Vysavač Rowenta RO 6477 Silence Force Extreme AAAA Turbo Animal Care – Recenze

Vysavač jsem vybíral celkem dlouho a prošel fůru diskuzí, informací výrobců, prodejen i zahraničních testů. Ale vyplatilo se a vybral jsem podle mě ten nejlepší vysavač, který jde aktuálně koupit – alespoň pro mé potřeby. Tj. musí perfektně vysávat plovoucí podlahy i kočičí chlupy na koberci. Musí být tichý (aby nebudil dítě a nestrašil kočku). A musí být vhodný pro alergiky (takže HEPA filtry a dobrá konstrukce). Proč jsme nakonec vybral tento vysavač? Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Objem sáčku na prach4,5 l
Délka kabelu8,4 m
Akční rádius11 m
Hlučnost66 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba28 kWh
Příkon750 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Třída účinnosti HEPA filtruH13
Signalizace plné nádobyano
Typ vysavačesáčkový

Jak jsem vybíral

Díky Evropské unii musí mít každý vysavač od 1. září 2014 energetický štítek s informacemi o tom:
 • jak účinně vysává podlahy (plovoucí podlahy, parkety, PVC)
 • jak účinně vysává koberce
 • jak čistý vzduch vyfukuje z vysavače
 • jak je hlasitý
To všechno jde snadno vyčíst z energetického štítku. Každý parametr má buď hodnotu (hlučnost), nebo známku (škály jsou nejčastěji od A do G, kde A je nejlepší). Údaje na energetických štítcích jsou měřené podle velmi přesného zadání a byť je měří samotní výrobci, tak mají od EU přesné zadání na podmínky měření. Měření se náhodně přeměřuje a v případě, že EU není s výsledkem přeměření (na reálných vysavačích) spokojena, tak výrobci mohou dostat vysoké pokuty. Celý popis toho, jak energetické štítky na vysavačích fungují, najdete na webu EU. Původně jsem si myslel, že nejdůležitější je výkon. A že výkon je přímo úměrný sacímu výkonu a tím i efektivitě vysávání. NENÍ to tak! Kdysi totiž výrobci byli schopni narvat 3000 W motor do vysavače a jediné, co se stalo bylo vysoké číslo nalepené na vysavači, ale s bídnou konstrukcí vysavače i hubice byl sací výkon relativně horší, než velká část vysavačů a vysává hůře. Dost jsem nechápal, že vysavače mají dnes příkon jen do 900 W. Přišlo mi to málo. Pak jsem zjistil, že je to proto, že EU od roku 2017 vyžaduje, aby všechny vysavače „žraly méně elektřiny“ a podněcuje tak firmy, aby inovovaly. Bohužel trh s vysavači se tím trochu zdeformoval. Stalo se to, že většina výrobců vlastně neumí udělat univerzální vysavač, který bude ve všech případech vysávat na jedničku a zároveň bude tichý, malý, levný a vhodný i pro alergiky. Na trhu je jich opravdu jenom pár modelů a určitě nejsou levné. Většinou se to řeší tak, že výrobce udělá řadu vysavačů, které vypadají stejně a jednotlivé modely upravuje podle toho, co lidé potřebují, takže nemáme moc univerzálních vysavačů, ale zato jich mají plno různých variací: na chlupy mazlíčků, pro alergiky, tiché, na tvrdé podlahy, na koberce, atd. Případně to výrobci dělají tak, že k jednomu vysavači nabídnou více různých hubic, které pak měníte podle povrchu, který vysáváte. Rowenta Silence Force Extreme AAAA Turbo Animal Care – tady už z názvu vytušíte, na jaké potřeby je vyšperkovaný. Ale není to případ jaký popisuji výše. Tady je základem špičkový a tím i dražší vysavač, který je ještě o kousek posunutý k dokonalosti pro lidi, kteří mají kočky, nebo psy.

Nejlepší vysávání

Jak už jsem psal – nejvíce mě zajímá, jak vysavač vysává. Protože to je to, na co ho mám – nechci se štvát a několikrát přejíždět koberec, na kterém se naše kočka ráda válí, a nechává tam chlupy. Takže jsem vybíral jen z vysavačů, které měly za schopnost vysávání prachu na podlahách i kobercích známku A. Áčko znamená nejlepší známku a i v rámci Áčka se různé vysavače mohou lišit. Známka A ale garantuje, že vysavač na koberci vysaje minimálně 91% prachu. U tvrdých podlah se to měří trochu jinak, ale princip je podobný – A = nejlepší známka. Přesná definice je trochu krkolomná: „schopností odstraňování prachu“ s přesností na tři desetinná místa se rozumí poměr hmotnosti odstraněného simulovaného prachu stanovený u koberce pomocí přírůstku hmotnosti prachu ve schránce vysavače na prach a u tvrdé podlahy pomocí úbytku hmotnosti prachu odstraněného ze zkušební štěrbiny po několika dvojitých tazích nástavce, které se vztáhnou k hmotnosti simulovaného prachu původně rozptýleného na zkušební ploše, přičemž u koberce se provede oprava ke zohlednění konkrétních podmínek zkoušky a u tvrdé podlahy se provede oprava ke zohlednění délky a umístění zkušební štěrbiny;. Moje zkušenost s vysáváním je perfektní. Vysavač vysává na plovoucí podlaze i na dlažbě luxusně. V porovnání se starým vysavačem (Bosch BSGL, který vyhrál v dTestu někdy v 2009) nevidím rozdíl. S univerzální hubicí bere chlupy, prach, drobky na podlaze i pavučiny na stropech. Velká spokojenost. Na koberci s univerzální hubicí je to trochu horší. Ale tenhle vysavač má 4 různé hubice – jednu i na koberce. Má rotační kartáč. Ten je sice hlasitější než samotný vysavač, ale koberec, který má ráda naše kočka přejedu jednou, nejhůře dvakrát a chlupy jsou pryč. To je fakt mazec. S předchozím vítězem dTestu (ten Bosch z 2009) jsem musel koberec přejet i desetkrát, než chlupy pustily. Tohle je lahoda.

Tichý chod

Náš původní vysavač měl 81 dB – to je podobné jako sekačka, hlučná restaurace, hluk z ulice plné aut. Od 85 dB je už hluk natolik vysoký, že se považuje za škodlivý. Rowenta RO 6477 je výrazně tišší a je to jeden z nejtišších. Úplně nejtišší vysavač jsem našel s 58 dB – ale neměl tak dobré výsledky při vysávání, takže vypadl z výběru. Řada Silence Force má hlučnost 64 dB – to, když vysáváte na speciální program. Podle energetického štítku je ale nejhlučnější program hlučný na 66 dB. Kočka, která byla z minulého vysavače úplně vystrašená a schovávala se pod postelí, za pračkou, nebo pod gaučem se teď v klidu prochází kolem vysavače, kouká, co se děje a nebojí se. Podle mě je to také nesrovnatelné. U vysávání si můžu s ženou normálně povídat a oba si rozumíme, aniž bych musel vysavač vypínat.

Pro alergiky

Protože jsem alergik, tak potřebuji, aby měl vysavač velmi dobrou filtraci vyfukovaného vzduchu. S už zmíněným Boschem se mi stávalo, že když jsem se nahnul nad výduch vysavače, tak jsem se někdy i zakuckal a trápilo mě svědění kůže při vysávání. Proto jsem chtěl vysavač s HEPA filtrem (nejlépe třída H13 – lepší se do vysavačů prakticky ani nedávají). Silence Force mě mile překvapil – mají HEPA H13 (takže top – zachytí až 99,97 % částic o velikosti 0,003 mikrometrů, tj. z každých 10000 částic o velikosti bakterií a virů propustí jen 3 částice). Navíc má i speciální sáčky Hygiene+, které jsou tlustší na omak, obsahují totiž vrstvu, která zachytí pachy a prachové částice. Když jsem s ním vysával, tak jsem zatím neměl jediný problém s tím, že bych se zakuckal, nebo měl svědění kůže. Takže za mně splněn i tento bod.

Další parametry

Kromě toho, co mě zajímalo nejvíce má Animal Care tyto další vlastnosti:
 • 5 programů pro vysávání – liší se hlavně hlučností
 • LED podsvícení přepínače programů – reálně to vůbec neocením
 • 11 metrů dosahu – takže byt 2+1 vysajete bez přendávání kabelu ze zásuvky do zásuvky v druhém pokoji
 • 6 hubic v balení – malá rotační, velká rotační, na parkety, na škvíry, na čalounění, univerzální hubice – je toho dost, ale do skříně se to vejde
 • teleskopická kovová trubice s ergonomickým držadlem – při vysávání stojíte rovně, protože trubice je hodně vysoká. Konečné se u vysávání nemusím hrbit
 • energetická třída A a spotřeba 750 W, tj 28 kWh/rok – pár set ročně
 • je větší a váží 9 kg – to mi ale nevadí
 • A – účinnost vysávání na tvrdém povrchu
 • A – účinnost vysávání na koberci
 • A – účinnost filtrování vzduchu, který z vysavače vychází
 • A – energetická účinnost
 • 64 dB při tichém režimu, 66 dB při běžném programu
 • regulace sání na držadle trubice

Předvýběr

Při výběru jsem si udělal takový shortlist – kam se dostaly ještě 3 další vysavače, které jsem zvažoval:
 • Electrolux UltraOne ZUODELUXE+ – tichý, ale hůře vysával koberce a ženě se v obchodě ten design nelíbil
 • Miele Complete C3 Cat&Dog – hlučnější, hůře vysává koberce a nechal jsem ho na seznamu jenom proto, že to Miele beru top značku, ale v reálu se nám nelíbil tolik, aby přebil to horší vysávání
 • HOOVER Telios plus TE 75011 – má dobré parametry, ale zklamalo mě horší technické zpracování a design – sice je levnější, ale raději si připlatím za lepší zpracování

Hodnocení

V recenzích si lidé stěžují na některé vlastnosti vysavače, například:
 • malá kolečka, která špatně přejíždějí přes přívodní kabel a koberce s vysokým chlupem – podle mě je to OK. Kabel většinou nepřejíždím – nikde se mi nemotá. A na koberci s vysokým chlupem se mi to zhoršené ježdění neprojevuje. Mi se s ním jezdí krásně.
 • je těžší, trochu hůře se s ním manipuluje – ano, to je pravda – je to těžší vysavač, ale není neohrabaný a díky těm kolečkům jezdí naprosto v pohodě – pro důchodce a děti to ale může být docela těžké – to chápu.
 • při odpojení hadice se nezavře sáček – bohužel je to tak. Pokud vám to vadí, ukládejte vysavač s připojenou hadicí, nebude to vadit tolik.
Už jsem věděl, že si ho koupím, ale i tak jsem si ještě porovnal svůj výsledek s dTestem. Abych zjistil, že tento vysavač je vítěz dTestu v roce 2017. Takže je doma 🙂 Zjistit cenu Chcete ještě vidět jiný? Zkuste náš test vysavačů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.6 Total Score
Rowenta RO 6477 Silence Force Extreme AAAA Turbo Animal Care

Když to sečtu, tak mě Rowenta RO 6477 Silence Force Extreme AAAA Turbo Animal Care hodně těší. Nově mám i uklízečku a ta říkala, že je to zatím nejlepší vysavač, který kdy používala. Jediný faktor proti je vyšší cena. Ta ale odpovídá kvalitě tohoto tichého vysavače, perfektnímu vysávání koberců i plovoucích podlah, a zvířecích chlupů.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlučnost
8
Spotřeba
6
Vybavení
9
PLUSY
 • Skvělý výkon
 • ergonomie
 • nízká hlučnost
MÍNUSY
 • Cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

6 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den, nemohu se rozhodnout mezi nákupem tohoto vysavače a vysavače Electrolux PD 91 – ANIMA. Poradíte mi?

  • Dobrý den,

   Electrolux PD 91 – ANIMA je ještě o malý kousek lepší, ale je také výrazně dražší. Pokud peníze neřešíte bral bych Electrolux PD 91 – ANIMA. Pokud chcete lepší poměr ceny a toho co za ni dostanete, tak bych zůstal u Rowenta RO 6477.

 2. Dobrý den,

  včera jsem vysavač zakoupil a nikde nemohu najít popis těch symbolů na přepínání síly sání. Co mám zvolit na dřevěné podlahy? Děkuji za pomoc 🙂

  • Odpovědět
   Jarda z CoVybrat.cz 23/07/2017 at 10:42

   Dobrý den,
   na parkety použijte:

   • program: režim na parkety (ten nejvíce vpravo u tlačítka se symbolem „+“ PLUS).
   • nástavec: buď nástavec na parkety (to je tento), nebo
    běžný sací nástavec (to je tento) se zasunutými kartáči.

   Na stránce 29 v návodu je rámeček s „údaji týkající se energetického štítku“. Tam se dozvíte, že pro dosažení energetické účinnosti a výkonnostní třídy je potřeba použít universální program (ten vlevo od programu na parkety) a nástavec na parkety – ale musíte odejmout kartáče. Což znamená šroubovákem odšroubovat 2 křížové šroubky, vyjmout kartáče a zase zašroubovat. Ale to by se podle mě mohlo stát, že si poškrábete lak na parketách. To bych nedělal. Raději použijte běžný sací nástavec se zasunutými kartáči (jak doporučuji výše). Ale prvně to vyzkoušejte na nějakém méně viditelném povrchu – některé laky na parketách jsou choulostivé, tak vyzkoušejte, jestli si je neponičíte.

   Je pravda, že symboly na vysavači nejsou úplně jednoznačné a v manuálu nejsou vysvětlené – vysvětlím všech 5 ve směru od tlačítka mínus do tlačítka plus:

   • koberce – tišší režim, méně savý – více se hodí na koberce s vysokým chlupem, nebo nějaké choulostivé koberce
   • záclony – na vysávání záclon a závěsů – s malým nástavcem
   • tichý režim – nepatrně hůř saje, ale nebudí dítě a nestraší kočku
   • běžný režim
   • na parkety – hlasitější, ale vyšší výkon, aby vytáhl prach i z mezer mezi parketami

   V tomto manuálu (měl by být součástí balení) na poslední stránce najdete doporučení jaké povrchy kterým nástavcem vysávat.

 3. Když vysavač, tak bez sáčkový. Mám 8 koček a sáček bych zaplnil za 2 až 3 použití.

  • Odpovědět
   Jarda z CoVybrat.cz 08/07/2017 at 10:14

   Dobrý den pane Dvořáku, děkujeme za názor. S 8 kočkami jistě sáček naplníte brzy. Jen tedy .. 8 koček nemá každý. Pro domácnost 2+kk a jednu kočku, jako to mám já, stačí jeden sáček odhadem na čtvrt až půl roku. 🙂

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo