Samsung televize – podrobné srovnání pro rok 2021

Samsung už mnoho let patří mezi hlavního hráče na poli televizorů. Co to znamená? Že jich celosvětově prodá nejvíce. A to platí i u nás. Čistě objektivně se není moc čemu divit, jsou většinou za rozumnou cenu (když pominu pár měsíců po uvedení na trh), mají slušnou výbavu, solidní obraz a hlavně extrémní marketing. Sám je často doporučuji případným zájemcům o koupi nového televizoru. Neznamená to však že by byli bez chyby. A sám Samsung čas od času zkusí fintu na neznalé zákazníky, kdy dá loňské funkci nové jméno a s nepatrným vylepšením ji dokáže opět mohutně opromovat. V článku najdete vždy aktuální informace a rovněž srovnání s loňskými (či staršími) modely.

Co přináší Samsung v modelové řadě 2020

Tato stránka je věnovaná přímému srovnání nabídky Samsungu. Připravil jsem pro vás i velmi podrobného průvodce výběrem televizoru.

V následujícím článku najdete přehled všech Sony televizorů a v dalším LG televizorů.

Rok od roku je více patrné, že hlavní roli v nabídce Samsungu hrají její QLED televizory. Od jejich uvedení v roce 2017 se nabídka postupně zvyšuje a dostává se i do nižších (levnějších) řad. Z uvedeného trendu to vypadá, že za pár let „klasické LCD“ v nabídce Samsungu najít už nemusíme. Ale to předbíhám a pojďme zpátky k novinkám pro sezonu 2020. Každý rok se setkáváme s novými názvy technologií a dalšími „odbornými“ termíny. Otázkou vždy je, zda skutečně přináší něco nového a nebo jen skrývají loňské technologie pod novým názvem. Tak se společně pojďme podívat, jak je tomu letos u Samsungu.

Nově nám rovněž narostla nabídka 8K televizorů. Já pořád zastávám názor, že investice do nich nedává pro běžného diváka zatím smysl. Přesto jsem rád, že pokrok (a zejména snižování ceny) zvolna probíhá i v tomto segmentu. Obecně lze říct, že Samsung poslední tři roky snižuje cenu i výbavu stejně označených modelů. Zatímco v roce 2017 byla řada 8000 skvěle vybavena a vhodná i pro náročnější diváky, letos už spadá vyloženě do low costu. Mimochodem Samsung oficiálně vyhlásil, že chce do konce roku 2020 ukončit produkci klasických LCD displejů (zdroj) a soustředit se na  prosazení některé z technologií jako je QD-OLED, microLED, nebo QNED. Z této informace plyne, že alespoň jedna z uvedených technologií by měla být použitelná pro běžný prodej. A v neposlední řadě je to naděje, že v roce 2021 se můžeme těšit na větší změny/novinky u televizorů. Podobné prohlášení učinilo i LG – rovněž konec produkce LCD panelů koncem roku 2020.

Znamená to, že v roce 2021 nenajdeme mezi novými modely Samsungu žádné LCD? Nemyslím si, jen je nebudou sami vyrábět, ale budou je nakupovat od jiných výrobců. V základních modelech svoje místo díky extra nízké ceně rozhodně mít budou. Zajímavostí rovněž je, že všechny z 4K modelů (8K samozřejmě rovněž) jsou vybaveny HDMI 2.1 porty pro hraní ve 100 Hz na nové generaci herních konzolí Ohledně HDMI 2.1 u Samsungu se informace různí, ale toto jsem dostal potvrzeno přímo od zastoupení Samsungu – všechny letošní modely od řady Q70T a vyšší – disponují HDMI 2.1.  Výjimka je 49 palců velká varianta Q80T, která HDMI 2.1 nepodporuje. A co konkrétně je podporováno – eARC, ALLM (Auto Low Latency Mode) a VRR (Variable Refresh Rate) a 4K při 100 fps.  Hlavní rivalové (LG a Sony) by touto funkcionalitou u 4K televizorů rovněž měli disponovat. Jak je u Samsungu zvykem u HDR nena.jdeme podporu pro Dolby Vision. Majitelé se budou muset spokojit s trojicí HDR10, HDR10+ a HLG.  Je to nevýhoda? S ohledem na budoucnost těžko říct. Každopádně to zatím vypadá, že největší popularitě a rozšířenosti se těší práve formát Dolby Vision. A co to znamená pro Samsung? Pokud budete sledovat film, který podporuje pouze Dolby Vision, tak pro jeho reprodukci bude využit pouze základní HDR10. Což pochopitelně bude mít dopad na výsledný obraz.

Letošní obrazové procesory. Ty nejlepší jsou vyhrazeny pro 8K rozlišení, jedná se o řadu „Quantum Processor 8K“. Mají využívat principů strojové učení pro vyhlazování obrazu a upscaling (převod do vyššího rozlišení). 4K modely pracují na podobném principu, jen mají k dispozici o něco méně výkonu (což nemusí vůbec vadit, jejich role je díky nižšímu rozlišení o něco snazší). Od řady Q60T níže, je však ještě slabší verze, což bude pravděpodobně na výsledném obrazu znát. Obrazové procesory Samsung umí, ale to stejné lze říci i o jeho konkurenci. Uvidíme zda se mu povedlo jim trochu utéct.

Operační systém je dobře známý Tizen, který přichází ve verzi 5.5. Očekávat můžeme spíše drobné změny k lepšímu, než nějakou zásadní revoluci. Což je dobře, systém je to kvalitní a odladěný. Všechny přístroje z letošní řady by měly podporovat Apple AirPlay 2. Tedy snadné přehřátí obrazovky či hudby z vašeho Apple zařízení na obrazovce televizoru.

Za zmínku rovněž stojí fakt, že prohnuté televizory definitivně zmizely z nabídky a tuto technologii Samsung nadále používá jen u herních monitorů.

Zmatky v číselných označeních řad

Pokud jste nabídku Samsungu sledovali i minulý rok, museli jste si všimnout že letos je u jednotlivých modelů několik škrtů. Osobně tuhle „past“ na zákazníky nemám vůbec rád. Nicméně Samsung není jediný kdo ji dělá. O co jde? Meziročně jsou nové tv jakoby o úroveň níže. Tj. Q90R (2019) nemá v roce 2020 přímý ekvivalent. Q90T (2020) je někde na úrovni loňské Q85R. Letošní Q80T bude výrazně blíže loňské Q70R atd… Neznalého kupujícího je tak snadné ovlivnit ve stylu, že loni byla Q70R velmi úspěšná tv, kupte si novou Q70T, je ještě lepší. Jenže opak je pravdou. Je prostě vidět, že Samsung dělá vše proto, aby urychlil nástup 8K, kde dává plnou výbavu a maximální funkce. Co na tom, že ještě minimálně pár let bude pro běžného diváka 8K rozlišení de facto nevyužitelné. Abych Samsungu jen nekřivdil, chlubí se zlepšením algoritmů pro kontrolu podsvícení. Věřím, že se mu to povedlo. Ale kdyby alespoň u nejvyšších 4K řad (Q90T a Q80T) nechal stejný počet stmívacích zón jako loni + nové algoritmy, tak by výsledek mohl být parádní. Takto se obávám, že zájemci o špičkový 4K televizor budou muset sáhnout po jiné značce. V nižším a středním segmentu však bude Samsung nejspíš nadále dominovat.

Každopádně teď (duben – červen 2020) je super čas pro nákup modelů z roku 2019, za výborné ceny. To však nejspíš po prázdninách 2020 skončí (budou vyprodané) a uvidíme jak bude vypadat televizní trh a co nabídne konkurence. Samsung je největší prodejce tv celosvětově a marketing má zvládnutý na jedničku. Navíc většina kupujících je spokojen s lehce přesycenými barvami a extra živým obrazem, který podává. Na tom není nic špatného, trh si to žádá a kdo chce jiné podání barev může si ho nastavit. Já osobně mám Samsung rád. Umí relativně levné (cca půl roku od uvedení na trh, úvodní cena je šíleně nastřelená) obrazovky, s povedeným a jednoduchým operačním systémem. Jen škoda, že letos už vlastně vzdal souboj o špičkové 4K televizory a plně se soutředil na 8K.

„Osekaná“ úhlopříčka 49 palců

Jak je u Samsungu zvykem, tak tato velikost přináší jisté omezení. Konkrétně jen 50 Hz obnovovací frekvenci (i když daná modelová řada umí 100 Hz). Dále u vyšších řad (např. Q80T) slabší zvuk a mohou chybět i některé technologie (např. OTS – Object Tracking Sound nebo QSymphony). U 49kových panelů bývá reportován i horší jas a (pochopitelně) nižší počet stmívacích zón. Pokud jste omezeni fyzickým prostorem pro tuto velikost, bývá pro ni obvykle lepší volba Sony. Zkuste se podívat na náš velký test televizorů.

Zajímavé funkce (vlastnosti)

Ultraširoký pozorovací úhel – technologie co zlepšuje pozorovací úhly za cenu drobného zhoršení kontrastního poměru. Pokud sedíte přímo naproti obrazovce, není pro vás důležitá.

Dual LED – jedna z nově promovaných technologií od Samsungu. O co se jedná? Podsvícení je tvořeno dvojicí diod, z nichž každá má jinou barevnou teplotu (víc info). První 5,000 ° K a druhá 20,000 ° K. Výhodou je fakt, že nedochází k takovému poklesu jasu, jako u běžného (jedno diodového řešení). Díky tomu lze očekávat zvýšení kontrastního poměru (odhadem o nějakých 5 – 10 %) oproti loňským modelům. Je přítomna ve střední řadě Samsungu a její smyslem je kompenzovat chybějící funkci „local dimming“ (česky označovaná jako „místní tlumení“). Vypadá užitečně, ale nejedná se o „špičku nabídky“ (kterou je u LCD právě Local dimming s velkým počtem stmívacích zón), což vám mohou někteří prodejci tvrdit.

Object Tracking Sound (OTS) – případně jeho vylepšená verze OTS+ . Česky nazvané „Zvuk sledující pohyb“. Jejím smyslem je rozpoznat pohybující se objekt ve videu a snažit se zvuk přizpůsobit jeho pohybu. Zní to zajímavě, dle dostupných informací to tomu tak je i v praxi, ale za mě platí (hlavně u vyšších modelů), že i průměrné repro či soundbar za vyšší jednotky tisíc dokáže výrazně zlepšit zvukový projev přístroje. Rozdíl mezi základní a „+“ verzí je v tom kolik využívá zvukových kanálů.

Q-Symphony – jak možná víte, Samsung má rovněž soundbary, které pochopitelně doporučuje pro využít spolu se svými obrazovkami. Q-Symphony je pak funkce, která dokáže kombinovat reproduktory tv a soundbaru a tak docílit ještě zajímavějšího zvuku. Zní to zajímavě, uvidíme jaký bude dojem ve skutečnosti.

Active Voice Amplifier – česky „Vylepšení dialogové stopy“, slouží k zlepšení hlasitosti dialogů, aby jim bylo lépe rozumět. Nečekejte zázraky v nějaké podobě má tuto funkci většina výrobců.

Adaptive Picture – česky „Adaptivní obraz“ – v podstatě automatický jas, jak ho znáte z mobilu. Podle množství světla v místnosti upraví i jas obrazovky. Opět poměrně běžná záležitost.

Ambient mode – už od roku 2018 se s touto funkcí u Samsungu setkáváme. Ve své podstatě si můžete na obrazovce nastavit interaktivní pozadí, takže když TV „není zapnutá“, splyne s okolní stěnou, protože na obrazovce zobrazuje texturu podobnou vaší stěně (samozřejmě ji musíte prvně nafotit a do tv uložit). Nově tu máme i Ambient mode+. Pokud jsem to pochopil správně tak jediný rozdíl, že vám umožní podrobnější a pokročilejší nastavení a plánování. Jsem zvědav až ho uvidím v praxi.

Multi View – umí rozdělit vaši televizní obrazovku na dvě části. Na jedné polovině vidíte to co sledujete na obrazovce a na druhu část se zrcadlí displej telefonu. To může být velmi lákavá pro hráče, kdy mohou na části obrazovky sledovat video návod a na druhé hrát.

Tap View – česky „Zrcadlení obsahu“, klasicky zobrazí displej vašeho mobilu přes celou obrazovku.

Real Game Enhancer+ – Pod tímhle označením se skrývá variabilní obnovovací frekvence. Jejím smyslem je eliminace trhání  obrazu při hraní her s proměnlivou snímkovou frekvencí. Díky tomu je pohyb hladší a plynulejší a to i přes měnící se počet snímků za sekundu. Pokud chcete tv využívat pro časté hraní her, tuto funkci rozhodně chcete.

AI Upscale – Snaží se zlepšovat podání obrazu za pomoci strojového učení. Zjednodušeně řečeno se dívá zdali má podobnou scénu ve své databázi a jak má být ideálně zobrazena. Obecně spíše drobnější přínos, ale tyhle malé kousky skládačky posouvají obraz u nejvyšších řad o kus výše.

zpět nahoru ↑

4K Samsung QLED televize 2020

Samsung Q95T

To nejlepší co pro nás Samsung letos ve 4K má připraveno. Číselné označení by mohlo naznačovat, že se jedná o „něco lepšího“ než Q90R z roku 2019, ale opak se zdá pravdou. Zatím všechny zdroje hovoří o tom, že by měl být počet stmívacích zón výrazně menší než u loňského modelu. Barevná hloubka 10 bitů, obnovovací frekvence 100 Hz. Potěší i rozšířené pozorovací úhly. Audio je typu 4.2.2, má Object Tracking Sound (základní verze) a výkon 60W. Přístroj je vybavený One Connect Boxem.

Dostupné velikosti:

 • Samsung QE55Q95T
 • Samsung QE65Q95T
 • Samsung QE75Q95T
 • Samsung QE85Q95T

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Startuje na 55 000 Kč (u ceny vždy beru v potaz zatím nejprodávanější úhlopříčku a to 55 palců). Už na podzim bude určitě okolo 40 000 Kč a začátkem roku 2021 (únor – březen), bych se odvážil tvrdit že bude okolo 30 000 Kč. Upřímně moc důvodů pro koupi nevidím, za stejné peníze lze mít OLED, který je lepší (s letošním snížením počtu stmívacích zón bude rozdíl ještě více patrný). Snad jedině pokud chcete 4K LCD a chcete mít z estetických důvodů One Connect Box (a pochopitelně nejde koupit loňské Q90R, která má to stejné a navíc lepší obraz).

Samsung Q90T

Vypadá to na totožný přístroj jako Q95T, jen bez One Connect Boxu a pravděpodobně lehce nižším maximálním jasem. Samsung to tak promuje, ale uvidíme jaké budou výsledky měření.

Dostupné velikosti:

 • Samsung QE55Q90T
 • Samsung QE65Q90T
 • Samsung QE75Q90T
 • Samsung QE85Q90T

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Startujeme na 50 000 Kč, 40 000 Kč hranice tedy padne ještě dříve než u předchozího modelu. Na vánoce 2020 odhaduji, že by se mohla blížit 35 000 Kč. Opět platí, že za obdobné peníze lze mít OLED. Pokud ho však z nějakého důvodu nechcete, tak Q90T už dává o maličko (pár tisíc rozdílu v ceně) větší smysl ke koupi. Můj favorit na nákup „lepší“ tv od Samsungu je však hned další na řadě.

Samsung Q80T

Střední třída QLED, která bude pravděpodobně hodně prodávaná. Pořád má ještě přímé podsvícení, i když počet stmívacích zón určitě poklesne oproti Q90T/Q95T. Dolů jdeme i u zvuku – 2.2.2 60W. Rovněž má Object Tracking Sound. Barevná hloubka je stále 10 bitů, obnovovací frekvence 100 Hz. Nižší by měly být i hodnoty maximálního jasu. Co se nemění pro žádnou QLED řadu jsou podporované HDR formáty a použitý obrazový procesor – Quantum Processor 4K .

Dostupné velikosti:

 • Samsung QE49Q80T
 • Samsung QE55Q80T
 • Samsung QE65Q80T
 • Samsung QE75Q80T
 • Samsung QE85Q80T

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Hned v úvodu musím přiznat, že pro mě asi nejzajímavější letošní model. Startovní cena 35 000 Kč rychle spadla na 30 000 Kč. To je zatím pro nákup stále hodně. Ale okolo vánoc 2020 by cena mohla být někde v rozmezí 20 – 22 000 Kč a to je za mě už velmi rozumná koupě. Zejména pokud sledujete i obsah ve 4K kvalitě. Pokud ne, tak pro klasické tv vysílání je možná „až zbytečně dobrá“. Jinak nadstandardní zvuk a použitelné HDR.

Samsung Q70T

Zásadní změna je, že oproti předchozímu Q70R nemá přímé podsvícení, ale jen boční (Edge LED). Kompenzovat to má Dual LED technologie. Všimněte si, že výrazně dolů jdeme i u audia, kdy je to skok na klasické stereo (2.0) o výkonu 20 W. Rovněž není podporován Object Tracking Sound (ten je u Q80T a výše). I když to cena, či modelové označení nenaznačuje, tak od této řady níže se nejedná o vhodnou tv pro sledování filmů v HDR a obecně videa ve vysoké kvalitě (respektive sledovat ho můžete, ale výsledné podání bude dost limitované). Barevná hloubka je 8 bitů + FRC.

Dostupné velikosti:

 • Samsung QE49Q70T
 • Samsung QE55Q70T
 • Samsung QE65Q70T
 • Samsung QE75Q70T
 • Samsung QE85Q70T

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Při uvedení na trh koncem března jsem ji viděl za 34 000 Kč. Ta cena je při porovnání s konkurencí i loňskou řadou totální nesmysl. Smysl začne dávat někde okolo 20 000 Kč a věřím, že časem klesne i na úroveň 17 000 Kč. Jejím hlavním benefitem je 100 Hz panel, takže kdo bude chtít co nejlevnější přístroj se 100 Hz, bude pro něj zajímavá.

Samsung Q60T (recenze)

Říkáte si, kam může po Q70T výbava u QLED ještě klesnout? Mám pro vás nemilou zprávu, v této řadě najdete 50 Hz panely ve všech úhlopříčkách. Slabší je i verze obrazového procesoru- Crystal Processor 4K. Navíc u ní nenajdete spoustu výbavy, která začíná od modelu Q70T a výše: Adaptive Sound, Real Game Enhancer+, Active Voice Amplifier, Ambient Mode+ nebo Adaptive Picture.

Dostupné velikosti:

 • Samsung QE43Q60T
 • Samsung QE49Q60T
 • Samsung QE55Q60T
 • Samsung QE65Q60T
 • Samsung QE75Q60T
 • Samsung QE85Q60T

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Při uvedení na trh 28 000 Kč. Pokud někdo nebude zmasírovaný prodejcem, tak koupě moc smysl nedává. Pro klasické tv vysílání bude pořád lepší jen o malinko dražší Q70T, pro lepší obraz bude potřeba připlatit ještě více (aspoň Q80T) a pro uživatele požadující co nejnižší cenu tu budou levnější LCD modely. Věřím, že poměrně rychle spadne pod 20 000 Kč a svoje prodeje bude v roce 2021 končit i pod 14 000 Kč.

Srovnání parametrů Samsung QLED 4K 2020

Q95TQ90TQ80TQ70TQ60T
Dostupné velikosti55, 65, 75, 8555, 65, 75, 8549, 55, 65, 75, 8555, 65, 75, 8543, 49, 55, 65, 75, 85
Rozlišení4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)
Barevná hloubka8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC
Typ paneluVA VA VA VA VA
Typ podsvíceníDirect Full Array 16XDirect Full Array 16XDirect Full Array 8XDual LED Edge LEDDual LED Edge LED
Local DimmingAnoAnoAnoNeNe
Obnovovací frekvence100 Hz100 Hz100 Hz (49′ 50 Hz)100 Hz (49′ 50 Hz)50 Hz
Ultraširoký pozorovací úhelAnoAnoNeNeNe
Dual LEDNeNeNeAnoAno
HDR (High-Dynamic Range)Quantum HDR 16xQuantum HDR 16xQuantum HDR 12xQuantum HDRQuantum HDR
Obrazový procesorQuantum Processor 4KQuantum Processor 4KQuantum Processor 4KQuantum Processor 4KQuantum Processor 4K Lite
Zvukový výkon60W60W60W (49′ 40W)20W20W
SubwooferAnoAnoAnoNeNe
Konfigurace reproduktorů4.2.24.2.22.2.2 (49′ 2.2. )2.02.0
Object Tracking SoundAnoAnoAno (kromě 49′)NeNe
Q-SymphonyAnoAnoAno (kromě 49′)NeNe
Active Voice AmplifierAnoAnoAnoAnoAno
Operační systémTizen 5.5Tizen 5.5Tizen 5.5Tizen 5.5Tizen 5.5
Wi-FiAnoAnoAnoAnoAno
BluetoothAno (ver. 4.2)Ano (ver. 4.2)Ano (ver. 4.2)Ano (ver. 4.2)Ano (ver. 4.2)
BixbyAnoAnoAnoAnoAno
Herní režimAno (Real Game Enhancer+)Ano (Real Game Enhancer+)Ano (Real Game Enhancer+)Ano (Real Game Enhancer+)Ano
Ambient módAno (Ambient Mode+)Ano (Ambient Mode+)Ano (Ambient Mode+)Ano (Ambient Mode+)Ano
AI UpscalingAnoAnoAnoAnoAno
HDMI44443
USB22222
ARCAnoAnoAnoAnoAno
eARCAnoAnoAnoAnoAno
One ConnectAnoNeNeNeNe
TunerDVB-T2CS2 x 2DVB-T2CS2 x 2DVB-T2CS2 x 2DVB-T2CS2 x 2DVB-T2CS2
zpět nahoru ↑

4K Samsung LCD televize 2020

Samsung TU85

Klasické LCD (ne QLED), 50 Hz, Edge podsvícení, Dual LED a slabší obrazový procesor (stejný jako Q60T) – Crystal Processor 4K. Zůstává 4K rozlišení a 20W stereo. Opět si dovolím malou poznámku k typové označení. Ačkoliv by se mohlo zdát, že má být lepší než loňská RU8000, tak je spíše na úrovni RU7400.

Dostupné velikosti:

 • Samsung UE43TU8502
 • Samsung UE50TU8502
 • Samsung UE55TU8502
 • Samsung UE65TU8502

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Při uvedení na trh 20 000 Kč, rozumná cena bude někde okolo 13 000 Kč. Časem půjde ještě níže.

Samsung TU80

Stejné parametry jako TU85, jen nemá „dual LED“. Tedy lehce horší kontrastní poměr.

Dostupné velikosti:

 • Samsung UE43TU8002
 • Samsung UE50TU8002
 • Samsung UE55TU8002
 • Samsung UE65TU8002
 • Samsung UE75TU8002
 • Samsung UE82TU8002

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Při uvedení na trh 16 000 Kč, reálně to může být hodně kupovaná tv až spadne pod 10 000 Kč.

Samsung TU71

Základ LCD nabídky, pokud budete chtít nejlevnější letošní 4K televizi od Samsungu, je to vaše volba.

Dostupné velikosti:

 • Samsung UE43TU7172
 • Samsung UE50TU7172
 • Samsung UE55TU7172
 • Samsung UE65TU7172
 • Samsung UE75TU7172

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Ve chvíli kdy nebude dostupná loňská RU7172, případně když cena této spadne na cenu 8 – 9 000 Kč.

Samsung TU70

Dle specifikace by se mělo jednat o totožnou tv jako TU71, jediný rozdíl je barva. TU7172 má stříbrnou barvu, zatímco TU7072 je černá.

Dostupné velikosti:

 • Samsung UE43TU7072
 • Samsung UE50TU7072
 • Samsung UE55TU7072
 • Samsung UE65TU7072
 • Samsung UE75TU7072

Cena, aneb kdy dává smysl ji kupovat

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Pokud nebudete potřebovat vyšší počet portů (HDMI/USB) a bude o pro vás významnou částku levnější než TU7172. Při stejné ceně nákup této nedává smysl.

Designové Samsung televize

Kromě klasických řad má i módní výstřelky v podobě:

 • The Sero
 • The Serif TV
 • The Frame

Z pohledu kvality obrazu nejsou příliš zajímavé (klasické LCD), z pohledu nabídky Samsungu jsou lehce pod průměrem. Co na nich však zajímavé je jejich design a proto věřím, že si svoje specifické publikum dozajista najdou. Mimochodem, pouze tři modely dostanou hub One connect – Q950TS, Q95T a The Frame. Právě The Frame je z designovek nejvíc prodávaný. Zajímavostí je, že oproti loňské verzi má letos navíc Dual LED technologii – takže lze očekávat o něco vyšší kontrastní poměr.

Srovnání parametrů Samsung LCD (LED) 2020

TU85TU80TU71TU70
Dostupné velikosti43, 49, 55, 6543, 50, 55, 65, 75, 8243, 49, 55, 65, 7543, 49, 55, 65, 75
Rozlišení4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)
Barevná hloubka8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC
Typ paneluVAVAVAVA
Typ podsvíceníDual LED Edge LEDEdge LEDEdge LEDEdge LED
Local DimmingNeNeNeNe
Obnovovací frekvence50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz
Ultraširoký pozorovací úhelNeNeNeNe
Dual LEDAnoNeNeNe
HDR (High-Dynamic Range)AnoAnoAnoAno
Obrazový procesorCrystal Processor 4KCrystal Processor 4KCrystal Processor 4KCrystal Processor 4K
Zvukový výkon20W20W20W20W
SubwooferNeNeNeNe
Konfigurace reproduktorů2.02.02.02.0
Object Tracking SoundNeNeNeNe
Q-SymphonyNeNeNeNe
Active Voice AmplifierAnoAnoAnoAno
Operační systémTizen 5.5Tizen 5.5Tizen 5.5Tizen 5.5
Wi-FiAnoAnoAnoAno
BluetoothAno (ver. 4.2)Ano (ver. 4.2)Ano (ver. 4.2)Ano (ver. 4.2)
BixbyAnoAnoNeNe
Herní režimAnoAnoAnoAno
Ambient módAnoAnoNeNe
AI UpscalingNeNeNeNe
HDMI3333
USB2222
ARCAnoAnoAnoAno
eARCAnoAnoAnoAno
One ConnectNeNeNeNe
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
zpět nahoru ↑

8K Samsung televize 2020

Výrobce se rozhodl toto rozlišení zase o kus víc prosadit. Některé funkce nabízí v tomto roce pouze 8K televize. Zejména Local Power Distribution – ve zkratce je tlumen přívod energie do těch zón, které jsou ztmaveny a naopak posílán do těch jasných. Celkový nárůst jasu může být až 20 %. V realitě často méně, ale pár procent navíc asi přinese pravidelně. Jak už jsem zmínil dostanou ten nejlepší obrazový procesor a lepší software pro HDR – Quantum HDR.

Za mě pořád nedává smysl pro běžného diváka 8K kupovat. Ceny jsou pořád extrémně vysoko a u běžného tv vysílání je toto rozlišení spíše na škodu. Je však pravdou, že např. Netflix už oznámil několik nových seriálů v 8K. Tím chci říct, že pro uživatele, kteří sledují primárně streamovaný obsah (kde se lze vysoké kvality za pár let dočkat), může být nákup 8K obrazovky v horizontu nějakých 3 – 5 let zajímavý. Mimochodem trochu hlubší zamyšlení proč nedává nákup 8K v tuto chvíli smysl si můžete přečíst zde. Krátká historie a malý počet nakupujících je i důvodem proč zde nedávám odhad ceny, po pár měsících na trhu. Zatímco u 4K jsem si za ty roky poměrně jistý, kam se až mohou dostat, tady nikoliv. A radši než věštit z křišťálové koule, tak toto info vynechám.

Samsung Q950TS

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Vlajková loď Samsungu. 8K rozlišení, přímé podsvícení s vysokým počtem stmívacích zón, 10 bitů barevná hloubka, HDMI 2.1 a extrémně tenký rámeček okolo displeje. Audio typu 4.2.2 o výkonu 70W, používá Object Tracking Sound+. One Connect Box slouží pro přípojení tv k okolnímu světu. Z něj vede do televizoru pouze jediný kabel. Vzhled má být skutečně exkluzivní. Rámeček okolo displeje má pouhých 2,3 mm, což má za následek že 99 % obrazovky zabere displej. Stejně jako loňská Q950R používá to nejlepší co Samsung má – Ultra Black panel a Ultra Viewing Angle (česky nazvaný Ultraširoký pozorovací úhel) pro zlepšení pozorovacích úhlů.

Dostupné velikosti:

 • Samsung QE65Q950TS
 • Samsung QE75Q950TS
 • Samsung QE85Q950TS

Samsung Q900TS

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

Naprosto stejná tv jako předchozí (Q950TS) z pohledu výbavy, jen bez One Connect Boxu a pravděpodobně lehce nižším maximálním jasem. Samsung to tak promuje, ale uvidíme jaké budou výsledky měření. A lehce jiným designem.

Dostupné velikosti:

 • Samsung QE65Q900TS
 • Samsung QE75Q900TS

Samsung Q800T

(zjistit aktuální cenu na Heureka.cz)

„Lidová“ 8K televize, širší nabídka úhlopříček a horší panel s menším počtem stmívacích zón. Nižší maximální jas. Ale pořád s „rozšířenými pozovorovacími úhly“ – stejně jako oba dva modely uvedené výše. Stejně jako u předcházejících 8K modelů je samozřejmostí plně 10 bitový panel.

Dostupné velikosti:

 • Samsung QE55Q800T
 • Samsung QE65Q800T
 • Samsung QE75Q800T
 • Samsung QE82Q800T
 • Samsung QE98Q800T

Srovnání parametrů Samsung QLED 8K 2020

Q950TSQ900TSQ800TS
Dostupné velikosti65, 75, 8565, 7555, 65, 75, 82, 98
Rozlišení8K (7,680 x 4,320)8K (7,680 x 4,320)8K (7,680 x 4,320)
Barevná hloubka10 bitů10 bitů10 bitů
Typ paneluVAVAVA
Typ podsvíceníDirect Full Array 32XDirect Full Array 32XDirect Full Array 24X
Local DimmingAnoAnoAno
Obnovovací frekvence100 Hz100 Hz100 Hz
Ultraširoký pozorovací úhelAnoAnoAno
Dual LEDNeNeNe
HDR (High-Dynamic Range)Quantum HDR 4000Quantum HDR 3000Quantum HDR 2000
Obrazový procesorQuantum Processor 8KQuantum Processor 8KQuantum Processor 8K
Zvukový výkon70W70W70W
SubwooferAnoAnoAno
Konfigurace reproduktorů4.2.24.2.24.2.2
Object Tracking SoundAno (OTS+)Ano (OTS+)Ano (OTS+)
Q-SymphonyAnoAnoAno
Active Voice AmplifierAnoAnoAno
Operační systémTizen 5.5Tizen 5.5Tizen 5.5
Wi-FiAnoAnoAno
BluetoothAno (ver. 4.2)Ano (ver. 4.2)Ano (ver. 4.2)
BixbyAnoAnoAno
Herní režimAno (Real Game Enhancer+)Ano (Real Game Enhancer+)Ano (Real Game Enhancer+)
Ambient módAno (Ambient Mode+)Ano (Ambient Mode+)Ano (Ambient Mode+)
AI Upscaling8K AI Upscaling8K AI Upscaling8K AI Upscaling
HDMI444
USB332
ARCAnoAnoAno
eARCAnoAnoAno
One ConnectAnoNeNe
TunerDVB-T2CS2 x 2DVB-T2CS2 x 2DVB-T2CS2 x 2
zpět nahoru ↑

Co bych z Samsung tv nabídky pro rok 2021 kupoval já

Bavím se o hypotetické situaci, že už nejsou k sehnání Samsung modely z roku 2019 a zároveň (psáno začátkem dubna 2020) neznám přesnou nabídku konkurence. Za mě se velice pravděpodobně bude opakovat situace z posledních let, kdy Samsung bude dominovat v nižší až střední třídě nabídky. Obrazově srovnatelného Sony bude nejspíš zase až po řadu X90H dražší, LG je rovněž o něco málo dražší a hlavně díky využití odlišného typu panelu cílí na trochu jiné publikum/využití.

Chci špičkovou televizi v ceně okolo 40 000 Kč

V této cenové hladině se můžete dostat na 65 palcový OLED. Samsung zde nemá čím konkurovat. To do jisté míry platilo už loni, ale letos je ten rozdíl ještě znatelnější.

Chci kvalitní televizi do 30 000 Kč

Tady by mohla být zajímavá Samsung QE65Q80T. Zatím je s cenou výrazně výše, ale podle mě nebude trvat velmi dlouho a bude ji možné koupit pod 30. Žádná „horší“ tv z letošní nabídky Samsungu nedává smysl, pokud chcete sledovat kvalitní zdroje ve 4K typu Netflix.

Chci tv do 20 000 Kč

Tady to vidím buď na Samsung QE55Q80T (tedy menší velikost z předešlé kategorie) – když budete sledovat kvalitní obsah. Nebo naopak jít s obrazem níže a velikostí výše. Zejména pokud budete sledovat klasické tv vysílání a do toho sem tam nějaký film. Ať už Samsung QE65Q70T, či časem by se této hranici mohla dokonce blížit i Samsung QE75Q60T (jen pozor, že zde přijdete o 100 Hz).

Do 15 000 Kč

Tam časem spadne slušná Samsung UE65TU8502. Velká úhlopříčka a je při dostatečné vzdálenosti vhodné pro klasické tv vysílání.

Do 10 000 Kč

Jako už několik posledních let, tak ani letos nemám pochyby o tom, že zde bude Samsung totálně vládnout. Konkrétně modely Samsung UE55TU7172 a Samsung UE55TU7072.

zpět nahoru ↑

Historie TV Samsung

Korejský gigant Samsung vstoupil na trh televizorů v roce 1969 (kdy založil divizi Samsung Electronics), kdy uvedl (tenkrát pochopitelně černobílý) první model, který vyrobil ve spolupráci se značkou Sanyo. O pět let později s k nim přidala výroba praček a ledniček, o dalších 10 let později například mikrovlnek.

Co znamená kódové označení u Samsung TV

Samsung má dva typy kódu v modelové řadě. Jeden se týká LCD a druhý QLED. Představíme si oba dva. Část označení, začátek a konec je společná.

Modelové označení může vypadat třeba takto: QE55Q60RATXXH

První znak (v našem případě „Q“), ukazuje na použitou technologii:

 • U – LCD (LED)
 • L – LCD (CCFL)
 • K – OLED
 • Q – QLED

Druhý znak (v našem případě „E“), určuje světadíl distribuce:

 • E – Evropa
 • A – Asie, Afrika, Austrálie
 • N – Severní Amerika, Jižní Amerika, Korea

Třetí a čtvrtý znak (v našem případě „55“) určují velikost (úhlopříčku) televizoru:

 • 98 “ – 248,9 cm
 • 85 “ – 215,9 cm
 • 82 “ – 208,2 cm
 • 75 “ – 190,5 cm
 • 65 “ – 165,1 cm
 • 60 “ – 152,4 cm
 • 55 “ – 139,7 cm
 • 50 “ – 127 cm
 • 49 “ – 124,5 cm
 • 43 “ – 109,2 cm
 • 40 “ – 101,6 cm
 • 39 “ – 99 cm
 • 32 “ – 81,2 cm

QLED

Mějme stále označení QE55Q60R.

Dalších znaky určuje modelovou řadu a rok výroby.

U QLED je to tedy: Q60R,

 • Q – technologie QLED
 • 60 – modelová řada
 • R – označení roku

LCD

U klasického LCD je to např. UE55RU8002.

 • R – označení roku
 • U – technologie LCD
 • 8002 – modelová řada

Zbylá část kódu je opět společná pro LCD i QLED

Modelové řady mají tuto hierarchii:

QLED příklad – Q80R
LCD příklad – RU8002

 • 4 – nejnižší třída
 • 5 – druhá nejnižší třída
 • 6 – nižší střední třída
 • 7 – střední třída
 • 8 – vyšší střední třída
 • 9 – nejvyšší třída

Druhé číslo v rámci modelové řady určuje podsérii – typicky se jednalo o prohnutou variantu, nebo model určený k prodeji ve specifickém řetězci. To platí pro LCD i QLED.

Případné třetí číslo je jen pro LCD a určuje barvu stojanu či rámečku.

Případné čtvrté číslo označuje dealerskou variantu. V našich obchodech se setkáte skoro výhradně s číslem „2“, které reprezentuje určení pro východní Evropu.

Rok výroby je označen písmenem, které se postupně zvyšuje (pozor, některá písmena jsou přeskočena):

 • 2017 – M
 • 2018 – N
 • 2019 – R
 • 2020 – T

Třetí a čtvrtý znak od konce označuje výbavu tunery. Nejčastěji se potkáte s :

 • TX – dvojitý tuner DVB-C / S2 / T2
 • UX – standardní tuner DVB-C / S2 / T2

Poslední dva znaky určují region prodeje. U nás je to „XH„, kam spadají tyto země: Albánie, Bulharsko, Chorvatsko, ČR, Estonsko, Maďarsko, Řecko, Litva, Lotyšsko, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko a Slovensko.

Samsung nepřehraje kodeky XVID a DTS

Už od roku 2018 Samsung nepodporuje kodeky Xvid (video) a DTS (audio). Tento stav dále trvá. Xvid bývá typicky použit pro starší filmy, které jsou uloženy v avi souboru. Neznamená to, ale že tv nepřehraje všechny avi soubory, jen ty pro které byl použit uvedený kodek.

Jak obnovit výchozí nastavení u Samsung televize

 1. Otevřete menu nastavení.
 2. Poté jděte do záložky “Podpora”.
 3. Vyberte “Automatická diagnostika”.
 4. Zvolte “Obnovit”.
 5. Zadejte heslo (pokud jste ho nikdy nenastavovali, tak výchozí jsou samé nuly.)
 6. Potvrďte.
 7. Obnovení je dokončeno
zpět nahoru ↑

Přehled Samsung tv 2019

V nejlevnějším segmentu klasických 4K LCD nám letos Samsung představuje 3 řady. Základní RU71xx, prohnutou RU73xx, dále RU74xx a RU80xx.

Dále už jsou jen Quantum Dots displeje. Ty se letos ve 4K rozlišení skrývají pod číselným označením Q60R, Q70R, Q80R, Q85R a Q90R. Po nich následuje vrcholná edice s 8K rozlišením a typovým označením Q950R (nástupce předchozí řady Q900R).

Dostupné velikosti

Samsung RU71xx (recenze zde)

 • Samsung UE43RU7102
 • Samsung UE49RU7102
 • Samsung UE55RU7102
 • Samsung UE65RU7102
 • Samsung UE75RU7102

Samsung RU73xx

 • Samsung UE49RU7372
 • Samsung UE55RU7372
 • Samsung UE65RU7372

Samsung RU74xx

 • Samsung UE43RU7402
 • Samsung UE50RU7402
 • Samsung UE55RU7402
 • Samsung UE65RU7402

Samsung RU80xx (recenze zde)

 • Samsung UE49RU8002
 • Samsung UE55RU8002
 • Samsung UE65RU8002
 • Samsung UE75RU8002
 • Samsung UE82RU8002

Q60R (recenze je k dispozici zde)

 • Samsung QE43Q60R
 • Samsung QE49Q60R
 • Samsung QE55Q60R
 • Samsung QE65Q60R
 • Samsung QE75Q60R
 • Samsung QE82Q60R

Q70R (recenze zde)

 • Samsung QE49Q70R
 • Samsung QE55Q70R
 • Samsung QE65Q70R
 • Samsung QE75Q70R
 • Samsung QE82Q70R

Q80R (recenze zde)

 • Samsung QE55Q80R
 • Samsung QE65Q80R

Q85R

 • Samsung QE55Q85R
 • Samsung QE65Q85R
 • Samsung QE75Q85R

Q90R (recenze zde)

 • Samsung QE55Q90R
 • Samsung QE65Q90R
 • Samsung QE75Q90R
 • Samsung QE82Q90R

Q950R

 • Samsung QE55Q950R
 • Samsung QE65Q950R
 • Samsung QE75Q950R
 • Samsung QE82Q950R
 • Samsung QE85Q950R
 • Samsung QE98Q950R

Zajímavosti:

 • Je vidět, že Samsung postupně víc a víc přechází na QLED a nabídka klasických LCD LED televizí se snižuje, respektive zůstává doménou levnějších modelů. Očekávám, že další rok bude tento trend pokračovat. Loni bylo QLED řad 5, letos je to 6. Pokud chcete „prémiovou klasickou Samsung televizi“, tak jste v tomto roce odkázáni jen na řadu RU80xx. Pro fanoušky prohnutých obrazovek je k dispozici řada RU73xx.
 • Všechny modelové řady by měli využívat VA panely. To je za mě dobrá zpráva, protože většina zejména levnějších televizí je vybavena IPS panely. Obě varianty mají své plusy i mínusy, které jsme rozebrali zde. Hlavní je, že je možnost volby a každý může vzít to, co mu vyhovuje lépe.
 • Podsvícení – všechny řady až po Q60R (včetně) mají EDGE LED, všechny vyšší už mají FALD (full array direct led).
 • Obnovovací frekvence – od řady RU80xx a velikosti obrazovky 55 palců je k dispozici 100 Hz, nižší řady a menší úhlopříčky mají jen 50 Hz.
 • Barevná hloubka – od řady Q70R je to 10 bitů, do té doby 8 bitů + FRC.
 • U dražších řad by měla být k dispozici i funkce, kterou Samsung nazývá „umělá inteligence“. Ve skutečnosti se jedná o soustavu algoritmů, které se snaží nastavení obrazu a zvuku přizpůsobit podmínkám v místnosti. Tedy míru jasu s ohledem na množství okolního denního světla a hlasitost s ohledem na přehrávaný obsah – takže snad i tlumenější zvuk v případě reklam. Vůči podobným funkcím jsem mírně skeptický, ale třeba nás překvapí. Pochopitelně půjde vypnout, pokud s ní nebudete spokojeni.
 • Od Q80R jsou displeje vybaveny proti odleskovým filtrem Ultra Black Elite (Ultra Viewing Angle). Ze snímků, které jsou dostupné na internetu to vypadá, že v tomto případě nejde o marketingové promo, ale že tato technologie má skutečně znatelný efekt. Navíc prý napomáhá k lepším pozorovacím úhlům, což je hlavní slabá stránka VA panelů.
 • Z výše uvedeného shrnutí je jasné, že výraznější posun v kvalitě obrazu je možné očekávat až u nejvyšších modelů. Od QR80R dále. Ale mějte na paměti, že k tomu, aby bylo možné využít úžasného obrazu, které tyto televizory nabízejí, je třeba mít dostatečně kvalitní zdroj. A tím není nic jiného, než vysoko kvalitní stream a ideálně spíše čistý Blu-ray. Jestli chcete sledovat klasické televizní fullHD vysílání, jsou investice do špičkových přístrojů až zbytečné. Bude bohatě stačit střední třída s dostatečně velkou obrazovkou.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.2/5 133 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

109 Comments
 1. Dobrý den,
  pokusím se doplnit otázku. Na televizi se díváme převážně večer, buď na běžné pořady a občas si pustíme nějaky film s USB. Televize se nebude používat na hraní her. Televize bude zavěšena na stěně a okna jsou na protější straně z boku žádná okna nejsou. Sedačku máme rohovou asi 3m od tv, když si na ni lehnu tak jsem trochu z úhlu. Snad Vám to bude stačit aby jste mohl poradit. Děkuji za Vaši ochotu Vašek

  • Dobrý den,

   v takovém případě mi jako nejlepší volba přijde Samsung Q80T. Jen pozor, že nepodporuje starší formát xvid. Typicky filmy stahované z internetu z doby cca 7 a více let dozadu. S moderními formáty si poradí. Úhel sledování je z popisu zanedbatelný, na ten bude VA panel co má Samsung vyhovovat. Vím, že je z uvedené trojice nejdražší a pokud budete potřebovat nižší cenu, doporučoval bych Panasonic. LG NANO91 je z uvedené trojice nejlevnější, ale také nejslabší.

 2. Dobrý den pane Pokorný,
  chci poprosit o radu. Chci koupit novou televizi a uvažuji o těchto 1.) Panasonic TX-65HX900E 2.) LG NANO91 3.) Samsung QE65Q80T Panasonic nemá chytrý D.O. ale měl by mít hlasové vyhledávání v češtině. Věřím, že Vy jako odborník mě poradíte dobře.

  • Dobrý den,

   abych Vám mohl poradit, potřebuju vědět co od tv očekáváte, co a kdy (ve dne nebo spíše večer?) budete sledovat. Přibližný rozpočet z naznačených modelů chápu, ale každá z uvedených tv má přednosti jinde. Proto se nechci při radě unáhlit.

 3. Dobrý den,
  uvažuji o koupi nové televize do které bych mohl investovat cca 28000kc. Dívám se po Samsung QE65Q70R nebo LG 65NANO90 nebo jakou by jste mě doporučil. TV budu využívat jen jako běžný divák bez hraní her. Není to zbytečná investice jen na sledování filmů, možná by stačila i nějaká levnější. Předem děkuji za radu.

  • Dobrý den,

   vždy stačí i levnější, záleží kolik chcete zaplatit a co za to chcete dostat. Pokud sledujete běžné tv vysílání, většinu času ještě přes den tak NANO90 za 26 000 Kč je moc pěkná cena. Q70R už pomalu mizí a ceny spíše lehce stoupají. Má vyšší kontrast a lepší černou v noci. Obě mají 100 Hz panel. Pokud je pro vás 100 Hz důležitých, ale jinak na extra kvalitu obrazu nehledíte, je tu LG 65NANO86 (i když už bych si asi těch pár tisíc za NANO90 zaplatil). Pokud jste nenáročný divák a hledáte slušnou tv za co nejmenší peníze, tak Samsung UE65TU7172 pořídíte za nějakých 15 000 Kč.

 4. Buďte zdráv pane Pokorný, přečetl jsem si články o srovnání Samsung, LG, Sony a klobouk dolů před Vašimi znalostmi. Obracím se na Vás tímto se žádostí o radu, pomoc s výběrem nové TV. Stávající plazmu mám už desátým rokem a doba si prostě žádá novou. Vyselektoval jsem těchto pár modelů a samozřejmě se nebráním i jinému doporučení 😉

  SONY KD 55FX9005BAEP (19 977,- Kč)
  LG 55NANO90 (17 490,- Kč)
  Samsung QE55Q70T (22 990,- Kč)

  Velikost přizpůsobuji mému finančnímu limitu kolem 20 tis., ikdyž obývák by zvládl i o něco větší obrazovku. Umístění TV je na zdi mezi okny, vzdálenými od sebe 1,8 m. Obývací pokoj je do L spojen s kuchyní, kde je také okno = v místnosti je přes den dost světla. Má pozorovací vzdálenost od TV je 3,5 m.
  Převážně mezi 16-22 hodinou sleduji klasické vysílání přes kabelovku UPC (Vodafone), a přes Apple Tv 3. gen streamuji HBO GO a Netflix. Pravda je, že pro sledování HBO, do toho musím ještě zapojit telefon, což je otrava. Žánrově akční filmy, přírodopisné dokumenty a koncerty. Uvítal bych co nejlepší upscaling. Zvuk řeším přes receiver.
  Větší mám v hledáčku tyto:
  LG 65UN8500 (21 990,- Kč)
  LG 65NANO86 (22 490,- Kč)

  Předem děkuji a těším se na Vaše doporučení.

  • Dobrý den,

   nejlepší tv z výběru je bezpochyby Sony XF9005. Vysoký jas, skvělý obraz a 100 Hz panel. Vidím u ní dvě nevýhody. Jedna je, že se dá už velmi těžko sehnat, ale počítám že nabídku máte, jelikož ji máte v seznamu. Ta druhá je velikost. Na 3,5 metru je 65ka určitě vhodnější. Ale zase se díky limitu dostanete spíše na základní kousky. Za sebe se tedy musíte rozhodnout zda chcete lepší nebo větší tv. V případě že větší, tak s ohledem na limit je LG 65NANO86 velmi rozumnou volbou. 65kové slušné Samsungy jsou až okolo 27 000 Kč (Q70T).

   • Rád bych ještě doplnil můj dnešní dotaz: 65″ Sony 9005, jsem našel v nabídce jednoho elektrořetězce za 25 990,- jedná se o vystavený kus, hraný cca 1/2 roku. Je to opravdu tak výhodné, než nový např. LG NANO91, za stejné peníze.
    Děkuji. S pozdravem Petr

    • Covybrat.cz 12/02/2021 at 07:03

     Dobrý den, 

     pokud byl vystavený půl roku tak je to za mě akceptovatelná doba při té ceně. XF9005 je o třídu jinde než NANO91. Dost bych dal na pocit z prodejce. Většina tv je na trhu cca rok. Ale XF9005 je velmi úspěšný model, který je tu s námi od roku 2018. Teoreticky je možné že byl vystavený delší dobu. Tím nechci tvrdit že prodejce lže, jen je potřeba být opatrnější než u modelu který je z roku 2020.

   • Děkuji za rychlou odpověď a nasměrování – s tou 65″ mátě rozhodně pravdu a výběr budu směrovat k této velikosti. Je mi jasné, že budu muset i něco připlatit. Když by jste měl vybrat v cenové hladině cca 28 000,- Kč, co by jste s mým využitím TV volil. Mám se shánět po XF9005 od Sony, LG NANO91, Samsung Q70T nebo …?
    Děkuji a mějte vydařený den.

    • Covybrat.cz 12/02/2021 at 07:04

     Dobrý den,

     pokud si nebudete jistý stavem té vystavené XF9005 o které píšete výše, tak bych zapřemýšlel o Samsung QE65Q80T. Aktuálně je za 32 000 Kč, ale věřím že na 30 000 Kč během měsíce nebo dvou spadne. Ta je jediná blízko úrovně XF9005.

 5. Dobrý den,
  jsme limitováni prostorem a můžeme volit televizi s max. úhlopříčkou 43 do cca 12 tisíc. Přes den sledujeme televizní vysílání, ale večer se díváme na filmy či Netflix. Mohl byte mi doporučit typ TV? Jak jsou na tom v této kategorii televize s přehráváním filmů? Máme zkušenost s pár let starým Panasonic viera a ten filmový obraz „deformuje“ do kvality obrazu televizních inscenací.
  Jako varianty zvažujeme LG 43UN8000 nebo Samsung UE43TU8502
  Určující parametry pro nás jsou direct LED (Samsung má Edge LED), minimálně Full HD (4K je fajn, ale většina pořadů tento parametr asi nesplňuje?), min. 2xUSB, HDMI, VA panel.
  U Sammsungu mě odrazuje nemožnost přehrávání AVI a zmíněný Edge LED.

  Děkuji.
  Kateřina

  • Dobrý den,

   z popisu chápu, že jste citliví na podání pohybu. Což mě odkazuje na 100 Hz panel. Ten je v kategorii 43 palců poměrně vzácný a s cenou okolo 12 000 Kč nemožný. Jak je nabídka malá, ceny se pohybují okolo 18 000 Kč. Typ podsvícení u těchto televizorů nehraje až tak zásadní roli, protože ani jeden z nich není vybaven lokálním tlumením. To znamená, že dokáže ztmavit pouze celou obrazovku, nikoliv její jednotlivé segmenty. 

   Kdyby nebylo požadavku na pohyb, doporučil bych Samsung UE43TU7172 který nabídne skoro stejný obraz jak dražší varianta. LG má bohužel většinou IPS panely, to platí i pro tento model. Špičkový televizor v této velikosti je třeba Panasonic TX-43HX940E, ale cenově je hodně vysoko. Osobně bych zkusil zda vyhovuje Samsung, pokud to bude pro vaše citlivé oči špatné, můžete vrátit. Bohužel nyní se nedá vydat nikam do prodejny a podívat se na vlastní oči.

 6. Zdravím P. Pokorný. Obdivujem Vašu snahu pomôcť ľuďom v týchto technických otázkach.
  Chcel by som sa Vás opýtať na Váš názor ohľadom životnosti TV jednotlivých značiek alebo LED technológií. Momentálne potrebujeme kúpiť TV, lebo nám ten náš už dosluhuje. Ako sa snažím trochu zorientovať v tejto oblasti, tak na fórach sa dosť stretám s problémom životnosti TV a niečím ako „kazítko TV“. Napr. pri značke Thomson, alebo Panasonic som našiel viac recenzií ľudí, kedy im údajne TV krátko po záruke TV odišiel, resp. sa pokazil. Mohol by ste mi odporučiť nejakú značku, alebo technológiu, kde by som mohol mať nádej, že nám nová TV bude fungovať aj dlhšie?
  V druhej otázke by som Vás chcel poprosiť o radu aký TV kúpiť. Na české koruny by sme chceli kúpiť TV v rozpočte okolo 15 000 korún s uhlopriečkou 55″, pozeráme prevažne skylink cez satelit. Za odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem a prajem Všetko dobré.

  • Dobrý den,

   děkuji za podporu, vždy mě to potěší. Pokud jde o životnost, tak je velmi těžké odhadovat životnost současné generace, protože v praxi ji poznáte až za xx let. Když to vezmu dlouhodobě tak z větších značek je spolehlivost +- obdobná a tv většinou dříve „morálně zastará“ – dvb-t2, nové rozlišení, snížení ceny velkých úhlopříček. Za posledních pár let jsem viděl hodně Samsungů, Panasoniců i LG s věkem pět let a více. Vše bez problémů. Tím chci říct, že můžete mít smůlu u každého výrobce, ale ta šance není velká. Osobně bych se vyhnul alternativním značkám, které žijí spíše z minulosti – Thompson, Hitachi, Toshiba atd… Pro účely a s cenou co popisujete je nejrozumnější volbou Samsung UE55TU7172. Je o pár tisíc levnější než Váš limit, ale reálně si dražšími modely co se vejdou do limitu nijak nepomůžete. Jedná se o VA panel, tedy vhodnější pro večerní sledování. Alternativou je LG 55NANO86, která je cca tisíc korun nad limit. Odlišnost je v IPS panelu, který je vhodnější pro denní sledování. K tomu má 100 Hz frekvenci a výrazně vyšší pokrytí barevného spektra – zobrazí více barev, ale to využijete jen u HDR filmů (Netflix, Blu-ray atd..), tedy z popisu ne Váš případ.

 7. Dobrý večer , potřebuji poradit s nákupem a nevím zda mám koupit 55″ Samsung UE55TU8502 či 55″ LG 55NANO91 cena je v současnosti srovnatelná, sleduji většinou klasickou TV pomoci O2 set top boxu vaše recenze jsem četl a stále nevím. Děkuji František

  • Dobrý den,

   NANO91 má bohatší barvy a lepší pozorovací úhly, TU8502 zase lepší kontrast. Podle toho bych se orientoval. Také podle toho kdy tv budete sledovat, zda to bude večer a zda u toho bude v místnosti i nějaké osvětlení. Pokud sedíte přímo před tv a často sledujete tv i večer, volil bych Samsung.

 8. Dobrý den p. Pokorný. Můžete mi prosím poradit s výběrem. Nyní mám 40palcový Samsung 5602, potřebuji větší TV, sledovací vzdálenost 2,5 m, max co se vejde je 50 palců. Vybírám mezi Samsungem a LG, potřebuju aby neměl televizor nožičky ale stojan formou nohy kvůli stolku, uvažuji proto mezi Samsungem 50tu8502 a LG 50nano79. U LG se mi oproti samsungu líbí přímé podsvícení /větší šance na lepší homogenitu?/ a technologie nanocell + dle recenzí lepší ovládač a snad o trochu lepší zvuk a je i levnější. Oba jsou VA panely. Je u toho Samsungu nějaká přednost? Sleduji hlavně TV vysílání v HD přes kabelovou televizi, občas Netflix. Jde mi to aby si TV aspoň trochu rozumně poradila s upscalingem do 4K. Nebo vidíte v ceně cca do 13 tisíc něco výrazně lepšího? Děkuji.

  • Dobrý den, potřeboval bych radu mezi těmito Tv. 1. Samsung UE65TU8502 (2020)
   2. Samsung QE65Q75TA (2020)
   3. Samsung UE75TU7172 (2020)

   kterou z nich by jste zvolil? Po případě kterou by jste mě doporučil vy do 25 tis. Preferuji větší jas, a aspoň těch 164cm úhlopříčku. Děkuji za radu

   • Dobrý den,

    pokud chcete vysoký jas, pak Q70T. Má ho cca dvojnásobný proti zbytku. Pokud chcete co největší úhlopříčku, tak Samsung UE75TU7172. Na závěr ještě tip, s trochou štěstí jde pod 30 000 (vím že je to nad limit) sehnat doprodávající se Sony Bravia KD-65XF9005. Ta je o třídu lepší než Q70T.

  • Dobrý den,

   v této velikosti je LG 50nano79 lepší volbou než SamsungTU8502, přesně z důvodů které jste popsal. Ostatní velikosti u LG mají IPS panely, takže mají odlišné obrazové parametry. O upscalling se nebojte, všechny „velké“ značky ho zvládají na dobré a srovnatelné úrovni. V dané cenové hladině nic lepšího neseženete. Existují 50 palcové tv, které jsou obrazově úplně jinde, ale také je jejich cena skoro dvojnásobná. Např. Sony Bravia KD-49XH9505.

   • Moc Vám děkuji za rychlou odpověď a ještě prosím doplňující otázka. LG ještě nabízí ve 49 palcích model 49nano86. Jeho aktuální cena je již přes 16000, ale má 100Hz a prý výrazně lepší obrazový procesor alpha7, ovšem zase IPS panel s edge podsvětlením /v jedné zahraniční recenzi jsem četl že má právě problém s „světlými fleky“ při tmavých scénách/. Byl by cca 5000 cenový rozdíl oproti 50nano79 akdekvátní výrazně lepšímu obrazu? Děkuji.

    • Covybrat.cz 28/12/2020 at 21:20

     Dobrý den,

     je to IPS takže tmavé scény jsou vždy spíše s nádechem šedé než černé. Pokud chcete 100 Hz panel a „lepší“ černou do 50 palců, je tu ještě starší a výtečná Sony Bravia KD-49XG8396. Bohužel už se cenou blíží 20 000 Kč. Do 50 palců je nabídka 100 Hz (a zejména VA) panelů velmi malá a výrobci si za ni nechají bohužel dobře zaplatit. Čím více se díváte na tv večer a je pro vás důležitá homogenita obrazu, tím víc bych zůstal u VA panelu. Pokud se bojíte „horšího“ obrazového procesoru z důvodu upscallingu, rozdíl není zásadní. Pochopitelně pokud Vám lehce našedlá černá nevadí a chcete levnou 100 Hz tv, tak je NAN086 rozumná volba. Jako vždy jde o priority a kompromisy 🙂

 9. Dobrý den, skvělé informace! Před necelým rokem v únoru jsem koupil na vaše doporučení UE65RU8002, díváme se cca že tří metrů, televize je skvělá. Budeme se stěhovat do většího, kde bude více místa a toužím po 75″. Díváme se hlavně na filmy, mám soundbar 5.1 sony. Jaký byste doporučil model Samsung (nebo Sony)? Díval jsem se, že letošní modely jsou horší než řada 8002. Škoda, že se nedá sehnat UE75RU8002. Cenově cca 30tis (+-), koupím něco srovnatelného? Výhledově během pár měsíců. Moc děkuji!

  • Dobrý den,

   těší mě, že jste s RU8002 spokojeni, na svoji cenu to byla skvělá televize. Bohužel letos je to se Samsungem o něco horší. Do 30 000 Kč můžete mít Samsung UE75TU7172, která má 50 Hz panel a oproti RU8002 i trochu horší pokrytí barevného spektra. Lepší přístroje jsou až za 40 000 Kč plus. Vím, že se na novou tv a velikost těšíte, ale nejrozumnější je za mě počkat cca 3/4 roku. Nové modely vypadají podle uniklých informací docela zajímavě a v tu dobu už budou k dostání za zajímavou cenu. Pár měsíců bohužel nic zásadního neřeší, trochu spadnou současné ceny, ale kvalitní 75ka okolo 30 000 Kč k dostání velice pravděpodobně nebude. Pokud nechcete čekat, zkuste TU7172. Za ty peníze je skvělá a Q60(4)T, která je o cca 10 000 Kč dražší není adekvátní posun v kvalitě (pořád 50 Hz panel).

 10. Dobrý den,
  Skvělá recenze. Nyní váham mezi koupí QE65Q80T a loňským modelem 85R.
  Cenově jsou nyní stejně. Jaký byste doporučil a myslíte že cena půjde v lednu 2021 ještě dolů?

  Dekuji

  • Dobrý den,

   u Q85R se obávám, že cena už dolů nepůjde. Reálně je to lepší tv než Q80T, doprodává se a prodejci nemají moc důvod jít dolů. Za 33 000 kč, kde se pohybovala v létě 2020 to byla neskutečná koupě. Naopak u Q80T věřím, že cena dolů ještě půjde (můj odhad je 1 – 3 000 Kč). Čím víc bude Q80T levnější, tím hůře se ospravedlňuje nákup Q85R. Za současného rozdílu (a pokud nejdete vyloženě nad limit), bych pořád volil Q85R – když je dostupná.

 11. Dobry den.
  Uvažuji o koupi televize Samsung UE65TU8502 ale mam možnost koupit televizi Samsung UE65RU7452 za 16000kč.Co myslite jit do ni.Hlavni použivani na sledovani pozemniho dvb-t2.Za vyjadřeni předem děkuji.

  • Dobrý den,

   záleží za kolik můžete TU8502 koupit. Pokud za tržní cenu (tj. cca 19 000 Kč), tak bych volil starší RU7452. Je jen nepatrně horší (kontrast) a při stejné, nebo cca stejné ceně bych ji bral. Jinak je při vašem použití lepší ušetřit a vzít RU7452.

 12. Dobrý den,
  předem děkuji za perfektní recenze a kvalitní srovnávání vlastností v tabulkách.
  Bohužel po několika denním pročítání recenzí už si nejsem jistý ani velikostí TV,tak prosím o radu.TV chci na večerní sledování filmů a akčních seriálů přes netflix ,plus TV program přes místní kabelovku ,plus nějaké you tube,vše ve full HD (rychlejší připojení nemám k disp.).Vzdálenost od TV cca 3m.Vzhledem k okolnostem asi nemá cenu vybírat nějaký extra model?Je 65 palců optimálních?Zatím u mě vede UE65TU8502.Hodně doporučujete UE65RU8002, dá se sehnat za 23000,- vyplatí se za tu cenu.(v podstatě jde už o 2roky starý model).Modely od LG jsem po přečtení Vašich recenzí vyškrtl.Jiné značky mě v této cenové hladině nezaujali.Jsem ochotný si za kvalitu připlatit,ale jsem omezen kvalitou signálu,tak si tak říkám nebude nejlepší koupit to nejlevnější třeba UE65TU7172….. nebo přece jenom ty lepší modely dokážou zobrazit to fullHD o poznání lépe? Děkuji za odpověď a rady.

  • Dobrý den,

   pokud seženete UE65RU8002 tak berte všemi deseti. Je lepší než letošní UE65TU8502, problém je že už skoro nejde sehnat. A cena je při této velikosti rovněž velmi rozumná. S ohledem na využití a vzdálenost bych raději zůstal u „obyčejné“ 65ky, než „lepší“ 55ky. V upscallingu (převodu z fullHD do 4K) nejsou mezi značkami (i jednotlivými modely v rámci značky) zásadní rozdíly. To čím se tv hodně liší jsou schopnosti panelu. Tj. pokrytí barevného spektra, kontrast, jas atd… Ale tam je každý nárůst v kvalitě adekvátně doprovázen nárůstem v ceně.

 13. Dobry den, chvalim vyborne a objektivne recenzie.
  Planujem kupit TV 65 palcov, hlavne netflix, hbo go, live sportove prenosy,nie hry.
  Zatial zvazujem Sony Bravia KD-65XF9005 a Samsung QE65Q80T, prosim o nazor, resp. dalsie tipy, rozpocet do 1200 Eur. Dakujem.

  • Dobrý den,

   za mě je z této dvojice pro uvedené využití lepší volbou Sony XF9005. V její prospěch hraje (aktuálně aspoň v ČR) nižší cena a podpora Dolby Vision. Operační systém je spíše otázka preferencí, obě varianty mají své silné stránky. Samsung vede díky HDMI 2.1 a bohatším herním funkcím u hráčů, ale to vy z popisu nebudete. Oba jsou to VA panely, 100 Hz. Za zmínku stojí ještě fakt, že Sony o něco více trpí na blooming, ale zase má lepší detaily v tmavých scénách. Samsung to má přesně naopak. V daném rozpočtu a velikosti lepší volbu nevidím. OLEDy v této velikosti jsou výrazně dražší a toto je špička mezi LCD.

   • Ďakujem pekne za radu a prosím o vaše tipy aký soundbar dokúpiť k Sony 65xf9005 pre miestnosť 5×4 m.?V rozpočte do 300 eur.

    • Covybrat.cz 01/12/2020 at 19:51

     Dobrý den,

     zkuste se podívat na Sony HT-S350, je to cca 200 euro a za ty peníze velmi dobře znějící soundbar. Lehce nad limitem je pak Samsung HW-Q60, který nabízí vyšší výkon a větší počet kanálů. Ale pro uvedenou místnosti si myslím, že výkonově bude stačit i HT-S350. Pochopitelně surround effect není tak výrazný.

 14. Dobrý den pane Pokorný,

  děkuji za skvělé recenze i doplnění zde v diskuzi. Přesto jsem jednu věc stále moc dobře nepochytil – jestli má smysl připlácet např. v kategorii 10-20 tis. dvojnásobek za televizi (laicky) podobných parametrů. Žiju víc jak 15 let bez televize a vůbec mi nechybí, kvůli dětem o ní ale uvažuju, něco mezi 49-55″ co nejméně nápadná, stabilní (fyzicky i softwarově) a vhodná na běžné sledování od filmu až po sporty se synem… Zvažuju vše od Samsungů TU7172 až po Sony XH8096. A nechápu stále jestli se opravdu vyplatí připlácet, jestli je kvalita tak výrazně lepší. Jsou např. nějaké modely mezi 10-20 tis. které se opravdu povedly, že jsou komplexně funkční a osvědčené, zkrátka že se vyplatí je koupit a nejde šlápnout vedle? Nebo se dají vaše recenze pochopit i tak, že jsou ty rozdíly i při dvojnásobné ceně velmi malé a velmi subjektivní ? Rozumím, že tam rozdíly jsou, ale z mého laického pohledu je to všechno LED, jen 50hz a podobná výbava… Omlouvám se, ale vážně se v tom trochu ztrácím přestože lepší přehled jste asi udělat nemohl.

  • Dobrý den,

   záleží na tom co od televize očekáváte. Čistě z pohledu cena vs výkon dává v této cenové kategorie největší smysl TU7172. Tu lze mít cca za 10 000 Kč a žádná televize za 20 000 Kč není dvakrát tak dobrá. Na druhou stranu rozdíl mezi nimi není rozhodně zanedbatelný. Když bych to měl převést na příkladu Samsung QE55Q70 na čísla, tak bych to viděl na nějakých 40-50 % lepší. Ty čísla jsou strašně subjektivní a záleží na způsobu využití. Pokud budete sledovat běžné tv vysílání, tak rozdíl mezi Samsungem TU7172 a Samsung QE55Q70 není extra výrazný (kromě např. jasu, který oceníte ve světlé místnosti). Naopak pokud budete sledovat 4K obsah v HDR, rozdíly budou skutečně výrazné. Ve vašem případě bych volil právě mezi Samsungem TU7172 (levná varianta, pokud nesledujete video ve vysoké kvalitě) a Samsung QE55Q70T (pokud sledujete video ve vyšší kvalitě – jen pozor ať je to velikost 55 palců a máte i 100 Hz panel).

   • Děkuji Vám za odpověď. Znamená to, že s ohledem na cenu bývá „lepší“ spíše Samsung nad Sony? Že vámi uvedený 100hz Samsung QE55Q70 do 20tis. bude celkově lepší než třeba 50hz Sony 55XH8096 za podobnou nebo nižší cenu? Chybí mi ten cit pro srovnání rozdílných parametrů, jednotlivých indexů obrazu a recenzí, tak jsem rád za jakoukoliv nápovědu. Moc Vám děkuji

    • Covybrat.cz 23/11/2020 at 22:57

     Dobrý den,

     takto snadno to generalizovat nejde. Většinou však platí, že Samsung má velmi zajímavé televizory s cenou do cca 20 000 Kč, nad touto hladinou už začínají hrát prim jiné značky. Samsung QE55Q70 je o trochu horší než Sony XF9005, která je v současné nabídce asi největší konkurent. Sony 55XH8096 je výrazně níže. Sony má bohužel u levnějších modelů hůře konkurenceschopnou cenu.

 15. Dobrý den,
  děkuji za velmi kvalitní přehled a recenze. Prosím o radu. Vzhledem k velikosti bytu mám strop 43″ – 50″. Raději bych VA panel, OLED mě příjde až moc barevný (posuzuji podle barev reklamních spotů v prodejnách – ale mohu se mýlit, jinde jsem totiž obraz OLED neviděl). Uvádíte v recenzi Samsung QE49Q80T, ale prodává se Samsung QE50Q80T, jaký je rozdíl? QE49 má 50Hz, QE50 uvádí někdo 50Hz jiný zase 100hz, kde je pravda?
  Druhá moje volba je Sony Bravia KD-49XH9505. Co byste mi doporučil (dříve jsem měl Sony i Samsung). Rozdíl několika tisíc není důležitý, preferuji kvalitní TV, obraz a zvuk. Hry nehraji, jsem běžný uživatel, sleduji např. Netflix. Děkuji

  • při hledání informací o TV jsem narazil na vaše skvělé recenze. Nicméně jsem stále v rozpacích z toho co si vybrat. V současné době je to umocněno tím, že není možné zajít do kamenné prodejny a mít tak možnost porovnat. Máme starou UE40EH5450 a spokojenost, jen už dávno přestala být „smart“. Podmínka je Android nebo Tizen kvůli podpoře tmobile TV. Nicméně se rozhoduji dle ceny jestli koupit za 17500 QE55Q77TA, jakožto menší, ale 100HZ QLED panel nebo za podobné peníze větší UE65RU7472, UE65TU8072. Vzdálenost sedačky od TV je cca 3,5m. Televizi používáme pro běžné sledování IPTV (tmobile), občas na nějaký komprimovaný 1080p film (mkv do cca 10 Mbit/s).

   • Dobrý den,

    s ohledem na to co sleduje a z jaké vzdálenosti, tak bych volil raději větší model. Tedy Samsung UE65RU7452, který je za lepší cenu. Bohužel tímto přijdete o možnost 100 Hz panelů. Co mě ještě napadá je zkusit obvolat pár obchodů zda náhodou nenarazíte na nějaký polozapomenutý Samsung UE65RU8002. Ten byl k dostání za cenu lehce přes 20 000 Kč, bohužel je to loňský model a defacto vyprodaný. Ale třeba se na vás usměje štěstí, má 100 Hz a lehce lepší obraz než RU7452.

  • Dobrý den,

   už několik let platí, že Samsung dává 100 Hz panely až od 55 palců. V menších velikostech je bohužel jen 50 Hz. Pokud chcete to nejkvalitnější v dané velikosti, tak Sony zde díky 100 Hz panelu nad Samsungu vede. Doporučuji ještě zvážit nákup Sony Bravia KD-49XG9005 – loňský model, který je nepatrně horší než Sony Bravia KD-49XH9505 a má atraktivnější cenu. Další důvod pro koupi Sony je podpora Dolby Vision, kterou Samsung nemá a kterou oceníte při sledování produkce Netflixu.

 16. Dobrý den.

  Chtěl bych požádat o radu ohledně zvuku z TV Samsung.

  Mám TV Samsung UE75TU7072 a chtěl bych ji propojit s retro Receivrem YAMAHA RX-V390 (stáří cca 25 let, ale hraje super). Proto jsem koupil DA převodník z digitálního audio výstupu (TV) na analogový vstup (zesilovač) AQ AC01DA. Zapojení bylo jednoduché, ale zvuk žádný. Nemáte dle Vašich zkušeností představu, kde se stala chyba??? Nevhodný DA převodník? Případně můžete doporučit jiné řešení jak dostat zvuk z uvedené TV do uvedeného recieveru.
  Díky za odpověď.

  • Dobrý den,

   u převodníků bohužel nikdy nelze garantovat 100% funkčnost, ale obecně nejspolehlivější jsou HDMI – analog převodníky. Můžu se zeptat z jakého zdroje Vám zvukem nešel? Uvedený (Vámi zakoupený) převodník patří mezi „ty spolehlivější“, se stereo zvukem nemá obvykle problém. To co mu naopak často nejde, je vícekanálový zvuk – typicky Dolby Digital či podobný. Pokud máte problém s klasickým stereo zvukem, tak buď může jít o vadný kus, případně nekompatibilitu s Vaším recieverem, ale v takovém případě bych doporučil spíše nějaké specializované fórum na tyto starší recievery.

   • Dobrý den.
    Děkuji za Vaši rychlou odpověď. Problém byl, přesně jak píšete, ve vícekanálovém zvuku. Nakonec jsem řešení (optický kabel – analog) opravdu našel a bylo to poměrně jednoduché. Stačilo v Menu TV nastavit formát zvuku „PCM“ a už to hraje. Jak jsem na netu dodatečně našel tyto typy převodníků zvuku většinou podporují právě PCM formát, avšak technologii DOLBY a DTS nerozumí…..

    • Covybrat.cz 30/09/2020 at 19:18

     Dobrý den,

     mám radost, že se Vám povedlo situaci vyřešit a děkuji za doplnění informací, třeba pomohou i někomu dalšímu.

 17. Dobrý den,
  super článek, který mi pomohl se alespoň trochu zorientovat. PO zralé úvaze jsem se rozhodl pro koupi televize Samsung QE65Q80T. Momentálně ji lze koupit za cca 34 000,-. Stále však váhám, jestli cena nepůjde ještě níže.
  Z Vašich zkušeností byste doporučil koupi nyní nebo ještě počkat?
  A ještě jeden dotaz. Vlastním soundbar Samsung HW-R550/EN a nevím, zda nebude zvuk přímo z TV lepší než přes tento soundbar.

  Předem díky za rady

  • Dobrý den,

   cena půjde rozhodně ještě níže. Ale to bude platit po celý prodejní cyklus televizoru. Před vánoci věřím, že půjde rozhodně koupit za cca 30 000 Kč. Je na Vás zda chcete raději čekat a ušetřit 4 000 Kč, nebo si udělat radost hned. Pokud jde o zvuk tak i tento „levnější“ soundbar bude zlepšením, hlavně při vyšší hlasitosti. 

 18. Dobrý den,
  Předem bych chtěl poděkovat za Vaše recenze, které nám všem pomáhají s výběrem TV. Byť se občas odborně trochu ztrácím :),tak jsou články perfektní. Mám jeden dotaz, Po dlouhém pro a proti, jsem se rozhodl pro TV Samsung UE55RU7172, který spadl v dnešní době lehce pod 10000,- kč, což se mi zdá jako super cena. Jsme normální uživatelé TV, občas nějaký seriál, film a sport. U mé, asi 5 let staré LG, si vlastně ani na nic nestěžujeme ( nevím ani, zda je to LCD, nebo plasma:)). To, že při tenisu letí míček trhavě, beru prostě jako fakt a léta jsem s tím byl smířený. Mám možnost ještě zakoupit TV UE55RU8002 za 14000,- bohužel vystavenou a rok denně v provozu. Jak moc velký rozdíl je v TV 50hz a 100hz pro normálního uživatele ? Stojí přidaná hodnota lepší TV za 5-10 tis. rozdíl ? Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   děkuji za slova chvály, mám radost že články slouží čtenářům. Na Vaši otázku (zda to stojí za dané peníze navíc) není snadná odpověď. Jak sám píšete, na to že pohyb u Vaší současné televize není zcela dokonalý jste si zvyknul a pravděpodobně Vám to nebude vadit ani u té následující. Nicméně pokud si pořídíte 100 Hz přístroj, zpět na 50 Hz se Vám bude vracet těžko. Rozhodoval bych se podle finanční situace. Pokud si to můžete dovolit a chcete si udělat radost, věřím že u 100 Hz poznáte rozdíl. V případě, že  teď peníze potřebujete spíše na důležitější věci, nejedná se dle mého o naprostou nutnost, kterou musí nový televizor mít.

 19. Dobrý den, mám asi hodně hloupý dotaz a dost možná sem ani nepatří. Chtěl jsem se Vás zeptat, zda je možnost u TV Samsung, konkrétně model UE43RU7172 změnit dabing u filmu? Jestliže ano, jak to prosím provedu?

  Předem děkuji za odpověď.

 20. Dobrý den,
  máte skvělé recenze.
  Jaké nastavení byste doporučil pro co nejvyšší nejvyšší kvalitu obrazu (bez ohledu na spotřebu) u Samsung QE55Q80T? Podobné jako u Samsung QE55Q85R?

  Předem děkuji za odpověď

  Jakub M.

  • Dobrý den,

   záleží na typu vašeho pokoje, ale za mě se většinou vyplatí:
   – vypnout všechno „eko“nastavení pro úsporu energie- zvážit vypnutí adaptivního jasu
   – režim obrazu „film“
   – vyzkoušet různé hodnoty: Kontrastu, jasu a podsvícení

   • dobry den proč neuvádíte –u novych modelu HDCP–2.3 …A JSTE VITE KDE …KDYŽ SATELIT MÁ HDCPI 2.2… AV ZESILOVAČE TAKÉ TAK BACHA AT VAM TO HRAJE

    • Covybrat.cz 02/08/2020 at 20:28

     Dobrý den,

     se satelitem nemám skoro žádné zkušenosti, ale děkuji za informaci. Zjistím si o tom více a do dalších článků případně doplněm.

 21. Dobrý den,
  díky za super shrnutí. Na vaše stránky nedám dopustit a doporučuji je seč můžu. Avšak teď jsem docela na vážkách. Díky vašim článkům jsem před měsícem vybral QE65Q70R a jsem spokojený, avšak přemýšlím, zda ji ještě nevyměnit za QE65Q80T. Uvažuji nad tím jelikož 1) by šla aktuálně vyměnit za příplatek cca 4-5 tisíc, 2) nejsem si jistý důležitostí HDMI 2.1 u konzolí nové generace (PS5), zda se to vyplatí či ne, přeci jen, konzole to zpočátku nemusí až tak zvládat, ovšem výkon a optimalizace her se postupně zvyšuje a za 3) přiznám se, že jsem úplně nepochytil, zda je na stejné úrovni jako Q70R nebo na vyšší, která za ten menší příplatek stojí. Jsem uživatel, který sleduje hlavně Netflix, Apple TV, hodně hraje hry PS4 (určitě i PS5) a v dohledné době se vrhnu i na UHD Blu-Ray. Moc prosím o radu, děkuji mnohokrát. 🙂

  S pozdravem Jakub.

  • Dobrý den,

   děkuji velice za pochvalu a doporučování. Co se týče HDMI 2.1 a nových konzolí tak je to otázkou. Z dosud zveřejněných gameplayů a dem se zdá, že fps bude (aspoň u AAA titulů) cíleno na 30. Což je hodnota pro kterou HDMI 2.1 nepotřebujete. Potenciální zlepšení vidím za několik let, až bude dostatečná životní fáze Playstationu aby uvedl verzi 5 Pro. Této myšlence za mě nasvědčuje i fakt, že Sony do svých televizorů v naprosté většině HDMI 2.1 nedává ani v letošní řadě. A nechce se mi věřit, že by v rámci jedné společnosti (a tak důležitého produktu jakým Playstation je), neměli podchycenu globální podporu HDMI 2.1 – pokud by byla potřeba. Já osobně bych si Q70R nechal a za 4-5 let, až se ukáže PRO verze Playstationu 5 vyměnil tv za nový model. Za takový čas bude technologický pokrok mnohem znatelnější a budete vybírat ze zajímavějších modelů. U změny z Q70R na Q80T získáte defacto jen to HMDI 2.1. Obrazově to na žádný velký pokrok nevypadá. Přitom Q70R je velmi slušný televizor. V současné době je za mě při lehce vyšší ceně lepší volba Q85R, ale na to se nedá ohlížet. TV slevňují neustále a vždy po čase můžete mít něco lepšího než máte teď za stejnou nebo velmi podobnou cenu.

 22. Dobrý den,

  základní modely 2020 jsou osazeny novým procesorem (Crystal Processor 4K) a „vysloužily“ si vyšší PQI. Vstupní cena na trhu však nenapovídá vylepšení obrazu nebo upscalingu. Jak podle Vás vyznívá srovnání RU7172 vs. TU7072/7172?
  Jaký model Samsungu nebo (LG, SONY…) v ceně do 10-12.000 a rozměru 43″/50″ byste doporučil pro sledování převážně televizního vysílání (rozhodující je obraz, věrné podání barev…)?

  • Dobrý den,

   opravdu skvělý článek!

   Nicméně byl sem rozhodnutý koupit QE65Q80T a při hodnocení jste psal, že za cenu kolem 40 tis radši doporučujete OLED panel.

   Našel sem si od LG OLED65B9S. Teď se rozhodují mezi těmito dvěmi.
   Sleduji hlavně obsah na Netflixu, sportovní přenosy a určitě i hraní na konzolích. Jelikož nás čekají nové konzole, tak určitě vybírám i podle HDMI 2.1.
   Zvuk vyřeším soundbarem. U OLED panelu se trochu obávám vypalování, snad to není zas tak častý jev 🙂

   Pomůžete mi prosím rozhodnout se…koukám na tom už pár dní…
   Moc děkuji.

   • Dobrý den,

    děkuji za pochvalu. U současných OLEDů je vypalování extrémně zřídké, trápilo je to spíše 3+ roky zpět dozadu. Pokud nutně trváte na HDMI 2.1 tak B9 má slabší verzi obrazového procesoru, který neumí skrze HDMI 2.1 až 100 fps jako má LG C9 (dražší asi o 4 000 Kč). Na druhou stranu nevěřím, že letošní nová generace herních konzolí bude schopna takovýchto výkonnů. S ohledem na rozpočet a využití bych rozhodně šel do OLEDu.

  • Dobrý den,

   s vstupní cenou televizorů je to poslední roky vždycky stejné. Dává smysl počkat aspoň na podzim, kde už bývá klidně i 30 % nižší. RU7172 vs. TU7072/7172 – nezdá se, že by letošní TU řada mělo něco zásadního navíc. Takže v současné době s ohledem na ceny určitě RU7172. Při tomto rozpočtu se na lepší tv nedostanete. Za mě je při těchto požadavcích RU7172 nejlepší volbou, vejdete se cenově i s větší úhlopříčkou. Sony má sice poměrně hezký a 100 Hz Sony Bravia KD-49XG8396, ale ví, že v této velikosti nemá mnoho konkurence a cena je skoro 20 000 Kč.

   • Dobrý den,

    mám podobný dotaz jako před nedávnem pan Martin, proto navazuji na Vaši předchozí odpověď.
    Samsung RU7172 už je skoro nedostupný a pokud ano, pak za stejnou nebo i vyšší cenu než letošní TU7072 – cca 9500 Kč. Pak je tedy asi „jasná“ volba letošního modelu.
    Má smysl připlatit 2 tisíce za základní model s nanocell displejem od LG 49SM8050, eventuelně další necelou tisícovku za model 49SM8200 (liší se pouze přítomností BT nebo ještě něčím)?
    Obrazově si mi také v obchodě líbil Panasonic 50GX700E (i když PQI se uvádí „jen“ 1200, ale měl by to být VA panel), který se ve výprodeji nabízí za 10000 Kč.
    U Samsungu mi trochu vadí absence nahrávání (dalo by se možná oželet) a funkce timeshift.

    TV by měla také sloužit ke sledování převážně televizního vysílaní, večer ne při úplné tmě. (Obecné rozdílnosti IPS a VA panelu jsem si vědoma, jde mi spíš o věrnějsí pojetí barev než o velké pozorovací úhly, ale přece jen nanocell by měl být vylepšený IPS panel.)

    Moc děkuji za jakoukoliv radu.

    • Covybrat.cz 09/08/2020 at 14:54

     Dobrý den,

     ano zmiňovaný Panasonic je srovnatelný se základní RU/TU sérií.

    • Díky moc!
     Měla jsem/ještě mám plazmu od Panasonicu, takže uživatelské prostředí si (asi) dovedu představit.
     Větou „je obrazem blíže zmiňovaným Samsungům“ jste asi myslel ty základní TU/RU modely (nikoliv Q60R a Q60T), že?:-)
     Omlouvám se za asi trochu hloupý poddotaz..
     Ještě jednou děkuji.

    • Covybrat.cz 06/08/2020 at 18:54

     Dobrý den,

     v případě, že RU7172 není dostupná nebo za vyšší cenu než TU7072, pak volba letošního modelu dává smysl. LG SM8050 je zajímavá alternativa. Nanocell je technologie podobná QLED od Samsungu. S ní dostanete vyšší pokrytí barevného spektra než má TU7072. Pokud vám nevadí IPS displej a chcete bohatší barvy, proč neinvestovat pár tisíc navíc. Alternativy od Samsungu Q6OR nebo Q60T jsou v tuto chvíli výrazně dražší. SM8200 – navíc jen podpora Dolby Atmos (pro využití potřebujete vhodné reproduktory) a pár konektorů. Obraz stejný a ve vašem případě za mě smysl připlácet nemá smysl. Panasonic 50GX700E – je obrazem blíže zmiňovaným Samsungům, ale nemá (za mě) tak vyladěný a snadno se používající operační systém. Pokud do něj chcete jít (a nemáte s Panasonicem žádné zkušenosti), doporučuji si alespoň zkusit „proklikat“ na prodejně, ať se vyhnete případnému zklamání.

 23. Dobrý den, moc hezký článek.
  Já bych se Vás rád také zeptal na názor. Vybírám televizi v úhlopříčce 55“
  Můj favorit je zatím LG CX, měj jsem LG C9 a byl jsem s ní velice spokojený po všech stránkách, jen mi občas přišlo, že pohyby byly jakoby takové „umělé“ (možná jsem měl něco jen špatně nastaveného) Bohužel telka po 3 měsících vypověděla službu, tak jsem se jí zbavil Nyní vybírám náhradu. Jak jsem psal výše, můj favorit je LG LX, ale trochu mě nahlodali nové Samsungy, konkrétně model Q90T. Ještě pokukuji po SONY AG8 nebo AG9, ale to už je nad můj rozpočet. Max. co chci do telky vrazit je 45 tisíc, možná i 50, ale to je opravdu max strop. Co byste si osobně zvolil vy, kdybyste si měl vybírat mezi LG CX a Samsungem Q90T a proč? Děkuji moc za názor.

  Samurraj

  • Dobrý den,

   škoda, že C9 vypověděla službu, věřím, že s nastavením pohybu by si šlo pohrát k Vaší spokojenosti. Pokud nechcete znova OLED od LG, tak bych se u Samsungu nedíval na Q90T, ale vzal 55Q85R. Za ty peníze je to skvělá volba a ze všech dostupných informací to vypadá, že je na to lépe než z pohledu obrazu než letošní Q90T. Sony má bohužel u OLED vysoko nastavené ceny. A to jim za mě moc škodí. Dovedu si představit, příplatek pár tisíc proti adekvátní LG tv. Ale v realitě je to mnohem víc. Já osobně bych vzal zase C9 (CX je novinka, zbytečně vysoká cena a nic zásadního navíc) nebo zmiňovanou Q85R (mimochodem asi 25 000 Kč), takže 20 000 Kč Vám zbyde a můžete koupit něco dalšího. U televizorů (zejména těsně po jejich uvedení na trh), není cena jasným měřítkem kvality.

 24. Dobrý den,
  jak píší ostatní – opravdu super článek.
  Přesto si dovolím konkrétní dotaz – jakou dnes vybrat TV Samsung s uhlopříčkou 65″, SMART na které budeme převážně sledovat sportovní přenosy. Cenová relace ideálně kolem 15.000,- Kč, ale pro jistotu – má smysl přidat a hledat v ceně kolem 20.000,- Kč a nebo dát tuto sumu raději za větší úhlopříčku? Našel jsem např.: 70″ UE70TU7172 za 20000,- Kč nebo 75″ UE75RU7092 kolem 22.000,- Kč, ale nevím zda jít do tak velkých – sledovat budeme z cca 5 až 8 metrů.
  Moc děkuji za váš názor.

  • Dobrý večer, moc hezký článek s recenzi smart tv. Myslím, že jste odborník na svém místě. Potřeboval bych poradit od člověka jako jste vy 🙂
   Marně probírám nabídky, recenze na internetu a jsem z toho bezradný.
   Zvažuji koupi nové tv zn. samsung 75″ do cenové relace cca 30000,-
   Sleduji převážně televizní kabelové vysílání, okrajově netflix, youtube.a filmy na usb.
   Budu Vám vděčný za každou radu 😉
   S přáním hezkého večera
   Petr

   • Dobrý večer, mohl by jste mi prosím pomoci při výběru mezi samsung qe65q80t vs qe65q85r?

    S přáním hezkého večera
    Petr

   • Dobrý den,

    děkuji za důvěru. S uvedenými požadavky (velmi velké úhlopříčka, ale zároveň poměrně omezený rozpočet) se můžeme pohybovat jen mezi základními modely. Pokud chceme dodržet rozpočet, tak mi jako nejlepší přijde Samsung UE75RU7172. Jde koupit za cca 23 000 Kč. VA panel, 50 Hz, na svoji cenu slušný obraz a pro tv vysílání určitě stačí. Z Netlflixu z ní maximum nedostanete, to by bylo nutné šáhnout hlouběji do kapsy, např Samsung QE75Q60R za 37 000 Kč. Ale pokud sledujete primárně tv vysílání, přijde mi tato investice zbytečná.

  • Dobrý den,

   15 000 Kč pro 65 palců je limit, s kterým se pohybujete jen mezi těmi nejlevnějšími modely. Pokud ho chcete dodržet tak je tu Samsung UE65RU7172. Pokud se bavíme v ceně do 20 000 Kč, tak já bych osobně šel do Samsung UE65RU8002. Získáte tím mimojiné 100 Hz panel, který jako sportovní fanoušek oceníte.

   Vaše pozorovací vzdálenost je značná. Nicméně musíte si zvolit zda chcete co nejlevnější televizi (Samsung UE65RU7172), nejlepší tv s ohledem na rozpočet ( Samsung UE65RU8002) a nebo největší tv s ohledem na rozpočet (UE75RU7092). Vycházel bych z toho jak velkou tv máte teď. Pokud jste měl např. 55 a byl jste na ni zvyklý, tak nejspíše Samsung UE65RU800. Pokud toužíte mít co největší televizi, pak musíte trochu plynulosti obětovat.

   PS: ostatní dotazy stejného typu jsem smazal. Bohužel je musíme schvalovat ručně, jinak by byly stránky plné spamu a reklamy. Proto může chvíli trvat, než se dotaz a s ním i odpověď zobrazí.

 25. Dobrý den, chci zakoupit TV s uhlopříčkou alespoň 80″. Vybírám mezi Samsung QE82Q60RATXXH, LG 86UM7600PLB.AEE a Sony KD-85XG8596. Naživo ( ve variantách 75″ se mi obrazově jevil po nastavení obraz u SONY. TEchnicky by na tom měl být nejlépe asi Samsung, ale nepřesvědčil mě.
  Jaký na to máte názor?

  • Dobrý den,

   souhlasím s tím, že s těchto tří bude nejlepší obraz Sony (ona je i papírově nad řadou 7600 u LG a kousek i nad Q60R). Jediné v čem za LG i Samsungem zaostává je operační systém, který občas dokáže pozlobit. Přesto si myslím, že je při daném zadání a rozpočtu Sony nejlepší volba.

   • Děkuji, často se to tady objevuje, ale jak operační systém dokáže zlobit. Jasně, je to android, takže asi nějaké neduhy jako u smartphonu – občasné zamrznutí na okamžik, taky vyžaduje neustále aktualizace apod? Dle rychlosti byl na tom nejlíp FULL HD Samsung před cca 12 lety, od té doby vše reaguje se zpožděním a je to jen pomalejší – aspoň dle mých zkušeností. Manželka se kvůli té „zpomalenosti TV“ raději využívá staré FULL HD. Přikládám to hardwarové náročnosti aktuálních softwarů a různých aplikací. Rád si vyslechnu názor odborníků. Děkuji.

    • Covybrat.cz 20/05/2020 at 19:46

     Dobrý den,

     ono to možná může působit že Sony nemám rád, ale opak je pravdou. Za poslední 4 roky jsem měl většinu času doma tv od Sony. Líbí se mi otevřenost systému (KODI), zpracování pohybu i barev a podpora Dolby Vision. Zároveň však mám delší zkušenosti i s dalšími hlavními hráči (LG a Samsung) a ten rozdíl v operačním systému tam prostě stále je. Ať jde o plynulost, nebo stabilitu. Není to tak, že by s Androidem každý týden něco bylo. Ale občas se problém ukáže a za rok se to nasčítá:
     – nešla spustit aplikace Netlflixu – pomohl jen reset televizoru (operace na pár minut, stalo se opakovaně)- někdy nemůže najít Wi-Fi i když je od routeru cca 2 metry- pomalejší odezva/dlouhé restarty

     Je to prostě drobné mínus co si sebu SONY nese. Ale něco podobného má každý výrobce (LG skoro výhradně jen IPS panely, Samsung – chybějící podpora Dolby Vision, DTS …). Ideální a dokonalá volba na trhu s televizory neexistuje, jde jen o to, zvolit si dobře ve vlastnostech co jsou pro vás důležité.

 26. Dobrý den, velice mne zaujali vaše komenty a odpovědi.
  Recenze a celé shrnutí témat je velice přehledné a srozumitelné.
  Proto jsem se rozhodl požádat o radu, jakou TV pořídit.
  Před 4 roky jsem zakoupil TV UE65JS8502.
  Na TV se vypálil panel,po dohodě se spol.Samsung servis diagnostikoval tuto závadu a Samsung nabídl jako kompenzaci 22 tis.Kč. při nákupu jejich TV. Jsem ochotný investovat dalších 20 tis a potřeboval bych poradit, jakou TV s uhlopříčkou 65ˇˇ pořídit.
  Moc děkuji za váš názor a radu.

  • Dobrý den,

   v takovém případě bych vám doporučil Samsung QE65Q85R. Aktuálně lze mít za stejnou (a mnohdy i nižší cenu) jako Samsung QE65Q80R, proti které přináší i o něco vyšší stmívacích zón. Extra zásadní rozdíl to není, ale při stejné ceně nedává smysl brát „horší“ model. Nevím zda ji při takovéto refundaci musíte brát přímo od Samsungu nebo zda ji můžete koupit v libovolném obchodu. Každopádně nyní ji lze bez větších problémů sehnat za 37 000 Kč, takže z vaší strany by měl stačit doplatek okolo 15 000 Kč. Věřím, že s ní budete velmi spokojený.

   • Dobrý den,

    velice děkuji za vaši odpověď.
    TV musím odebrat přímo ze Samsungu , ale refundace platí do konce října.
    Tedy je možné, že spadnou ceny u modelů 90T. Myslíte, že je dobré počkat.?
    Liší se modely 85R a 90T, nebo rovnou koupit model 85R.

    Děkuji, hezký den.

    • Covybrat.cz 17/05/2020 at 17:05

     Dobrý den,

     osobně bych nečekal a vzal Q85R rovnou. Ze dvou důvodů. Jednak se obávám, že Q85R je navzdory nižšímu číslu lepší tv než letošní Q90T (i první zahraniční testy tomu nasvědčují) a za druhé, do října Q90T nebude mít takovou cenu, aby Q85R mohla konkurovat (i kdyby byla na úrovni letošní Q90R, což na 99 % nebude).

 27. Dobrý den, jen ještě dotaz: jaké jsou rozdíly mezi technologií Purcolor a Crystal? Moc děkuji za Váš názor a radu.

  • Dobrý den,

   v obou případech se jedná o technologii, která se stará o „zobrazování barev“:

   PurColor – jen softwarové vylepšení, taková základní úroveň
   Active Crystal Color – vyšší úroveň, lehce upravený panel

 28. Dobry den
  dekuji za skvely clanek. Mohl bych Vas poprosit o pomoc s vybranim nove televize o velikosti 50´´ nebo 55´´ do 3metroveho pokoje? Bude slouzit na tv programy, Netflix, Youtube a hrani her na Playstation.
  Bohuzel sedim uz nad timto problemem jiz nejakou dobu a nevim jakou vybrat v siroke nabidce tv.
  Dekuji za pomoc Martin K.

  • Dobrý den,

   bohužel jste nenapsal kolik chcete investovat ani zda trváte na Samsungu, či může být i jiná značka. Zkusím navrhnout pár tipů, primárně od Samsungu.

   Samsung UE55RU7172 – extra levná (cca 11 000 Kč), základní model – 50 Hz, VA. Pokud častěji sledujete Netflix, nebral bych ji
   Samsung UE55RU8002 – levná (16 000 Kč), 100 Hz, VA panel, poměr cena vs výkon opravdu velmi rozumný
   Samsung QE55Q70R – cca 22 000 Kč, takový střed. Mezi druhými dvěma.
   Samsung QE55Q85R – dražší (27 000 Kč), ale výborný obraz, u tv programů rozdíl nevynikne, u Netflixu či Youtube už ano (Alternativou může být LG OLED55B9, která nabízí ještě o něco lepší obraz, jedná se o technologii OLED)

 29. Dobrý den, rád bych vyměnil současnou Samsung UE60JU6400 za větší model. Prostorově nejsem nijak omezen, ale upřednostil bych 75″ a opět asi Samsung. S uvedeným 4K modelem jsem obrazově spokojen, rodina sleduje hlavně TV programy, HBO, já dávám přednost 4K filmům ať z BlueRay nebo HDD. Zvuk u TV mě nezajímá, vše posílám přes AV receiver, který zvládá vše do Dolby Atmos 7.2. Současná TV zvládala DTS, což nové modely neumí. Dokáží ale poslat nezpracovaný zvuk ve všech formátech přes optický výstup nebo ho zcela ignorují a neumí jej propustit? To je zásadní při čtení z ext. HDD nebo serveru.
  A další dotaz, vzhledem k tomu,že obrazově mi současná vyhovuje, tak prosím o doporučení vhodného modelu 75″ do 35 000. Nechci nejnovější modely, TV stejně měním po 3-4 letech. Děkuji.

  • Dobrý den,

   DTS Samsung bohužel přehrát nedokáže, takže když budete pouštět z připojeného USB/HDD, tak zvuk nepřehraje. Když ho pustíte skrze přehrávač, nebo jinou „chytrou krabičku“ tak zvuk mít budete. Při 75 palcích, nám rozpočet 35 000 Kč moc velký výběr nedovoluje. Nabízí se dva modely pár tisíc nad limit Samsung QE75Q60R (VA panel, 100 Hz) Případně lze ušetřit a vzít Samsung UE75RU7172 – u tv programů extra rozdíl nepoznáte, u vyšší kvality už rozhodně ano. Má jen 50 Hz, takže u sportu/akčních filmů bude rozdíl znát.

 30. Dobrý den,
  moc děkuji za vyčerpávající recenze.
  Už 3 dny sedím u kompu a hledám TV a už jsem z toho úplně zblbý, měl jsem vybraných asi 5 TV a po přečtení recenzí a různých diskusí už nevím co dál proto poprosím o radu, kterou vybrat. Výběr má sice velký finanční rozsah, ale možná mi pomúžete. Jsem normální konzument, sleduji Skylink, sem tam Youtube dcera někdy Netflix a se synem celkem často paříme na PS4, později PS5, vzdálenost 4m.
  Vybral jsem toto:
  1,LG 65SM8600 , v Datartu u VIP účtu cena 22 971,- + WebOs, magický ovladač, 100 Hz….
  2,Samsung QE65Q80, v Mall nyní 20% sleva takže za 32.000,- + na Rtings po Oledech a 90r nejlepší
  hodnocení
  3. LG 65UM7510 je to sice low end, ale na Electroworld nyní za 13 333,- jinde za 17 990,- je to dost
  finanční skok dolů proto se ptám jestli neušetřit dost peněz a vzít tuhle.

  Za případnou radu moc děkuji.

  • Dobrý den,

   děkuji za pochvalu. Z toho co uvádíte mi jako rozumná volba přijde LG SM8600. UM7510 už je vážně lowcost a u hraní i Netflixu/lepších Youtube videí bude znát rozdíl. U Samsungu stojí za zvážení QE65Q70R, pokud by se vám ji povedl sehnat okolo 25-26 000. Q80R je samozřejmě super, ale citím z popisu že se vám tolik za tv dávat nechce. Rozdíl mezí ní a SM8600 případně Q70R není tak velký, jak rozdíl mezi UM7510 a SM8600. Z recenzí víte, že LG má IPS panel. Pokud by pro vás byl důležitý VA panel, zkuste se podívat na Samsung QE65Q60R, potažmo Samsung UE65RU8002 – obraz srovnatelný jen narozdíl od Q60R nemá dvojitý tuner. A „běžná“ cena okolo 22 000 Kč. 

   • Dobrý den, připojím se k tomuto dotazu jsem na tom podobně, pro mě je také limit těch 30, ale těch 32 jsem ochoten dát. Co mě tedy vyšlo, chci samsung nebo lg (kvůli os), na tv sleduji občas kvalitnější film, ale spíše sport, seriály a tv vysílaní v HD. V místnosti pro sledování tv je dost světla a nikdy jsem nebyl lovec světlých zón a super černé. (do teď mám asi 12 let starou ips LG). Od začátku výběru mě to táhlo k samsungu, ale dle parametrů mě vyšla: LG 65SM9800, ale narazil jsem na pár negativních recenzí tak se trochu nalomen (ani jednu jsem neviděl živě) i když v současné době se dá sehnat pod 30 k rozhoduji se tedy mezi ní a samsungem, který je právě za 32 na mall (z loňské QE65Q85R nebo možná QE65Q80T) Mohu požádat o názor/radu?

    • Děkuji za radu. Taky asi nakonec jdu do 65SM9800, jsem schopen ji sehnat za 24.000,-Kč což si myslím, že je super cena.

    • Covybrat.cz 06/05/2020 at 21:13

     Dobrý den,

     pokud máte už 12 let IPS LG a vyhovuje vám, tak bych se LG 65SM9800 nebránil (i s ohledem na světlo v místnosti, kde spíš oceníte vyšší jas než černou od VA panelu). Na druhou stranu ani Samsungem chybu neuděláte. Jen vyměníte lepší černou za menší jas a horší pozorovací úhly. Obě jsou to super volby (SM9800 vs Q85R), které jsou aktuálně k mání za polovinu své zaváděcí ceny. Což je v obou případech opravdu velmi rozumná koupě.

 31. Dobrý den,
  náhodou,po několika týdením hledáním na internetu, jsem našel Vaši stránku ohledně doporučení,při koupi televize.Prosím o Vaši radu,jakou značku a typ televize v provedení 55″ v ceně do 20000kč,byste doporučil.Prosím o cca 3-4 typy,jsem omezen výškou prostoru.Prodejce mi nabízí,Samsung QE55Q60RATXXH,nebo LG 55SM8200,nebo SONY KD55G8096,ale nemá moc znalostí.Předem děkuji za Vaši odpověd. AŤ se daří, takových jako jste VY,je málo. Slávek

  • Dobrý den,

   Děkuji za další skvělé srovnání, jsem každým článkem chytřejší.

   Mam dotaz, jsem omezen rozpočtem a rád bych TV na občasné sledování + hraní do 10K. Rád bych si ujasnil označení. Je nějaký rozdíl mezi letošními a loňskými modely 7072/7172? Teď mi heuréka vyplivla TU7072 za 8790 Kč. Je to v pohodě a mám ji zakoupit, nebo se mám poohlédnout po jiné?

   Děkuji za odpověď.

   • Dobrý den,

    dle ceny předpokládám, že se bavíme o velikosti 43 palců. Meziročně to ze specifikací nevypadá na žádný zásadní posun, být vámi tak se podívám na Samsung UE43RU7172, která nabízí to samé a s cenou do 8 000 Kč.

  • Dobrý den,

   předpokládám, že sledujete převážně klasické tv vysílání. Při dodržení cenového limitu bych volil mezi:

   Samsung QE55Q60R – VA panel, lepší černá a horší maximální jas a pozorovací úhly – „hezčí obraz“ při koukání večer
   LG 55SM8500 –  IPS panel, horší černá a lepší maximální jas a pozorovací úhly – „hezčí obraz“ při koukání ve dne

   Jinak jsou to přímí konkurenti a velmi podobné tv (i cenově).

   Za předpokladu, že můžete rozpočet trochu navýšit tak

   Samsung QE55Q70R  -3 000 navíc, využil by jste zejména při sledování filmů ve vysoké kvalitě, Netlifx, stažené z internetu atd… oproti Q60R je rozdíl znát (u tv vysílání tolik ne)
   Sony Bravia KD-55XF9005 – cca 2000 navíc, dva roky starý model, ale stále se doprodává. Kvalitativně je ještě nad Q70R, ale drobnu nevýhodou je systém Android TV, který není tak pohodlný jako u LG nebo Samsungu. Rovněž má smysl zejména pokud sledujete filmy ve vysokém rozlišení. Pro běžné tv vysílání není rozdíl tak velký.

 32. Dobrý den,

  stále vás sleduji a nedávno se vás ptal na UE55RU8002 kdy cenovou hranici stále chci pod 20tis. vámi mi byla vcelku schválena,ale to nebyla ještě nová řada 2020 a zajímalo by mě zda budete mít možnost nějaké letošní tv k otestování a zda stále platí doporučení na UE55RU8002. Protože by mě zajímalo co očekávat od řady Crystal UHD UE55TU8502 nebo o něco levnější UE55TU8072?Budou to konkurenti loňské řady UE55RU8002 a její nástupci?Protože nám posunuli přepnutí na DVB-t2 dal jsem si tedy čas na představení letošních modelu.Děkuji moc za doporučení

  • Dobrý den,

   jak píši v článku, rozhodně se aktuálně vyplatí kupovat loňskou řadu. TU8002 je rozhodně horší tv, u TU8502 zatím těžko říct. Nemá 100 Hz panel, ale dual led ji může posunout kousek nahoru. Mohla by být +- porovnatelná s RU8002, ale je o více než tři tisíce dražší. Snad jediný rozhodující důvod pro koupi by mohla být podpora HDMI 2.1 (pokud plánujete koupi nové generace herních konzolí – až vyjdou), dle Samsungu by jej měla TU8502 podporovat. Pokud vás koupě konzole nezajímá, zůstal bych určitě u RU8002.

 33. Dobrý den.
  Úžasný web. V současné době řeším v řádu dnů koupi TV a nemůžu se od článků odtrhnout. Možná by jste mi pomohl. Zvažuji ze Samsungu mi přišel zajímavý s ohledem na zvukové možnosti QE55Q80TATXXH, případně QE55Q80R. Nově jsem objevil HISENSE H55O8B, který už nabízí i za 27tisíc s obrazovkou LG a vyrábí se v Plzni, což mi dohromady nahrává na „favorita“. Zajímavé mi přijdou LG OLED55 B9 kvůli ceně a dražší, ale myslím povedenější OLEDC9. Sleduji z necelých 3 metrů hlavně klasické programy. S cenou bych chtěl jít maximálně do 30 tisíc.
  Děkuji za Váš názor

  • Dobrý den, mám asi hodně hloupý dotaz. Kde se u TV Samsung dá zjistit konkrétní model. V systémových údajích je pouze verze software. Při stěhování jsem přišel o fakturu.. a v návodu jsou snad všechny verze 🙁 sundávat TV a zjišťovat, co je na štítku se mi nechce. Diky Kč včetně

   • Dobrý den, už několik dní hledám recenze a porovnání na základní modely TV Samsung. Moc se mi líbí Vaše články a srovnání, a ráda bych znala Váš názor. Jedná se o velikost 75”, protože se budeme dívat cca ze vzdálenosti 5 m. Hlavně TV vysílání, občas filmy. Který model při stejně ceně?: ru7172 nebo tu7072. Děkuji Marcela

    • Covybrat.cz 14/05/2020 at 07:08

     Dobrý den,

     při stejné ceně určitě RU7172. Obrazově jsou na tom skoro úplně stejně, ale má lepší výbavu – např. větší počet portů HDMI.

   • Dobrý den,

    nevím jak starou máte tv, ale zkuste toto:

    1. držet cca 10 sekund tlačítko „play“ na dálkovém ovladači. Měla by naskočit obrazovka „o přístroji“, kde je mimojiné uvedeno i číslo modelu (platí tuším od roku 2018 nebo 2019)
    2. možností je v menu zvolit „podpora“ a poté „kontaktovat Samsung“ (možná je formulace trochu jiná, nemám teď žádný Samsung po ruce, tak lovím z paměti). Dostanete hlášku, že je třeba konktaktovat podporu Samsungu a pod ní by měl být uveden model přístroje

  • Dobrý den,

   osobně bych za této situace volil buď Samsung QE55Q80R nebo LG OLED55B9 pokud chcete ten nejlepší obraz (na rovinu, u klasického tv vysílání kvalitní tv příliš nevynikne), případně sledoval cenu větší (pokud se vám vejde i 65ka) Samsung QE65Q70R. Věřím, že by mohla na 30 000 ještě spadnout. Q55T bych vynechal. To už můžete vzít rovnou Samsung QE55Q70R (která bude obrazově +- na stejno) a za těch 6 000 rozdílu koupil samostatné repro nebo soundbar a celkově budete mít lepší zvuk. HISENSE H55O8B – cenově za 27 000 zajímavá, ale co se týče stability systému a funkcí, tak na LG pořád ještě ztrácí. Osobně bych tady raději B9 od LG. Přeji dobrou cenu při koupit a ať Vám nová tv dělá radost.

 34. Dobry den, velka pochvala za tento web a vase recenzie. Dnesna splet v oznacovani jednotlivych modelov tv je taka siroka, ze nie je absolutne sanca pri kupe v obchode sa rozhodnut a ovplyvnuje nas potom iba predajca. Nedavno som kupil Samsung UE55RU7402. V podstate spokojnost, ale uz vidim niektore nedostatky, hlavne v pozorovacich uhloch, inak po dlhom nastavovani som s obrazom spokojny. Co ma vsak postupom casu zacalo iritovat, je ram a ten skaredy plast. Starsie tv maju leskle okraje a pripadaju mi atraktivnejsie. Snazim sa najst sposob ako ho urobit atraktivnejsi. Celkom by sa mi pozdavala moznost, ktoru ponukaju pri The Frame verzii, aj ked cca 130€ za 4 magneticke listy, je na zvazenie.

  • Dobrý den,

   děkuji za pochvalu a jsem rád že článek pomáhá. Vzhledem k tomu, že technologie umožňuje poměrně tenký rámeček i u levných modelů, tak se vizuální „hiearchie“ do značné míry nastavuje právě za použití plastového či kovového vzhledu. The Frame je designově krásná, ale z pohledu obrazu je na podobné úrovni jako RU8002, ale s výrazně vyšší cenou. Co se týče „zkrášlování“ vzhledu tv, tak v této oblasti bohužel žádné zkušenosti nemám. Ale věřím, že s trochou trpělivosti půjdou nějaké nápady na internetu dohledat.

  Napište svou recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

  Covybrat.cz
  Logo