Xiaomi Redmi Note 4 Global

Xiaomi už svými předešlými modely nastavilo vysoké očekávání a na první pohled to vypadá, že je ani zde nezklamalo. Řemeslně precizně zpracované kovové tělo telefonu, které má na zadní straně zapuštěné antény ve formě dvou vodorovných linek. Krásně padne do dlaně a ovládání jednou rukou není problém. Váha je rozdělena rovnoměrně po těle přístroje a proto vám přijde lehčí, než kolik skutečně váží.

Parametry

Hmotnost165 g
RAM4 GB
Rozlišení displeje1 920 x 1 080
Velikost displeje5,5 palců
Výška151 mm
Šířka76 mm
Hloubka8,4 mm
Hlavní fotoaparát13 Mpx
Velikost paměti64 GB
Kapacita baterie4 100 mAh
Pět a půl palce velká obrazovka má rozlišení 1 920 x 1080 a oproti svému předchůdci Note 3 má znatelně vyšší hodnotu maximálního jasu. Taktéž barevné podání se zlepšilo. Na to že se jedná o relativně levný telefon, je displej dost povedený. Text ostrý a barvy živé, dokonce i pokud se na telefon díváte zboku, vše přečtete bez problému a barvy se nemění. Jedinou nepříjemnou drobností je černý rámeček displeje. Myslí se tím asi milimetr široká plocha mezi vlastním displejem a rámečkem telefonu. Pokud si vyberete černou variantu telefonu tak si toho vůbec nevšimnete, protože bude splývat s jeho černým rámečkem. U levných telefonů většinou zapláčeme nad slabším hardwarem, ale tady to vážně nehrozí. Procesor co má 2 Ghz, 4 GB RAM a 64 GB paměti.Podobná výbava se běžně dává do telefonů co stojí skoro 2x tolik. Zkušenému oku by se na první pohled mohlo zdát, že z pohledu procesoru došlo ke zhoršení oproti Note 3. Ten totiž měl Snapdragon 650 a zde je Snapdragon 625. Ačkoliv má novější 625 o něco nižší výkon, je postaven na 14 nm architektuře, zatímco 650 byla na 28 nm. To znamená, že dokáže pracovat s menším množstvím energie a baterie vám vydrží déle. Přitom výkon je stále dostatečný. Ať už pro velké množství spuštěných aplikací nebo pro graficky náročné hry. A tím se dostáváme k další lahůdce a tou je baterie. Během testu vydržela 14 hodin v kuse přehrávat video, což je excelentní výsledek. V reálném provozu vydrží okolo 2-3 dnů, podle toho jak intenzivně telefon využíváte. Čtečka otisku prstu je klasicky na zadní straně telefonu a ačkoliv se nejedná o čtečku nejrychlejší, funguje spolehlivě. Neprobíhá zde žádný marketingový hon za co největším počtem megapixelů. Je to dostatečných 13 Mpx. Jak dobře víte, důležitou roli nehrají jen pixely, ale také třeba světelnost. Ta je zde průměrných f/2,0. Fantastické fotky v noci čekat nemůžete, ale úplně marné to není. U předního fotoaparátu najdete stejnou světelnost a rozlišení pěti megapixelů. Barvy jsou přirozené, detaily za denního světla ostré. K top fotoaparátům u nejdražších telefonů je to samozřejmě daleko, ale pro běžného uživatele je kvalita dostatečná. Video jde nahrávat ve fullHD rozlišení. K jeho kvalitě lze říci to stejné co k fotoaparátu. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Xiaomi Redmi Note 4 Global

Skvělý poměr ceny a výkonu. Z výdrže baterie vám padne dolů čelist, 64 GB paměti bude stačit většině, takže můžete využít dvě SIM karty. Taky konečně umí české LTE a dobře vypadá. Fotoaparát nemůžeme příliš chválit, ale ani kritizovat. Jestli chcete pět a půl palce velký telefon a máte napjatý rozpočet, jedná se o nejlepší volbu.

PLUSY
 • Baterie
 • České LTE
 • Poměr cena vs výkon
MÍNUSY
 • Průměrný fotoaparát
 • Trochu déle se nabíjí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

3 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Při informaci v autorizované prodejně Xiaomi Mi v Olomouci – Šantovka, mi sdělil prodavač na dotaz o životnosti telefonu : co by jste chtěl je to model starý 7 let. Nekoupil jste ho u nás, kdo ví co to máte. S odkazem,že jsem přístroj zakoupil v TS Bohemia Olomouc a jedná se o verzi Xiaomi Redmo note 4 4/64 Global mi odpověděl, že tato verze nebyla oficiálně v ČR na trhu a informace mám požadovat tak kde jsem přístroj zakoupil. Rovněž tak servis. A další informace a rady mi evidentně odmítl podávat.

  S telefonem jsem spokojen ale informace chování od obsluhy v autorizované prodejně mne přinejmenším rozhněvaly. Nevím co si o tom mám myslet.

 2. Odpovědět
  Jiřina Macháčková 15/10/2017 at 09:47

  Z telefonu Huawei P 8 Lite a P 9 Lite jsou pěkné přirozené fotografie. Oba telefony jsem měla. Jsou z Xiaomi Redmi Note 4 GlobalGB/64GB také tak kvalitní fotografie? Uvažuji o koupi tohoto telefonu.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo