED by měla mít výrazně větší počet stmívacích zón a proto i méně bloomingu – klasického nedostatku LCD televizorů. Z dostupných informací se zdá, že i letos by u LG měly hrát prim IPS panely. Za zmínku stojí, že nedostane nejlepší obrazový procesor, ale jen Alpha 7 4. generace. To stejné platí pro HDMI 2.1 porty. Má je, ale jen dva ze čtyř. Je vidět, že LG už prostě nebere LCD jako vrchol svojí nabídky. A proto mu nedává to nejlepší vybavení. Minimálně pro 4K rozlišení to platí bez výhrad. HDR formáty jsou podporovány všechny zásadní – HDR10, Dolby Vision, HLG.

Dostupné velikosti:

 • LG 65QNED90
 • LG 75QNED90
 • LG 86QNED90

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

V tuto chvíli se prodává za 65 000 Kč. Z uvedených parametrů a ze zkušeností ze zbytku trhu mi jako první rozumná cena kdy by měl nákup dávat smysl je okolo 45 000 Kč – za předpokladu, že pro vás tento typ panelu vhodný. Nutno připomenout že se bavíme o 65 palcích (a nikoliv 55 jako obvykle), protože menší velikost není k dispozici.

LG 8K miniLED LCD 2021 (QNED)

LG QNED95

Můžete se setkat i s řadu QNED96, která je technicky totožná, liší se jen vzhledem.

Kromě obligátního 8K rozlišení má tv i lepší verzi obrazového procesoru a dost možná i větší počet stmívacích zón. V realitě je však přínos 8K rozlišení minimální a současně cena vysoká. I z tohoto důvodu je jasné, že se v našich končinách nebude jednat o prodejní hit. Osobně v podobné cenové hladině raději doporučím OLED.

Dostupné velikosti:

 • LG 65QNED95
 • LG 75QNED95

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

Prodává se za 70 000 Kč. Když nebudu brát v potaz, že nákup 8K televizoru je v tuto chvíli zbytečný, tak mi stejně jako v předešlém případě přijde jako rozumná cena 45 000 Kč.

LG QNED99

Podobný jako předchozí model. Navíc lepší zvuk a pravděpodobně i vyšší počet stmívacích zón. Rovněž je dostupný ve vyšší úhlopříčce 86 palců. Obrazový procesor Alpha 9 4. generace, 4x HDMI 2.1, vysoký počet stmívacích zón a stejně jako u ostatních modelů podpora u všech důležitých HDR formátů – HDR10, Dolby Vision, HLG.

Dostupné velikosti:

 • LG 65QNED99
 • LG 75QNED99
 • LG 86QNED99

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

Prodává se za 75 000 Kč. Když nebudu brát v potaz, že nákup 8K televizoru je v tuto chvíli zbytečný, tak mi stejně jako v předešlém případě přijde jako rozumná cena 50 000 Kč.

Srovnání parametrů LG miniLED LCD 2021

QNED90QNED95QNED99
Dostupné velikosti65, 75, 8665, 7565, 75, 86
Rozlišení4K (3 840 x 2 160)8K (7 680 × 4 320)8K (7 680 × 4 320)
Barevná hloubka10 bitů10 bitů10 bitů
Typ paneluIPSIPSIPS
Typ podsvíceníDirectDirectDirect
Local DimmingAnoAnoAno
Obnovovací frekvence100 Hz100 Hz100 Hz
Obrazový procesorAlpha 7 Generation 4Alpha 9 Generation 4Alpha 9 Generation 4
HFR (High Frame Rate)AnoAnoAno
VRR (Variable Refresh Rate)AnoNeNe
FreeSyncAnoNeNe
G-SyncNeNeNe
ALLM (Auto Low Latency Mode)AnoAnoAno
Sluchátkový výstupAnoAnoAno
HDMI4 (2x HDMI 2.1 a 2x  HDMI 2.0)4 (4x HDMI 2.1)4 (4x HDMI 2.1)
USB333
Nahrávání TV vysíláníAnoAnoAno
BluetoothAno (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)
Apple AirPlay 2AnoAnoAno
Dolby AtmosAnoAnoAno
eARCAnoAnoAno
ARCAnoAnoAno
Podpora bezdrátových reproduktorů WiSANeNeNe
Výkon40 W40 W60 W
Systém reproduktorů2.22.24.2
HbbTVAnoAnoAno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2

4K LG NANO televize 2021

LG trochu nešťastně zvolilo stejný název pro letošní modely, který je úplně stejný jako loňský (Nano90). To je trochu matoucí, ale na druhou stranu mezi letošní a loňskou nabídkou není velký rozdíl. Pro jistotu doplním ještě přesnější označení, které je typu „NANO913PA“ – což odpovídá řadě Nano90.

Nano90

(můžete se setkat i s modely Nano91 a Nano92, technicky jsou totožné, liší se jen vzhledem)

Dříve se pod tímto označením skrýval vrchol 4K LCD nabídky, ale letos tu máme novou miniLED QNED řadu, která základní LCD nabídku odsouvá více do pozadí. A na co se můžeme těšit? 100 Hz IPS panel s přímým podsvícením, který však není 10 bitový (ale jen 8 bitů + FRC). Obrazový procesor je Alpha 7 Generation 4, tedy průměr v nabídce LG.Potěší přítomnost dvou HDMI 2.1 portů, podpora FreeSync, Dolby Vision nebo Dolby Atmos. Rovněž potěší nadprůměrné audio v podání 2.2 40 W vestavěných reproduktorů.

Dostupné velikosti:

 • 86NANO913PA
 • 75NANO913PA
 • 65NANO913PA
 • 55NANO913PA

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Aktuální cena je 24 000 Kč. Loňský model už se de facto doprodal, je v nabídce několika obchodů za podobnou nebo i lehce vyšší cenu. Cena to není špatná, ale jako rozumná cena pro koupi mi přijde okolo 18 000 Kč a méně. Za to dostanete 100 Hz IPS panel s přímým podsvícením. To je pro milovníky sportu s omezenějším rozpočtem vhodná volba. Pro milovníky filmů bude lepší VA panel od Samsungu, například Q70A. S větším rozpočtem už můžete do OLEDu nebo highend LCD od Sony.

Nano85

(můžete se setkat i s modely Nano88 a Nano86, technicky jsou totožné, liší se jen vzhledem)

Oproti Nano90 tu máme dva hlavní rozdíly. Už nemá přímé podsvícení, ale jen boční. A také už má klasické audio 2.0 20 W.

Dostupné velikosti:

 • 75NANO853PA
 • 65NANO853PA
 • 55NANO853PA
 • 50NANO853PA (zde by se mělo jednat o VA panel)

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Aktuálně stojí 28 000 Kč. Což je cena až úsměvná, zvlášť v kontextu toho že lepší Nano90 stojí o 4 000 Kč méně. Osobně bych její nákup nezvažoval dokud cena nebude okolo 15 000 Kč

Nano80

(můžete se setkat i s modelem Nano81, technicky jsou totožný, liší se jen vzhledem)

Rozdíly oproti NANO85 jsou docela výrazné. Místo 100 Hz panelu, je zde už jen 50 Hz. Také nemá HDMI 2.1. Místo tří USB portů, jsou zde jen dva. Rovněž chybí podpora Dolby Vision (tv by ji stejně nedokázala využít) a Dolby Atmos (v této cenové hladině pochopitelné).

Dostupné velikosti:

 • 75NANO803PA
 • 65NANO803PA
 • 55NANO803PA
 • 50NANO803PA

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Opět velice ambiciózně nastavená cena na 22 000 Kč. Dokonce se prodává i loňský (skoro totožný model), který je k mání za 13 000 Kč. Takže nákup letošní novinky pochopitelně nedává smysl. A 13 000 Kč je rozumná cena, za kterou bych koupi letošní novinky doporučil.

4K LG LCD televize 2021

Základní LCD řady, základní obrazový procesor – Alpha 5 Generation 4, 50 Hz IPS panel, jen HDMI 2.0b. Také není podpora Dolby Vision ani Dolby Atmos. Z pohledu kvality obrazu jsou na to stejně. De facto se jedná o ten stejný televizor, který se liší jen nepatrně. Typicky barva nebo tvar stojanu. I tyto tv mají nejnovější verzi operačního systému webOS 6.0.

UP8100

Má 3 HDMI a 2 USB porty. Má “magic remote” – speciální ovladač jako skoro všechny ostatní LG tv.

Dostupné velikosti:

 • 75UP8100
 • 70UP8100
 • 65UP8100
 • 55UP8100
 • 50UP8100
 • 43UP8100

Cena aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Startovací cena je 20 000 Kč, což je pochopitelně naprosto nesmyslné. Rozumná cena je okolo 12 000 Kč.

UP8000

Jediný rozdíl oproti UP8100 je tvar stojanu. UP8000 má dvě nožky po stranách obrazovky, UP8100 má „půlměsíc“ v prostřední části obrazovky.

Dostupné velikosti:

 • LG 43UP8000
 • LG 50UP8000
 • LG 55UP8000
 • LG 65UP8000
 • LG 75UP8000

Cena aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Startovací cena je 20 000 Kč, což je pochopitelně naprosto nesmyslné. Rozumná cena je okolo 12 000 Kč.

UP7700

Má 2 HDMI a 1 USB porty. Má “magic remote”.

Dostupné velikosti:

 • LG 43UP7700
 • LG 50UP7700
 • LG 55UP7700
 • LG 65UP7700
 • LG 70UP7700
 • LG 75UP7700

Cena aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Startovací cena 18 000 Kč, s ohledem na to že má oproti předchozímu modelu o jeden HDMI a USB port méně, tak je rozumná cena cca 11 500 Kč.

UP7500

Má 2 HDMI a 1 USB porty. Nemá “magic remote”.

Dostupné velikosti:

 • LG 43UP7500
 • LG 50UP7500
 • LG 55UP7500
 • LG 65UP7500
 • LG 75UP7500

Cena aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Startovací cena 17 000 Kč, oproti předchozí nemá magic remote. Až bude okolo 11 000 Kč, tak bych ji do výběru zvažoval. Za současné situace to nedává smysl.

Srovnání parametrů LG 4K LCD TV 2021

NANO90NANO85NANO80UP8100UP8000UP7700UP7500
Dostupné velikosti55, 65, 75, 8650, 55, 65, 7550, 55, 65, 7543, 50, 55, 65, 70, 7543, 50, 55, 65, 70, 7543, 50, 55, 65, 70, 7543, 50, 55, 65, 75
Rozlišení4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)
Barevná hloubka8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC
Typ paneluIPSIPSIPSIPSIPSIPSIPS
Typ podsvíceníDirectEdgeEdgeBasicBasicBasicBasic
Local DimmingAnoAnoAnoNeNeNeNe
Obnovovací frekvence100 Hz100 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz
Obrazový procesorAlpha 7 Generation 4Alpha 7 Generation 4Alpha 7 Generation 4Alpha 5 Generation 4Alpha 5 Generation 4Alpha 5 Generation 4Alpha 5 Generation 4
HFR (High Frame Rate)AnoAnoNeNeNeNeNe
VRR (Variable Refresh Rate)AnoAnoNeNeNeNeNe
FreeSyncAnoAnoNeNeNeNeNe
G-SyncNeNeNeNeNeNeNe
ALLM (Auto Low Latency Mode)AnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Sluchátkový výstupAnoAnoNeNeNeNeNe
HDMI4 (2x HDMI 2.1 a 2x  HDMI 2.0)4 (2x HDMI 2.1 a 2x  HDMI 2.0)4 (verze 2.0)3 (verze 2.0)3 (verze 2.0)2 (verze 2.0)2 (verze 2.0)
USB3322211
Nahrávání TV vysíláníAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
BluetoothAno (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)
Apple AirPlay 2AnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Dolby AtmosAnoAnoNeNeNeNeNe
Dolby VisionAnoAnoNeNeNeNeNe
eARCAnoAnoAnoAnoNeNeNe
ARCAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Podpora bezdrátových reproduktorů WiSANeNeNeNeNeNeNe
Výkon40 W20 W20 W20 W20 W20 W20 W
Systém reproduktorů2.22.02.02.02.02.02.0
HbbTVAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
Magic RemoteAnoAnoAnoAnoAnoAnoNe

Co bych z LG tv nabídky pro rok 2021/2022 kupoval já

Bavím se o hypotetické situaci, že už nejsou k sehnání LG modely z roku 2020 (ale vždy uvedu i doporučený typ z aktuální situace) a zároveň (psáno začátkem července 2021) neznám ještě plnou nabídku konkurence. LG bude opět dle mého velmi úspěšné mezi dražšími televizory (díky OLED) a mezi levnějšími modely bude hrát druhé housle za Samsungem. Určitě je dobré vědět, že obě značky nabízí u většiny modelů rozdílný typ panelu a proto se každá hodí pro jiné využití.

Chci špičkovou televizi v ceně okolo 40 000 Kč

V tuto chvíli je LG 55C1 s cenou lehce přes 40 000 Kč, ale nebude dlouho trvat a do rozpočtu se vejde. Na jaře roku 2022 se pod 40 bude dát pravděpodobně koupit i LG 65C1. A to už bude opravdu zajímavá koupě. Aktuálně za hluboko pod tento limit koupíte výbornou LG 65CX.

Chci kvalitní televizi do 30 000 Kč

Za současných podmínek je jasnou volbou LG 55CX, kdy vám ještě pár tisíc zbude. Kdyby se doprodala, tak máte můžete mít LG 55NANO90, případně nižší model s vyšší úhlopříčkou. Ta už tak zajímavá jako OLED není a osobně bych raději volil konkurenci. Dobrou volbou může být pro denní provoz v prosvětlené místnosti, ale pro většinu uživatelů bude v tomto limitu vhodnější Samsung či Sony. Časem pod tuto úroveň opět spadne LG 55C1 a volba bude jasná.

Chci tv do 20 000 Kč

Na jaře 2022 pod touto cenou bude výše uvedená LG 55NANO90. Velmi rozumná cena s ohledem na to co za ni dostanete. To je taky jediné co dává od LG smysl kupovat (pochopitelně kromě OLED) pokud nemáte opravdu velmi omezený rozpočet a nepotřebujete IPS panel. LG 55NANO85 k této hranici spadne už během podzimu. Osobně bych v této cenové hladině volil jinou značku.

Do 15 000 Kč

Dostáváme se do sfér dominance Samsungu. LG nabízí 55UP8000, za tuto cenu moc zajímavá není. Na jaře 2022 budou hranici 15 000 Kč rozhodně atakovat nižší NANO řady (80/81 a 85/86). Věřím, že i tak budou na trhu existovat vhodnější alternativy.

Do 10 000 Kč

Časem na toto úroveň padně LG 55UP7500. Obrazově je stejná jako UP8100, jen má o něco horší výbavu. Pro denní použití v domácnosti nebo do zasedačky v kanceláři – proč ne. Opět platí, že zde bude pro většinu lidí lepší volbou Samsung AU7172.

Historie TV LG

Firma LG má za sebou zajímavou historii. Je relativně známé, že vznikla roku 1947, kdy byla založena Ku Ying Hoi. Ten ji původně pojmenoval Lak Hui Chemical. V roce 1966 došlo k přejmenování na Lucky Chemical. Tou dobou vyráběli například zubní pasty nebo obličejové krémy. V roce 1959 vznikla značka GoldStar, která produkovala elektroniku. Psací stroje, mikrovlnné trouby, domácí klimatizace ale v průběhu času právě i televizory nebo kazetové přehrávače. V roce 1995 došlo ke spojení obou značek a vzniku nám dnes známé zkratky – LG. Tedy Lucky Goldstar. Televizory jsou vyráběny v několika zemích, mezi ně patří kromě České Republiky, Polsko, Rusko a Korea. (zdroj)

Co znamená kódové označení u LG TV

LG má aktuálně tři typy kódu v modelové řadě. Jeden se týká OLED, druhý LCD (a do roku 2019 i pro NANO), třetí pro NANO (od roku 2020) a čtvrtý QNED (od roku 2021) pro miniLED. Představíme si všechny čtyři.

OLED

Modelové označení může vypadat třeba takto: OLED65CXPLA

První čtyři znaky jsou samovysvětlující a ukazují na použitou technologii

Čtvrtý a pátý znak (v našem případě „65“), určuje velikost úhlopříčky

Šestý znak (v našem případě „C“) určuje modelovou řadu televizoru:

Sedmý znak (v našem případě „X“) určuje rok uvedení na trh:

 • 1 – 2021
 • X – 2020
 • 9 – 2019
 • 8 – 2018
 • 7 -2017

Osmý znak (v našem případě „P“) určuje trh určení televizoru:

 • P – valná většina evropských zemí
 • W – Korea
 • S – Spojené Království, Singapur
 • A – USA

Devátý znak (v našem případě „L“) určuje typ tuneru:

 • L – je hodnota pro DVB-T2 tunery použivané v Evropě

Desátý znak (v našem případě „A“) je vyhrazený pro určení designu.

LCD

Mějme označení LG 55UN7100.

První dva znaky (v našem případě „55“) určují velikost úhlopříčky

Třetí znak označuje typ obrazovky (v našem případě „U“):

 • U – „obyčejné“ 4K rozlišení
 • S – označení pro nano cell displeje do roku 2019, od roku 2020 už je to jinak

Čtvrtý znak vyjadřuje (v našem případě „N“) rok výroby:

 • P – 2021
 • N– 2020
 • M– 2019
 • K – 2018
 • J – 2017
 • H – 2016

Pátý znak (v našem případě „7“) znamená určení modelové řady. Čím vyšší číslo bude, tím by se mělo jednat o lepší televizor.

Šestý znak (v našem případě „1“) znamená typ přístroje v rámci modelové řady. Nemusí nutně platit, že vyšší číslo znamená lepší televizor. Může jít o jinou výbavu, či zásadně odlišný vzhled.

Sedmý a osmý znak (v našem případě „00“) určují drobné odlišnosti v rámci modelové řady. Typicky se může jednat o odlišnou barvu rámečku, nebo jiný typ stojanu.

LCD NANO

(od roku 2020)

Např. LG 55NANO913NA.

První dva znaky (v našem případě „55“) určují velikost úhlopříčky

Třetí až šestý znak určuje typ technologie, v našem případě „NANO“.

Sedmý znak (v našem případě „7“) znamená určení modelové řady. Čím vyšší číslo bude, tím by se mělo jednat o lepší televizor.

Osmý znak (v našem případě „1“) znamená typ přístroje v rámci modelové řady. Nemusí nutně platit, že vyšší číslo znamená lepší televizor. Může jít o jinou výbavu, či zásadně odlišný vzhled.

Devátý znak (v našem případě „3“) určuje drobné odlišnosti v rámci modelové řady. Typicky se může jednat o odlišnou barvu rámečku, nebo jiný typ stojanu.

Desátý znak vyjadřuje (v našem případě „N“) rok výroby:

 • P – 2021
 • N– 2020
 • M– 2019
 • K – 2018
 • J – 2017
 • H – 2016

Jedenáctý znak (v našem případě „A“) je vyhrazený pro určení designu.

QNED 

(od roku 2021)

Např. 65QNED913PA

První dva znaky (v našem případě „65“) určují velikost úhlopříčky

Třetí až šestý znak určuje typ technologie, v našem případě „QNED“ -> miniLED.

Sedmý znak (v našem případě „9“) znamená určení modelové řady. Čím vyšší číslo bude, tím by se mělo jednat o lepší televizor.

Osmý znak (v našem případě „1“) znamená typ přístroje v rámci modelové řady. Nemusí nutně platit, že vyšší číslo znamená lepší televizor. Může jít o jinou výbavu, či zásadně odlišný vzhled.

Devátý znak (v našem případě „3“) určuje drobné odlišnosti v rámci modelové řady. Typicky se může jednat o odlišnou barvu rámečku, nebo jiný typ stojanu.

Desátý znak vyjadřuje (v našem případě „P“) rok výroby:

 • P – 2021
 • N– 2020
 • M– 2019
 • K – 2018
 • J – 2017
 • H – 2016

Jedenáctý znak (v našem případě „A“) je vyhrazený pro určení designu.

Časté dotazy

1️⃣ Jaké modely TV přináší LG pro rok 2021?

Ve 2021 se u LG setkáte s těmito modely:

 • 4K a 8K OLED LG TV – modely LG A1, LG B1, LG C1, LG G1, LG Z1
 • 4K a 8K miniLED LCD LG TV – modely LG QNED90, LG QNED95, LG QNED99
 • 4K NANO LG TV – LG Nano90, LG Nano85, LG Nano80
 • 4K LG LCD TV – UP7500, UP7700, UP8000, UP8100

Všechny modely detailně rozebíráme v jednotlivých kapitolách ZDE.

2️⃣ Které LG TV pro rok 2021 jsou nejlepší?

To záleží podle ceny, kterou za TV od LG chcete dát. Za cenu okolo 40 000 to bude LG 55C1, LG 65C1, LG 65CX. Do 30 000 je zajímavý LG 55CX, LG 55NANO90 a LG 55C1. Do 20 000 je zajímavý model LG 55NANO90, nebo LG 55NANO85 a za nižší cenu mrkněte na NANO řady (80/81 a 85/86), 55UP8000 a 55UP7500. Všechny probíráme ZDE.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.5/5 85 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

79 Comments
 1. Dobrý den,

  Měl bych dotaz ohledně výběru 4K 65″ TV. Cenová hladina do 30 000,-. Po zhlédnutí nabídky jsem zvolil následující požadavky (ale nechám si samozřejmě poradit co je méně či více podstatné): QLED
  HDMI 2.1 (nutné pro G Sync v PC?)
  Dolby Vision (na TV poběží hodně Netflix)
  100Hz? (upřímně nevím zda potřebuji – sport sleduji minimálně, tak leda na akční filmy?)
  Rychlý systém

  Z nabídky se mi líbí LG 65NANO92P (27 tisíc), Hisense 65U8GQ (30 tisíc a soundbar zdarma) a ještě jsem v testu viděl chválu na Sony XR-65X93J (30 tisíc).
  Děkuji za radu a případné doporučení i jiných parametrů a modelů.

  • Dobrý den,

   za sebe v následujícím pořadí:

   Sony XR-65X93J – nejlepší obraz, zatím trochu trable s VRR (HDMI 2.1)
   Hisense 65U8GQ – solidní obraz, nejlepší cena
   LG 65NANO92P – obrazově nejslabší, ale nejlépe fungují VRR kvůli hrám
   Samsung QE65QN85A – nemá Dolby Vision, u AAA titulů na Netflixu to bude znát, u většiny běžné produkce není HDR10 o mnoho horší. Cenově lehce nad 30 000 Kč. Rovněž dobré VRR.

   • Dobrý den, děkuji za odpověď.
    U Hisense jsem zjistil, že jsem koukal na recenze 65U8G pro US trh, což je vlastně úplně jiná (horší) TV s jiným panelem, takže jsem ji vyřadil z výběru. Sony XR-65X93J se mi líbí asi nejvíc, takže jsem vyřadil i LG, ale naopak jsem přidal nejlevnější LG OLED65A1, takže teď už je to asi jen o tom zvolit, jestli omezit požadavky na featury nebo oželet OLED.
    Bohužel se mi nepovedlo vidět Sony naživo. Dokážete říct, jaký je obraz, podání černé atd… v porovnání s LG OLED65A1?
    Děkuji mockrát

    • Covybrat.cz 23/12/2021 at 20:44

     Dobrý den,

     díky za zprávu, věřím že budete spokojený.

    • Dobrý den,

     díky za odpověď. Nakonec objednáno Sony. OLED bych chtěl nejméně B1 a to už je zase o dost dražší.
     Díky moc za rady a za tenhle web, na recenzích i v komentářích je odvedena opravdu spousta kvalitní a poctivé práce.
     Mějte se pěkně

    • Covybrat.cz 23/12/2021 at 07:48

     Dobrý den,

     ano Hisense má bohužel pro US trh jiné modely, ač se stejným názvem. U nás to není špatná televize, ale není to taková pecka (s ohledem na cenu) jaká je to v US. Sony XR-65X93 má celkově lepší obraz než A1, ale je to LCD. Takže podsvícení vidíte (když chcete). Pro představu se podívejte třeba na tento screen https://i.redd.it/rdbsjunm72e01.jpg V praxi to není tak hrozivé jako na statickém obrazku. Ale pokud jste na toto velmi citlivý, tak OLED dokáže pracovat s černou na úrovni každého pixelu a tento problém nemá. Na druhou stranu má jen 50 Hz, horší obrazový procesor a výrazně nižší jas.

 2. Zdravím,
  řeším problém s televizí Samsung QE65Q70R, kterou jsem musel po roce a půl reklamovat a bohužel mi bylo sděleno, že náhradní díly nejsou a nebudou. Tak hledám novou alternativu, která bude cenově stejná a kvalitně stejná/lepší, přeci jen je to již rok a půl tak bych čekal lepší televizi za stejnou, případně o pár tisíc vyšší cenu. Máte nějaký tip? Procházel jsem si to a všechno v podobné cenové hladině mi přijde prostě horší. Kupoval jsem ji za 26 tisíc (květen 2020). Jsem poměrně náročný divák (Blu-Ray disky, PlayStation 5, Netflix 4K, AppleTV 4k…) a zatím mi vychází, že nejlepší by byla prostě ta OLEDka, konkrétně LG 65CX, protože nic opravdu srovnatelného (a určitě ne horšího) se mi nepodařilo objevit. A když už jo, je to třeba jen o 2 tisíce levnější, než právě ta OLED. Za jakýkoliv tip budu rád, děkuji moc. S pozdravem Jakub.

  • Dobrý den,

   LG CX je aktuálně v dané úrovni ta nejlepší volba. Ono se to na první pohled nezdá, ale z pohledu výběru jste na tom hůře než v květnu. Spousta modelů z roku 2020 se už neprodává a ty z roku 2021 jsou ještě dost drahé (spadnou víc až během zimy / vánoc). Od Samsungu tu je Samsung QE65Q80T, ale CX je jen o málo dražší. A navíc počítám, že po předchozí zkušenosti se vám do Samsungu příliš nechce. A Sony KD-65XH9505 už se prakticky také nedá sehnat.

   • Dobrý den,
    tak děkuji za potvrzení, ten výběr mi přijde opravdu výrazně horší, než v květnu 2020. Nakonec tedy bude asi nejlepší i do blízké budoucnosti (UHD disky) přihodit pár tisíc do té OLEDky. Trochu se tam bojím té svítivosti (a samozřejmě i burn-inu), i když koukám v absolutní tmě, ale snad to bude v pořádku. Každopádně mockrát Vám děkuji za odpověď. Bez Vašich stránek bych byl s výběrem TV nahraný, díky za to! 🙂

    • Covybrat.cz 03/10/2021 at 14:06

     Dobrý den,

     věřím že budete s novou tv velmi spokojen a pokud sledujete zejména při tmě, tak se svítivosti vážně bát nemusíte. OLED trochu ztrácí jen za jasného dne.

 3. V každém popisu je to jinak.Má tvuhd 50 up8100 model 2021 panel ips nebo va,je to pro nás trochu důležité nesedíme uplně přímo k tv děkuji

  • Dobrý den,

   s větší pravděpodobností VA. Historicky se u LG VA panely nejvíce objevovaly ve velikosti 50 a 85 palců. Ale letos je v nabídce opravdu obtížné se vyznat. Omezení výroby kvůli covidu zapříčinilo že se IPS panely objevily i u Samsungu, který je mnoho let nepoužíval. A u LG je letos šílený mix IPS a VA panelů napříč jednou modelovou řadou a dokonce se objevují reporty o obou typech panelu u stejné velikosti jedné modelové řady. Upřímně, pokud chcete mít jistotu, tak se na ni jděte podívat do obchodu a pokud bude vyhovovat rovnou ji tam kupte. Předpokládám, že chcete LG kvůli MagicRemote ovladači a současně IPS panel. 55 palců se vám nevejde? Tam jsou podle všech informací IPS panely.

 4. Dobrý den, vybírám tv do obýváku (6,3m x 4,2m).Vzdálenost od tv cca 3,5-4m. Obývák hodně sluný,ale při sledování tv zatahujeme rolety. Koukáme hlavně na HD programy,filmy full HD/4K, youtube, občas hraní na PS4 (4K).Teď máme starou LG plasmu 50″. U značky LG chci zůstat,jsem zvyklý na magický ovladač,který je top. Předběžně jsem vybral LG 70un7100. Důvodem velká úhlopříčka a cena 17tis. Jen mám obavy z VA panelu. Tak ještě přemýšlím, jestli radši nezvolit 65″ s IPS (např. 65nano80). S cenou nechci jít nad 18tis. Má smysl se obávat VA panelu? Třeba u rychlých akčních scén a sportu, aby nedocházelo k rozmazání obrazu. Zvažoval jsem, proč u série un7100 je různých velikostech IPS, jen u 70″ je VA. Záměr? Důvod? Děkuji za každou radu, už mi z toho jde hlava kolem. 🙂 Adam M.

  • Dobrý den,

   začnu od konce. Proč někdy výrobce do nějaké velikosti zvolí jiný typ panelu než u zbytku řady, lze jen odhadovat důvody které k tomu vedly. Co se týče ISP nebo VA panelu, tam není rozdíl ve zpracování pohybu (to má na starosti obrazový procesor, software + frekvence panelu), ale v podání černé, jasu a pozorovacích úhlech. Kromě toho si musíte rozmyslet zda chcete spíše větší obrazovku (a „horší“ tv jako UN7100), nebo menší a „lepší“ tv jako NANO80. Rozhodoval bych se podle množství 4K obsahu co na tv budete sledovat. Čím více, tím víc bych zvažoval NANO. Naopak pro klasické tv vysílání nebude rozdíl příliš velký.

 5. Dobry den,
  Mam velku dilemu. Chcel by som kupit novu TV a koli rozpoctu rozmyslam medzi LG 65NANO79 a LG 55NANO090.
  Cenovo vychadzaju takmer na rovnako do 600 euro, ten 65″ je o nejakych 20 euro lacnejsi. Chapem ze ten 55NANO90 bude urcite kvalitnejsi televizor, avsak velmi ma laka TV s vecsou uhloprieckou. TV bude zaveseny na stene, pozerat nanho budem v priamom smere zo vzdialenosti cca. 3.2 metra. Velke okno na vychodnej strane, a okno standardnej velkosti na juznej strane. Televizor sledujeme aj cez den, aj vnoci… prevazne IPTV v HD kvalite, ale aj Netflix v 4K. Mozte mi poradit co by bola pre mna vhodnejsia volba ci radsej mensia uhlopriecka s lepsim panelom, alebo by som si viac vychutnal vecsiu uhlopriecku? Priplatok za 65NANO090 je az 250 euro, co mi pride strasne vela. Dakujem

  • Dobrý den,

   ze 3,2 metru si myslím že přeci jen oceníte spíše větší velikost. Ale pochopitelně u 4K zdroje bude rozdíl mezi televizory znát. Reálně si musíte říct vy co je pro vás důležitější. Čím více sledujete top 4K obsahu, tím více bych se klonil k lepší tv (menší úhlopříčka) a naopak, čím více klasický fullHD tv, tím více větší úhlopříčka.

 6. Dobry den, chcem sa opytat, v com je presne rozdiel medzi
  55UN8000 a 55UN8100. tieto dva modely totizto na SK nikdy niesu spolu v jednom obchode. Akokeby ich spolocnost LG zamerne nedavala spolu. Teda zrovnanat ich je nemozne na weboch predajcu. Zistil som, ze 8000 ma dve nozicky na kraji a 8100 ma jednu velku nohu v strede. Je tam aj iny rozdiel? lebo v cene je aktualne rozdiel 150 EUR. /4000 kc. Dalsia otazka k tej 8000, planujem si ju postavit na nabytok vo vyske – spodok telky 150 cm od zeme. Budem moct ostro sledovat obraz aj z gauca, ked budem pozerat na telku kvazi zo spodu? vsade sa totiz pise o uhloch zo stran, ale o uhloch zo spodu neviem nic najst, a vdaka covid opatreniam si ju ani nemozem ist pozriet do obchodaku. Posledna otazka, je tato telka vhodna na hranie xbox hier? ako alternativu od samsungu nechcem nic, to skor NANO model.

  • Dekuji, tak kdyz muzete, este mi prosim srovnejte. Lg55un8000 a phillips 55pus7805/12 podminky jsem popsal. 3 metry daleko, a vyska 150 cm. Dekuji a preju hezky zbytek vikendu.

   • Dobrý den,

    Philips by v této řadě měl mít VA panel, zatímco LG má IPS. ISP je lepší ve dne, VA naopak pro večerní sledování. Za zmínku u Philipsu stojí základní operační systém Saphi, který je poměrně chudý. Naopak příjemné je podsvícení s Ambilightem. Osobně bych šel buď do vyšší řady Philipsu, která má Android TV nebo zůstal u LG.

  • Dobrý den,

   jsou to principiálně stejné tv. Rozdíl je jak píšete ve stojanu, hloubce tv (se stojanem) a hmotnosti. Pokud jde o umístění 150 cm vysoko, záleží jak jste daleko od obrazovky. Když sedíte blízko, tak můžete mít hlavu trochu nepřirozeně zvednutou, při větší vzdálenosti (okolo 3 metrů) bych v tom neviděl problém. Pokud jde o vhodnost pro Xbox, tak je rozhodně použitelná – samozřejmě existují i lepší volby, ale ty jsou cenově vysoko. Ale to platí i pro obraz. 

 7. Dobrý den, prosím mohu požádat o názor odborníka? Nevím zda koupit 65nano95 nebo oled65bx… Chtěl bych aby podporovala HDMI 2.1,, 4k/60hz i(120Hz) využití PS5, Netflix a většinou dětské TV kanály
  Původně jsem chtěl nějakou 75″ jenže cenově dostupnou jsem nenašel. Doposud jsem měl Sony 65XF8505. Moc děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   LG 65nano95 je 8K LCD, osobně bych raději za ty peníze bral 65BX, která nabídne lepší obraz který využijete u PS5 I Netflixu. Pro 8K rozlišení zatím není obsah a mainstreamem se nestane dříve než za nějakých pět let. 

 8. Dobrý den, pomůžete mi rozseknout rozhodování mezi dvěma LG TV?

  Máme doma tmavší místnost, koukáme primárně na filmy z externích pevných disků, Netflix a HBO, televizní vysílání minimálně, hry nehrajeme vůbec, televize u nás je zapnutá většinu dne.

  Rozhodl jsem se vyzkoušet OLED (mám doma přes čtyři roky Samsung UE55K5572 a hlavní důvod je pomalejší reakce a stále častější zaseknutí TV), takže se rozhodují mezi LG OLED55B9 a LG OLED55CX.

  Důležitý je i poměr ceny/výkonu, aktuálně je CX dražší o 4 tisíce, ale bohužel je pro mně velké mínus i chybějící přehrání formátu DTS oproti loňské B9.
  Samozřejmě se to dá řešit multimediálním centrem (další výdaj) nebo soundbarem (plánují kvalitnější zhruba do roku koupit).

  Tak co mi poradíte?

  Díky předem, s pozdravem

  Pavel L.

  • Dobrý den,

   rozdíl mezi B a C OLED řadou u LG je hlavně v maximálním jasu, kterého je panel schopen. B ho má pochopitelně nižší. Píšete že máte tmavší místnost, to znamená že by to s B mohlo jít. Ono multimediální centrum (či přehrávání z PC/notebooku) toho dost řeší, ale přeci jen je pohodlnější když můžete pouštět přímo skrze tv. Aspoň taková je moje osobní zkušenost. Takže za mě bych na CX přemýšlel zejména pokud máte doma více světla. Pokud ne, B9 by mohla vyhovovat. Myslím, že při posunu ze Samsungu K55xx a s tím co sledujete bude koukat co OLED dokáže. PS soundbar si časem kupte určitě taky. Celkový dojem ze sledování filmů to posune o pěkný kousek dopředu.

 9. Dobrý den
  Mám ještě jeden dotaz. 75″ LG 75UN8500 vs Samsung qe75q60t.
  Sledování TV přes den (manželka programy přes anténu), večer programy přes IPTV V HD, filmy z YouTube, z HDD, máme docela prosvětlený obývák. Na TV se většinou díváme přímo, takže pozorovací úhly nejsou až tak rozhodující. Zajímá má mě váš názor,kterou vybrat. Také mě zajímá,rozdíl mezi výše zmiňovaným modelem a nano modely v 75″. Zkrátka jestli je výsledek mezi TV markantní a sóji za to si připlatit. Děkuji.

  • Dobrý den,

   pokud jde o srovnání Samsung qe75q60t a LG 75NANO796F, tak jsou to principiálně skoro stejné televize. Zásadní rozdíly jsou dva operační systém a použitý typ panelu. I Cena je skoro shodná. Když do srovnání přidáme ještě LG 75UN8500, tak je hlavní rozdíl v tom, že nemá rozšířené pokrytí barevného spektra (QLED u Samsungu či NANO u LG). Kromě toho faktu, tam dramatické rozdíly nejsou. Zda za to platit cca 5 000 Kč navíc? Musíte zvážit sám. U tv vysílání není přínos zdaleka tak výrazný jako u 4K HDR filmů z disku. Zase jde o to, kolik sledujete obsahu ve vysoké kvalitě, aby stálo za to si připlatit. Pokud ho není moc, tak si myslím že bude stačit i verze bez NANO/QLED.

   Důvod proč by možná stálo za to pouvažovat nad Samsungem, je vyšší jas. Letošní LG jsou v tomto ohledu spíše lehce pod průměrem. Zvažte jak moc světla v obýváku máte, jak často tv sledujete přes den a zda vám vyšší komfort při sledování za dne, stojí za opuštění oblíbeného magic remote a webOS. Určitě to není tak, že je LG špatná volba. Jen ve vašem případě, mi čistě z pohledu obrazu přijde Samsung jako o něco vhodnější. Stejně jako u LG se nabízí varianta bez QLED, která má zase slabší pokrytí barevného spektra – Samsung UE75TU7172. Jen pozor, že ta má jas na úrovni LG. Takže za mě buď berte LG (ať už první nebo druhou), nebo Q60T.

 10. Dobrý den p. Pokorný, bude prosím nějaký výrazný kvalitativní rozdíl mezi modely LG 50UN7400 a 50nano79 při sledování převážně běžného TV vysílání? Stojí ta nanocell technologie opravdu za ten příplatek, první model je se dá nyní sehnat již za 10000 druhý za 12000. Děkuji.

  • Dobrý den,

   zrovna v tomto případě  je rozdíl poměrně zásadní. NANO79 má totiž VA panel, zatímco celý zbytek LED nabídky LG má IPS panel. Má tedy lepší kontrast a horší pozorovací úhly (VA panel). NANO technologie pak přináší lepší barvy. Osobně bych 50NANO70 bral. V poměru ceny a výkonu je to jeden z nejlepších modelů od LG. Samozřejmě za předpokladu, že vyloženě nepreferujete IPS panel.

 11. Dobrý den pane Pokorný.

  Můžu poprosit o radu při výběru televize?
  Jde mi hlavně, abych využil co nejlépe vlastností televize, při hraní na Playstationu 5.
  Cenovou relaci jsem si zvolil okolo 30tis, rozměr 55″. Dalším významným parametrem je, že mám televizor v pokoji, který je situován na jižní straně.
  Momentálně uvažuji o televizi LG OLED55CX, a nebo o televizi Sony KD-55A8 – ta ovšem nemá HDMI 2.1 – poznám to při hraní PS5? Nebo doporučil by jste mi nějakou jinou i třeba dražší televizi vhodnou právě ke hraní PS5?

  Moc Vám děkuji za případnou odpověd a přeji vše nejlepší v novém roce.

  • Dobrý den,

   HDMI 2.1 umožňuje mimojiné vyšší datový tok a vyšší snímkovou frekvenci (až 120 fps). Naprostá většina her, toho na PS5 nedosáhne. Na druhou stranu za 3-4 roky tu můžeme mít PS5 Pro a situace může být odlišná. Tím chci říct, že HDMI 2.1 za mě není nutnost, ale na druhou stranu pokud kupujete tv na 7-8 let a současně často hrajete, tak bych o HDMI 2.1 silně přemýšlel. Pokud jde o jižní stranu, tak pokud máte možnost stínění (závěs/žaluzie) pro letní dny, tak si myslím že s těmito OLEDy obávat nemusíte. Jen bych se vyhnul LG BX, která má jas znatelně menší.

   Z dotazu zmiňujete samé OLEDy, předpokládám že to je směr kterým se chcete vydat. Kdyby tomu tak nebylo a uvažujete i o LED, tak se zkuste podívat na Samsung Q80T. Velmi slušná LED tv s HDMI 2.1.  Přeji Vám dobrou cenu při nákupu a vše nejlepší do nového roku.

 12. Dobrý den pane Pokorný.
  Prosím o radu, kterou TV by jste upřednostnil Vy.
  Láká mě hlavně obraz, takže OLED, velikost 65′, sledování filmů ( Netflix, O2 TV, You Tube ) převážně večer, sportu, přehrávání videí z GO PRO (4 K), hry vůbec nebo minimálně a samozřejmě klasické TV vysílání.
  Zvuk moc neřeším, mám receiver + bedny, proto umístění na stěnu.
  Pokoj z jižní strany-velké okno = hodně světla.
  Nemohu se rozhodnout mezi LG CX (BX) a Sony A8 (AG8, AF8). Panasonic HZ netuším a ke značce Philips nemám důvěru (i když mi nic neudělala…).
  A samozřejmě cena – předpokládáte ještě výraznější slevnění do konce prodejního cyklu?

  Vaše SUPER recenze velmi rád čtu a děkuji za ně.

  Přeji Vám pohodu a štěstí v roce 2021 a děkuji za jakoukoliv radu, s pozdravem Pitris

  • Dobrý den,

   LG CX (případně BX, ale té bych se vyhnul kvůli zmiňovanému oknu a světlu) jsou nejlákavější kvůli ceně. Ale mě osobně je bližší a příjemnější podání obrazu od Sony a Panasonicu. Bohužel jsou obě dražší. U Sony mě vyhovuje AndroidTV (a aplikace KODI, pro správu domácí videotéky) a je i o něco levnější než Panasonic. Proto bych já osobně nejspíš skončil u Sony.  A možná bych zvažoval i Philips. Jejich obrazový procesor je rovněž výborný, i když ambilight mě moc neláká. Jestli je to pro Vás finančně akceptovatelné, zvažte pár tisíc navíc za jednu z nich, Sony A8 nevychází vůbec špatně. Pokud je to finančně natěsno, CX není vůbec špatná a v poměru cena a výkon vede. Jen ostatní alternativy jsou ještě o trochu lepší. Co se zlevnění týče, tak je to letos vážně loterie. Pár tisíc dolů podle mého bude určitě, ale na částku okolo 10 000 bych s jistotou nespoléhal. Přeji Vám štěstí na dobrou cenu při výběru tv a vše nejlepší v roce 2021.

   • Zdravím a děkuji za odpověď.
    Co se týká Sony, také mi je za bližší.
    Našel jsem výprodej Sony AF8 za 40000.
    Co Vy na to? jít do toho nebo upřednostnit mladší.

    děkuji Pitris

    • Covybrat.cz 08/01/2021 at 09:27

     Dobrý den,

     40 000 Kč za 65 palcový OLED od Sony je fantastická cena. I když je dva roky starý, tak není o mnoho horší než současné modely. Jen bych si ověřil, že nebyl rok nebo dva vystavený na prodejně. To bych nad jeho koupí silně přemýšlel. Pokud nebyl, není za mě co řešit.

 13. Dobrý den,
  Poradíte jaký model TV zvolit? Velikost 65′ Využití na sledování převážně sportu a filmů a přehrávání videí na youtube.V ceně cca 18 000.V této ceně jsem našel modely Lg
  LG 65UN8100 ,LG 65NANO80 ,LG 65NANO79 který zvolit? Nebo by byla lepší varianta
  Samsung UE65TU8072 případně trošku přihodit na 8572.Co by jste doporučil na lepší pokoukání.
  Moc děkuji za jakékoli info.
  Díky moc

  • Dobrý den,

   obecně je v těchto velikostech rozdíl v typech použitého panelu. U LG je IPS (lepší pozorovací úhly a trochu lepší jas – u NANO verze), Samsung má VA panel – lepší podání černé. Když pominu tento rozdíl, tak má NANO řada od LG lepší pokrytí barevného spektra („lepší“ barvy). Vybíral bych podle toho kdy tv nejvíce sledujete. Čím víc přes den LG, čím víc to bude večer, tak Samsung.

 14. Dobrý den rozhoduji se mezi tv Samsung QE55Q80T a LG OLED55BX8. Tv budu využívat na hraní her, sledování filmů a sledování o2 tv.
  Obývací pokoj se nachází na severozápadě u LG se bojím malého jasu. Co by jste mně spíše doporučil? Děkuji, Kysilko.

  • Dobrý den,

   obě jsou to podařené tv. A plně použitelné pro využití, které popisujete. BX vám dá lepší černou, Q80T vyšší jas. Rozhodoval bych se podle toho, kdy častěji tv sledujete a zda je v obývacím pokoji odpoledne díky západní orientaci hodně světla nebo ne. Jednoznačná volba to není, u OLEDu (a u BX s nižším jasem zvláště) záleží na sledovacích návycích. Často může být klasické LCD celkově lepší volbou.

   • Dobrý den chtěl bych se zeptat jak se starat o OLED panel??
    Jsou na to nake přípravky nebo tak něco děkuji za info

    • Covybrat.cz 30/12/2020 at 21:14

     Dobrý den,

     co se týče čištění, není to nic náročného. Sami výrobci doporučují suchý hadřík, jen si dejte pozor ať je čistý a nečistoty na něm nepoškrábou displej. Nepoužívejte silné čistící prostředky na bázi alkoholu nebo benzenu. Osobně doporučuji při čištění druhou rukou přidržovat „zezadu“. Oled je opravdu tenký a citlivý na nevhodné zacházení.

   • Dobrý den
    Ještě bych měl jednu otázku, jak to je s životností OLED vyplatí se kupovat OLED za 35 tis. Na deset let ? Nebo jakou mají vůbec životnost děkuji za info

    • Dobrá děkuji moc za info a pěkné svátky přeji

    • Covybrat.cz 29/12/2020 at 13:17

     Dobrý den,

     u OLED panelů je udávaná životnost 100 000 hodin. Když vezmeme v potaz provoz 8 hodin denně, tak jsme 12 500 dnech, tedy nějakých 34 let. I kdyby byla v reálu třetinová, tak je to více než deset let. Osobně deseti letům životnosti věřím. 

   • A samsung má docela velkou odezvu oproti LG skrz to hraní

    • Covybrat.cz 23/12/2020 at 17:58

     Dobrý den,

     zrovna LG i Samsung jsou na tom obecně z pohledu input lagu asi nejlépe, ale obecně bych se toho nebál u žádného televizoru. Musel by jste mít skvěle vycvičené oko, aby poznalo rozdíl mezi 15 nebo 25 ms.

   • Nebo lepší něco připlatit a vzít LG OLED55CX ta je na tom s jasem jak ?? Oproti BX lépe ? A myslíte, že půjde ještě s cenou dolů po novém roce?? Která z těchto 3 tv je nejlepší. U OLED mě táhne ten krásný obraz, nemůžu si pomoc. děkuji za odpovědi

    • Covybrat.cz 24/12/2020 at 15:14

     Dobrý den,

     nemáte za co, přeji ať vám tv udělá radost.

    • Erik Kysilko 24/12/2020 at 12:27

     Děkuji za info….Asi si připlatim

    • Covybrat.cz 23/12/2020 at 17:55

     Dobrý den,

     vyloženě srovnávat můžete BX a CX. Tam je lepší CX. Má vyšší jas i lepší obrazový procesor. V druhém případě už srovnáváte OLED a LCD a každá z nich má z principu své technologie nějaké omezení. Když nebudu řešit peníze a nebude naprostou většinu času sledovat tv ve dne v extra slunné místnosti, tak nejvíc parády udělá z této trojice LG CX. Cena dolů určitě půjde, ale spíše v řádu malých jednotek tisíc (do jara 2021).

 15. Dobrý deň, nejaké nastavenia obrazu/televízie LG UN8500? Ďakujem

  • Dobrý den,

   doporučil bych vypnout všemožné „režimy úspory energie“ a jako režim obrazu zvolit „kino“, případně „isf Expert“ pokud tv sledujete ve světlé místnosti. Obecně u IPS dává smysl zkusit vyšší hodnoty nastavení kontrastu (cca 80 – 90) a u UN řady od LG dát ostrost na 5-10. 

 16. Ještě by mě zajímal názor na srovnání kvality obrazu mezi 65″ Samsung QE65Q800T a LG 65NANO99, Díky 🙂

 17. Ty předpovědi cen LG NANO97 a LG NANO99 zatím moc nevycházejí…. Chtěl bych 8K televizi, s uhlopříčkou 65 a panel 100Hz. Je ještě nějaká jiná alternativa? Chtěl bych kupovat na jaře/v létě příštího roku s cenou mezi 50-60 tisíc…

  • Dobrý den,

   mě naopak přijde, že odhady docela sedí. LG 65NANO99 jde aktuálně koupit za 70 000 Kč a do konce svého prodejního cyklu na přelomu jara léta by se pod 60 000 Kč mohla pohybovat. Alternativa od Samsungu je QE65Q800T a ta je podle mého i povedenější volba. Vyšší jas, vyšší kontrast, srovnatelné pozorovací úhly. Jedna z mála věcí co hraje do karet LG je podpora Dolby Vision.

 18. Dobry den pane Pokorny, kdyz se divam na zminene modely LG OLED BX/CX vs. Sony KD-55XH9505, tak vy osobne byste si jako televizi domu poridil kterou? Myslim za predpokladu, ze byste za 5 nebo 10 let nekupoval jinou, zkratka jednu nejlepsi povazujete komplexne kterou z nich?

  • Dobrý den,

   já osobně XH9505. Blooming mi nevadí, líbí se mi podání obrazu od Sony a jeho detaily. Navíc má obývací pokoj s velkými okny na jih, takže potřebuji vysoký jas. A ten BX nemá.

   • Dekuji. A mezi CX a Sony 9505 take Sony? Je to zajimave. Nakoukal jsem spustu videi o jejich vzajemnych testech a prestoze papirove jsou ty OLEDy od LG lepsi tak ve skutecnosti mi ten obraz spis lehce drazdi jak je az moc dokonalej a rekl bych i za hranou reality. Ve smyslu jak jsem na ta videa zvykly je upravovat nebo si je pamatovat. Tezko se mi to hodnoti. Mnoho lidi opevuje cernou, a nekde v tom exceluje ale jinde mi prijde ze ztmavuje scenu vic nez jak tmava mela byt. A ta odrazivost napr proti oknu je taky obrovska. Celkove se mi ta technologie libi ale prijde mi to proste cele posunute uz do extremu a lip se divam na trochu nedokonalejsi (hloupe receno) Sony 9505. Ale zajima me prave vas nazor kdyz jich mate tolik nakoukano a kdyz ted stoji stejne. Tak jestli take stale inklinujete k Sony nez k mozna az prilis dokobalemu oledu od LG 🙂

    • Covybrat.cz 28/11/2020 at 07:59

     Dobrý den,

     děkuji za info a přeji ať jste s novým přístrojem spokojen.

    • Dobrý večer pane Pokorný. Děkuji za všechny reakce. Pomohlo mi to. OLEDy jsou opravdu úžasné v tom co umí, ale přesně jak píšete – hledám komplexní balíček vč. schopností ve světlé místnosti. Myslím, že u Sony Bravia KD-55XH9505 máte foto loňského modelu. Neberte to prosím jako rýpání, ale teď jsem si teprve všimnul. Ještě jednou moc díky a přeji vám hodně štěstí! T

    • Covybrat.cz 27/11/2020 at 18:09

     Dobrý den,

     vnímání obrazu a jeho preference je do jisté míry subjektivní. Mluvím o situaci, kdy srovnáváte dva cenově odpovídající přístroje, které se liší značkou, potažmo technologií. Nelze jednozačně říct, že pro každého je lepší volba X nebo Y. Je vidět, že při výběru tv hodně zvažuje a přemýšlíte. Zkuste se podívat na srovnání LG CX a Sony A8, oba jsou to OLEDy. Uvidíte jestli vaše preference tíhne skutečně primárně k LCD, nebo vám jen není úplně sympatické podání obrazu od LG. Za mě je OLED nepřekonatelný pro večerní sledování filmů, ale během dne (minimálně v mých podmínkách kde je hodně světla i slunce) je mu během dne špičková LCD více než vyrovnaným soupeřem.

 19. Děkuju, článek mi hodně pomohl ve výběru.
  V současné době jsme se rozhodoval mezi 55NANO91 a 65NANO91
  Momentálně se mi podařilo najít:
  55NANO91 – 16000 s daní
  65NANO91 – 25000 s daní
  Což mi za tu cenu přijde skvělé!
  Nakonec jsem šel pro 65NANO91 a paráda a za tu cenu snad ani lepší deal sehnat nejde!
  Rád poradím, když někdo bude potřebovat info k téhle TV 🙂

  • Zdravím.
   Právě zvažuji nákup této TV, ale nejlevněji jsem ji našel za 27tis.
   Můžete mi prosím napsat, jestli jde na ní spustit YouTube?
   Děkuji mnohokrát.

   • Dobrý den,

    nevím kterou máte na mysli, ale aplikaci pro Youtube mají v této cenové hladině (i výrazně nižší) od LG všechny.

    • Covybrat.cz 27/12/2020 at 17:55

     Dobrý den,

     s NANO91 a podporou Youtube aplikace není problém.

    • Děkuji za odpověď.
     Mám na mysli LG 65NANO91.
     Ptám se proto,že na mé starší TV LG jež YouTube nejde.
     Prý skončila podpora 🙁
     Děkuji

  • Dobrý den,

   gratuluji k novému televizoru a přeji ať jste spokojený. Pokud by se vám po čase chtělo sepsat vaše osobní zkušenosti z dlouhodobějšího užívání, budu vám moc vděčný já i naši čtenáři.

 20. Dobrý den,

  NANO90 a NANO91 se liší dle mého názoru podstatnějšími parametry. NANO91 má lokální stmívání, HLG a Dolby Vision. Kdežto NANO90 tyto věci nemá.
  Opravte mne jestli se pletu.

  • Dobrý den,

   NANO90 všechny uvedené vlastnosti má, můžete si to snadno ověřit ve specifikaci či u webové podpory LG.

   • Dobrý den
    Děkuji za vaše články o TV. Čtu si zde každý den a vždy se dozvím něco nového,zajimaveho a i prekvapiveho.
    Mám na vás prosbu. Chci si koupit TV 75″.Jelikož už mám TV LG a jsem s ní spokojen i když je to IPS panel,vyhovuje mě magicky ovladač a i další funkce,ale nebráním se i modelu s VA.
    Narazil jsem na LG 75NANO796F.AEU za celkem rozumnou cenu, ale popis TV je dost strohý tak bych potřeboval rozklíčovat jaká ta TV vlastně je. Trochu mám obavy,že není určena pro český trh. Děkuji za odpověď.

    • Covybrat.cz 16/01/2021 at 10:28

     Dobrý den,

     LG takto dříve označovala model určený pro EU trh. V posledních letech používala spíše označení typu PUA / AUA / AUB. Za sebe si na 99 % myslím, že tv je v pořádku a určena pro náš trh. Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, je třeba to ověřit přímo u výrobce. 

 21. Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit s výběrem TV LG oled65? Cenu bych volil kolem 50tis. Měl jsem vybraný typ oled65c9, ale teď váhám, jestli nezvolit některý z letošních modelů.
  Děkuji za radu.
  Srdečně zdraví Honza

  • Dobrý den,

   v uvedené cenové kategorii to vychází právě na loňskou C9 či letošní CX. Finančně je to skoro na stejno, a upřímně z pohledu obrazu je to také skoro to stejné. Osobně bych volil podle konkrétní nabídky a její výhodnosti. Teoreticky se nabízí možnost vzít loňskou 65B9, která je pod 40 000 Kč. Pozor však na nižší jas a horší obrazový procesor. Záleží co na ní plánujete sledovat. U takto kvalitní televize se nabízí stejně kvalitní 4K obsah a tam dává příplatek za „C“ řadu smysl. V případě, že budete většinu času sledovat běžné tv vysílání, dává smysl zauvažovat i nad B9.

 22. Dobrý den,

  Kam do tohohle zapadá nová LG65NANO79?
  Zajímá mě hlavně rozdíl mezi LG65NANO90 a LG65NANO79, parametry vypadají podobně až na Hz, ale cenový rozdíl je propastný…
  Zajímá mně hlavně jaký používá typ podsvícení, jestli opravdový Direct Led nebo Basic/Edge?

  Děkuji za jakékoliv info!

  S pozdravem

  Ondřej Veselý

  • Dobrý den,
   LG NANO79 se v nabídce od LG objevila v průběhu roku. S NANO90 ji dle mého nemá cenu srovnávat, tam je přeci jen velký rozdíl:

   50 vs 100 Hz, výrazně horší obrazový procesor a chybějící lokální tlumení u NANO79, nepodpora Dolby Vision u nižšího modelu, stejně jako chybějící podpora FreeSync/Gsync. NAN079 nemá pochopitelně ani HDMI 2.1 a celkově je nabídka portů o něco chudší (3x HMDI + 2x USB).

   Reálně ji dává smysl srovnávat s NANO80 a zde je dle mého NANO79 kupodivu lepší volbou za o něco menší cenu. Má přímé podsvícení, bez lokálního tlumení. Takže jednotnost displeje je na lepší úrovni než u NANO80 a jeho šesti sloupcích lokálního tlumení. Kontrastní poměr je kvůli tomu nepatrně horší, ale nic dramatického. Oproti NANO80 pořád chybí pár portů (zase 1x USB a 1x HDMI). Plus pozor na rozměry, kvůli přímému podsvícení a nízké je trochu hlubší, než je dnes standard.

 23. Dobrý den,

  Kam do tohohle zapadá nová LG65NANO79?
  Zajímá mě hlavně rozdíl mezi LG65NANO90 a LG65NANO79, parametry vypadají podobně ale cenový rozdíl je propastný…

  Děkuji za jakékoliv info!

  S pozdravem

  Ondřej Veselý

 24. Dobrý den,chtěl bych potvrdit informaci,že model LG NANO91 se liší jen počtem HDMI 2.1 proti LG 55NANO90.Jinak mají všechny parametry stejné.Je zde rozdíl 3000Kč tak jestli je to jen v počtu HDMI 2.1 tak je to jasná volba.Předem děkuji za radu a doporučení zdraví Vás Petr Gemov.

  • Dobrý den,

   ano skutečně se liší (kromě vzhledu) jen počtem HDMI 2.1 (91 má 2x 2.1 a 2x 2.0b, zatímco 90 má 4x 2.1). Rozhodně platí, že se vyplatí koupit tu s lepší cenou.

   • Další rozdíl je ještě ve stojanu myslím, mám za to že 90 má dvě nožičky, kdežto 91 má jednu Y nohu… Pro někoho s menším stolkem na TV s nemožností instalace na zeď to může bejt zajímavé info 🙂

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo