Kolik filmů a seriálů produkuje Netflix?

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Netflix je velmi populární platforma pro sledování filmů a seriálů. Pro ty, kteří ji neznají jen ve stručnosti: za měsíční poplatek máte přístup ke službě, která vám skrze internetové připojení dovolí konzumovat video obsah na televizoru / počítači / tabletu atd… a díky tomu silně konkurovat klasickému televiznímu vysílání.Aby mohl na tomto poli uspět, musí poskytovat širokou nabídku video obsahu. A nutno říct, že se mu to daří. Za rok 2019 zvládl vyrobit 371 nových filmů či seriálů (data jsou pro US – zdroj), i když je nabízený objem v Čechách o něco menší, stále se jedná o impozantní číslo. V tomto čísle nejsou ještě započteny dětské pořady. Pro srovnání, v roce 2018 se jednalo o 240 nových pořadů. Meziroční nárůst je o více než 50 %. Zajímavé srovnání nabízí pohled na čísla za celý TV průmysl pro USA (data opět pro rok 2019). Všechny stanice zvládly vyprodukovat 1 178 nových děl, Netflix má tedy 1/4 z podílu nových tv filmů nebo seriálů.

Pro ilustraci jak se zvětšuje tempo výroby nové produkce v tomto odvětví máme následující tabulku:

RokPočet nových pořadů
2002 (tv)138
2003 (tv)187
2004 (tv)248
2005 (tv)292
2019 (Netflix)371
2006 (tv)436
2018 (tv)1 233
2019 (tv)1 178

Takto masivní investice do nového obsahu jsou možné i díky snadnosti, s jaké je může společnost dostat k divákům do zemí po celém světě. Pozitivní zprávou pro nás je, že pořád roste počet pořadů pokrytých českými titulky a dále se v nabídce objevují i původem české filmy. A nejedná se o žádné „béčka“. Obchod na Korze, Pelíšky či Lásky jedné plavovlásky patří k zlatému fondu naší kinematografie. Kromě ní jsou v nabídce i filmy z poslední doby, například Padesátka či Špindl. Následující rok bude produkce nových seriálů a tv filmů ještě růst. Jednak Netflix plánuje ještě posílit investice v této oblasti a za druhé na trh vstupují další velcí hráči jako Apple TV+ nebo Disney+. Pro nás jako diváky je to dobrá zpráva. Bohatá a široká nabídka nikdy není na škodu. Jen doufám, že bude růst při zachování alespoň současné kvality a různorodosti produkce. Rozhodně však platí, že hrozba pro klasické televizní stanice je rok od roku větší, jak globální online hráči zvětšují a zkvalitňují nabídku svého obsahu.

PS: Pokud dosud nemáte s online službou podobného typu zkušenost, můžete využít prvního měsíce zdarma – https://www.netflix.com/cz/ . Předplatné začíná na ceně 199 Kč za měsíc a strhne se až od druhého měsíce.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo