Co si vzít sebou na delší pobyt v nemocnici

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Je to nepříjemná situace, ale může se stát každému z nás. A když k tomu dojde, je dobré být připraven. Rovněž za stavu, kdy máte doma vážně nemocného příbuzného, může být užitečné vědět co je dobré sebou do nemocnice zabalit, když jdete na operaci či delší hospitalizaci. To jak příjemně a komfortně se v nemocničním prostředí cítíme, má vliv na rychlost léčení a obnovy organismu.

Ložní prádlo a pohodlné oblečení

Nedovolí vám to v každé nemocnici, ale pokud máte svůj oblíbený polštář, zkuste se zeptat, zda si ho můžete vzít sebou. To stejné platí pro deku, či přehoz. V nemocnicích může být zima a ta pro oslabený imunitní systém není to pravé. Proto je dobré vzít si sebou do příručního zavazadla teplé a příjemné oblečení – zejména ponožky. Z osobní zkušenosti doporučuji všechno svoje oblečení označit (ať už visačkou, nebo značkou / podpisem na textil). Zvyšujete tak šanci, že o něj nepřijdete.

Nepodceňujte ani trávení volného času

Během pobytu v nemocnici budete mít (minimálně v pokročilých fázích léčícího procesu) dost volného času. V takové chvíli je vhodné zabavit svoji hlavu. Možností je celá řada. Od časopisů, knih až po křížovky nebo skládání origami. Při delší pobytu může být vhodnou volbou nahradit klasické knihy jejich elektronickou verzí a čtečkou knih. Výhoda je menší fyzická velikost a obří množství knih v paměti. Většina lidí má dnes chytrý telefon, na kterém můžete mít nainstalované svoje oblíbené hry. Pozor na to, že jejich hraní má velký dopad na spotřebu baterie a proto nesmíte zapomenout na nabíječku.

Dalšími pomocníky pro ukrácení volného času mohou být například audio knihy, nebo sledování filmů či seriálů na displeji vašeho tabletu nebo notebooku. Jen pozor na fakt, že internetové připojení v nemocnicích většinou není zrovna ideální. Proto je lepší jít již s plnou výbavou a mít filmy a audioknihy připraveny staženy na disku. Pro situace kdy není dostatek zásuvek nebo není možnost dobíjení se může hodit i powerbanka.

Vše co vám pomůže lépe spát

Kdo už někdy delší pobyt v nemocnici zažil tak ví, jak může být obtížné kvalitně se vyspat. A dobrý spánek je jedním ze základních předpokladů pro rychlé zotavení. Někomu může pomoct aroma lampa (pozor, aby nevadila ostatním pacientům, pokud je vás na pokoji víc), dále jsou dobrými pomocníky špunty do uší a spací maska na oči. Pokud rádi usínáte při zvuku hudby nebo mluveného slova, tak mohou pomoci bluetooth sluchátka, nebo dokonce bluetooth reproduktor, když máte štěstí a místnost sami pro sebe. Když rádi usínáte u televize, můžete jako náhradu použít právě notebook s filmem. Samozřejmě za předpokladu, že tím nebudete rušit ostatní pacienty.

Něco zdravého na zub

Sice budete mít pravidelnou stravu a na chodbách jsou často automaty se sladkostmi, ale vždy je lepší mít i něco svého. Ať už půjde o kvalitní čaj, trochu čerstvě lisované ovocné šťávy nebo proteinovou tyčinku pro případ nejvyšší nouze. Vhod může přijít i žvýkačka nebo balíček tic-tacu. Některé medikamenty zanechávají v ústech pachuť a takto se jí snadno zbavíte.

Toaletní potřeby

Ani v nemocnici bychom neměli opomínat základní hygienické návyky a proto přijde vhod sada klasických pomocníků: kartáček na zuby a zubní pasta, šampon na vlasy, deodorant, případně krém na pleť a balzám na rty (nemocnice jsou obecně hodně suché prostředí). Pokud máte rádi svoje pohodlí, pak si můžete přinést i vlastní toaletní papír. Ne že by v nemocnici nebyl, ale často se jedná o základní jedno vrstvou variantu, která není zcela příjemná.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo